Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Největší sladkovodní ryba na světě

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Největší sladkovodní ryba na světě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:20 Muž Sprachys [48] Re: Bexim
kdyz nejvetsi, kteryho chytli nemel ani 3m tak jak prokazou ze muze mit metru 5... navic kolik sumcu pres 2,5m bylo chyceno?... a ze nekde plavou dvojnasobny kusy?... sorry ale az to uvidim tak tomu teprv uverim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:10 Bexim Re: Sprachys
5m to je maximální délka které prokazatelně může dorůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 13:09 Muž Sprachys [48] Re: Bexim
sorry ale tomu tvymu clanku moc neverim... ze by sumec velky dorustal 5m... nejvetsi chyceny nemel ani 3m......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 13:07 Bexim Re: Yirka
jo většina lidí si myslí že největší je arapaima ale neníviz můj odkaz.arapaima je ale nejhojnější z největších ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:53 Muž Yirka [9126] – Největší ryba opět na scéně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 10:05 Bexim Re: Bexim
takže sem to našel největší je ázijský veslonos- 7Metrůarapaima je 4 z devíty - článek 21stoleti.cz/… 2 je sladkovodnírejnok s 5 metry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:52 sokar Re: DonJuanKarlos
pokud ju seženu a vleze se mě tam tak to beru.Až přeroste tak ju daruju do zoo nebo někomu kdo má větší akva. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 23:06 Muž DonJuanKarlos [30] Re: sokar
Na Arapaimu by bylo asi lepší nějaké domácí jezírko :-D , třeba i s prosklenou stěnou, aspoň 10 000 nebo 15 000L ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:53 Bexim
nedávn obyl článek o největších sladkovodních rybách na světěv 21.století.Nejvíce druhů přesahující 3m žije v ázii třeba nějakej ten příbuznej sumečka žraločího nebo tam žije ázijský veslonos a sladkovodn írejnok atd.a je předpoklad že ty druhy do 50let vyhynou páč je tam lidi loví a od některých druhů přežívá již jen pár jedinců.Jinak v ázii minulý rok vyhynul sladkovodníčínský delfín :-( neuznávám kritiku na hrubky v textu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:38 sokar
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 21:05 Smety – Sumec
Fotka k příspěvku Ahojko lidi newim jestli je sumec největší sladkovodní ryba ale jednoho sem ulovil na v 2 m 70 cm prut měký teleskop na krmitko mněl 170 cm a mimochodem, je mi 16 let a mám staros aby to byl jediní životní ulovek tak velkej sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 23:29 Muž Onďa [32] Tonys
Jak může být max. délka pstruha 20cm, když míra je 25cm? Tak zas jednou bude poctivý muškař hladem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 19:18 Muž poltergeist [3]
největší je brachyplatissoma filamentosum, co chytil JV. Když s tím má světový rekord.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 18:29 Muž LordP [7] Re: Tonys
Tak zaprve pstruh potocny je bezna velikost 20 cm ryby kolem 60cm jsou krasne trofejni ale neni to nejaky zazrak prirody viz zde www.mrk.cz/…
Sumec s prumernou delkou 2,5metru?? na tos dosel zas kde? Takove kusy patri mezi kapitalni u nas nejvetsi kolem 97kg a asi 2m (nevim to ale presne)
Sumci 2,5metru jsou loveny ve Spanelsku a patri to mezi krasne trofejni ryby.U sumcu se udava maximalni vaha 300kg.Casto se o takovych ulovcich mluvi ale nikde neni zadna fotka a nebo informace.
