Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab suchozemský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krab suchozemský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 22:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vladka
Jestli u kraba není jiné zvíře ,tak by se mohlo jedna opravdu o vajíčka kraba.Ale nic z nich nebude ,protože je samice odhodila ( asi jsou neoplozené). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:39 Vladka – Krab vampir
Ahojte mám kraba: Krab vampir a objavili sa mi v terariau vo vodnej nadrzi (bazeniku) zaujimave hnedo zlte gulicky. Vyzerajú ako vajicka neviete co to moze byt? Je to samica ,samca tam nemá bola kupovana pred 2 mesiacmi a tam s bola aj so samcami. Za odpovede dakujem :)

prikladam obrazok:
tinypic.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:51 Muž Martin99 [0] - MiniakváriaRe: invalida
Tyto krabíky mám cca. 3 týdny takže moc skutečností s nimi nemám, ale tady v atlasu je o nich alespoň něco rybicky.net/atlasostatnich/krab_limnopilos_naiyanetry A u mě se jim zatím daří moc aktivní nejsou takže tam kde je vidím ráno jsou většinou i večer. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 11:45 Nell
Dobrý den, mám suchozemského kraba dnes třetí den a ještě jsem ho neviděla ve vodě, celý den se hrabe v mechu maximálně popojde o pár cm a jinak ho nic nezajímá, kromě žrádla. Jak často by měl do té vody chodit?
A ještě jsem se chtěla zeptat, jak často bych mu měla dávat vápník a jestli stačí mu tam dát sépiovou kost. Teď mu obaluji třeba banán v dolomitu ale příjde mi to asi málo. Děkuji :) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:19 tomajda Re: oasis78
Mě se stalo to samé :( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 18:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: tom
Ale oni opravdu potřebují jak ve vodě tak na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 21:45 tom
Tdravim... Kde by mel mit krabik ukryt... Jestli ve vode nebo na sousi. Nemuzu mit dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 20:07 oasis78 Re: oasis78
Tak krabík mi ted umřel. sad sakra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 09:50 oasis78 – upadlé klepítko
Ahoj, mám krabíka již skoro rok,ještě se mi nesvlékl a dnes ráno jsem v akvárku našel upadlou nohu,která mu,jak jsem se dozvěděl z tohoto fora,dorustá. Ale upadlo mu i to velké klepeto. Jedná se o kraba suchozemského.Co s tím poraďte prosím :( Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 09:11 Žena stetinka [270] Re: Tomáš
Zařízení terka je takové, aby měl souš i vodní plochu, kde se může celý potopit, většinu dne stráví rád schovaný pod nějakým kořenem či kamenem. Je nutné tyto úkryty zabezpečit dobře, aby ho náhodou nepřimáčkly, poškození krunýře bývá konečná. Štěrk na dně není nutný, lépe se to čistí,ale jinak je to hezčí. Není tolik prasátkový jako třeba želvy. Není nutné mít filtr a pokud nebude ve vyložene chladné místnosti, není třeba ani dávat topení. Je fain mít tam žárovku, kdysi jsem dokonce četla, že by měli mít i UVBčkovou,ale nikdy jsem jí jim nedávala. Všechny kraby, co u nás koupíš jsou z odchytu, takže nikdy nemůžeš vědět,jak jsou staří.
Ničí veškerré rostlinstvo a měkčí vybavení terária. Měli jsme třeba tři stěny z korkového pozadí, to rozcupovali.
Krmí se maximálně pestře, rybičky (živé i mražené), ovoce, zelenina, ale milují i sušenky.
POdle toho jak odhadneš hnití potravy a jeho snědení (mají rádi třeba kousek banánu, co je trošku "načatej"), tak se pak mění voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 00:17 Tomáš – Rady prosim
Dobrej sem velyky milovnik zvirateka zaujal mne krab tak bych se rad stal jeho kamaradem na netu sem sehnal spousta (navodu) jak spavne chovat ale vzdy se lisi nezory atd. shanim inf jak spravne na to : strava a cele zarizeni akvarka (terarka) prosim vas moc muzete mi poskytnout nejake bezpecne INf. nebo internetovou stranku Dekuju vam moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: bond
Krabům a rakům ulámané končetiny postupně dorůstají, ale 7 nohou... Pokud se nemůže pohybovat, tak je asi konec.
