Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby si poradí s řasou?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby si poradí s řasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 22:14 Žena baletka [624] Re: romant
Jo.. to je trochu problém. Asi zásadní chyba, že jsem dala na dno Profi Soil. Netuším, jak to odkalovat. Ancíků bych se taky časem moc ráda zbavila. Ale nevím, kam s tím velkým starým pánem :-( Máme ho už asi dva roky, vlastně více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:49 R Muž romant [27982] Re: baletka
Na otíky jako dělaný, dodržuj pravidelný výměny vody a podle potřeby odkaluj dno, protože ancíkové jsou trošku špindírové a ramirézy a otíci zase čistotný rybky, čistotu vyžadující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:46 Žena baletka [624] Re: romant
Mám tam v čistém objemu 104l 10 danií pruhovaných, 2 ancistrusy, asi 16hlavé hejno neonek a nově dvě Ramirezky. Byly tam s nimi tři SAE, ale momentálně jsem je odlovila. Pak ještě 4 neritiny, které se zavrtávají, jako by neměly co žrát a přitom se mi na okrajích listů začínají dělat tmavé povlaky. Ještě řeším, jestli to vůbec je řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:31 R Muž romant [27982] Re: baletka
Jsou to hejnový rybky a v menším počtu bych je tam nedával a jejich velikost je řadí spíš mezi rybičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:20 Žena baletka [624] Re: romant
Fakt jo? Není to trochu moc - 8 dalších ryb??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.10.2012 21:11 R Muž romant [27982] Re: baletka
Parta 8-10 Otíků bude dobrou volbou.
Edit: Mám na mysli tyto rybky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:07 Žena baletka [624]
Zdravím, chtěla bych poradit, co pořídit místo SAE. Právě jsem své tři odlovila, jelikož mé akva o půdorysu 55x50 jim bude brzy malé (i když někdo tu tvrdil, že se velikostí přizpůsobí velikosti akva, ale já bych na to moc nedala) a také proto, že jsou agresivní jednak k sobě navzájem a teď jsem je přistihla, jak nahánějí dania. Potřebovala bych nějaké účinně čističe, protože SAE se stejně naučily dlabat vločky a granule a neritiny momentálně nějak nestíhají. Čistý objem akva je cca 104l, výška 45. Otíci, SAE ani přísavka thajská tím pádem, dle mého, nepadají moc v úvahu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2012 17:17 R Muž romant [27982] Re: Paul
Ani omylem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 17:14 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj chci se zeptat jestli mi Krunýřovec jednopruhý nebude níčit rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 07:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Obávám se, že ten rozdíl nijak dramatický nebude. Ale menší asi bude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 07:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
zajima me Crossocheilus latius, bylo mi receno ze je v dospelosti mensi nez SAE, pripadne by me zajimalo, ktere druhy jsou prodavany pod oznacenim SAE (protoze tu co mam, nejak prestala rust a vic jak rok huz ma +- stejnou velikost a nekdy jakoby zautoci na rybky v tesne blizkosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 04:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Teď netuším nač se ptáte, ale myslím, že pokud se podíváte tu do vláken, tak nalznete někde...možná kolem SAE hodně odpovědí na své přemítání od dr. Hofmanna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
vic nez SAE? no asi nejpresnejsi by byly geneticky testy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Platí většinou u všech...Ono to není moc o jistotě v těch druzích, pokud je nebude určovat fakt borec.
Ty vaše ryby by měly být z prudkých, mělkých potoků. Ovšem právě pochybovači tvrdí, že se tentýž druh vyskytuje naopak i v hlubších a bahnitých. Jistotu v určování nemají ani největší hvězdy akvarijního světa. Proto ta moje poznámka o tržnici a zákazníkovi...
A že naroste, to si pište. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 08:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
diky za upozorneni ale toho NRD davam malo... hlavne pro galaxky..... bohuzel k tem parmounum jsem v cestine moc nenasel...

asi upravim styl krmeni... nejdriv odmerku zelenyho a za hodku pul odmerky NRD

nemate nekde neco vic o tomhle konkretnim druhu? docela se mi zacinaj libit.... jen se obavam, aby jim za rok, dva, nebyla moje akvarka mala.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.09.2012 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Jak je důležité se naučit to, co chce zákazník slyšet...::: smich potlesk hop

To je jak na té tržnici...
"To tričko je silonové?" "Silonoví." Silonoví".
"Ale já nechci silonové. Já chci bavlněné." " "Bavlněné, bavlněné."

