Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 20:26 Muž Lucky005 [197] – Akvarijní osvětlení Atman DR-60, 60cm, 2x15W
Potrebuju podrobnosti ohledne tohohle svetla. V soucasnotsi mam 1x15 prijde mi ze to moc neprospiva rostlinam,tak jsem se rozhodl pro nove osvetleni a potreboval bych presne rozmery viz. obrazek,protoze mam omezene prostory nad akvariem. Je toto osvetleni osazeno elektronickym predradnikem a pro jaky typ zarivek je to urceno T5 nebo T8?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:39 Muž kus [200] - RostlinyRe: mugy
Fotka k příspěvku Použij když tak dvě vedle sebe,jako na tomhle odkazu,,Schválně,kdo by to chtěl doma?,,(dej hledat ve foru a objeví se Ti obrázek.Tam je použitá arcádia,ale pochybuji že by se Ti chtělo dávat 2 x 4 550 kč.Já mám pouze 150 cm a Atman DR 150 ale trošku probíjí jen na spodek loktů a dvě trubice jsou málo.Ale hrozně se mi líbí tohle provedení a příště to udělám,ale z konzolema na uchycení na akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 18:38 mugy – Atman DR-180
Ahoj,potřebovala bych poradit.Chtěla bych si koupit akvárium o rozměrech 200x40x40 a potřebovala bych to nějak osvítit.Tak jsem našla na netu tady to osvětlení Atman DR-180.Je to na 4x25W a je sice jen na akvárium o délce 180 cm,to doufám,že bych si dala nějak upravit na mou nádrž,ale nevím jaké to to osvětlení je a kolik by mě asi to stálo peněz to provozovat měsíčně a kolik stojí do toho ty trubice...má někdo tady to osvětlení a nebo má někdo,nějaké zkušenosti...a ještě by mě zajímalo,jak je asi to osvětlení vysoko nad akváriem.Všem vám za rady moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 16:37 underground Re: marsz
mam moznost kupit DA-35 (za 830 sk,-)ale to je len 11W a ja chcem radsej 15W a to bude ta 60A
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 16:31 marsz Re: underground
V kamenných obchodech se tydle starší věci možná shánějí líp. Zaprášeného Atmana DA-35 se koupil v Prioru. palec Jinak myslím, že takové světlo stačí na 30 litrů. Kytek, které při tom vesele porostou je docela dost. Nebude to asi na vítězství v designu, ale rybky třeba budou víc v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 15:11 underground Re: Sid
Nakoniec som si objednal ATMAN 60A/45 (ale myslim ze mi ho nakoniec ani neposlu a iba zavolaju a budu spominat tie normy...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 12:11 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: Rado
Několik kuliček jílu (Bivoj) ve dně, CO2 kvašením, osvětleno lineárními třípásmovými zářivkami cca 0,8W/l. To akviško už není, bylo předěláno, současný stav osvětlení cca 1W/l. Více info tady:
www.akvarko.cz/…
Až bude vaše situace lepší, určitě se světla nebojte. ;-) :-)
Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 11:55 Muž Rado [4] Re: Sid
Ta ukazka je fakt nadherna! :) Opytam sa, ake svetlo je konkretne na tej nadrzi (vykon a typ ziariviek) a na aky objem? A je tam aj nejake hnojenie alebo CO2?

Problem je ze fakt nemam momentalne prostriedkov nazvys (splatit stare dlhy, a prefinancovat nieco dalsie) tak aj toho atmana DA-35 som ledva utiahol, a tiez som hladal nieco s nozickami pretoze akvarium mam bez krycieho skla. No mozno aj tak budem musiet poriesit krycie sklo, kedze neritiny (konkretne jedna jedina, a vzdy ta ista) mi kazdy druhy den vylieza z akvaria. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 11:04 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: Rado
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku O.K., chtěl jsem vám jen sdělit svůj názor, jak na to. ;-) :-)
Jen pro ilustraci, jak to vypadá, když kytky rostou (a nedají tak v podstatě šanci řasám).
1. fotka založení.
2. fotka po třech týdnech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 10:44 Muž Rado [4] Re: Sid
Jenom jestli si něco nenamlouváte...? hmm Nezlobte se, ale já na pohádky nevěřím. ;-) :-)

