Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - nemoc

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie - nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 14:04 R Muž ctibum [6926] Re: Vivi
Zkus přidat fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 12:45 Žena Vivi [0] – Amputarie nemoc?
Prosím nevíte někdo co znamená když má amputarie na ulitě oranžový flek?
Nemůžu to nikde najít. Vždy mi to napíše že nic takového neexistuje. :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2023 19:01 Eliška.rais – Nemoc vodního šneka
Dobrý den,
Prosím o radu s ampulárií. Celé dny je schovaná v ulitě a když se snaží vylézt, tak ji kouka jen hlava, nemůže roztáhnout tělíčko a normálně lézt. Nevíte co by to mohlo být? :( evidentně není ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 12:49 Žena Vivi [0] Re: Warketa
Když plavou na hladině tak se jejich voda rychle znečistila proto je nutné ji co nejrychleji vyčistit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 08:48 Gemini Re: Warketa
Ahoj,mě to dělala jedna i druhá. Ze začátku jsem se lekala,že chcípla. smich ale poté se ukázalo,že vůbec. Přijde mi,že to dělají schválně. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 16:41 Žena Warketa [12] – Ampularie
Ahoj, můžete mi poradit? Jedná z ampularii nejdřív ležela na dně a teď plave. Nesmrdí, ale ani se nehne. Je to ok? Můžeme pro ni něco udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 18:35 Muž Gecko1242 [0] Re: ctibum
je živý a už je normální uff!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 21:18 R Muž ctibum [6926] Re: Gecko1242
Je živá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 11:36 Muž Gecko1242 [0]
koupil jsem si 4 ampulárky a jedna je na hladině a když ji dám dolů tak vyplave nahoru.
Jak jí mám pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 22:15 ditty – Ampulárka se změnila....
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku sad prosím o radu, naše Ampulárka-největší mazel , se behem dvou týdnů uplně změnila...dřív krásná, aktivní - ted? myslím, že problém začal, když byla cca 4dny na stejném místě, pak sme zjistili, že je zaseklá a nemůže z větví...nevím, co se jí stalo,nemůže se ani po odvíčkování zcela celá vyšoupnout z ulity..:/ pozoruji i nějaký bílý cosi na víčku z té vnitřní strany...sem z toho neštastná..dnes, jak lezla po skle, tak tu nohu měla i pokrčenou ke konci..neměla úplnou placku....co se stalo?????? :-( ...máme ji od listopadu 2015..je veliká...dodám pak foto,jak se nemuže z té ulity uplně otevřít aby vylezla....děkuju za rady, Dita :-(
ještě jsem zapomněla říct, že už 2.den plave na hladině...chudák je tam polootevřená, tykadlama machá kolem sebe....a potom jsem si všimli, že jí jde více vidět dovnitř ulity? tak jestli i to je normální...dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:42 Žena dieu [18] - malawiRe: LiborSprysl
...no tak jí zkusíme! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Na všechno je pampeliška... :-) ... a to si nedělám prču... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 19:48 Muž Horác [3942] Re: dieu
Pokud jsi to už četla ... a pokud mají pestrou stravu ... a stejně je to málo ... tak nevím, co bych ještě poradil ... Můj vlastní odchov ampulárek bohužel neskončil nijak slavně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:54 Žena dieu [18] - malawiRe: Horác
Děkuji moc za odkaz, ale samozřejmě jsem si neprve zrovna tohle téma přečetla a jsem bezradná, proto jsem se zeptala. hmm Nenapsala jsem tvrdost vody, ale mám ji na profilu a voda je u nás tvrdá. Stravu mají také pestrou, krmím kadž den jiným krmivev + mají zeleninku. Poradíš mi prosím Horáci, dle tvého názoru co s tím? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2016 18:11 Muž Horác [3942] Re: dieu
Ono to bohužel není jen o tom vápníku (resp. sépiové kosti) ... viz zde rybicky.net/forum/20…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 14:55 Žena dieu [18] - malawi – Rozpadající se ulita
Ahoj,
bohužel se mi u ampulárií také rozpadá ulita, ale sepiovou kost tam mají, pravidelně mám v akva okurku nebo salát, přihazuji tablety na dno. Hodnoty NO2 neměřitelné, stejně tak jako chlór, PH 7,5, výměna min 1/3 vody týdně ve filtru je zeolit. Nevím čím to je, že tak chřadnou sad přijde mi, že si ožírají ulity navzájem a do toho je bohužel dost okusují tlamovci, ačkoliv mi k nim byly ampulárie doporučeny. tone
Dá se s tím něco udělat nebo už je každá rada drahá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 22:28 Žena sivon [1714] - PlžiRe: lubosturbak
Bohužel ale to pomůže jen nově rostoucí ulitě, starou poškozenou část již opravit nelze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:28 Žena Turbínka [2558] Re: lubosturbak
Dej ji tam tak, aby se k tomu živočichové mohli dostat a tak, aby moc nevadila lidskému oku. Většinou plave, na chvilku ji zatěžkám kamenem, potom jej vyndám a sépiovku někam schovám mezi houšť stonkovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:23 lubosturbak Re: Turbinka
a mam ju dat za filter alebo na dno a ktorou stranou na hor stov mekou alebo tou tvrdou?
ps :ako ju pripevnit na dno lebo mi plave na hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:14 Žena Turbínka [2558] Re: lubosturbak
Já ji dávám půlku, krevety i plži se obslouží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:53 lubosturbak Re: afc1886
Fotka k příspěvku A aka by mala bit velka ta sepiova kost a keby som ju nastruhal na prasok a dal do akva Stacil bi tam taki kusok , mam ho dat za filter kde sa slimaky nedostanu alebo aby sa som ju dal kolo filtra de i mohli po nej lozit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:40 Muž Horác [3942] Re: lubosturbak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:32 R Muž afc1886 [14700] Re: lubosturbak
Čti o pár příspěvků níž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:31 lubosturbak
Fotka k příspěvku Foto :-) Ahoj mojej ampularii sa razpadava ulita ako jej tu ulitu opravit mam dat so akvaria sepiovu kost a aku velkost do 50 litroveho

