Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hypermangan

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hypermangan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.06.2009 18:35 Muž Horác [3942] Re: Uli
Stačí slabě růžový roztok - několik zrnek do lavóru. (Rozpouští se velmi pomalu, třeba i 5-10 minut!).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.06.2009 18:26 Žena Imii [45] Re: Uli
Já dávám půlku lžičky na 9l vody. Kytičky máchám cca 10 - 30minut a poté je pořádně opláchnu vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:13 Muž Uli [17] – Hypermangan
Zdravím, chtěl bych se zeptat na dávkování hypermanganu. Koupil jsem si rostliny a chci je vykoupat v roztoku. Díky moc za veškeré rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:26 Muž Wrata [21] Re: gigimasters
Problem je kdyz ti pridjou do styku s kuzi ty krystalky. Hypermangan je mimo jine silny oxidant,takze neredeny krystal ti proste spali povrchovou vrstvu pokozky.. takze takhle to imo myslela ta lekarnice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:29 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Dusyk
Proti plísním a baktériím je výborný. Používá se jen na krátkodobé koupele. Nevím ale jak může hypermangan likvidovat řasy v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 07:57 Dusyk Re: Zdenek58
Ja som si kúpal nohy v hypermangáne, keď som mával pleseň. Používa sa na dezinfekciu. Pri bakteriálnom rozpade plutiev niektorí akvaristi natierajú rybám plutvy slabým roztokom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 23:05 Zdenek58 Re: gigimasters
A na co se ten hypermangan asi tak používá, když nesmí přijít do styku s kůží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 22:44 Muž gigimasters [8] Re: petrys
rozhodně bych to nepoužil, v lékárně mi řekly že nesmí přijít do styku s kůží a když to může ublížit lidem tak rybám určitě také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 22:05 akar77 Re: petrys
Jak řekl filipsi,naprostý souhlas. Hypermangan je výborný na lokální dezinfekci různých akva pomůcek, dezinfekci akvária, elementek apod. případně průplach živého krmiva a nebo na krátkodobou koupel ryb při léčení některých onemocnění, ale do akvária jako takového určitě ne. Podobně někdo zkoušel různé experimenty s peroxidem vodíku(3%) na ruduchu, kde jej aplikoval injekční stříkačkou přímo na řasou zasažená místa - účinek byl celkem dobrý a řasa zmizela, ale rybám to moc nesvědčilo a ani rostlinám.
Nejdřív je asi potřeba zjistit příčinu tvorbu řasy a pak sní zkusit bojovat. Ty boje s řasou jsou ale vždy hodně těžké. Ve většině případů je přebujení řas dáno určitou nerovnováhou akvária, kdy se v akváriu vyskytuje buď orgnaicky, chemiky a nebo fyzikálně takové podmínky, které dané řase vyhovují k životu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 22:04 Muž Jva [6] Re: petrys
Tady jsi to četla?
klub.akva.sk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:23 Zdenek58 Re: petrys
Jo, synovec to použil taky... Bohužel rybám se to moc nelíbilo a nějak nevydržely, tak přešel tuším na strašilky :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 20:33 Muž filipsi [1295] Re: petrys
Rozhodne bych to nedelal. Diky obsahu drasliku muze fungovat tam, kde je problemem nizky obsah K, ale rybam se to moc nebude libit uz nekde kolem jednotek mg/l. Volil bych standardnejsi cesty liteho boje s rasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 20:08 Žena petrys [107] – hypermangan versus řasy
ahoj, na jednom foru kdosi psal, že proti řasám používá hypermangan, ale ne na oplach, nýbrž přímo do akva i s rybama, co vy na to? je to možné? pokud vím, tak může být hypermangan silný jed

