Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 sifon

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 sifon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 23:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Nejdřív si uřízni dno z malé petky a zkoušej kolik plynu se ti dokáže rozpustit a co to udělá z pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 22:18 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: laKatos/Vaaclav
Díky všem za informace, budu o tom uvažovat.
Přeci jenom mám ještě jeden dotaz:
Dokážete odhadnout vhodnou/přiměřenou velikost zvonu a hloubku umístění pro tu krychlovou třicítku? Nevím, jak bych to měl vypočítat...leda pokus:omyl
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 20:05 laKatos Re: Passenger77
Fotka k příspěvku zde je hlavice ze sifonu... s nasroubovanou prechodkou na hadicku.... ta hadicka se vyvede do toho zvonu.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
To jsem ale už jednou psal, do sifonové lahve (prázdné bez vody) aplikuješ plyn z bombičky, pak stačí jen zmáčknout ventil a pustit CO2 do "zvonu". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
...a k hadičce bombička trvale připojena? Nemám se sifonem zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Měl jsem nahoře vlepenou trubičku a od ní hadičku k sifonové lahvi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:53 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
A jak si tam pak dostával to CO2, když byl nalepený na skle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Měl jsem vlepený trojúhelník v zadním rohu kousek nad substrátem porostlý anubiasem v 30 litrech by stačil hodně malý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:47 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: DavFM
Díky, to zní zajímavě...ale na moji 30L nádrž by byl zvon asi moc velký ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 12:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Passenger77
No snad se nepletu,ale ta nadoba v akvariu funguje jako zvon/keson.Naplni se co2 a to se postupne vstrebava do vody. Kdyz dojde,znovu se naplni. Rozhodujici pro ucinnost je plocha hladiny co2/voda a hloubka ve ktere je zvon.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:08 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Čorka/Vaaclav
Zajímal by mě přesnější postup, ale jsme ve špatném vláknu... Taky bych měl obavu o stabilitu pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 11:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Proč používáš sifon, takhle jsem začínal, jen jsem prázdnou lahev od sifonu naplnil plynem z bombičky a doplňoval do nádobky v akváriu. Fungovalo to výborně potom i z lahví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 11:29 R Muž afc1886 [14655] – Přesun zajímavé debaty z jiného tématu
Čorka napsal-Já používám vodu ze sifonu ráno a odpoledne, jedna bombička mi vystačí na 4-5 dní a 10 bombiček stojí 22 kč. A to má znatelný účinek na několik hodin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 12:49 Muž Slav3k [23]
Tak mě napadlo, viděl jsem tento článek: rybicky.net/clanky/926-co2-ala-sifon a přijde mi, že ta sifonová lahev je tam úplně zbytečná ne ? Nedal by se vyrobit nějaký fitink přímo na bombičku, že by se to přišroubovalo na hadičku a bylo to ? Přijde mi až komické kvůli malé bombičce mít u akva sifonovou lahev ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 11:15 amrtin Re: Treeman
149,00Kč za 16g CO2,to je trochu drahý,ne? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 18:30 Muž Treeman [249] – co2
Nepřemýšlel někdo o využití tothoto na co2 do akvária??
www.axitbikes.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 16:30 hanzys – Sifon
Ja leju do akvária sifon z práce a pohoda :) X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 20:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: dvorak
...V sifonové lahvi při aplikaci je voda nebo se CO2 z bombičky vpustí do "prázdné" lahve a poté se aplikuje do akvária? Aplikuje se plyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 19:05 Muž dvorak [94] - Rostliny
matrix069 napsal: Počuj David,ak nechceš otráviť rybky,tak ti odporúčam tú obrátenú nádobu hore dnom. Bombičkou napustíš sifónovú fľašu a z nej následne dávkuješ CO2 do tej nádoby ktorá je pod vodou dnom nahor. Ráno naplníš a do večera sa CO2 vstrebá do vody. Zvon(nádoba otočená hore dnom),musí byť veľká tak aby to CO2 do večera sa samo vstrebalo,ale aj keby sa CO2 celé nevstrebalo,tak sa rybkám nič nestane(z mojej skúsenosti). Ja mám na 112 L zvon rozmerov 10x10x10,je to taký trojuholník. V praxi to vyzerá asi takto-viď foto. Samozrejme že po naplnení toho zvonu v akva,hadičku zaškrtím (aby CO2 zas nevyfučalo preč zo zvonu)a sif.fľašu odpojím a schovám. Měl bych k tomuto doplňující otázku a možnou vychytávku.

