Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab suchozemský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krab suchozemský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:27 Sumo – Krabi web
Dovolím si Vas pozvat na krabi.esumo.net ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 17:50 latyextreme Re: mckyta
Myslím že to stačí.. Zprvního svleku kraba sem byl spíš vystrašenej já :-D Kraba jsem dva dny neviděl (vyhrabal si noru v písku, tak sem juknul do ní a vidím svlek)... V první chvíli sem myslel, že je po něm, ale byl tam... Tmavej, jakoby mechovej... Svlíknul se v pohodě, žádnej problém.. Prostě musí mít klid(pořádnej úkryt) a bude to dobrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:05 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: mcky
No ta velikost stačí mám o 5cm delší akva a taky ho tam budu mít znám někoho kdo má v 60x30x30cm velkém akva tyto krabi 2 koukni na krabi.esumo.net palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 22:18 mckyta Re: latyextreme
Fotka k příspěvku Dík za odpověď. Jaký máte zkušenosti s prvním svlékáním? Mám z toho strach, protože jsem četla, že první svlékání v novém prostředí je někdy dost katastrofální. Mám strach o svého Huga. A myslíte si, že pro jednoho kraba stačí akvárium o rozměrech 50x30x30? A ještě něco .......založila jsem si blog o krabovy suchozemském www.krabi.blog.cz , tak tam kdyžtak napište komentář nebo mě upzorněte na nějaké chyby. Dík, pápá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 20:25 latyextreme Re: mckyta
S tím klepetem to není pravidlo. Velké klepeto může mít i samička. A ty bublinky.. Říká se , (někde sem to četl ale i vypozoroval), že krabi vlastně těma bublinkama komunikují. Jako kdyby zpívali, prostě si brblají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 18:27 mckyta – Můj hugo
Fotka k příspěvku Ahoj. V pondělí 4.2 jsem si koupila kraba Huga. Chtěla jsem se zeptat: v různých dokumentech je, že samsi krabů mají to jedno klepeto velký a samice ne. Je to tak i u krabů suchozemských Cardisoma armatum? A taky jsem se chtěla zeptat. Můj Hugo dnes dělal nezvyklé věci. Měl tělo na zemi a kolem sebe dělal bublinky. Není to nemoc? Moc se o něj bojím sad
Foto: Můj Hugíno
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:54 Žena Pavoucice.L [0] Re: Pája
Fotka k příspěvku Ve zverimexu většinou nic o chovu nevědí,ta paní prodavačka co ti řekla že mu stačí jen nitenky je sprominutím pěkna kr*va!!!Jinak by takovy žvast nemohla vypustit z pusy ,pročti si cely forum a nebo hledej na internetu je tu spoustu zajímavych stranek o bezobratlych!!!Vodu potřebuje aspon si myslím hlavně při svleku a taky aby neuschnul!!!Koukni na moje akva nebo se ptej J-J nebo Fila to sou odborníci!!!(toto je moje akva)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 18:23 Muž j_j [18] Re: Pája
Pájo-použij raději akvarijní silikon,který nech pořádně zaschnout...ale jestli jsi rozhodlá pro ten do koupelen,tak ten taky raději nech pořádně ztvrdnout,aby si zamezila úniku látek do vody. Na obalu silikonů bývá napsáno jak dlouho schne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:56 Pája
Ahojda lidičky. Koupila jsem si před vánocema kraba a ve zvěráku mi řekla, at mu dávám nitěnky že to stačí a jinak nic, aby mě neutek a že 2 dny bez vody nevydrží a taky že nemusí na souš moc že je vodní.... Tak měl akvárko tak tak 5 cm vody a kamínky a na nich větší plochej jako souš kde voda nebyla.

Našla jsem ho vzhůru bříškem a od té doby se nehýbe skoro vůbec. Máti ho dala na ten kámen a on ještě včera trochu reagoval a dneska už vůbec.. O tom slíkání jsem slyšela, že má vylést otvorem vzadu v krunýři ten má trošku odchlýplý. Nevím jestli už je mrtvej bo jak.