Příčinou odlomení končetin mohl být nedostatek vápníku. Jako kluk jsem takhle přišel o pár raků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:28 bond – krabouš
Ahoj, mám problém. Krab se mi teď slíknul a ulámal si při tom sedm nohou. Nevím jak se mám teď o něj starat. Poraďte prosím co d ním mám dělat. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Pokud po ní bude schopen vylézt, tak asi jo. Zřejmě by mu to imitovalo břeh nějaké říčky nebo jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:57 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: invalida
Hej to by šla ale dal by som tam priečne pásiky skla ešte ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:55 S Muž invalida [3881] Re: Pepan
A šikmina ode dna by šla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Taky myyslím, že to nepůjde. Párkrát jsem kraby měl a pokud jim neposkytnete přístup na souš pěšky, obvykle se utopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:37 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: invalida
Podla mňa to určite nepôjde, ešte som nevidel kraba plávať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:56 S Muž invalida [3881]
Já se zeptám když bude mit krab souš nalepenou na skle...jako že si doplave..to asi nepůjde že...musí si dojít pls zkušenén o radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 18:45 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
To teda nevim, co to je. Ale ked sa vyzlečie, tak sa mu to zlepší ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:56 Muž Martin [3]
Fotka k příspěvku Ahoj,muj krab asi plíseň,ale nejsem si jistý.Poradte co by to mohlo být.Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 10:57 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: lubica
Ja už covam krabov 1 rok a pár týždnou. Tak na začiatok krab musí mat rovnaký podiel súše a vody ale môžeš položit nad vodu niaky plochy kamen a budeš mat viac siše. Ale stale ronako vela vody. Voda by mala mat 24-27 stupnov. Z vlastnej skusenosti. Ale zaliži na druhu kraba. S tým žráddlom je to tak že mu môžeš davat všetko čo nieje pečene alebo niak dochutene. Meso poriadne uvariť a naporcovat na male kusky, ovocie umyť ale nič štiplavé ako cybulu, cesnakmu nedavaj.
S tou vodou jeto tak, že sa do nej musí krab ponoriť celý bez toho aby sa niak prikrčoval. A mal by mat do vody jednoduchy vstup. Skríše by nemaly smerovat tak že do nich vidis ale tak že do nich neuvidis. Ked ich budes natacat ku tapete alebo ku sklu tak tak aby sa tam bez problemov dostal.
Kraby musia mat čerstvu vyzivnu cistu a bohatu potravu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 10:07 Muž Yirka [9126] Re: lubica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:18 lubica – krab
Chcela som sa spytat kto uz dlhodobo chova krabov o radu. Dostala som aj akvarko aj kraba a neviem kolko ma mat vody. Bo jeden povie ze tolko aby bol namoceny a iny ze ma mat viac sucha, tak neviem. A co zeru. Pisete tu ze skoro vsetko. Tak ak by mal niekto super rady tak budem rada ked sa podelite o ne dik. Lubica

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:56 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: kreten
Ked si ho budeš dávat častejšie na ruku, tak si zvikne a nepricvakne sa. Aj mne sa niaku dobu zacvakával do ruky, ani mi nedovolili strčit do akva ruku, ale Klepietko si po niakom čase zvikol a vilezie mi na ruku aj sám. Ale záleží od povahy kraba, Kasper na mna stále útočil kím žil. Ja som ho mal od vianoc minulého roka a zomrel 20.12.2009 a to je dosť dlhá doba. Klepietko ešte žije ale toho som si kúpil aby mal Kasper spoločnosť, a Klepietko je mladší možno preto ešte žije. Klepietka som si kúpil v januári, nevim kedy presne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 20:23 kreten Re: dani1