Ps sorry za zlu foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2016 18:09 MarloCZ Re: sivon
Mockrát Děkuji za rady a doporučení - Ampularky se budou stěhovat ke známému do velkého akva a do vhodnější vody.
CO2 neplánuji - a k tomu Betakovi zkusím tedy možná nějakého toho okružaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.02.2016 17:53 Žena sivon [1714] - PlžiRe: MarloCZ
Máme stejný problém s vodou v Českých Budějovicích - velmi měkká a zásaditá. Z vlastní zkušenosti ( a zkušeností kolegů z ČB) ti mohu říct, že úplně nepomůže ani přidávání sépiové kosti, ani vaječných skořápek. V akváriu nechávám i rozdrcené ulity "zkrmených" plžů. Časem všichni rychle rostoucí plži (ampulárie, okružáci...) mají velmi nekvalitní ulity. Výjimku tvoří zubovci (neritiny), které rostou pomalu a asi jim vápník a další látky získané z potravy stačí. Přídavek vápníku ve všech formách rozpad ulit jen více či méně zpomalí.

Ještě horší je situace u kolegů, kteří přidávají CO2, ulity všech plžů se časem rozpustí - mně se stalo totéž s ampulárií. CO2 už nepřidávám.

Takže jim trochu přilepši (nejlépe rozmixovanými skořápkami), dopřej jim dostatek kvalitní potravy a nedávej CO2.