Když kamínky v akvárku pro kraba slepím silikonem co nemá reagovat na vodu jestli mu to nemůže nějak uškodit. Konkrétně silikon do koupelen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:22 filo Re: Ginger
Gratuluji! potlesk První svléknutí v novém prostředí bývá nejdrastičtější ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:16 Ginger
Rozárka se svlékla!!! potlesk Je teď krásně barevná, sedí na krunýři a tváří se podezíravě :-) Ale zatím to ožírají jenom rybičky. Nadchlo mě, že zůstal krunýř nejen s končetinama, ale i zbytkem očí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:44 Žena Pavoucice.L [0] Re: Lucinka
Fotka k příspěvku Odpadávání končetin při svleku způsobuje nedostek živin ,je důležite davat krabíkum hodně pestrou stravu.Ikdyž v tvem případě bude velky zazrak když krabík přežije ztrata čtyř nohou a klepeta je velka ,takže jedine co ti ted zbyva je čekat co bude dal dopoučuju si pročíst cele forum .Dozvíš se moc zajímavych věcí !!!Forum sem založila ja protože sem si taky nevěděla rady a navíc není žadna ostuda se zeptat.Napiš Filovy nebo J-Jmu ti doma chovají raky je to podobne a mají víc zkušeností než ja . Rakum a krabíkům zdar!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lucinka
Je pravda, že korýšům končetiny dorostou,ale takový ů,bytek je velký svědčí o nedostatku minerál. a stopových látek. Je potřeba mu do potravy tyto látky dodat. Přežít by to mohl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:47 Lucinka
Ahojda mam krabika „Klepeťáčka“. Není sice Africký ale latinsky se jeho nazev řekne cardisoma armatum. Poprvé se mi svléknul, ale to jsem cekala. Více mě vyděsilo,že ztratil 4 nohy a jedno velké klepeto. Vím,že mu ztracena noha doroste. Ale bojím se,že ztratil moc nohou. A nikde nemuzu najit jestli tak velkou ztratu prezije. Jestli je to normalni nebo ne. Prosim nevite nekdo neco? Diky za odpoved. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 23:16 Žena Pavoucice.L [0] Re: filo
Fotka k příspěvku Jojo to tak byva. Ja ho krmím vším a podle toho to pak vypada. Pokud ti krabík utíka tak raděj nějaky kryt. Nikdy nevíš pak ti někam vleze sem tam udobne kousek kabelu nebo zaleze a už ho nenajdeš! A s tím že nejí to ma Filo pravdu asi se vyslěče!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 00:34 filo Re: Martin
Pokud je krab akcni, tak se ti pekne aklimatizoval. ;-)
Zvireci utecenci jsou hrozna zalezitost, ja jsem takhle odrovnal mamku svym kreckem.nerad.
Barva zavisi na strave, a pokud ti zere jenom sunku... Tak je to potom videt.
Krabi neji, kdyz se planuji svlekat ;-) tak snad to bude OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:29 Martin
Zdravim vsechny chovatele krabu,
Mam take kraba z Hornbachu asi 2 mesice ,tedka my nejak prestava zrat.Predtim ladoval jenom sunku.Tedka mu ani ta sunka nejde.
Nevim presne jak casto mu davat nejakou potravu nebo tak?Ze zacatku zrat pokazde kdyz sem neco dal tak to chytnul do klepitek a zral.Tedka to hodim na neho a von na to kasle.Ze zacatku se porad schovala tedka je uz vic akcni leze hrabe v pisku, hlavne v noci.
Taky me dneska utekl.Prisly sme domu a jim ohybam sem pro limonadu kterou sem mel na zemy a pod nohama krab, tak sem se dlouho neleknul ne
Jeste bych potreboval trocha poradit s akvarkem.Mam tam ohrivacek a flitr na vodu a domecek + samosebou take pisek.Tedka mam koupenou zavku se slunecnim svitem.