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:46 Usine Re: arnošt
Dopředu si namíchej světle fialový roztok a nech v něm potopenou ricci několik hodin klidně i 24h. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 07:26 Muž arnošt [37] - Rostliny – příprava riccie
hoj - lepší vlákno jsem nenašel, tak mi snad poradíte - zajímalo by mě, čím mám vyčistit ricci od pidi šnečků. včera jsem se s ní přebíral, ale pokaždé když jsem všechny vybral, tak jsem zjistil, že tam jsou ještě menší a menší a ještě menší. je všeobecně známé, že šnekům vadí malachytová zeleň, ale nikde jsem nenašel, že by se tím daly likvidovat, ale pak jsem našel hypermangan, ale zase nevím jakou koncentraci, na jak dlouho nebo jestli to na šneky vůbec zabere - díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:58 Muž sportsmen [62] Re: MartinPHX
Ahoj no hypermangan se dost často využívá pro léčbu různých kožních parazitů, bakterií a hlavně plísní ale že by někdo používal hypermangan preventivně při pořízení nových ryb o tom jsem neslyšel, opravdu nejlepší je použití té karantény jak už tu bylo řečeno. Ale pokud člověk dodrží vhodné koncentrace ať už pro ponořovací, krátkodobé či dlouhodobé koupele tak si myslím že je klidně možné ryby preventivně vykoupat i v tomto roztoku ale pozor tím že je vykoupete tak možná můžete předejít některým nemocem ale rozhodně né všem !!! To byste potom musel ryby preventivně koupat v několika různých roztocích aby jste předešel všem nemocem které ta konkrétní ryba může dostat! Proto se používá karanténa kde se do jednoho měsíce projeví veškeré nemoci pokud by jimi byla ryba napadena! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2009 11:21 Muž Yirka [9126] Re: MartinPHX
Ještě kolegu doplním, aby to nebylo tak úplně jednoznačné. ;-) Když karanténu, tak opravdu slušnou skoro plnohodnotně vybavenou nádrž přiměřené velikosti. Strčíš-li totiž rybku do nějaké nádržky bez vybavení na doporučenou dobu, může třeba onemocnět i zdravá rybka, nemluvě o stresu. Proto je třeba všechna rizika důkladně zvážit a není-li patřičná karanténa k dispozici, je někdy lepší rybku vpustit do nádrže. (Ostatně dělá to tak určitě alespoň polovina akvaristů). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:48 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: MartinPHX
já ti odpověděl...pokud si koupiš nové rybky,je ideálni je dát do karantény,tim že je v něčem vymácháš,ničemu nepomůžeš...v hypermanganu sem max koupal rostliny,nikdy ne rybky,páč je to dokáže pořádně poškodit!někdy stači jen výměna vody a krupice je na světě...zejména v jarnich měsicich,kdy ve vodárnách přidávaj do řádu kdejaký bordely..takže moje rada je,,,když nové rybky,tak aspoň 3-4 týdny v karanténě a pak o nic nepřijdeš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:39 MartinPHX Re: mch.sokolov
Kdyby jsi byl alespoň ochotnější psál příme odpovědi.
Můj táta si koupil nové Gupky, pěkně zbarvené aby si upravil barevnou linii, byla to paráda.
Jenož k jeho smůle se po 2 týdnech ukázalo že byly nemocné (krupička).
V životě doma takovou nemoc neměl a to kupuje od stejného prodejce, kdo to mohl tušit.
Škoda byla těch 3 ancaku třiletí, než stači začít s lečbou a karanténou do 5 dnů bylo po všech.
Někde na netu jsem se dočet (už nevím právě kde), že vykoupal nemocné ancaky v tomto roztoku.
Tak promíň, že se ptám a chci to ze zvědavosti vědět. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 09:57 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: MartinPHX
ideálni je mit karanténu:-) vice v sekci RADY ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 09:53 MartinPHX – Hypermangan jako prevence
Ahoj lidičky, s touto otázkou bych se chtěl obrátit spíše na zkušenější akvaristy.
Když si koupite rybičky v nějakém krátku, hodně se vám líbí, ale máte obavy, že by mohli mít nějakou tu nemoc, kterou si určitě neradi přitáhnete domu.
Dá se použít roztok hypermanganu na desinfekci rybiček, tzv. je v tom přeprat?!
Prosím podělte se se ahoj mnou o vaše rady a názory. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 10:33 Muž pavelsoukup [0] Re: Štěpán
Není to nic špatného léčit rybky v manganistanu. Jedná se o velice slabý roztok, někdy je možné před výměnou vody dokonce přidat pár krystalků přímo do hl. nádrže. Zbarvení vody je zcela nepatrné. Někdy se kombinuje s přídavkem trochy soli.

