Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:47 Žena Atika [134] Re: Sid
Super, teď už jsem to pochápla i já :) , ještě jednou díky za svatou trpělivost, teď už budu vědět. Lampu mi schoval a zejtra cestuje ke mě. Je bezvadný, že existuje tohle forum a trpěliví akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 22:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Atika
Přesně tak.
Do osvětlovacího tělesa Atman DR-38 potřebujete trubici typu PL-L, (4pinová s paticí 2G11).
Dobrým řešením je např. ta od Philipsu s označením 840.
Když řeknete tyto údaje - trubice typu PL-L, 4pinová s paticí 2G11, provedení Philips 840 - v Hornbachu prodavači v oddělení elektro, měl by umět vám tuto zářivku vyhledat.
Abyste věděla, co zhruba hledat, mrkněte sem:
zarovky.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:33 Žena Atika [134] Re: Sid
A to je zářivka? Já se v tom jaksi ztrácím, pokud dostanu lampu tak mám chtít tuhle zářivku do téhle lampy v Hornbachu? Omlouvám se, ale co se týká zářivek, patic atd jsem prostě analfabet :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Atika
Nět za štó. :-)
A nechcete zkusit nějakou tu tutovku? Třeba Philips 840? (Tu by měli mít standardně v Hornbachu a za přiměřeně rozumný peníz.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:08 Žena Atika [134] Re: Sid
Jste strašně hodnej, děkuju moc, že jste se tím zabýval. Já volala i do toho obchodu a tam mi řekli, že neví jestli seženou. Tak já ji vezmu (jestli mi ji zatím neprodal - to by bylo k vzteku). Ještě jednou moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: KarlosS
Žádné brekule v podobě výměny patic netřeba - vizte předchozí příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 21:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sid
Nevím, jestli to ještě budete číst, ale když už jsem si s tím dal tu práci, (zapamatovat si, že se mám podívat :)), tak to sem napíšu.
Toto osvětlení (Atman DR-38) je stavěné na zářivkové trubice PL-L, (4pinové s paticí 2G11), a na trhu je běžně seženete i v provedení akvaristy "oblíbeném", tedy třípásmovém, resp. plnospektrálním.
(Pro ilustraci: www.e-light.cz/… )
Položila jste otázku, jestli se vyplatí do takového osvětlení investovat.
Ze své zkušenosti se zhruba 8-letým používáním nad nádržkou 40*20*20cm mohu konstatovat: mně ano. ano
Za tu dobu jsem zářivku (Philips 840) měnil jen jednou a spokojenost rostlin byla a je evidentní.
(Což mi říká něco v tom smyslu, že by to už asi chtělo přemýšlet nad další výměnou - životnost takové zářivky je něco kolem 4-5 let, takže je docela na čase se tím začít zabývat. -))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 08:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
no je tam 18W pé elko. Dělá jí jen atman, ale už se moc neprodává. Philips ji dělá v provedení PL-C. Neměl by být problém vyměnit patici, otázka je jestli se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 23:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Atika
Aha, takže ty fotky nejsou do vás...
Škoda - na té první fotce to vypadá, že v osvětlení zářivka je, jen to chtělo ještě trochu pootočit, aby bylo vidět dovnitř na trubici.