No, asi ide len o to co pokladame za "divy" rast. :) Mne vtedy uplne stacilo ze rastlinkam pribudali nove listky a po par tyzdnoch vyrastli az po hladinu, akvarium bolo vtedy krasne plne a zelene. Ja som trpezlivy a nepotrebujem aby rastli este rychlejsie. :)

Tady tvrdíte, že vám rostlinky rostly jako divé, v prezentaci popisujete své v podstatě permanentní potíže s řasami a aktuálně se sinicemi...
Porovnáním fotek "10 dní od založení" a "asi měsíc po založení" je vidět, že to sice poporostlo, ale k "divému rastu" to má daleko.


To je uz o tom ako som pisal vyssie - mozno som pouzil zle slovo "dive". Kazdopadne problemy s riasami a neskor sinicami prisli potom (tusim nejake 2-3 mesiace po zalozeni). Potom tie sinice obalili rastliny, a odvtedy to uz samozrejme tolko nerastie... :(

Kazdopadne aby som to uzavrel: nejako aktivnejsie sa akvaristike s rastlinkami venujem len kratko, skusam a ucim sa (aj na vlastnych chybach). Momentalne mam obmedzene financne zdroje (a tiez dost malo casu), ale ak sa k tomu dopracujem, urcite vyskusam aj silnejsie svetlo - dakujem za tip a rady!

Vychadzal som povodne z toho, ze som videl fungujuce rastlinne nadrze so slabsim svetlom. Preto som volil pre zaciatok toto svetlo (aj pre jeho cenu) a tiez preto, ze uz pri tom 20W halogene bol na moj vkus rast dostatocny. Ta 11W ziarivka svieti cca 2x silnejsie nez svietila ta 20W halogenova ziarovka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 10:23 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: Rado
No, rastlinky mi v tej nadrzi rastli ako dive aj pri slabsom osvetleni (20W halogen asi 30cm nad akvariom) tak neviem?
Jenom jestli si něco nenamlouváte...? hmm Nezlobte se, ale já na pohádky nevěřím. ;-) :-)
Tady tvrdíte, že vám rostlinky rostly jako divé, v prezentaci popisujete své v podstatě permanentní potíže s řasami a aktuálně se sinicemi...
Porovnáním fotek "10 dní od založení" a "asi měsíc po založení" je vidět, že to sice poporostlo, ale k "divému rastu" to má daleko.
Silnější světlo pomůže rostlinám. A co pomůže rostlinám, pomáhá proti řasám a sinicím. ;-)
Co se vašeho osvětlení týče, pochybuji, že by pomohlo např. pouhé oddělání podpěrek a položení tělesa na krycí sklo. Kraje akviška by trpěly nedostatkem světla i nadále.
Já bych osvětlení řešil výrobou krytu osazeného 2* lineárními trubicemi 45cm (8xx).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 09:41 Muž Rado [4] Re: Sid
Že to tak ale z vaší prezentace nevypadá...?!
No, rastlinky mi v tej nadrzi rastli ako dive aj pri slabsom osvetleni (20W halogen asi 30cm nad akvariom) tak neviem? Teda tie konkretne druhy, ktore tam mam. Problem ktory momentalne mam su hlavne sinice, vyriesilo by silnejsie svetlo to ze by sinice zmizli? To ma zatial nenapadlo vyskusat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 07:31 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: underground
Svítím Atmanem DR-? s 18W DZ-zářivkou do 16 l akviška (40x20x20cm) a světla nic moc. A to nejen při krajích...
Vypadá to na nutnost zvýšit intenzitu světla alespoň odděláním "stojánků" a položením osvětlení na krycí sklo. Osvětlení krajů to ovšem nevyřeší... :-O
Do obdobného akviška s výškou 30cm (40x20x30) svítím 57W a na kytkách to je znát. Přitom mám zdroje světla rozloženy na krycím skle a po celé délce nádržky.
Moje doporučení - chcete-li, aby se dařilo i kytkám, na intenzitě světla nešetřte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 07:11 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: Rado
...ja som s nim vcelku spokojny...
Že to tak ale z vaší prezentace nevypadá...?! :-O
Píšete cosi o rostlinném akvišku a mám obavy, že se ho nedočkárte - bez dostatečného osvětlení to nejde.
Rovněž tak potíže se sinicemi by se mnohem líp řešily, kdybyste měl možnost posílit osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 22:06 Muž Rado [4] Re: underground
V krajoch je samozrejme o cosi tmavsie, kedze ta ziarivka ma len cca 20cm a akvarium 50cm, ale je to ovela lepsie ako napr. ta arcadia. Jednak tym ze je v strede, a tiez tym ze Atman je na nozickach asi 10cm nad hladinou, tak sa to svetlo rovnomernejsie rozptyli po akvariu, ja som s nim vcelku spokojny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 17:34 underground Re: Rado
A osvetli ti ta Da-35 uplne cele akvcarium(aj po krajoch)? Resp. ci si s nim dost spookojny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 11:53 Muž Rado [4] Re: underground
Ja mam na jednom miniakva (25l, dlzka 50cm) Atman DA-35, a na druhom (28l, dlzka 45cm) mam Arcadia Arcpod - obidve na 11W ziarivky PL ci ako sa nazyvaju (vid. moje fotky nadrzi). Atman DA-35 sa da bez problemov nastavit na 50cm. Tie normy tu uz boli rozobrate dost podrobne, sem-tam sa ten Atman napriek tomu este da zohnat. Moje skusenosti, alebo strucne porovnanie tychto 2 lamp (ich cena je porovnatelna):