K tem tvojim monstroznim stikam ktere ziji v hlubinach (jeste mels k tomu pripsat ze zerou male deti a pomale duchodce)toto je kravina roku.casto se stava ze velke ryby ziji samotarskym zpusobem zivota.Nic nenormalniho.Ale to cos napsals ty postrada smysl a logiku.Priste pokud necemu nerozumys tak o tom nic nepis delas ze sebe jenom vola. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 18:23 jirkacichlid Re: Buro
Je to měsíčník svítivý. Může mít 4m délku a hmotnost 2 tuny. Ale rozhodně to není sladkovodní ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 18:02 Buro8624
viete mi povedat co je to za rybu ?? :) www.naturalsciences.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 13:05 jirkacichlid Re: Tonys
U potočáka je 60 cm možný, ale aby sumec velký měl 3 x 2,5m = 7,5m tak to je blbost. Největší sumec ulovený v ČR měl 97kg. Největší sladkovodní kostnatá ryba je arapaima. Výza velká je sice větší, ale není to kostnatá ryba!!! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 09:29 Muž Tonys [16] Re: Yirka
JE těžké se dohadovat o tom jaká ryba je největší jestli suemc nebo ta už nevim jak sejmenuje prsotě zkrátka vme te si že teĎ u nás chytili pstruha potočního 60cm. a jestli jeho průměrná max.délaka je 20cm tak je asi každému jasný že Sumec se svojí průměrnou dákkou 2.5metru muže svou velikost zvýšit až trojnásobek. Víte že v našich českých nádržích žijí v hloubkách 50-100metrů hlubiné štiky které mají přes dva metry...jedná se skutečně o monstrozní ryby. ANi nepřipomínají klasickou štiku spíš nějakou vraždící rybu, ale zdání klame jedná se o obyčejnou štiku které je extrémě stará a k dožívání se uchyluje do velikých hloubek aby zde umřela. Stejěn tak to je s kapry candáty prostě se všema rabama. Tak kolik asi ,uže mít největší žijící sumec unás v čecháh když nejstarší byl vytáhnut a odhadlo se že má přes 300let!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 08:45 Muž Yirka [9126] – Článek v dnešní IDnes
Polívka s Pechou pokřtí na výstavišti DVD S Jakubem na rybách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 11:10 zanek Re: Jiri
zralok je paryba, tak pred 100-150 lety, eště než začali *kazit* Dunaj přehradama, Vyza velka dorůstala 8m a váhy 3t, chytaly se v Bratislavě pod hradem a občas doplavali až knám na moravu :) to byly jiný časy hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 10:04 Jirí – největší
Největší ryba je žralok obrovský.Měří 20m,pořádný kus co. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 10:24 Hony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:36 Muž frmol [14]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:34 lovec Re: poltergeist
Největší je těško posoudit ale oba dva druhy dorustají do 5 metru kdo ma knihu ZVÍŘE tak tam to najde :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 09:51 Muž Roman [100] - CichlidyRe: poltergeist
Viza velká žila a možná pár kusků žije nejen v brakické vodě.Vesměs vybyta byla ve velkých jezerech a řekách bývalého Sovětského svazu.A nepodložené zmínky až o 9m rybách kolují dodnes po rybářskýserverech.Reálně bych to viděl tak do 7m v minulosti, kdy opravdu těchto ryb žilo více.k dnešku jsou jenom v málo exemplářích a pokouší se je rozmnožit na jedníé stanici v polsku a ve francii ;-) Jinak v evropě je asi zatím nej Silurus glanis-sumec velký.Z amerických ryb to bude nějaký zástupce anténovců a již zmíněmá arapaima.