BTW: Tohle osvětlení bych měl mít nad jedním z "pracovních" akvárií - zítra se podívám, co to je zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 23:02 Žena Atika [134] Re: Sid
No když já ji zatím nemám, právě nevím jestli ji koupit abych pak nezůstala bez zářivky. Zkoušela jsem vyhledat zářivky 18W a všechno co vylezlo z vyhledávače je dlouhý. Tahle lampa celá i s deklem má 42 cm. Jediné odkazy, které jsem k téhle lampě našla už nejsou aktuální a jsou i bez popisu? www.akva-tera.cz/… a prislusenstvi-pro-teraria.hledejceny.cz/… - tady je malá fotka, ale nic z toho nepoznam. Asi se na to vyprdnu a najdu něco jiného. Díky moc za snahu a trpělivost :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Atika
Sháníte trubici (zářivku) a nafotíte "dekl"... hmm
Zkuste to znovu. (Zářivky s paticí G23 se sehnat dají.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 00:50 Žena Atika [134] Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lepší fotku nemám , jestli z toho jde něco poznat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 00:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Atika
Co to má za patici? G23? Můžete to nafotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 23:07 Žena Atika [134] – osvětlení Atman DR-38
Ahoj, mám nabídku na tuhle lampu od Atmana za pár kaček, ale prý bude potřeba vyměnit zářivku (má 18 W). Dá se vůbec ještě sehnat, případně nahradit? Vyhledávač mi ji našel jen v jednom obchodě - AKVA-TERA.cz www.akva-tera.cz/… , ale s tím že není skladem. Má někdo zkušenost? Pasuje přesně na moje rozměry akvárka, ale abych nezůstala bez zářivky. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: roberto
Jo, to máš pravdu, ubrat pak můžeš vždycky.
Je za tím spousty vědomostí a zkušeností, ač se to nezdá. Hlavně spousta práce s měřením vody. Budeš muset měřit Fe, P, a další stopové prvky, nebo zvolit metodu hnojení Estimative index. S Ada dnem to půjde líp. Já se toho dobrovolně vzdal, už tak mám s pěti akvárky moře práce:-), protože ostatní stonkovky porostou jak blázen a ostříhané kytky se rozdvojujou a je nutné tu původní vyndat a zasadit ten odstříhnutý kus, atd. Ale to asi víš a počítáš s tím.
Pro mě jsou největší machři ti, co maj akva jen třeba s třema kamenama:-) a náročným trávníkem a perou do toho víc jak 1W/l, jak tohle dokážou udržet bez rychlerostoucích kytek bez řas, je mi záhadou:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:46 roberto Re: KarlosS
no právě z toho mám strach. Chci to udělat co nejlepší, proto si radši zjišťuju všchno možné abych to nepřehnal.
Zkušenosti nějaké mám, ale žádná sláva to není. Dříve jsem se akorát hodně věnoval Malawi.
jinak tohle je můj vzor: rybicky.net/nadrze/16122&kateg=2&typ=0
Už jak jsem to viděl poprvé, tak mi bylo jasné že něco takového chcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: roberto
No, abys to nepřepočítal:-)))
Pod úsporkou mám reflektůrek z titanu.
Ty komplikace jsou nabíledni - řasa. Nevím jaké máš zkušenosti, ale uvidíš sám, počítej, že u tak silného osvětlení budeš muset dobře znát rovnováhu dodávání makro i mikroprvků do vody a silné sycení co2. Pokud tam nebudeš mít rychlerostoucí rostliny, tak řasu asi nepřebiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:23 roberto Re: KarlosS
Samozřejmě tím bylo myšleno výměna veškerých vnitřností spojených s výměnou zářivek( e. předřadník, patice atd.) Ale celkem odvaha, že jsi to provozoval bez zakrytí. Já bych z toho strachu že vyhořím ani neusnul :-)
Ohledně výpočtů W/L jsem zastáncem počítání z hrubého objemu. Taky si myslím, že to vynálezce této metody takhle myslel. Ale ani jedno není chyba, protože W/L není standardizovaná jednotka.
V tvém případě si myslím, že ten výpočet bude trošku složitější. Usporky mají kvůli svému tvaru velké ztráty a další ztráty budou způsobeny absencí reflektorů.
Takže výsledný W/L bude někde jinde. Jestli možná tohle nebude důvod řasy.