Ale na netu sem nasel fotky a krabici sou pekne zbarveni do modra ci do cervena ale ten muj je takovej celej hnedej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 12:47 Brant Re: j_j
Jenom doplním k pohlaví - ten tvar "V" a "U" je vlastně redukovaný zadeček ohlý a přirostlý ze spodu k hlavohrudi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:50 Muž j_j [18] Re: Lucianetta
Rozlišení pohlaví-samci mají tvar krunýře zespod do V a samice do U-to je taková pomůcka. :-)
www.dpi.qld.gov.au/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:34 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: LOLO
To těžko:) Ses měl zeptat ve zverimexu. :-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:27 LOLO – Krab
A poradil bi mi niekto ak rozoznám pohlavie ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 16:00 simona Re: PavouciceL.
Dneska mi umrel. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:34 Žena Pavoucice.L [0] Re: simona
Bílý krab? To je nějaky divny je možny že nejí a chce se vyslect,ale že by měnil barvu? Mě se tohle ještě nestalo. Vždycky když se mi krabík vyslíknul tak byl spíš tmavy a pak zesvětlal, ale že by blednul před svlíkanim o tom sem ještě neslyšela ne Jestli můžeš tak pošli fotku třeba mě pak něco napadne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:37 simona
Pomoc, muj Krabik je skoro celej bilej a ja nevim proc. sad Myslela jsem, ze se bude vyslikat ale ne. Uz je tak bilej asi 14dni :-( Nevim co snim a nechce mi vubec jist zadne ovoce a ani zeleninu. Jen zivou rybku tu si da ale nesni ji celou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 21:13 Ginger Re: Ginger
Teď se stydím že jsem Rozárce nevěřila, ale stěnu zvládla na poprvé hmm Asi to pro ní bylo trapně nudné, protože tam chvíli poseděla a pak seběhla dolů věnovat se svému největšímu hobby - slézt filtr nebo topítko, stupeň obtížnosti o dvě třídy vyšší než trapný korek :-P

Stav miminek: 4 potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:58 Ginger Re: Ginger
Mám úžasnou novinu. Koupila jsem Rozárce párek neonek, aby tam bylo veseleji a mohla se zabavit lovem, ale zatím je krmená a ryby jí plavou klidně mezi klepetama, tak jsem dneska přikoupila paví očka... A samička akorát porodila!!! hop love Mám 2 rybiččí miminka v akvárku, jsou úplně průhledný a vidět jsou jenom malá očíčka.. potlesk Musím si to užít dokud tam jsou..
Rozárka stejně ze všeho nejvíc chutnal kokos, i když rybím masem taky nepohrdne.
Zatím mi stihla oštípat jednu kytku, ale nejspíš k ní měla estetické výhrady, protože ostatních se nedotkla. Teď má novou zábavu - zkouší boulderovat na korkové stěně, ještě že pády jsou do vody :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 10:25 Ginger Re: j_j
Lituju že nemám digitální foťák a taky kameru. Rozárka se včera naučila nový kousek - stojku na klepýtkách. Pak ještě umí hvězdici, to se rozplácne bříškem na sklo, roztáhne všechny nožičky a pak dělá hodiny. Zatím má ještě malé akvárko, ale za dva dny dorazí nové.. tak si slibuju rozšíření produkce a konečně spáchám prezentacipotlesk
V půl 1 se nakonec unavila a usnula, ale jak! Žádný domeček, rozplácla se na kámen, jedno klepýtko si dala pod hlavu, druhým objímala ten kámen, zaklopila oči, dvě nožičky vytrčila do vzduchu a bylo jí úplně jedno jestli kolem ní někdo běhá.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:03 Muž j_j [18] Re: Ginger
Ahoj,já moc zkušeností s komplety nemám,ale snaž se vybrat akvárium s co největší plochou dna. Filtr bych volil nějaký eheim(jestli ti to finance dovolí) například v Hornbachu mají ceny Eheimů velice příznové. Na téma "akvarijní komplety" tady na rybičkách.net proběhlo několik diskuzí,na to se také podívej a také můžeš prozkoumat techniku akvárií s kraby tady na netu...např. Lucky :-) rybicky.net/nadrz.php… nebo Masquese rybicky.net/nadrz.php…
j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:08 Ginger
Ahoj, tak se hlásím do krabího klubu s novým členitým členem domácnosti potlesk Podle bříška to vypadá že je to samička a taky je dost artista, moc se nebojí, jestli náhodou nemá vzteklinu :-) Mám jí dva dny, zatím snědla kus banánu a ryby, obojí s chutí..Teď jí budu objednávat větší akvárko, můžete mi někdo doporučit filtr na nižší vodní sloupec? A topítka, zářivky? Mám mít akvárko 107l, 80x35x40 cm.