Takže dotaz: V sifonové lahvi při aplikaci je voda nebo se CO2 z bombičky vpustí do "prázdné" lahve a poté se aplikuje do akvária - do zmiňovaného "zvonu" - trojúhelníku, či jiné významově stejné nádoby v akváriu, aplikuje sifon? Jde mi jen o to, jestli při aplikaci musí být Sifonová lahev plná vody, nebo jestli se aplikuje čistě jen plyn.

A teď ta vychytávka: matrix069 píše, že aby mu plyn neunikal z nádoby v akvárku hadičkou pryč, po aplikaci plynu zaškrcuje škrtítkem přívodovou hadičku. Tak mě tak napadlo, co to vyřešit zpětným ventilem? Princip i fungování by zůstalo stejné, jen by odpadla "práce" a starost o škrtíko. Samozřejmě se zpětný ventil musí zabezpečit, aby se hadička tlakem nevyrvala, ale to už je snadné, teď mi jde jen o to, jestli by to tak šlo. Tedy já si myslím že stoprocentně ano, jen dávám příkal a tip na vylepšení svého dávkování CO2 pomocí Sifonové lahve ostatním akvaristům (-;

Díky za zodpovězení mé otázky (odst. 1) (-:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 09:00 Muž jajaapaja [174] Re: pavelbartek
On se neptá co se plní na šlehačku,ale jestli ta flaška vydrží tlak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 08:58 Muž jajaapaja [174] Re: LojzaaLiza
Já mám tež nádobu na šlehačku.Někdy do ní dám i dvě bombičky.Tlak vydrží.S přehledem.Akorad že to někdy vystřelí hadičku z hrdélka pří napouštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 08:50 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LojzaaLiza
Na šlehačku se neplní CO2, ale N2O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 08:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LojzaaLiza
v co2 bombickach je vetsi tlak, takze kdyz jsi se spletl a misto slehackovy jsi tam foukl sifinovou a byla vevnitr slehacka, tak hrozilo nevratne poskozeni nadoby v dusledku prekroceni pevnosti materialu a nasledne jeho deformaci, za mohutne expanze obsahu nadoby (laicky receno vybuh), ale kdyz tu flasu mas prazdnou tak by to mela vydrzet... nejsi prvni koho to napadlo... staci potrapit strycka googla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 08:35 Muž LojzaaLiza [2] – Šlehačka
Ahojte, mám takový asi praštěný dotaz :-D Můžou se bombičky do sifonu použít i v nádobě na šlehačku? Totiž ten sifonovač, co máme doma, je asi 700 let starý, polorezavý, ošklivý a kdoví, jestli vůbec funkční. Kdeždo nádobku na šlehačku mám funkčně ověřenou, je i menší, takže skladnější.
Ty bombičky vypadají na pohled stejně, jen se barevně liší hrdlo. Ale nevím, jestli třeba nemají nějaké funkční rozdíly (systém propichu či co já vím) ??

Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2012 12:08 Usine
Jestliže se někomu ze zdejších kutilů válí nepoužívaný papiňák v kredenci, může ho využít. :-)