Já uvažuju o té nejvyšši variantě, kde bych svítil 1,3W/L. Ale vůbec nevím, jestli můžou vzniknout nějaké komplikace z případného přesvícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: roberto
Nejde jen o to změnit zářivku, ale jak je dimenzován vnitřní předřadník, aby to utáhl. Já to vyřešil takto (+7W):
rybicky.net/fotogalerie.php…
je to tedy vývojová verze, dnes už to mám lépe připevněné a zakrytované, leč nenafocené:-)
počítej s nízkým vodním sloupcem a čistý objem je tak 24l, takže s 18W
jedu tedy na 0,75W/l, což bohatě stačí na moje rotalky (včetně walichi), dávám 1bublinu/á 6-10 vteřin a hnojím PMDD + kno3 a kh2po4 1ml obden. Trochu bojuji s hnědou řasou, takže střídám období kdy přidanou žárovku povolím a nehnojím:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 17:54 roberto Re: EiFFeL
PL-L 18W, velikost cca 23cm včetně patice...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 17:47 Muž EiFFeL [39] Re: roberto
18W zářivka má 60cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 16:40 roberto – Atman CR-320 Osvětlení
Ahoj,
zakoupil jsem set akvária Atman CR-320 (27litrů, Rozměry:30x32x36cm (hxdxv)) a jako první věc, kterou jsem zhodnotil jako nedostatečnou je osvětlení. Kryt je osazen jednou 11W zářivkou a po výpočtu mi vychází 0,4W/L, což je pro moje účely hodně málo. Plánuju pěstovat druhy rostlin, které jsou na světlo náročnější. Jako příklad uvedu kobercové druhy: Hemianthus callitrichoides, Pogostemon helferi a další...
Vzhledem k rozměrům krytu se mi nabízí možnost několika úprav:
1. Přidat 11W zářivku, osvětlení by bylo 0,8W/L
2. Přidat 18W zářivku, Osvětlení by bylo 1W/L
3. Vyměnit za dvě 18W zářivky, osvětlení by bylo 1,3W/L
Prosím o názory zkušených akvaristů, jakou variantu by zvolili. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 17:02 Jetta Re: katterinecka
Tak jsem koupil to světlo 97cm má starter a v něm zářivky Osram luminux
jedna 830 a druhá 840 je od atmanu .
Je mi jasný že na 160l AQ je to málo.
poradte prosím jestli,když tam je startér,jestli tam mohu dát více Watovou zářivku
v tomhle rozměru je od osram luminux za stejnou cenu 38W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
stejně to není moc světla, chtělo by to ještě něco přidat ;-) záleží co chceš za rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:17 Jetta Re: katterinecka
Já chci AQ bud 100*40*40 nebo 80*40*40
tak se mi ty rozmněri hodí ,
Jestli to velký bude 2*30w tak za 450kč je super na rozmněr toho většího AQ
pak už jen nový zářivky .
Dík moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
tak to bude asi 18 a 30W (2x), je to docela dobrý světlo. To jaký budeš mít akvárium záleží na tobě, kolik wattů tam dáš. Výhoda proti setu je že tohle můžeš jakkoli měnit a kombinovat podle sebe
a kolik za to chcou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:52 Jetta Re: katterinecka
Rozměry mi řekla velký 97cm a malý 67cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
tak ad ti napisou aspon delku, jinak by neco melo byt napsany na trubicich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:44 Jetta Re: katterinecka
Chtěl jsem se ho zeptat ale majitel(co o věm ví všechno je v cizině).
věci mu ted rozprodávají rodiče (maminka). a ztrašně spěchá z velkýma slevama

Ale podle prvních poznatku si asi moc nepomužu od SETU sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
a to se ho nemůžeš zeptat když to nabízí? Typla bych to na T8 možná 16 a 23W
Edit: asi to bude jinak, typla sem to podle te delky co si napsal, ale to byla delka akva a ne toho osvetleni. Měli sme podobny osvetleni na 2x15W coz mozna to jedno je, bylo se starterem, po case prestalo fungovat a museli sme ho reklamovat, ale mozna to byl jen vadny kus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:29 Jetta – začátek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ,potřebuju poradit
Za pár dní začnu dávat do kupi AQ 80-100cm dlouhé
A po přečtení dost příspěvku už nechci žádný SET
Takže začínám shánět komponenty,teď jsem v kontaktu z pánem co mi nabízí
osvětlení.
