Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby si poradí s řasou?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby si poradí s řasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 15:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kladivoun
Zádný pancéřníček řasy nežere. Není na to anatomicky stavěný.
Přísavky některý ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 14:46 kladivoun – zere rasy
A nevite jesli pancernicek panda zere rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 17:02 Muž jajaapaja [174] Re: kladivoun
Jak by to bylo krásný kdyby panceřniček žral řasy.To by skoro všem akvaristům spadl kámen ze srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 14:47 Žena Danila [4489] - SumciRe: kladivoun
Nežere, vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:06 visek Re: kladivoun
ani nahodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kladivoun
mám 4 velký potvory už asi 100 let a nikdy sem neviděl že by se na řasu alespoň na chvilku podívali. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:02 R Muž Silent [5949] Re: kladivoun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:00 kladivoun – zere rasy
Nevite jastli pancernicek kropenaty zere rasy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 07:20 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Mně se nejvíce na řasy osvědčily neritiny, umí odstranit i docela malé a tuhé řasy, ostatní ryby pokud to nejsou nějaké vláknité tak tomu moc nedávají, avšak akva udržují dole bez těchto řas, jako prevence dobrý, akorát neritiny by asi v akva uplně bez řas moc dlouho nepožily X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:20 Lišák Re: Voloďka
mam 120l akva a 2x20W coz je malo asi 0,35W/1l obe zarivky akvaglo typ nevim filtr shark adv200 radne priskrceny na listech rostlin se zacala delat zelena prisedla rasa tak sem zacal svitit menej vecinu dne jen jednou zarivkou a ona malinko ustoupila ale ne a ne se vzdat je mozne ze by ty zarivky byly na h...o mimo to mam jeste ruduchu cernou chlupatou ta se drzi se jen u te prisedle rasy na stejnych rostlinach nikde jinde tak uz to je 2 mesice premislim o koupi parmicky siamske na ruduchu ale co stou prisedlou ji to nejaka rybka nebo vymenit zariky :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2009 06:48 Žena Voloďka [59] - TetryRe: ims
Bohatě postačí když budeš svítit 8-10h denně. Já to mám třeba od 11h do 19h. Řasu nemám a mým důvodem je, že mám dostatek rostlinek. To je podle mne velké plus v boji proti řasám. A jak už tu bylo řečeno - jednou za cca 10dní odkalit 15-20% vody, dát tam odstátou vodu, svítit cca 9h denně, málo krmit a mít dostatek rostlinek. Co se týče parmičky černopruhé, tak mám tři kousky v 78litrovce. Měla jsem je i ve 180tce a tak musím ze své zkušenosti říct, že se tak nějak přizpůsobí velikostně akvárku v jakém odmala žije. Ale do 50l akva jak tu někdo nabádal bych už nedávala...samozřejmě čím větší akva, tím lepší. Na tom se schodneme všichni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:59 ims Re: Romantik32
takze moc svitim, proto mam zelenou sinici. Ale zrejme i zaroven malo svitim, protoze tam mam hnedou.. takovej povlak na kytkach, kterej se da setrit rukou.