To co J.V. cytil nemělo 5m,ale kolem 3,6m.Ty snímky a video prošlo celým světem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 23:25 Muž poltergeist [3]
největší je určitě arapaima, vyza žije v brakické vodě, jeseter velký nedorůstá až takové velikosti a sumec aby měl 5m to mi příjde divný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 00:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: atrex
tak ono záleží jak se bere sladkovodní ryba. ta která se vyskytuje pouze ve sladkovodní (případně brakické vodě..) nebo část života může být v moři, či si tam jen může zaplouvat. Pokud by se vzalo v potaz i to, že může žít i v moři, tak samozřejmě vyza nemá konkurenci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 21:18 Muž atrex [0]
já si také myslím, že největší rybou na světě je jeseter, dle wikipedie rostou až 5,5m, byl prý hlášen jedinec 2 000 kilogramů těžký. Ti velcí prý polykají malé tuleně, nemají zuby, aby je rozkousali. en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:17 Petr_Janousek
Je to Jakub Vágner, syn známého hudebníka Karla Vágnera. Specializuje se na sumce, ale poslední dobou jezdí po světě a chytá např. nilské okouny v Egyptě, hadohlavce v Thajsku, různé druhy sumců v Thajsku.... Je uznáván mnoha lidmi, ale na druhou stranu se o něm říká, že je lovec rekordů a že i občas podvádí, ale takový názor na něj má většina rybářů. Já jsem také rybář a dopisoval jsem si s Jakubem a podle e-mailů, co mi poslal, mi připadá jako normální kluk, takže pokud někdo říká, že podvádí, tak podle mě jen závidí, že Jakub chytá velké ryby a má možnost jezdit po světě a dělat to co má rád. Kéž by se mi splnilo mít akvaristiku jako práci X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 15:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: .:Hugo:.
HANEL, Lubomír., Ryby a mihule české republiky. a na netu se to taky dá najít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:20 Hony
vona tohle je taky těžká vaha určitě patří mezi top jinak mekongský sumec mladiekologove.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 13:43 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: johan
muzes mi poslat nejakou fotku nebo clanek o 5 metrovem sumci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 08:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: .:Hugo:.
jinak arapajna na největšího sumce rozhodně jen tak nemá. tři metry arapajny proti pět metrům a více jak 350kg (doložená jen 306kg) sumce je trošku podstatný rozdíl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 08:21 Žena Naďa [33] Re: Paul Ramon
Je to Jakub Vágner syn Karla Vágnera, jak psal Jirka. Často byl hostem v dětských pořadech, kde mluvil o rybyření. Jezdí po celém světě za vzácnými a mnohdy jinými lidmi nikdy nechycenými ani neviděnými rybami. Je držitelem několika rekordů a každou rybu jen vyfotí a pouští ji zpět. Jistá si nejsem, ale mám pocit, že pouští i naše běžné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 01:32 filo – big fish
Nemůže to být jeseter? někde sem četl že to ryba plavajici v Rusku.
sweb.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 11:22 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Hugo
Co se týká délky arapaimy, tak těch 5m jsou nepodložené spekulativní úvahy.Nikde neby nalezen ani kosterní pozůstatek, takže se to nedá 100% určit.Ale každopádně patří mezi top 5 spolu s již zmíněným Silurus glanis - sumec obecný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 09:35 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Malapa
arapaima je nejvetsi slad na svete dorusta se az 5 metru,zato sumec max 3 metru,jestli sis to nespletl mozna byl ten sumec vetsi jak ta arapaima kdyz ho chytli,a tady se mluvi o vetsi rybe a ne o vetsim ulovku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 06:19 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Paul Ramon
Největší sladkovodní rba je sumec. Byl o tom článek v Akva foru, největší a nejtěžší ulovená sladkovodní ryba by právě sumec a né žádná exotika. Víza velká byla vyřazena, protož je to ryba částečně žijící v moři.
Edit: Tady je odkaz na začátek toho článku, vítězem soutěže o největší sladkovodní rybu světa byl vyhlášen sumec. ano www.akvateraforum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 00:21 Muž Paul Ramon [17] – Největší sladkovodní ryba na světě
Zdravím, právě jsem někde na internetu našel tyto dvě fotky - a nevěřil jsem vlastním očím coze
Prý nějaký český rybář ulovil Arapaimu gigas - největší slad. rybu na světě! Může se dorůst až 5 m a vážit až tunu :-)
Takovou rybičku do akvárka :-D
www.mrk.cz/…
www.mrk.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 43464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2523-nejvetsi-sladkovodni-ryba-na-svete?od=51