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:12 Muž Stehan [2] Re: looqek
nie, nepridávaj vzduch z motorčeka, len CO2, ak máš dostatok rastlín...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 13:07 looqek – vzduch a CO2 spolecne?
ahojte, mam dotaz, vcera jsem si koupil CO2 a zajima me, jestli mam dale pridavat kompresorem vzduch do vody zaroven s CO2?
diky Looqek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:35 Muž Stehan [2]
tiež používam CO2 cez sifonovú fľašu...fľašu mám ešte z dôb komunizmu keď si ju kúpili rodičia, bombičky sa do nej vyrábajú dodnes a dajú sa v pohode kúpiť v domácich potrebách. Neviem aké problémy máte vy, ale ja asi žiadne ako tak pozerám. Hadička z fľaše ide cez plastový spätný ventil do pasívneho difúzora (zvona). Jedna bombička mi vydrží asi týždeň, čiže 7 náplní...pri cene 0,70€ za 10ks je to fajn. Zvon je trojuholníkového tvaru v hornom rohu akvária, orientovaný hore dnom. Na moje 100l akvárium má výšku 10cm a každé rameno trojuholníka okrem prepony má 10cm. Tento trojuholník naplním každé ráno a do večera asi 19tej sa to rozpustí. Neostávajú mi tam žiadne zbytkové plyny, zaplní sa ten trojuholník komplet na 99,99999999% toš moj systém