Parmicky nemuzu, co s chudakama, az vyrostou ? Zkusim tam dat vic ampularek a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 16:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Romantik32
Romantik32 napsal:pořiď si tak čtyři parmičky černopruhý
Do 50l akvárka? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 15:33 Romantik32 Re: ims
Ahoj, jestli tam máš zelený sinice tak moc svítíš omez světlo a pořiď si tak čtyři parmičky černopruhý to do 50 lit. akvárka stačí. Já je mám a jsem spokojený celý den se starají aby v akvárku nebyli řasy a navíc je to jediná ryba,která požírá i ty hnusný černý řasy,ale ty máš zelený a to je jedině tím,že moc svítíš a zbytečně dlouho omezto na 10 hod. to postačí a neboj parmičky černopruhý sežerou všechny řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 13:02 ims Re: Moucha
Moje zkusenosti - nemam prerybneno - 6 malych mladych pancernicku a par pestrencu v 50l. Svitim 14h. neprekrmuji. Presto se v tom akva nemuzu zbavit sinic, ras atd ... preste humus po kytkach, po kamenech, po skle. Naopak se to rozrusta. Prestoze odkaluji, menim vodu, mam tam rychlerostouci kytky. Dokonce i molitanovy filtr se potahne zelenou sinici. Dal jsem 2 neritiny - lezou zasadne jen po skle, nic jineho necisti. V druhem 80l akva svitim stejne, mam tam mnohem vic ryb, presto jsem mel jen hnedou rasu a tu spolehlive zlikvidovaly do tydne dve mechyrovky. Ve tretim akva likviduji rasu okruzaci. Jen nevim, co s nima pak bdu delat, mnozi se ukrutne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2009 21:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: makky
no mne na rasy zabiraji lip sneci nez rybycty.... takova mechyrovka zere i sinici, neritina je stara poctivka a za okruzaky jsou videt vyjedeny cesticky (bohuzel jim chutnaj i nektery kyti)
pak je jeste moznost krevetek - zatim nemam pro ne podminky, snad na konci leta

ale rozhodne se priklanim s intenzivnejsimu svetlu, vetsimu poctu kytek, radnemu odkalovanimu s vymenou vody a hlavne neprerybnovat! neprekrmovat! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2009 21:44 Muž vhisky [45] Re: makky
řasy u filru jsou dlouhý zelený "vlasy"? tahle řasa se často dělá v proudu, má se odstraňovat špejlí a má se snížit proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 21:37 makky Re: NHKG
dobře,dobře.To já se snažim zlepšit podmínky,ale pomocník by se hodil ;-)Ty řasy se dělaj jen v blízkosti filtru kde je proud.No můj krunýřovec je na nic!Tak si koupim jednopruháče.Tak díky za rady.A ještě něco uplně mimo:sem zjistila že odkalovací trubice má trošku plísně,jen takovej malej kousek,asi tam zůstalo trochu vody,už mám novou,ale mohla se dostat do Aq?Měla bych to preventivně přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2009 20:32 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: makky
K. jednopruhý jezdi uplne vsude, je schopnej klidne i luxovat hladinou brichem otocenej k hladine. Bal jsem se, ze budou furt nekde zalezli, ale opak je pravdou. Pres den jsou videt daleko vic jak ancistrusi. Ale ze by nejak vyrazne spasali rasy jsem si nevsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: makky
Měl jsem parmičky červenoploutvé i více druhů koupených jako parmičky siamské a všechny sice jezdily po skle a listech rostlin, ale asi jenom pro efekt, protože řasy tam nechávaly a preferovaly krmivo pro ostatní ryby. Navíc Parmička červenoploutvá by si zasloužila větší akvárium jak 50l.
Osobně bych řasy místo nákupu řasožravého živočicha řešil radši změnou podmínek v nádži (lepší údržba, více rostlin, hnojení, lepší osvětlení, ... - prostě zlepšit to co je u tebe nedostatečné).

Co ti tvoji krunýřovci, ti řasu nežrou? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:01 makky Re: Barney
OK,se na něj ještě kouknu ;-) a co ta parmička červenoploutvá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 14:56 Muž Barney [61] Re: makky
To, že se K. jednopruhý drží u dna je nesmysl, do atlasu to napsal nějaký moula. hmm Plavou po celé nádrží pořád někde přisátí. Na dně jsem je dlouho neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:58 makky Re: Barney
Jo díky :-) ale nebyl by nějakej ve střední až horní části akva?U dna mám dost pancéřníčků...díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2009 11:54 Muž Barney [61] Re: makky
Parmičky černopruhé ne, žerou řasy jenom v mládí a navíc jsou na tvé akva velké, ale Krunýřovec jednopruhý, ten žere řasy pořád, je to hlavní náplň jeho stravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 11:50 Žena Snowy [24] Re: kreten
Marisy žerou s chutí všechny rostlinky. :-D Ty bych tam nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 11:02 kreten Re: makky
Též marisy sežerou řasu v pohodě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2009 10:59 Muž vhisky [45] Re: Bexi
nám tam ty její vajíčka nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:44 Bexi Re: vhisky
navíc klade hezké vajíčka všude po akváriu která nejdou jen tak lehce sundat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2009 10:10 Muž vhisky [45] Re: makky
nerita 1ks, je to vodní plž a dost účiný na řasu, navíc je hezkej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 19:38 Muž Yirka [9118] Re: makky
Do té velikosti nádrže snad nejlépe krunýřovec jednopruhý rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2009 19:26 rybawanda Re: makky
Parmička siamská. Mně ale poměrně rychle vyrostla a musela jít z 54litrů pryč. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 19:13 makky – požírači řas
Zdravim.Jaké ryby jsou nejlepší požírači řas??Aq mám něco přes 50l.Prý je dobrá parmička červenoploutvá.Mám tu platy,pancéřníčky a krunýřovce.Děkuju za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 20:45 Usine Re: ims
Daruji je do akvária v čínské restauraci a chodím se potom na ně občas dívat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 20:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ims
Nepořizujem si je pokud na ně nemáme akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 18:38 ims – Otik
No, ja nevim. Ja koupil 5 otiku, jeden uhynul, ostatni vpohode. Rejdili jako divy, rasa sice moc neubyvala, ale hlavne, jako vetsina krunyrovcu - po pul roce uz jen visi a ras se ani nedotknou. Stejne jako to dela ancistrus.