Hlavně je přestěhuj do většího akvária - do 20 l ampulárie nepatří ani jedna. Místo nich přidej k beťákovi nějaké okružáky nebo levatky. Až se beťák rozkouká, budou pro něj i dobrým zpestřením potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 10:03 Muž visek [75] - TetryRe: Kaira
ja mam ampularie a ted jich mam mraky malych.davam do akvarka slepici skorapku misto sepiove kosti a ulitu maj vybornou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 09:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MarloCZ
naopak, většina ryb pochází z měkkých vod. I většina rostlin prospívá v měkké vodě.
Mít měkkou vodu je pro akvaristiku výhoda. "Ztvrdit" můžeš vždycky (hořká sůl, soda, ...), ale opačně (změkčit) je to už nákladné a problematické (RO, kolona, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 09:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MarloCZ
Doporučuje se šnekům přidat sépiovou kost, ale osobně jsem ani tak žádné dramatické zlepšení nezaznamenala, šneci se mi rozpadají dál. Jsou metody, jak vodu upravit, ale pro většinu běžně chovaných ryb (i rostlin) je měkká voda dobrá, problém budou mít jen ti šneci. A možná živorodky. Už jsme ale mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 08:00 MarloCZ Re: LiborSprysl
Je to tedy příliš měkkou vodou ?
Tak že do vody nějaký vápenec a ztvrdit vodu ?
Nějaké trvalejší řešení - nějaké vápenaté dno ?
Lze vůbec něco úspěšně chovat (i ryby) v takovéto měkké vodě bez uprav ?
Předem Díky za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.02.2016 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarloCZ
Myslíte svůj dotaz při vodě 4,7 vážně, nebo máte nějakou nemoc sám??? coze Samozřejmě, že se jim boří ulita....pokud nejste na krasové vodě, tak bych i odhadoval, že to pH jde dolů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 23:47 MarloCZ – Změna barvy ulity.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před 14 dni jsem přidal po týdnu zabíhání pro lepší zaběhnutí 20 litrového akva pro bettu dve žluté cca 1.5 cm Ampularie. Krmím trochu vločkama pro ryby a občas okurku. Vodu měním každý den 1/3 . Vodu mám měkou 4.7 a Ph cca 7.8 s vnějším 6 litrovým filtrem z bioakvacitu,teplota se pohybuje 26-27 a akva je z 80 % zarostle.
Oboum ampulariim však začala od hlavy světlat ulita a ztracet tu žlutou barvu - viz fotky těsně před vypuštěním do akva a další po 14 dnes v akvariu.
Je to nedostatkem Vapníku ?
Jinak obě jsou stale aktivni a pořád šmejdí po akva.
Ještě bych jen doplnil, že za cca měsíc by měli jít do záběhu 200 litrového akva, kde by pak i zustali.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 17:58 R Muž afc1886 [14700] Re: Akala
Podle mě je jen schovává před otravnými rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 17:22 Akala Re: afc1886
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 16:37 R Muž afc1886 [14700] Re: Akala
Zatočené myslíš jako schované?Možná je schovává před rybkami,které ji okusují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 16:35 R Muž romant [27987] Re: Akala
Máš tam rybí polívku a ještě ampulárku, no potěš koště, tam bych se zaměřil na vodu a to bez pardónu, měnit, měnit, měnit. Pokud to myslíš vážně, tedy s akvaristikou, tak budeš muset s kůží na trh a to nejlépe se zaregistrovat, zřídit prezenataci, uvést co nejvíce pravdivých údajů o nádrži a jistě se najde někdo, kdo bude schopen poradit a nasměrovat, aby to akvo bylo pro radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 16:25 Akala – Zatočená"tykadla"
Zdravím ve svém 54l akvarku mám ampulárku a ta má poslední dobou pořád zatočená "tykadla"... Nevíte co jí je??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:27 Muž Horác [3942] Re: Elena G.
No ... ona je karanténa a karanténa ... běžně je za karanténu považována (až směšně) maličká nádrž bez filtru (anebo s filtrem, ale nezajetým - někde narychlo vyhrabaným) (což je prašť jako uhoď) ... Kolik ryb už asi chcíplo v karanténě nikoliv kvůli domnělé nemoci, ale na otravu dusitany ... Pokud to máš taky tak ... Kdybych si já osobně měl vybrat mezi maličkou nádrží s nezajetým filtrem a větší nádrží s nezajetým filtrem, vybral bych větší (tj. návrat do akvária). (Dospělá ampulárie potřebuje až 40 litrů vody). Častým výměnám vody (kvůli nefunkční nitrifikaci) se nevyhneš tak jako tak ... Vyprchání přípravku na úpravu vody neřeš - viz Haimdall.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 10:15 R Muž Silent [5949] Re: Elena G.
Tohle už není o vyprchání přípravku na úpravu vody. Mimochodem sice nevím o jaký přípravek na úpravu vody se jedná, ale co vím tak všechny umožňují aplikaci do nádrže bez nějakých lhůt. Problém je v tom, že nádrž byla po kompletním vyčištění de facto znovu založena a nefunguje nitrifikace. Takže nejlepší je nechat živočichy v karanténní nádrži a dopřát akváriu znovu čas záběhu (cca tři týdny) protože jinak si koleduješ o problémy. Je možné znovuobnovení nitrifikace trochu pomoci vhodným přípravkem např. sera nitrivec. Ovšem nějaký čas ten rozběh potřebuje tak jako tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 01:07 Elena G.
Dobrý den,