Všichni parmouni obecně "žerou řasy". Nejsou to ovšem kozy, které by opásaly nepohodlné porosty. Prvotně je zajímá fytoplankton v těch řasách žijící. Takže i s ním uškubnou řasu. Tím jí narušují růst a posléze řasa hyne...
Moucha -
tedka o vikendu jsem si dva kousky koupil na burze na praze 9... litaj po akvarku a furt neco zuzlaj, maj poradne naprany brucha (krmim bilkovinejma granulkama a granulema pro krevety)

Dlouhodobé krmení stravou bohatou na bílkoviny je pro ně vyloženě škodlivé, protože jejich metabolismus bílkoviny neumí zpracovávat. Ryba tuční a v důsledku toho brzy hyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 17:53 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Moucha
Takže to fakt funguje, ju? Já si je chci koupit v neděli...jsem si jich tentokrát nějak nevšimla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 13:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
tedka o vikendu jsem si dva kousky koupil na burze na praze 9... litaj po akvarku a furt neco zuzlaj, maj poradne naprany brucha (krmim bilkovinejma granulkama a granulema pro krevety)

prodejce tvrdil ze jsou to jedni z nejlepsich poziracu ras a prej pri nedostatku potravy se pusti i do ruduchy.... prej si je od nej dost berou pestitele akvarijnich rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 09:13 Muž Michaldvd [45] - Asie
Nemáte náhodou niekto skúsenosti z rybkou menom Crossocheilus latius?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 13:47 bendy Re: spajk17
Dalsi hlas pro SAE, ale pokud maji dostatek jineho krmeni :), eliminuji pomalu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 13:05 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: spajk17
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 21:32 robo111 Re: spajk17
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:49 Žena Lila1 [31] Re: spajk17
Mě přijde na řasy dobrá Neritina Zebra - šnek. Tak čisto v akva jsme dlouho neměli, co je máme. Ovšem z kytek ty řasy moc ráda nepojídá, ze skla a rovných povrchů ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:47 Muž aphazel [3] - CichlidyRe: spajk17
jednoznacne parmička černopruha ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 22:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: spajk17
Garra cambodgiensis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 22:16 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
co je lepši na řasy :parmička černopruha a nebo přisavka thajska pls poratte dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:45 Žena Naďa [33] Re: Vini
Máme 2 SAE a velice rychle se adaptovali na všechno krmivo, co se do akvárka dostane. Svého času ta větší okusovala hřbetní ploutve panceřníčkům. Je pravda, že řasu jsme ale nikdy neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Vini
síce to nieje ryba ale vraj je na riasu super.. rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra alebo maniakva.sweb.cz/…
vlastnú skúsenosť nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vini
no to je těžký s takovýma rybama, divím se že tam ještě máš nějaký kytky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:25 Žena Vini [1] - CichlidyRe: katterinecka
No krevetky jsme měli ale cichlidy je zřejmě zlikvidovali poněvadž před týdnem jsem viděla jednu jedinou schovanou..:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2011 21:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Vini
ancík ti možná v mládí bude žrát řasy, ale jakmile povyroste tak už ti bude žrát jen kytky ;-)
Řekla bych že na každou řasu je dobrý něco jinýho, vláknitou a ruduchu žere snad jen parmička siamská/černopruhá (ten tvůj parmoun) ale taky se na ni nedá spolehnout a v dospělosti taky už řasy moc nežerou. Na jiné řasy jsou dobří otíci (krunýřovec jednopruhý), ti maj zas výhodu že žerou jen řasy a neožíraj kytky. Nebo šnečci (např neritina).
Mě se například na takovej ten běžnej nános řas co se objevuje v nově založeným akvárku skvěle osvědčily krevetky.