Atman posobi hrubo a neopracovane, ako vacsina vyrobkov z Ciny, ale svoju funkciu plni. Naproti tomu Arcadia ma pekny design, a posobi solidnejsie (tiez je vodotesna). Atman na akvariu sedi stabilne, a vyhoda je ze svieti na stred akvaria, kdezto Arcadia svieti iba na jednu stranu a uz pri 45cm je druha strana slabo osvetlena. Ziarivka dodana s Atmanom je nejaka neidentifikovatelna, svieti tak bielo az zelenkavo. Ziarivka dodana s Arcadiou je nejaka akvaristicka od arcadie (Original Tropical tusim) a farba je podobna ako AquaGlo od Hagenu (taky fialovkasty nadych), ale svieti citelne slabsie ako napr. bezna Osram 830.

Negativne skusenosti: napriek peknemu designu Arcadie mi uz pri prvej vymene ziarivky praskla uchytka priehladneho krytu, takze jej sucasna vodotesnost uz asi nebude tak dokonala ako by mala byt. Tiez predradnik je obrovsky a je priamo na zastrcke - ledva sa zmesti do tych klasickych mechanickych hodin, a vypinac ma Arcadia priamo pri zastrcke, co moze byt nevyhoda ak lampa nie je na casovaci ale clovek vypina/zapina manualne. U atmana mi zatial vadi iba to, ze ked je zapnuty a dotknem sa plastoveho krytu prstom, tak to zacne na tom mieste vibrovat, co nevzbudzuje doveru v elektroinstalaciu? Netusim co je to za jav ale je pomerne vyrazny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:40 Muž Snofrev [54] Re: Laduschka
jde o to, že pokud by došlo k úrazu el. proudem a zjistilo by se, že tam je zařízení, který neodpovídá normě, tak by to odnesl distributor tohoto zařízení
tedy dostal by pokutu a určitě by ho poškozený zažaloval a chtěl by po něm nějakou peněžitou náhradu

