Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby si poradí s řasou?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby si poradí s řasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:20 Žena ustavprochore [567] Re: miha
Co třeba tohle? : rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy

A jestli potřebujete spíš na řasy, doporučila bych tohohle užitečného šnečka : rybicky.net/atlasostatnich/nerita_zebra (jen je potřeba mít akva zakryté, rádi utíkají ven), na čištění a prokypřování dna je dobrá: rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:04 miha Re: ustavprochore
54 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:00 Žena ustavprochore [567] Re: miha
jak velké akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 12:56 miha – rybicka alebo zivocich na cistenie akvaria, ktory nenici rastlinky
poradite nejaky druh, ktory sa znesie so zivorodkami /black molly a mecovka/..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 11:56 Toony Re: cocaFarmer
parmicka siamska best of best. krome ruduchy sezere vsechny rasy a to i z rostlin a setrne.navic klidna ryba.akorat v dospelosti sem slysel, ze prechazi na vlockovy krmeni apod. to ja ale nemuzu rict pac je mam mlady a od te doby co tam jsou neni po rase ani vidu.ted spis bojuju s ruduchou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 08:01 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: cocaFarmer
Co třeba Přísavka Laveretova rybicky.net/atlasryb/prisavka_leveretova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 07:47 Muž Geri [29] - SkaláryRe: feraususa
Otocinclus affinis je jižní amerika, Black Molly je střední amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 06:55 ferasusa Re: cocaFarmer
Štětičkovou snad nežerou žádné ryby...Dobré na řasy:určitě krevety, Otocinclus Affinis a živorodky(když vidím jak se Black Molly láduje řasou, tak to je mazec....) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 00:31 Muž Killer [133] - SumciRe: cocaFarmer
já mam přísavky thajský..podívej se ke mě do profilu, mam 2 asijský akvárka a v pohodě..jediný co bych jim vytknul že nežerou štětičkovku,ale tu mam stejně jenom na kameni, takže se mi to celkem líbí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:41 Bexim Re: cocaFarmer
různédruhy krevetek rodu caridina a neocaridina ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 22:35 Muž Geri [29] - SkaláryRe: cocaFarmer
Do Asie dokonalá Parmička černopruhá neboli siamská neboli SAE (Crossocheilus siamensis) ... když je mladá je dokonalý řasožrout, ale na stáří je trochu lenivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:23 Muž KOUDY [0] Re: cocaFarmer
na řasy jedinečna parmička siamska ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:23 vojta93 Re: cocaFarmer
ahoj...tak mi mame parmicky 4pruhy a docela rasy zmizeli,ale ne nejak ukrutne moc,jen trochu...a do asie treba labeo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:23 Muž isamik [180] Re: cocaFarmer
Uzasny rasozrout jsou prosperujici rostliny :-). A pak daleko za nimi Neritiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 22:20 cocaFarmer – Řasožrout v asijské nádrži
Poraďte mi prosím, zakládám Asii a scháním rybky, co se živí řasama, něco na způsob amerických krunýřovců nebo pancéřníčků... Co byste doporučili?? A taky, je pravda, že se řasama živí i parmičky 4pruhý? Předem dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 08:18 Muž Yirka [9126] Re: ŠDK
Myslím, že v tvém případě se opravdu jedná o nejvhodnější řešení, ostatní "řasožrouti" tvé nádrže přece jen trochu přerostou. Tak hůavně ať má dobrý apetit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 22:57 Žena ŠDK [3]
Myslíte že bych mohla mít jednoho krunýřovce jednopruhého s šesti neonkama červenýma? A seřere mi kytky nebo bude žrát jen řasy dokud budou? Mám malý akva ale chtěla bych jednoho malého řasožrouta. Jestli se tento nehodí tak poraďte prosím jiného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 10:50 KubaVáca Re: Novypes
Podle toho na jakou řasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:36 Muž Yirka [9126] Re: Novypes
Doplním irzu o Otocinclus affinis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:34 irza Re: Novypes
Dobrá je i parmicka siamska palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:15 Muž Jurasek [137] Re: Novypes
Nějaké šnečky.
Edit: Nejlepší proti řasám jsou stejně prosperující rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:07 marek Re: Novypes
ancictrusa sp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 12:22 Novypes – Kterého?
Ahojky. Chtěla bych se zeptat jakého řasožrouta bych si mohla dát do svého akva - viz prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:03 vóťa Re: frmol
otíky obecně seženeš jen zřídka kdy přímo v akvaristice, je to ryba čistě dovážená a její aklimatizace nebývá hladká a bezztrátová, tudíž většinou jen na objednání, vím že k mání na objednání bývá v akvaristice Miga v Malešicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 17:41 Muž frmol [14]
poradite mi kde maji v Praze na prodej otocinlus affinis ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 19:18 R Muž Silent [5949] Re: dado
Nejlepší likvidátor řas je akvarista. Ale ti většinou dorůstají více. Pak jedině zkusit otíka( Otocinclus affinis) nebo SAE ale ta bývá větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 08:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zikyc
Pěkná rybka. :-) Ideální do rostlinného akva. :-D (Ale na řasy super! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 02:25 Muž zikyc [79] - SumciRe: dado
ted mám panaque nigrolineatus a uplně super na řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:06 Muž filipsi [1295] Re: dado
Jeste take do mensich akva rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .