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 15:56 GP Re: muťa
u zvonu je trosku problem vyladit velikost hladiny. je tam spousta promennych a nasledna uprava dost problematicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 14:50 Muž sollik [257] - Cichlidy
Kdysi jsem měl ten trojúhelník od Rataje. Fungovalo to dobře, ale mělo to dvě mouchy: každou chvíli jsem sháněl sifonový bombičky a každý ráno jsem nesměl zapomenout zvon naplnit ....
Vzhledem k tomu, že dneska už je internet plný nejrůznějších návodů jak CO2 aplikovat už bych do toho zvonu rozhodně nešel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 11:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tudy
To nevím s tím nemám zkušen osti. Ale myslím že z kvasnic nevzniká jen CO2, ale i další plyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 11:07 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: muťa
Je třeba vyvětrávat zvon (zbytkové plyny) i v případě plnění CO2 původem z kvasnic ? A pokud ano, jak často ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:50 Muž muťa [554] - Rostliny – souhlas
...přesně jak to vyfotil matrix069. Měl jsem to taky tak v bývalé nádrži. Do rohu akvarie jsem vlepil 3kousky skla tak, aby se vytvořil kvádr (dole pochopitelně odkrytý). Do něj je zavedená hadička. Vždy ráno jsem tam fouknul CO2 z lahve, tak abych vytlačil vodu a celý den byl klid. Rostliny pouštěly bubliny kyslíku - no paráda za pár kaček. Taky souhlasím s tím, že jednou za čas je třeba se zbavit zbylých plynů, tak jak je to tady popsáno. Ny ní zakládám akavarium 240l a půjdu do toho znovu. Rychlý a levný způsob a navíc účinný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 16:06 Muž Dejmon [64] – Sublimace
1 kg suchého ledu či 1l kapalného plynu = Sublimace v plynný CO2 = 541 litrů CO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:50 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Čendik
je to naprosto jednoduchá záležitost :-D nevím nad čím tady někteří pořád špekulují :-D
tady odkaz ohledně CO2 zvonu. Je tam spoustu informací aby si tam každý našel to svoje. i výroba.
www.akva.sk/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:39 Muž jajaapaja [174] Re: Čendik
Napustíš tu nádobku v akvárku.A voda si sama vezme kolik potřebuje.Já nic nedávkuju.napustím a někdy je to pryč za den někdy za dva až tři dny.Z akvárka to nevindávám ani na noc a nic se neděje.Akorát trošku okysličuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:02 Muž Čendik [2]
Zdravím vás. Chystám se použít CO2 stylem obrácené nádoby, ale zajímalo by mně jak se to dá dávkovat. Předpokládám že je závislost na objemu AQ, plochy volné hladiny v nádobě a možná i hloubce ponořené -> tlak. Je na to nějaký vzorec? Nebo jak to dávkujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:24 švíco Re: GP
Takže nejvhodnější bude nějaký kompromis.... třeba nádobku 4x4x8cm... Ale bez toho vzorečku na průřez dna se dál nehnu. Nejlepší by bylo mít v té nádobce zásobu CO2 tak na dva až tři dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:18 GP Re: švíco
ono taky zalezi na proudni u te hladiny, takze uzka a vysoka nadoba - nehlede na to, ze musi byt mensi nez hloubka akva - asi nebude to prave orechove, i kdyby to rybky rozdejchali. osobne take kvasim i pres noc, ale tam je jistota, ze se to rozpousti stale stejne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:14 švíco Re: matlala
Pravda... ono vlastně záleží na ploše ve které je schopno se to CO2 rozpouštět. No pokud by někdo věděl kde najít nějaký vzorec pro výpočet této plochy, tak bych byl vděčný. Čistě teoreticky bych pak mohl mít zvon ve tvaru píšťaly a v něm zásobu CO2 na několik dní... (pokud by koncentrace CO2 přes noc nevadila rybkám.... to taky nevím jak zjistit, kromě metody pokus-omyl a to bych nerad riskoval)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: švíco
ne jak velký, ale jak velká má být plocha styku CO2 s vodou, před 2 roky jsme to nekde našel a podle toho počítal, ale teď už fakt nevím, od té doby jsem snad 4x přeinstaloval PC, takže odkaz tu už nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 15:50 švíco
Přidám dotaz do pranice. Sehnal jsem si lahev na sifon a bombičky. Podařilo se mi taky sehnat plexi krabičku cca 5x6x8cm na pasivní difuzor. Otázka zní, jak velký difuzor by měl být na 18l čistého objemu, abych neotrávil rybky? Akvárium je bohatě zarostlé a nepřerybněné, radši budu dávat CO2 míň než abych se zabil rybky. díky moc za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2009 15:34 Muž matrix069 [79] Re: Mrakoplash
Zo začiatku som tam sieťku mal(z ovocia),no malé rybky sa cez jej oká dostali dnu a von to bolo už horšie,tak som ju dal preč. V dvoch akva to tak mám a nikdy žiadna ryba nezahynula.Odporúčam bez sieťky. (Inak,aj keď som mal sieťku a vbehla tam rybka,tak keď som sa ju snažil dostať občas von,niekoľko krát vyskočila aj do CO2 a nič-to iba tak ,skúsenosť) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 14:07 Muž jajaapaja [174] Re: matrix069
Ze začátku jsem ten zvon napouštěl každý den.Ráno napustil a večer byl prázdný.Dnes napouštím každý třetí den a zustává tam CO2 i přes noc a vše v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 14:05 Muž jajaapaja [174] Re: Mrakoplash
Já tam síťku nemám a ryby to asi nějak vycítí.Protože tam vůbec nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 14:02 Mrakoplash Re: matrix069
Jen malej dotaz k tomu zvonu. Zespodu je to zadělaný nebo je tam nějaká síťka ?
Pokud ne, tak bych měl trochu strach o ryby, které si čas od času jdou pro nadechnutí na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 11:26 Muž matrix069 [79] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Ak mi aj zostane v nádobe CO2 (je to vždy minimum-max 1cm od vrchu),tak to neriešim,rybky sa mi nikdy neotrávili,no tak ako sa tu už písalo viac krát,každé akva je jedinečné,takže je to iba na tebe,no ak urobíš tú nádobu 10x10x10(trojuholníkový tvar),tak ti garantujem,že do večera bude z nej CO2 preč. Samozrejme-11 až 12 hod.doba svietenia,dostatok svetla, dostatok rastlín. foto zvon v akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2009 00:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
Pak se neptejte, jestli si můžete dovolit nechat v difuzéru zbytek CO2 přes noc! :-) Vypusťte CO2 mimo akva a běžte v klidu spát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2009 00:08 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
j, protože já s těma rybkama žiju už docela dlouho! dívám se na ně, jím snimi, rostu s nimi, povídám si s nimi, vše dělám s nimi ;-)... nemohu to na nich jen tak vyzkoušet, jestli vydrží nebo ne! jenom kvůli CO2, které zbyde v AQ! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 00:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
Myslím, že se nemáte čeho bát, ale jistota je jistota. Děláte dobře! :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 6393x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/214-co2-sifon