muže mi někdo poradit co se dá z těchto fotek poznat (watty,typ zářivky ,předřadník,tlumivka)

Děkuji za každý poznatek a zkušenosti z těmiti světli
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:02 Muž Dušan2 [1] Re: Viviia
Podle mně nejlepší položit na krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 18:09 R Muž Silent [5949] Re: Viviia
Tenhle typ osvětlení nemá žádnou ochranu proti stříkající vodě, ani není nijak vlhkotěsný. Musí se dávat buď na krycí sklo, nebo spolu s přiloženým plexisklem se dá zavěsit nad nádrž, ale tak aby se tam nedostala žádná voda. Mám pocit, že na výrobku ani žádné IP označení ani není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 17:34 Žena Irwiny [0]
Já jsem fólii koupila zde www.vyfuky-katalyzatory.cz/…

A ještě mám dotaz na uživatele osvětlení ZHONG www.mazlicek.cz/…, jaké má IP? Vydrřel by pobyt v akvarijním krytu, kde by na něj stříkala voda? Prodejci tohoto výrobku tuto informaci prý nemají k dispozici, a v recenzi se píše, že světlo přijde zavěsit nad akvárium.. tak nevím. Poradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: mugy
...jaké osvětlení na akvárium 200x40x40...
Co se zkusit zeptat třeba tady? rybicky.net/nadrze/3108 :-)
Znám toto akviško osobně, ale nechal bych komentář na majiteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:11 Muž filipsi [1295] Re: mugy
Pockej, k vyhledani zarivky 75cm/25W v katalogu snad nepotrebujes "se v tom vyznat", nebo??
Leda - nemas v profilu vyplneny vek -, pokud ti je hodne malo, da se to pochopit, dopln vek 10 a odpovedi budou jiste obsahlejsi :-)
Pripadne se ptej, co konkretne ti neni jasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:54 mugy Re: filipsi
Ahoj a dík,ale když se v tom nevyznáš,tak to je špatné,že jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:43 Muž filipsi [1295] Re: mugy
4x25 neni na takove akva, pokud chces klasicky rostlinne spolecenske, nic moc. Sel bych nekam alespon ke 150W.
Na zbytek otazek si fakt za 3 mesice nenasla odpoved? Katalog napr. zarivek Narva, 100W x pocet hodin sviceni denne x mesic x tva sazba za 1KWh, vyhledavani v nadrzich zde (homecinema, po zadani osvetleni atman dr) ..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:18 mugy – Atman DR-180
Ahoj,tak asi nikdo nemá takové akvarijní osvětlení,to je mi moc líto.A nemá alespoň někdo zkušenosti řadou Atman DR - ... ??? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:57 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lucky005
Tak to bych si tím tuplem hlavu nelámal.Skus do krytu přidělat tohle.Zářivka sklopná 13 W je dlouhá
57 cm a je buď na flexu jako holící strojek a nebo na kabelovou svorkovnici jako na lustru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:43 Muž Lucky005 [197] Re: kus
bohuzel nejde o horni polici ale akva je v zabudovane skrini a to je horni kryt na otvirani neco v tomhle stylu (mam podobne) www.akvarko.cz/… takze s tim nepohnu :-(

nasel jsem to o cem pises, akcni cena 607,45
LLX214ALDP 2x14 delka613 sirka238 vyska65

vyska je v klidu mam tam 80mm ale delka je horsi protoze mam neco pod 610mm
njn clovek to nedomyslel kdyz jsem delal navrh skrine je to uz dlouho a mam tam ted svetlo vlast. vyroby, chtel sem koupit nejake hotove svetlo ale je to asi problem no :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:36 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lucky005