nějakou záhadou mi uhynula závojnatka po kompletně vyčištěném akva a na druhá chytla plíseň. Nasadila jsem tedy léčivo Omnipur - rybka zemřela..:( Zbyl mi sumeček a ampulárie. Vím, že jsou citlivé na chemii, takže jsou v karanténě. Za jak dlouho je můžu vrátit, když jsem provedla kompletní čištění? (50 l akva - vyčištěný filtr, proprané kameny, vydesinfikováno citronovým roztokem, dána úprava vody). Za jak dlouho ten přípraven na úpravu vody vyprchá, abych mohla ampulárie vrátit?

Děkuji za odpověd a radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 12:57 ales
Občas vyndam všechny ampiky do jednoho akva a dám sepii kost, bílou plavenou kridu a nechám je v tom nálevu par dni. Oni mají rádi tvrdší vodu a zasaditejsi Ph, což s rostlinami moc nejde dohromady. V dobrých podmínkách se ochotne množí.
Ampularie jsou velmi citlivý na jakou koliv chemii včetně léčiv, na sul apod. Přes léto třicet musí vydržet. Choval jsem je společně s tercovci při teplotách okolo třiceti a dávali kokony hodně a často. Důležitá je i strava a aby jim ryby ne okusovali tykadla. Takový krunyrovec dovede měchýřku taky pěkně potrápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Majjush
Může bejt normální a taky nemusí, vytáhni ji a čichni k ní ,jestli smrdí ja tak je KO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:05 Žena Majjush [3]
Mozem aj ja otazku. Mam 3 ampullarie uz rok. A dnes jedna zacala plavat. Je stiahnuta v ulite a plava. Je to normalne? Nikdy to nerobila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:22 kísa Re: Lucianetta
Ahoj ja sice nejsem žádnej starej zkušenej akvarista jemi dvanact ale akva mam už tři roky.
Ampularie mam asi rok.a to že ti chcípaj ma na svedomí voda oni potřebujou jinou tvrost atd.než neonky a rostliny.bud si kup neakej jine druh ryb nebo šneka.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 17:37 Žena Lucianetta [43] Re: LiborSprysl
to bude ono,nenapadlo mě,že i šneky musím zvykat na vodu :( šli do akva oba rovnou z pytlíku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 17:34 Žena Lucianetta [43] Re: Linduš
teplota 25st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 08:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Linduš
No ten údaj o teplotě jsem nenašel...no to je jasné! Samozřejmě. To je na rozemletí, vhodné ochucení a konzumaci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 06:50 Žena Linduš [166] Re: Lucianetta
jestli tam máš k těm 30 stupňům...tipla bych hodně na teplotu. u mě 30 v létě nedaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
Tyhle plže často zdrtí i pouze razantně provedný přechod z vody do vody, pokud jsou její parametrické rozdíly velmi odlišné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 18:44 Žena Lucianetta [43] Re: Designer
ten zákal byla jen zakalena voda po napusteni vody :)během dne nebo dvou vyfiltrovane ;)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2315x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2694