Ale parmicka opravdu prekvapila, mam v 54l prichystane 3 do velkeho, a "odrasily" ho dokonale, az mam strach, aby mi zatim nechciply hlady. Jsou to uz vetsi kousky (oproti bezne prodavanym), maji uz pres 5 cm, pry jeden z prvnich odchovu, slovensko (nepatram po tom, ale jestli nekdo mate vic info ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:56 Muž ghostik [81] Re: dado
Dobra uznavam taky jsem si koupil a poridil jsem si jeste 10ks sneku Neritina natalensis ale zerou mi je ryby :o(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:51 dado Re: ghostik
To je pravda ale ked už sa vyskytne tak je dobre vediet nejake rybky ktore ju "zlikviduju"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:48 Muž ghostik [81] Re: dado
Akvarista - nesmi dopustit aby se rozlostla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:46 dado Re: Sid
Parmička Siamska je vyborny "likvidator" rias ,podla mna dobre "likviduje" riasy aj Prisavka Thajska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dado
Parmička siamská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:28 dado – Likvidatori rias
Ahoj, aka rybka je podla vas največši "likvidator"rias?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:36 Muž isamik [180]
I ja prihodim svuj tip (kdyz vynechame prosperujici rostliny, ktere by u ni stejne nevydrzely) Marisa cornuarietis. Ale radeji do akvaria bez rostlin!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:17 Radka – SAE
Ja si nemyslim ze SAE nejako vyrazne oziera riasy.. Mam 2 a su to tie najpazravejsie ryby v akvarku..ale nie na riasy. Ked vhodim panciernickom tabletu..tak jedna, ta vacsia SAE ju obsadi a nepusti ku nej nikoho, normalne je agrasivna..sa napchava sama do prasknutia..no a potom urobi to iste ta druha. Musim jednu tabletu rozdelit na stvrtiny aby z nej vobec mali nieco aj tie panciernicky rozzureny . Riasy si ani moc nevsimaju. Podla mna je lepsi otocinclus, mam 2 a myslim ze oni troska tu riasu ozdibuju..
Tot moj nazor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:21 Luca Re: Berni
No, pátrala jsem po tom...
V tom obchodě nám jí dokonce prodali jako krásnoploutvou...mysleli jsme že to bude jednopruhá...až teď později jsem vyzkoumala, že jde o černopruhou...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 08:34 Berni
Mám teďka cca 14 dní 4 malý parmičky černopruhý, řesu mi v novým avka krásně zklikvidovali a kytiček se nevšímají.... Jsou teda zatím malý, možná až budou větší, může nastat problém u jemnějších rostlinek ale zatím si výhradně všímají řasy na kamenech,skle,...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:55 Akusek Re: Jiřka
nejlepší řasožrou je Přísavka thajská potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 15:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Luca
Ona to toiž měla správně být Parmička černopruhá a já si vážně nedokážu představit, že by tahle rybka okusovala rostliny.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:05 Luca
Měli jsme problém s černou řasou...mechanicky nemožné sundat! Tak jsme zajeli do obchodu (vyčetli jsme někde, že právě Parmička jednopruhá by bylo ono)poradit se, co by bylo nej... Prodavačka nám sice potvrdila, že Parmička je ok, ale že se to spíš píše, než že by řasu opravdu zničila...ať s tím nepočítáme...no rybička se nám líbila, vzali jsme 3 kousky..., že to zkusíme!
Hádejte, co bylo ráno...
Řasa i s polovinou kytiček byla ta tam...! palec X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 09:49 rolandmynar Re: Sprachys
Tos měl nějakou vybíravou nebo línou. Asi jsi měl dost řasy v AQ, že si mohla vybírat a tak baštila jen to co jí nejvíce chutnalo ne? ;-) S tím mám naprosto opačnou zkušenost. Moje Thajka vyčistila AQ tak, že nemá absolutně co čistit. Řasy všech barev a délek, dokonce i řasu z dutiny na které byla asi 5 let zaschlá a dal jsem ji do AQ nedávno. Navíc očistila i ty nejjemnější rostlinky a přitom nezničila jediný lístek. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:22 Muž Sprachys [48]
ja ji mel s cichavcema a ok, mam i thajku... v obchode rikali ze thajka je na rasy o level lepsi nez SAE... preberte si to jak chcete... ono taky jak na kterou rasu... o thajce se tu mluvilo dneska asi ve 3 diskuzich... neda si tvrdy rasy a pevne prichyceny pac ma mekkou tlamku... zato SAE ji ozerou ale zas treba asi nebudou sinici... jinak neritiny sem nemel ale zkusenosti co sem slysel jsou smiseny... nekomu vycisti akva jedna neritina a nekdo jich ma tucty a nic... ja mel ampularku a ta davala stetickovou... jinak thajka je ryba od ryby... kazda ma jinou povahu... ta moje je hodna... prej je zakerna jen kdyz ma malo potravy a hlida si teritorium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 22:15 Muž Paul Ramon [17] Re: Jiřka
Souhlasím s Voloďkou - podle mě taky SAE...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:49 šklíba Re: Jiřka
mám takový zvláštní pocit, že řasožroutů mám plné akva :-D ale nejlepší se z nich zdá být přísavka thajská (takový malý vysavač)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:46 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Jiřka
Nejlepší je podle mne parmička černopruhá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:39 Muž Horác [3942] Re: Jiřka
Co se týče ryb, nejlepší řasožrout je Glyptoperichthys gibbiceps ... pokud vám teda nevadí, že to bere i s rostlinama smich smich smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:31 athaya Re: Jiřka
najlepsi "řasožrout" je neritina zebra palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:25 Muž isamik [180] Re: rolandmynar
Ja vim :-). Jenze neni lepsi zamezit vyskytu nez resit nasledky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/293-jake-ryby-si-poradi-s-rasou?od=151