Je to klasický provedeni včetně tlumivky.Takže to normálně svítí.S el.před. je za ty peníze,jinak je to za těch 1 470.Ale je fakt, že se platí za kraviny.Kdyby jsi měl dost prostoru,platil bys polovic.Přisazený zářivkový světlo za tísícovku včetně leštěných reflektorů je dost dobrá cena,ale šířka je holt od 65 cm.Teď je v akci tohle 2x14w T5 s el.př.za 610 kč. Bejt tebou vymlátil bych horní polici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:10 Muž Lucky005 [197] Re: kus
vypada to pekne a vyhovovalo by to i rozmerove,Pokud jsem spravne pochopil katalog tak zaklad bez elktroniky je celkem drahy +el.predradink a cena je 2700 to uz je trochu mimo rozpocet
ale kazdopadne diky za napad protoze vice hlav ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 09:43 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lucky005
Není, to jsou normální světla pod kuch.linku s T8 za 345 kč.Ale kdyby v Tobě nedřímal nějaký Přemek Podlaha nebo měl nějaký odpor k manuální práci našel jsem Ti docela dobrý světlo s T5.Podívej se do celýho katalogu Modusu pro inspiraci.Hlavně tohle by mohlo být zajímavý kat.číslo:8595073729931 2x14W výška 6 cm 596x296
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 09:32 Muž Lucky005 [197] Re: kus
hmm diky za inspiraci celkem dobry napad tady v techle svetlech je urcite elektronicky predradnik, akorat nevim v jakych rozmerech se delaji,zarivky budou asi T5 a kde nakupovat nekaje ty hypermarketech? obi bauhaus....? a cenove by to mohlo byt zajimave
ted jsem se dival a pobliz bydliste je firma narva

shop.narva.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 09:08 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lucky005
Tak to tě taky moc nepotěším.TO mám tady v dílně a výšku to má včetně vypínače 9 cm.Aspoň jednozářivka,ale myslím že dvouzářivka nebude vyšší.Ale jinak je to dobrý,mě svítí tak 4 nebo 5 let.A moc netopí,to leží na krycích sklech a leží, a leží, a leží...... :-D
Ještě Ti můžu poradit.Udělej si účko ze silnější překližky a na ty kratší strany přišroubuj tyhle světla a vylep to alobalem.Dostaneš se docela na nízký světlo.Můžeš je taky rovnou přišroubovat zespodu na polici nad akva,ale bude se Ti blbě manipulovat v akva.Ty mají výšku 7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 19:34 Muž Lucky005 [197] Re: kus
jj vim o tomhle produktu ale problem je ze presny rozmer skrine je 61cm takze bych to tam nenarval a pokud to ma zapinani na boku tam jsem v knedli a nebo bych to musel predelat a jak sem to ted tak meril tam vysku nad akva 8cm nechal bych to asi lezet na krycich sklech.

a myslite si ze tohle je uplne na pi**?
www.akva-exo.cz/…
bude asi hodne topit co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 14:34 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Lucky005
Tento výrobok sa snajväčšou pravdepodobnosťou už do EU nedováža. Údajne pre nedostatočné krytie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 10:35 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lucky005
Výška toho světla je 11 cm nad akváriem,ty plastový nohy můžeš posouvat po celý délce světla a délka bude udaná rozměrem DR 60 cm.(mám DR-140 a je dlouhý 140 cm)A předřadníky rozhodně nemá a tlumivku odněkaď z Číny. (bliká jak na diskotéce,nicméně pro začátek to stačí).
Ale múžeš použít tohle a pravděpodobně ještě ušetříš.A s výškou to bude podobný,víc jak 15 cm bych to neviděl: levnaakvaristika.cz/…-
Resun-DL-15R-(delka-osvetleni-62cm,-zarivka-45cm)-15W-15W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:38 Polux Re: Lucky005
Napis prodejci ty zarivky snad ti napise skutezne rozmery.V tomhle predraniky nebudou tone

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2260-osvetleni-atman