Ale nedá se spolíhat jen na tyhle živočichy, i kdybys je do akvárka nacpal všechny, stejně tam můžeš mít řasy, nejdůležitejší je neudělat jim vhodný podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:17 Žena Vini [1] - CichlidyRe: sporinek
To je synonymum k rybě jménem parmoun siamský..:-D :-D Máme v akváriu dva a chceme přikoupit další protože na 800l ti chudáčci nestačí..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:11 Muž sporinek [15] Re: Vini
u mne vede parmička černopruhá- SAE
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Vini
pomohli mi molinézky....bolo vidno ako okusujú vláknitu riasu z rastlín..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:58 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Bob66
:-D Aha no...:-D To my bychom tam potřebovali něco co by opravdu důkladně požralo řasy (i na kytkách) a zároveň aby to nebyl bordelář co vyrejvá nebo ničí kytky a štěrk..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Vini
Z mé osobní zkušenosti ani jeden :-D Nejvíc mě žere řasu gibiceps ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:46 Žena Vini [1] - Cichlidy – Parmoun VS Ancitrus
Ahoj, chci se zeptat co čistí řasu lépe, jestli parmoun siamský (crossocheilus siamensis) nebo obyčejný ancitrus? Táta mi tvrdí že parmoun a v akvaristice prý zas že ancitrusovi se nic nevyrovná tak nevím, co je lepší...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 12:22 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
Ted to bude týden netknuté, tak doufám že po návratu z toho nenajdu páchnoucí stoku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 12:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
tak tomu dej čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 12:03 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
Ryby zatím nemám, akva okupuje jen jedna clea helena, pořízená právě proto aby zarazila případný rozmach šneků, s rostlinkami nějací připutovali, pár několikamilimetrových už jsem vybrala ručně, dvě minipiskořky si zatím nechávám v karanténním 12l, další neidentifikovatelní (s kulatou ulitou) půjdou pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 11:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
nejlepší je nechat to na "bakteriích", až bude akvárko v provozu delší dobu a nebude moc přerybněno, začne se to samo rozkládat. Větší části odsaješ s odkalováním nebo vylovíš, ale mám zkušenost že v zaběhlém akvárku de hodně detritu samo rozloží a není ani co odkalovat (když není příliš ryb a je hodně rostlin)
Piskořek se neboj, jsou většinu času v písku, vylízají jen vnoci, pomáhají kypřit dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 11:38 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
Děkuji, já se ale bojím přemnožení, vím že pokud je vše jak má být a nepřekrmuje se tak by se přemnožit neměli, ale přeci jen jsem skorozačátečník (návrat k akvaristice po 20 letech :)) a nevím zda a kdy se mi podaří aby bylo všechno jak má být, i když se snažím... Takže bych raději přecejen nějaké "bordeložravé" rybky :) Nejsou?
Ancistrusi předpokládám žerou spíš řasy než bordel, co pancéřníčci? Nebo jiní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 11:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
na to jsou dobří šneci, třeba piskořky se mi na dně v takovém bordelu zrdžují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 11:10 Žena petulinakk [2016]
Abych nezakládala nové téma, zkusím tady jestli máte tip na rybu která dožírá zbytky tlejících rostlin ale zdravé rostlinky nechá na pokoji? Po nedávné zasázení většího počtu rostlin řeším (kromě problému s hygrophilou ve vedlejším vlákně) i to, jak dostat z vody všechen ten bordel co tam je, některé listy ještě určitě odejdou, navíc se po dně válí změt drobných kousků kořínků a listů, všechno nejde odsát :( Budu ted týden pryč a po návratu bych tam chtěla nasadit nějakou rybu na "dočištění". Akva je v provozu teprve něco přes dva týdny, takže krevetky ani choulostivější ryby tam dát nemůžu. Řasu tam aspon zatím nemám :) Děkuji za všechny rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:32 Muž Jurasek [137] Re: zajic85
Měl jsem na předním skle lehký zelený povlak řas, sehnal jsem si okružáky a bylo vidět, jak za nima zůstávají cestičky čistého skla. Ale abys pak neřešila problém, co se šnekama. U mě žijou spokojeně a máme spolu dohodu - já si nevšímám jich a oni mě. Jenom mi sem tam vyžerou díru do listu nějaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 13:22 zajic85 – Co k daniu na pozirani ras??
zdravim! mam 63l akva momentalne tam mam 8 danio rerio a chtel bych jeste neco co by poziralo rasy a procistovalo akvarko. Co by bylo nejvhodnejsi a kolik toho koupit ( prisavnici, sneci ???)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:16 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
no ja mam iba zivorodky a prisavnikov a viem ze zatial nemam problemy s riasami i ked sa uz zacali objavovat ale takisto ako je tu spomenute trosku hladovky a vstko krasne vyglancovali a prisavnici este prebehli aj listy echinodorom aj zvrchu aj zo spodu a akva je ciste. mam ho hned vedla okna a riasa tam neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 05:36 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Na štětičkovou řasu pomáhá vodní plž bahenka živorodá,nemá ovšem ráda vyšší teplotu v akváriu nad 25 st.C

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:21 Žena gaume [26] - Živorodky
u me v akva rasu nejvic basti cichavci a pak i mecovky a molly, u pavich ocek jsem nejak aktivitu nepozorovala :-) ale rozhodne pomaha, kdyz se rybky neprekrmuji, to pak o rasu nezavadi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 19:44 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Nejlépe zvládnou řasu i štetičkovu živorodky typu gudeí a druh Ilyodon je nejlepší. Xenotoca

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/293-ryby-ktere-zerou-rasy-?od=51