proto to distributor přestal dovážet do ČR a někde jsem viděl v diskuzi odkaz na článek, kde se psalo, že snad do celé EU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:30 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Laduschka
Ono to nie je vžsledkom iba českých noriem. Tieto su prepojené alebo lepšie povedané konsolidujú s normami EU. Atmany toho času na trhu končia. Teraz je rad na výrovcovi čo s tým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:33 Žena Laduschka [120] Re: underground
v poslední době jsem scháněla osvětlení atman at-100b a dozvěděla jsem se, že atman byl nucenej svý výrobky stáhnout kvůli českým normám, prej má jiný drátky, než by měl mít a není vodotěsnej - nevím proč jim to vadí, já mám atmany už osm let na krycím skle a prostě maximal pohoda. S AT-60A mám jen pozitivní osobní zkušenost, ale je fakt, že se tyhle typy v poslední době vyloženě nedaj sehnat, jen možná pár posledních kusů z obchodů, který ještě všechno nestihly vrátit nebo prodat... Nevim,nevim, ale i já po delší době schánění jsem se od atmanů zdrhla k T5-kovýmu osvětlení, jedu si ho příští týden koupit... tak uvidíme.. jinak bych asi doporučovala spíš asi fakt nějakou jinou značku než atman do budoucna, kamarád byl na nějakým mezinárodním akvaristickým trhu a prej oddělení pro Čínu /kde se vyrábí i atman/ bylo total vyklizený, že už to kvůli kvalitě ani nikdo nekupuje... tak fakt nevim.. já mám fakt jen dobrý zkušenosti... je to na tobě.. ahoj ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:45 marsz Re: undegroudn
Jojo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 19:35 underground – Atman AT-60A alebo Atman DA-35
Prosim poradte mi ci si mam kupit Atman AT-60A alebo Atman DA-35???? mam 30l akva a idem ho prerobit a rovno som sa rozhodol kupit nove svetlo(lebo mam len obycajne ziarovkove)

A mozte mi napisat aj ake s nimi mate skusenosti ak ho mate.