Po tom co jsem tu četla musím pochválit pet shop na Chodově, krab vypadá jak z encyklopedie (bohužel ještě nemám vlastní fotku), akvárko bylo velké a dokonce tam pro něj měli i korkovou stěnu na lezení... Tou exhibicí mě taky dost převědčil ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 19:04 rolandmynar Re: Lucianetta
Spousta druhů krabů má jedno klepeto větší!! Od přírody a všichni. U některých druhů ho samci používají k boji nebo odstrašování nepřítele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 15:15 Muž j_j [18] Re: Lucianetta
Raci mají obě klepeta stejně velká. Narozdíl od některých druhů krabů (například krab houslista(Uca pugnax) má jedno klepeto větší od přírody). U krabů,která mají mít klepeta stejně velká,nejspíše(jak už psal mch.sokolov)došlo ke ztrátě bojem nebo při svleku. Pohlaví lze určit relativně snadno, na internetu máš spousty fotek,tak zkus hledat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 14:20 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: LOLO
Zřejmě ho ztratil při odchytu,v boji,při svlikáni a zatim mu nedorostlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 14:04 Žena Lucianetta [43] Re: LOLO
Krabům teda vůbec nerozumím, ale řekla bych, že to bude jako u raků - ti mají taky jedno klepítko větší a tím by se měl krýt (bránit se). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 14:02 LOLO – Krab africký
Dnes som kúpil kraba afrického a jedno klepeto ma vačšie a druhe má menšie. Neviete čo to može biť? :-) Za odpovede dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:34 simona Re: PavouciceL.
potlesk Dneska jsem prisla domu o vikendu jsem byla na chate a tak koukam a koukam do akvarka a rybicka nikde ano Takze Pepa si asi pochutnal. :) Mam radost asi se uz vzapatovava z Horbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 20:09 Muž j_j [18] Re: Acid Bum
V knize M. Kociána "Sladkovodní krabi a raci" najdeš všechno pěkně pohromadě,cena 99,-.
A taky nezapomeň na www.raci.kvalitne.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 19:33 Acid Burn Re: j_j
Tak to je super díky moc, ještě dotaz. Předpokládám, že podmínky potřebuje stejné jako velcí krabi, že? V pondělí si zajdu koupit knihu o krabech ale jsem strašně nedočkavá tak sháním info už teď kde se dá hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 16:41 Muž j_j [18] Re: Acid Bum
Ahoj :-) relativně snadno a levně (cca 35,-) sehnatelný by měl býti Sesarma mederi ve velikosti asi přes 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 14:23 Acid Burn
Dobrý den, měla bych jen dotaz. Potřebovala bych vědět jestli se u nás dají sehnat i menší druhy krabů, případně název a velikost v dospělosti. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 14:55 Žena Pavoucice.L [0] Re: simona
Fotka k příspěvku Mě už tam rybka plave aspon pul roku a krabík si ji ani nevšiml. hmm Dneska se podruhe vyslíkl, tak je takovej krasně tmavě fialovej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 22:05 simona Re: j_j
Dala jsem mu tam rostlinu a vypada to ze ji papka, tak asi proto. sad Ale uz se tak neboji alespon neco. A rybicka si jeste porad veseletam plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 21:37 Muž j_j [18] Re: simona
Bohužel takovýhle fotky to nelze dobře určit. Ale určitě dej vědět, jestli ti krab už žere.