Jde o léčení typu - mám chřipku vemu si vitamin C, ale při prvních příznacích se často hodí.
Sám s ním mám dobré zkušenosti, co se týče plísní.

Mimochodem methylová modř obvykle obsahuje další účinné látky, které dokážou udělat daleko větší paseku než mang. (karcinogenní formaldehyd - spoléhá se na to, že žádná ryba nežije dost dlouho aby se u ní vyvinula rakovina :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 16:40 :-) Re: P.B.
Savo originál (s červeným víčkem) je povinná výbava každého akvaristy. ;-) V každém případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 16:36 Muž filipsi [1295] Re: P.B.
Samozrejme, ze savo. Na kameny opravdu cokoli, na zulu klidne kyselinu sirovou. Desinfekce dokonala, po umyti zadne stopy nenecha (teoreticky ciste savo bez prisad ani myt nemusime, chlor vyprcha sam, ale stejne bych umyl).
Na zive veci musime samozrejme opatrneji, proto ten manganistan, metylenova modr, a podobne jemnustky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 15:37 P.B. Re: Sidonius
ooo dovoluji si odporovat - Savo jsem slyšel v žádném případě !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:37 Sidonius Re: P.B.
Savo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:35 P.B. Re: Usine
Nechci v tom koupat rybičky - chci v tom desinfikovat břidlici, kterou jsem si donesl z přírody a kterou bych rád umístil do akvária. Nebo máte nějaký lepší přípravek pro desinfekci kamenů ?? dík. P.B.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 19:18 vodnar73 Re: Štěpán
Hypermangan,lebo Manganistan Draselny :lekaren-10g cca 30-50 korun.
Rybky by som do toho ale nedaval, kup si radsej nejaky SERA-MED...
Hypermangan osobne pouzivam na "dezinfekciu" kupenych rastlin... cca na spicku noza do 6lit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 17:35 RAP Re: Štěpán
Spíše se používá název hypermangan. Ve starší literatuře se o něm píše dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 16:10 Štěpán Re: filipsi
Rybičky do manganistanu, já se taky divil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 07:44 Muž filipsi [1295] Re: Štěpán
Fakt? Rybicky do manganistanu draselneho? No to nevim, nikdy jsem nezkusil ani necetl. Ja myslel, ze kyticky. Na ryby jsou myslim vhodnejsi desinfekce, treba methylenova modr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 05:55 Štěpán Re: Usine
Léčí se obvykle rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:27 Usine Re: Pavel B.
co v tom chceš láznit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:02 Muž filipsi [1295] Re: Pavel B.
slabounce ruzovou, neda se rict v jakem pomeru, jsou to drobne krystalky a pokud nemas super laboratorni vahy nebo nebudes michat 100l, odvazit se to neda. Par krystalku do litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:19 Štěpán Re: PavelB
V lékárně. Tipoval bych to na velice slabounce růžovou. Ale nevím to!!! Manganistan barví vodu dost výrazně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:10 Pavel B. – mangan - prosba
ahojte

prosím o radu, kde se dá koupit manganistan draselný ? a v jakém poměru míchat "léčebné" lázně

díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 22:01 Sidonius Re: Kate
Hypermangan je silné oxydační činidlo a jeho využití k dezinfekci je poměrně široké. Dá se m.j. použít jako velmi účinný prostředek k ošetření ran nebo likvidaci povrchových ložisek plísní.
Se Savem, nad jehož použitím k desinfekci lávových kamenů se poněkud podivujete, mají společné využití např. při desinfekci pitné vody...:-)
(I když Savo se k tomuto účelu používá asi častěji... :) )
O manganistanu draselném třeba tady:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 20:21 Žena Kate [10] Re: Anonym
Já teda myslím, že hypermangan je jenom dezinfekce proti bakteriím a že na vajíčka nezabere. Ale fakt si to jenom myslím, nevím to 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 13:07 Muž [] – Koncentrace Hypermanganu na dezinfekci
Ahoj, rozhodli jsme se dezinfikovat filtr a rostliny proti vajickum levatky roztokem hypermanganu, jake s tim mate zkusenosti a jakou koncentraci byste doporucili? Myslite ze kura proti vajickum zabere? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2006 19:22 Muž Horác [3942] Rybous
No slabý roztok ne, ale koncentrovaný v pohodě ... Však katkus neuvedla, že mluví o slabém roztoku ...

"... Manganistan draselný může způsobit poškození zdraví. Akutní toxicita je 1090 mg.kg-1, krystaly i koncentrované roztoky působí leptavě, poškození však není hluboké. Leptá kůži, sliznice, oči. Při zasažení očí dochází k poškození oční rohovky. Podle koncentrace nebo množství se tvoří až značné popáleniny. Kůži odmašťuje. Prach nebo mlha koncentrovaných roztoků dráždí dýchací cesty. Dlouhá expozice vede k perforaci nosní přepážky. Proto je třeba při práci s manganistanem draselným zamezit úniku a snížit prašnost na minimum ..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2006 19:05 Rybous Re: katkus
Že by někomu slabý roztok hypermanganu rozežral ruce je naprostá blbost. Maximalně je obarví na hnědo. Nějaký problém by snad mohl vzniknout jedině u alergika, ale i tam si myslím, že je to neškodná dezinfekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2006 15:57 katkus – HYPERMANGAN
Znám člověka, ktarýmu hypermangan rozežral ruce.Je to potvora a hypersvinarinka. Co by to asi udělalo s rybama? Takže no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 19:11 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: procha
Hypermangán používam len na dezinfekciu novo donesených rastlín a náradia, na rybky radšej nie. Myslím že slimákov sa tým nezbavíte, keďže mne samému sa napriek hypermangánu v dosť hojnom počte dostali do akva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 08:20 blek Re: procha
nově zakoupené ryby se mají dát do karantény a léčit se má nemoc, až pokud se projeví a tím co je na tu danou nemoc účinné. Ryby vystresovaná cestováním od chovatele do prodejny přelovováním a atd. ti za takovou koupel určitě budou vděčné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 22:02 Muž [] Re: procha
Tímto se dají odstranit někteří paraziti,ale v krátké koupeli.ale jinak je to nebezpečné.slabé předávkování a rybám to rozleptá žábry.jinak to doporučuji při donesení nových rostlin.tím se zbavíme nežádoucích plžů a třeba i jiných potvůrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 21:46 procha – hypermangan
Tak si tak serfuju po netu, hledám nemoci a jejich projevy. Narazila jsem na názor, že by se měly nově zakoupené rybky vykoupat ve slabém roztoku hypermanganu. Co vy na to? Absolutně netuším jestli je to správně nebo ne. Slyším to poprvé. Prosím o vaše názory. :-O hmm ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2006 17:02 Lars Re: alena
Prostě je dej ma měsíc do karantény a na chemii se vy.... Buď se jim nemoc projeví a začneš léčit, nebo ne a pak je to i bez chemie ok. A Hypermangan je v pohodě, mně nic nikdy neodešlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2006 15:46 Asant Re: max
Mám stejnou zkušenost s hypermanganem. Ti kteří mluví o hypermanganu jako o zabijáku tím také myslí "manganistan draselný KMnO4" ..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2006 22:48 max Re: Killer
Je to opravdu divný, ale mě to ještě žádnou rybu nikdy nezabilo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2006 21:38 Killer Re: max
Už si to někdy zkoušel? Já jo, dal sem to k pavim okum,voda byla jen minimálně narůžovělá a šli do kytek během noci. Malý okružáci to všecky přežili

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10759x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/207-hypermangan?od=51