A este dotaz ta Atman DA-35 sa da nastavit na 50cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:12 Usine Re: ducky
Jednoduchá rada dotáhnout nebo podložit tlumivku (předřadník) rád to dělá i povolený kryt. Pokud nic z toho nepomůže reklamovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:11 Žena ducky [1] Re: rolandmynar
Napadlo nás, že je to zrovna nějaká špatná série... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:10 Fennanek Re: ducky
Ze zákona je nárok při třetí stejné, nebo čtvrté jakékoli následující opravě. Nebo Pokud se vada projeví v prvních 6 měsících od převzetí plnění, považuje se za vadu, která existovala již v době převzetí věci, pokud se neprokáže opak či to neodporuje povaze věci. V takovém případě má kupující právo volby řešit odstranitelnou vadu mimo standardní záruční opravu i výměnou věci za bezvadnou. Není-li takový postup možný, má kupující nárok na přiměřenou slevu nebo může od smlouvy odstoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:07 rolandmynar Re: ducky
Toto svítidlo mám 3 roky a krom výměny zářivek s ním samotným nikdy nic nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:03 Žena ducky [1] Re: Fennanek
Dobrá rada nad zlato :-D , jen aby nás neposlali někam...v té akvaristice. Můžu už po druhé reklamaci požadovat vrácení peněz nebo až po třetí? Má někdo zkušenost? Moc díííky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 18:55 Fennanek Re: ducky
Reklamovat reklamovat a reklamovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 18:48 Žena ducky [1] – Osvětlení ATMAN AT 80B bzučí
Ahoj všem! Když jsme si toto osvětlení koupili, vydrželo necelé 2 měsíce, než začalo bzučet(někde uvnitř a dost hlasitě), jednoho sobotního rána jsme rozsvítili a bum, rána jako z děla a vyhozené pojistky rozzureny . Po 3 týdnech jsme v akvaristice obdrželi nové, ale je to přesně týden a světlo bzučí opět. Bojím se, že znova bouchne a bude se to opakovat... :-( . Máte někdo z vás také tak špatné zkušenosti s touto značkou a mohl by mi někdo poradit, co dělat? Budu vděčná za každou radu!!! Mějte se pěkně ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:58 Muž isamik [180] Re: Pavel
V akvaristice toho nakecaji...
Jinak spektrum zalezi na pouzitych zarivkach...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:55 pavel
Ja toto světlo mám nové a taky tam mám nálepku. Ale v obchodě řekli že to muže byt na akvaria, tak nevim. A nevite ma tohle světlo nějake uv zařeni nebo je to jen světlo děkuji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 20:12 marsz Re: petrys
Takže, až svítící lampa spadne do vody, lépe napřed vytahovat šňůru z elektriky, a potom lampu. Donedávna sme to doma dělali obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:13 Žena petrys [107] Re: marsz
Já ho objednala v pondělí a včera mi přišel. Akorát je tam napsáno, že je to terarijní osvětlení nevhodné pro akvária z důvodu nevodotěsnosti, takže myslím, že se dá stále koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:04 marsz Re: Honza
Mám ho na 50-ti centimetrovém akvárku. Ještě tam je rezerva asi 10 cm. Velikost zářivky je ale taková, že v rozích to úplně neprosvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:49 Honza Re: Page
Díky určitě objednám, jen bych potřeboval vědět, jestli tu 60 - dostanu na 50 cm, máte někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:30 Page Re: Honza
S tím DA-35 budeš mít problém ho sehnat. Nevyhovuje směrnicím EU tak se už nedováží! Kamarádka ho ale objednávala tak před měsícem z domácích zvířátek, tak třeba budou ještě mít. Myslim že až takovej problém je upravit na tvoje akva nebude.... www.domacizviratka.cz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:51 Honza Re: filipsi
No ale délka Atman DA -60 je rozměr 52,5 cm a to je moc, existuje něco mezi? Našel jsem jen 35 a pak 60. Díky za odpověď X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:51 Muž filipsi [1296] Re: Honza
Tenhle jde maximalne do 45, a to uz jentaktak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:11 Honza Re: Silent
A jaké číslo z té řady, by mi sedlo na tu 50-ku. Díky za odpověď, zuřivě rozzureny celé dopoledne hledám na netu, ale nenacházím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:01 R Muž Silent [5949] Re: Honza
Atman DA-35 neznám, ale Atman série DR má packy posuvné takže je lze použít na různé rozměry nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 12:53 Honza – Atman DA-35
Ahoj mám 50cm akvárium a rád bych dostal radu, nevím jaké osvětlení nad něj. Chci osvětlení takové to "na nožkách" abych mohl mít otevřené akvárium. Jen nevím jestli se to dá nějak nastavovat nebo jak to na tu 50 bude pasovat. Hloubka je 35, výška též. Díky za radu. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 12:23 Radka Re: 140bpm
Květiny zvládnou bez světla tak 4 dny.Přisvicuj třeba nějakými lampičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 23:31 140bpm Re: Eff
No fungovalo to iba par minut. Opat to pisti ... Asi to dam reklamovat, lenze co budem mat zatial ako osvetlenie pre kvetiny? Neuskodi im, ak budu bez svetla? Nerad by som, aby mi vykapali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 15:33 Štěpán Re: Eff
Startér je součást předřadníku. Abychom byli přesní! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 15:32 Muž Eff [417] - RostlinyRe: 140bpm
Přesně to jsem měl na mysli. Rozebrat, složit, někde byl skříplej nebo uvolněnej drát. Jsem rád, že se zadařilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 15:30 140bpm Re: Eff
no, tak som to cele rozobral, nasiel som aj predradniky :) su tam dva... no ale to je nepodstatne... iba som sa na to mrkol, lebo to mam v zaruke, a mohol by som to vyreklamovat... a poskladal som to, a uz je to tisko ako ked to bolo nove... takze teraz je klud :) vdaka za snahu pomoct ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 13:14 Muž Eff [417] - RostlinyRe: 140bpm
To myslíš startér. Předřadník je dobře ukryt. Ale šel bych spíš po těch drátkách, pokud to nejsou startéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 12:22 140bpm Re: Eff
No predradnik, to je take okruhle, vyzera t ozhruba ako maly poldecovy pohar, PHILIPS mam na pravej aj na lavej strane... Skusal som ich aj prehodit, ale nepomohlo, stale bzuci ta ista strana... A nezda sa mi ze by bzucal... skor by som povedal, ze bzuci neonka, teda ta trubica ...
Skusal som taktiez oba predradniky vybrat ked su zapnute svetla... A aj tak je to bzucanie rovnako pocut... Takze myslim, ze ten predradnik, starter ci ako sa to teda vola, mozem vylucit, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 12:18 Muž Eff [417] - RostlinyRe: 140bpm
Vetšinou stačí pořádně zacvaknout ty kontakty, ale taky poslechni jestli náhodou nebzučí předřadník (je ukryt v té vyvýšené části tělesa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 12:10 140bpm Re: Eff
A ako to mam teda odstranit? Mam to pripajkovat? Ci vymenit patice? Ci zobrat reklamovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6625x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2260-osvetleni-atman?od=51