V odkazech na www.raci.kvalitne.cz si najdi německý stránky crusta.de a můžeš porovnat, jak vypadá pěknej zdravej krab. Já vim, máš to těžký. Tvůj krabík byl už výživou zprasenej z Hornbachu. :-O Ale určitě se ti podaří ho dát do kupy ;-)
PS: Nechtěla bysis založit prezentaci terária s krabem tady na rybičkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:59 simona Re: j_j
Fotka k příspěvku Lepsi ted fotku nemam. :-O Nechala jsem ho dva dny o hladu a davam mu jablicko, tak snad ji spapa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 10:59 Muž j_j [18] Re: simona
Salámy nejsou zrovna ideální(jsou mastné a slané,kazí vodu) a bohužel také nemají moc minerálů.
Zkus salám nahradit nějakým jiným druhem masa-nejlépe rybím filém. Můžeš také vyzkoušet tabletová krmiva, jako je například tetra wafer mix. Možná by bylo dobré krabíka nechat den, dva vyhladovět a pak zkusit to filé nebo jinou přijatelnější stravu nežli jsou šunky. 2-3 denní půst krabovi neuškodí, mohla bys sem do fóra prosím přidat jeho fotku, abychom viděli v jaké je krab kondici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 00:41 simona Re: PavouciceL.
Dala jsem mu mrkev, ananas, jablko, ale nic jen salamy .:-( A rybicka si tam porad pekne vedle neho plave. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:04 Žena Pavoucice.L [0] Re: simona
Von se krabík, až zjistí že mu nehrozí nebezpečí otrká, neboj. A pokud nechce mrkev skus jablko nebo krevetky. Mužeš mu davat co tě napadne, teda pokud to nebude kořeněné nebo moc slané. Krab je takova popelnice, ktera sní skoro všechno co mu přijde pod klepeto. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:19 simona Re: PavouciceL.
Ten můj se furt schovaný. Strašně se bojí. Koupila jsem mu rybičku a nechce jí, bojí se jí. Tak mu davám šunku a mrkev ale nevím co s ním. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 12:42 Muž j_j [18] Re: PavouciceL.
Řekl bych, že kraby mají v Hormbachu obecně ve velmi špatném stavu. Nejspíš jsou špatně krmení (podle mě jim nejvíce chybí minerály-vápník atd.). Když jsem ale před rokem kupoval v Hornbachu mladého, 4cm velkého raka červeného, tak byl zase nadruhou stranu 100 % zdravý. Bylo to také tím, že byl ve společném akváriu s raky krátce. Ono mít 30 raků na ploše 40*40 cm není pro jejich přežití zrovna ideální. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 11:55 Žena Pavoucice.L [0] Re: simona
Fotka k příspěvku Muj Lumpy je taky z Hornbachu naštěstí se mi povedlo dat ho do kupy auž se nam i vyslíkl ,je duležité mu davat hodně pestrou stravu ja krmím vším comi přijde pod ruku: Tetra Wafer mix stojí asi dvě stovky a dají se tím krmit jak rybičky tak i krabíci akrevetky, pak prostě skoušet tvrdy syr,šunku ,krabí tyčinky, jablíčko ,krevetky ,mrkev sem skoušela ale nechtěl,taky je dobre vařene vajičko a květak taky uvařit .Prostě experimentovat hmm Vyplatí se to koukněte na mojho mazlíčka jak mu to prospíva ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 08:03 simona
Ahojky, dneska jsem si take koupila v hornbachu. Myslite kdyz mu dam mrkev, ze to sni? Dekuji za odpoved.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2525?od=151