Chci se zeptat, co pak delate s tema parmickama, kdyz maji 15cm a vice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Mrakoplash
Na sinice jsou ještě lepší, než ampulárie nebo okružáci. :) Taky mají jiný metabolismus... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:43 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
pulce doporučují i na sinice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Johan
Hodně vyhladovělý pulec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:34 švíco Re: Johan
Já využívám jako čistící četu krevetky Caridina Japonica... svojí práci zvládají naprosto úžasně a když se nějaká ta řasa objeví, už se pasou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:33 Muž Johan [4945] - Rostliny
Neznáte někdo nějakého živočicha, který baští "žabí vlas" (dlouhou vláknitou zelenou řasu)? dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 11:01 Muž Barney [61] Re: Romy
Mý ancistrusi si 50cm Bleheru ani nevšimli. Na řasu se nepodívali, jak je den dlouhý. Kytky mi "krásně" obrustaly řasou a ancistrusi nic, bylo jim to šumák. hmm Pořád byli zalezlí v kořenu a když se krmilo třeba živým, mraženým nebo granulema, teprve tehdy vylezli z úkrytu a šli si naplnit pupky. :) Jsou hrozně negramotní, vždycky zvířili všechen usazený kal a i krmivo lítalo pod kořeny a tam zhnilo. Něco pozobali a zase zmizli do tmy. Proto jsem se naštval a šli pryč, já osobně si je už nepořídím, třeba někdo jiný s nima má dobré zkušenosti, ale nedávám tomu naději.
Poté jsem si pořídil K. jednopruhé a řasa postupně začala mizet. :-) Tyto žravé prcky fakt doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Jrk
Ancistrusi žerou rostliny tak,jak si je naučíte.Pokud přikrmujete zeleninou,je jim jedno,jestli je to okurka,nebo Echinodorus.Mám je přemnožené a Echinodorus 50 cm,žádný problém s tím,že by ožírali rostliny.Jinak samozřejmě Otocinclus affinis a Crossocheilus siamensis.Ancistrusi ano,ale pouze mladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:41 Muž jajaapaja [174] Re: Barney
mám čtyři.Doufám že než vyrostou tak tu řasu zničej.Pak pujdou jinám.Zatím jí požírají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:20 Muž Jrk [143] Re: Barney
Musím se přidat - Krunýřovec jednopruhý. Velice "pracovitá" rybka a hlavně neničí rostlinky, narozdíl od Ancitruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:50 Muž Barney [61] Re: Yirka
Ta sice řasu žere velice dobře i vláknitou, ale v dospělosti na ni zvysoka kašle, taky jsem je měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:27 Muž Yirka [9118] Re: MS
Do větší nádrže lze doporučit i : rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 20:20 Muž Barney [61] Re: MS
Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis)
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Mám je a jsou pořád přilepení na kytkách, kde je řasa. palec Ancistrusi jsou na prd. Na řasu jsou ještě dobří šneci. Ale určitě bych se na žádné živočichy nespoléhal. Nakonec je to vždy o akvaristovi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:03 MS – Jaká je vhodná ryba?
Potřeboval bych poradit jaké jsou vhodné ryby, které požírájí řasy, ale nežerou rostliny? Chtěl jsem ancitruse, ale dočetl jsem se tady, že údajně žerou rostliny!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 15:45 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: KubaVáca
Do 54l akvárka bych parmičku černopruhou radši nedával a spíš bych volil tu neritinu nebo krunýřovce jednopruhého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 15:42 KubaVáca Re: miha
To ja bych na řasu podle vlastní zkušenosti doporučil parmičku černopruhou(rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/293-jake-ryby-si-poradi-s-rasou?od=101