No to je dobrá rada, jak pod stromeček - je-li pěkně narostlý, tak se dobře přicvakne! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 19:42 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: CuCuBe
Pri kraboch bi malo bit svetlo zapnuté 12hod a voda by mala mať 26stupnou. Tak by si aj mohol zamedzit pliesni. Kebi ti krab vyliezol na ruku tak by si tie riasi mohol odstránit rukov, pinzetov a t.ď. Netreba sa báť chitit kraba do ruki skús to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 10:00 kreten Re: CuCuBe
S tou miskou jste to udělal dobře a i podle toho co píšete se jeví, že si i sám odpovídáte. Samozřejmě je potřeba pohlídat, aby nebujely nějaké plísně, i když ani ty nejsou všechny škodlivé, leč minimálně blbě vypadají. Pokud tedy krab nevykazuje žádné strádání, tak bych to nechal a možná trochu omezil přísun světla, uvidíte, jestli začnou mizet zelené fleky a bude jasné, že jsou to fakt nějaké "mechy a lišejníky". Možná bych ještě uvažoval o snížení vodního sloupce třeba na 4 cm. Tím se zvýší podíl vlhké souše.On se víceméně potřebuje akorát napít, není to kachna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 09:51 CuCuBe Re: kreten
No, takže od začátku. Kraba máme cca tři měsíce, problém trvá odhadem tak 2-3 týdny. Krabárium má rozměry 50 x 25 cm. Poměr souše/vody je tak půl na půl, souš je vyrobena z bílého akvaristického písku, má výšku tak 2-3 cm nad hladinou. Voda má hloubku cca 7 cm, používám dešťovou. V krabáriu jsou rozmístěné různé předměty (kořen z prodejny akvaristiky, nějaké ty mušle, korále ...). Kompletní čištění provádím tak jednou za tři týdny. Na běžné čištění je tam nejmenší dostupný (vzhledem k množství vody) akvarijní filtr. Osvětlení: Shora svítí nějaká profi UV zářivka (která má obsahovat obě dvě významné UV složky), zboku je 30W halogenová lampa na přitopení. Filtr a UV zářivka jsou zapojeny přes časový spínač, v provozu jsou tak 16 hod. denně. Halogenovou lampu poslední dobou většinou nezapínám. Aby krab nevylezl, je krabárium přikryté standardní akvarijní (výsuvnou) mřížkou. No a celé krabárium je vestavěné v nábytkové stěně a kompletně zakryté ze všech stran (i zepředu).
Je fakt, že v krabáriu asi bude docela velká vlhkost, protože se občas zevnitř zamlžuje sklo. Navíc potraviny, které krab nedojí se do dvou dnů vždy promění v odpudivou kaši. Z toho důvodu jsem mu pořídil malou misku, do které mu krmení dávám a zbytky pak mohu snáze odstranit.
Také si myslím, že zelené fleky budou asi nějaké řasy apod. Stejné fleky jsem totiž zaregistroval i na některých mušlích a korálech. Jelikož jsem však v chovu kraba naprostý laik, tak opravdu nevím, zda je to problém a pokud ano, tak jak jej řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 09:53 kreten Re: CuCuBe
Teď už bez šprýmování, nedá se moc s tou fotkou nic dělat, ale vypadá to opravdu rostlinného původu. Zkuste jetě trochu popsat vybavení ubikace - světlo, teplo atd....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 18:24 CuCuBe Re: kreten
Fotka k příspěvku No tak jsem ho teď navečer vyfotil. Vypadá to takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 10:25 kreten Re: CuCuBe
Bez fotky nevím, třeba vám začal obrůstat řasami nebo mechy a lišejníky, ty bývají často zelené:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 10:23 CuCuBe – Zelené flíčky na krabovi
Asi tak tři měsíce máme kraba suchozemského, v posledním týdnu jsem zpozoroval, že se mu v záhybech krunýře (na nohách, u očí apod.) objevují takové zelené flíčky, vypadá to jako plíseň. Hledal jsem na netu co by to mohlo být, našel jsem však pouze zmínky o bílé plísni, která vypadá dle fotek úplně jinak. Máte někdo tušení, co by to mohlo být? Krab je jinak pořád stejně čiperný, pohyblivý, jídlo mu chutná a nezdá se, že by mu to nějak vadilo. Zatím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 13:07 kreten Re: Standa
A proč jste to maso dával do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 10:55 Standa – Smrad jako hrad..
Ahoj mám problém, mám kraby dva dny a voda mi smrdí k blití co stím filtr jsem měl zaplej jen občas na pár hodin.. DAl jsem jim první den kousek vepřovýho do vody a hned to snědly, takže nikde nic nezůstalo aby to hnilo..:-) kamínky z venku ale převařené a propláchnuté, voda z kohoutku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 18:01 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: vhisky
Zajtra idem čistit vodu, tak sa icch posnažím stadial čo najviac vybrat. A tí čo ostanú v akva majú smolu. Ale nemyslím si že nieky vyrastou protože treba slanou vodu a ja nemam morskou sol. Aj tak si myslim že už pokapaly lebo su bez pohybu. Len ked zapnem filter tak ich vydno. A vôbec nieje mi to luto lebo by bola zbitočná práca a ked sa uz raz rozmnožili tak ak prežiju. Budú s tím podla mna pokračovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 12:39 Muž vhisky [45] Re: dani1
Já tam toho moc nevidím.. krabi.esumo.net Tady na té adrese ti odpoví admin na všecko.
To je pořádný akvárko pro krabíky, co máš. Ale neviděl jsem nikdy víc jak 2 kraby spolu v jednom akvatera.. Možná bych se bál, že ti malý krabíky sežerou jejich rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:35 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: dani1
Fotka k příspěvku Vajčka už sa vilíhla a ja nevie co stím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 18:44 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys1
No a už som sa dočkal. Kasper (2. fotka) má spodnú časť otvorenú a má tam vajíčka (foto neskôr). Tak by som sa rád opítal za kolko vyrastou? Ake velke akva? Aký terén? A tak dalej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:48 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Szymurda
Čau hele, já mám teploměr jen ve vodě a poznám když je moc teplo. Zjistil sem, že když vypnu tepelnou žárovku a zapnu jen zářivku, tak se vzduch ochladí. Krabík vyleze ven. Když je moc vedro tak se mu moc ven nehce. Ale sháním topení do vody abych mohl koupit jen studenou exo terra UVB 5.0 žárovku. To topítko potřebuju newattino 10w PLUS Model, kterej je pevně nastavenej na 25-26stupnu. Což je akorát pro krabíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 21:06 Szymurda
Ahoj krabáci! Potřebuju vědět jak je to stím vyhřívátkem? tam musí být ještě něco jiného než ta uv lampa? a jak je to s teploměry ty tam musí bejt dva? jeden ve vodě a druhý na měření tepla vzduchu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:25 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: dani1
Neměj starch obvykle krabovi doroste noha pod krunýřem a až se svleče ji má zpět. Ta první fotka to bude samička a ta druhá to je samaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 09:53 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak sa da rozpoznat pohlavie u krabov? Ja si myslim podla spodnej časti krab ktorí ju má scelenu je samica a krab ktorý ju má vyrezanú do trojuholnika je samec Kasper to ma scelene a Klepieto nie raz si Klepietko ten spodok otvoril a zdalo sa mi jak keby tam mal vajíčka tak ja nevim. Co vi nato? coze

Za jak dlouho naroste krabovi noha, ked mu odpadla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 15:28 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Peca
Toho kraba ted nechej napokoj. Nekrmit, len ak tak čo najdalej od neho mu neco daj, nefot, nestrkaj do vnutra prsty, len ked ho budeš krmyť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 22:30 Peca – Svlečky
Čau.
Mám kraba od Vánoc a teď se mi poprvý svlíkl. Jak dlouho mu tam mám nechat tu svlečku, aby ji sežral? Mmám mu tam mezitím dávat i něco jinýho nebo ho nekrmit dokud bude žrát svlečku?
Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:07 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: dani1
Je to lepší. Vydezińfikuje se to. Ale já to dělám jen u kokosu a kořenu. U nás vodu dávám z vodovodu ale u tebe to neskoušej. Já vím že u nás nedávaj do vody chlór takže nevadí ani rybám ani krabovi. Ale nevím jak u tebe ale neriskoval bych to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 09:49 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys1
Akú vodu mám dávat svému krabovi? Ja mu dávam prevarenú je to dobre.
Ja vlastne všetko dám prevariť jeho úkrity koreň atď. Je to dobre? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:57 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: dani1
Jsou to 3-4 vrsty epoxy 1200 ředěným líhem a posypaný mořským pískem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:48 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys1
Akým náterom si zafarbyl ten porystyrén, ktorí si vyrobyl pre kraba? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:26 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: dani1
My to tak čistíme, jenom vlhkým hadrem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2525?od=51