Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TC420 - Programovatelný stmívač LED

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
TC420 - Programovatelný stmívač LED
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 22:05 StellaBloom – TC421 propojení se světlem
Fotka k příspěvku Dobrý večer, prosím o laskavou radu. Mám stmívač TC421, programování jsem zvládla, ale v propojení světlo(Aquatlantis Easy Led)-stmívač-zásuvka dělám někde triviální chybu a bojím se zničit si světlo, nebo stmívač. Dle článků zde na fóru jsem zakoupila prodlužovací kabel, jedna půlka je napojená na zdroj a na stmívači na konektory V- V+, druhá půlka prodlužky má připojené kabely na V+ a Ch1 a je spojená se světlem (stejnou barvu na vstupu a výstupu ctím :-). Světlo svítí, ale stmívač nereaguje.Kde je chyba? Je to ta přehozená polarita, jak se píše níže? Ale to bych spíše čekala, že se světlo nerozsvítí vůbec, ale nefunguje stmívač...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:19 Muž Tony2013 [228] Re: Speeder
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 10:35 Muž Speeder [10]
Fotka k příspěvku Zdravím. Jdu si pro radu. Mám objednaný kontroler tc420 a budu vyrábět kryt, kde budou celkem 3 profily s led pásky. Každý profil bude dlouhý 90cm. Uvažuji do dvou krajních profilů pásek studený bílý 20W/m (celkem tedy 1,8x20=36W). To je nejspíš málo. Takže buď do prostředního profilu ten samý pásek (2,7x20=54W) nebo dát jako prostřední nějaký RGBW pásek, který by tu denní svítivost pomohl dostat na dobrou úroveň, ale zároveň jsem mohl míchat barvy. Teď jde o ty kanály. Jestli se nepletu, tak pásek RGBW sežere 4 kanály, aby šel regulovat ve všech barvách a na zbylý jeden kanál bych musel připojit ty dva zbylý o výkonu 36W. (zatížitelnost na kanál je 4A, což je 48W při 12V). Je to reálné nebo tam mám nějaký háček a něco mi uniká? A jaký rgbw pásek na 12V byste případně doporučili? Děkuji.

Zkusil jsem načrtnout schéma jak jsem to myslel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 08:33 Jarda62 Re: serpent
Jaký tam máš zdroj a kolik světel na větev, jaké přesně světla? Aquatlantis je na 24V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 08:08 serpent – instalace TC421
Fotka k příspěvku ahoj, instaloval jsem controller osvětlení tc421, ale zářivky se nerozsvítí na plno. jen viz foto. program nastaven. máte podobnou zkušenost? svetla aquatlantis, diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2019 22:06 Muž jarovo [1695] Re: pe3czek
Tento modul to vie od 0.1sec www.gme.cz/…
ja s tým ovládam zalievanie, rosenie a osvetlenie v paludáriu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2019 20:13 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: pe3czek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 18:34 Muž pe3czek [81] – Bouře do paludaria
Ahoj mám založené paludarko, chci udělat ještě blesky umí jednotka TC420 rozsvítit i jen na několik milisekund? Nebo je nejmíň jedna vteřina... Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:49 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: MirekSazava
Zamrznuti času můžu potvrdit u sebe.Taky se mi to na mojí jedné TC-420 stalo.Druhá běží už rok bez problému.Nešlo s tím nic dělat.Vše s Číny.Takže bez možností reklamace.Tak sem za 400,- objednal novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2019 15:05 Muž Zip [277] Re: MirekSazava
Naděje umírá poslední, držím palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 14:56 Muž MirekSazava [71] Re: Zip
Neber mi nadeji :) Tahle teorie me napadla proto, ze k zamrznuti nikdy nedoslo, kdyz male akvarko bylo zhasnute (zhasina driv nez velke) . Proto chci nejdriv zkusit odpojit svetla na malem akva a uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 13:36 Muž Zip [277] Re: MirekSazava
No zkusit to můžeš, ale moc šancí tomu nedávám.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 11:38 Muž MirekSazava [71] Re: Zip
Mě to až to minulého týdne také vše šlapalo bez problémů. Ještě jsem přemýšlel...mám na tom 4 světla, jestli některé z nich není špatné a nezlobí to potom. Zkusím vždy jedno z nich odpojit a sledovat to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 10:22 Muž Zip [277] Re: MirekSazava
Nesetkal jsem s tím za 2 roky ani jednou.
Sice se takové závady blbě reklamují, ale co s tím jiného..... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 19:27 Muž MirekSazava [71]
Ahoj, neresil jste prosim nekdo problem se zamrzanim Tc420? Stmivac vytuhne, sekne se cas a prestane ovladat svetla. Deje se to jen pri zapnutych svetlech. V noci se neseka. Pomuze na chvili reset nebo vypojeni ze site. Za chvili zase zamrzne. Zmenil jsem pouzity kanaly, dela to porad. Diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 20:38 Muž fernety [11] - Cichlidy – TC420 a relé
Tímto programátorem ovládám i relátka na 12V.Těmi spínám např.dávkování PMDD,CO2.U druhého akvária relátka spínají zářivkové osvětlení.Zatím jsem nepředělal na LED,mám zásobu zářivkových trubic T5.Kanály jsou nastaveny na JUMP a 100%.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 10:14 Muž Jar-oslaw [684] – Atlantis easy led
Ahoj, má někdo sprovoznenou TC 420 s tímto světlem?koupil jsem teď dvě,tak jestli má někdo zkušenost? děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2019 07:51 Austrach – TC 420
Minulý týden jsem měl tu čest, poprat se s tímto udělátkem. Mám již nový model bez jakéhokoliv značení a setkal jsem se s těmito zádrhely:

1) současné prodlužovací - zapojovací kablíky mají oproti dřívějšku opravdu otočenou polaritu. Takže bílý je mínus. Pro ty z nás co se řídí barvou kablíku je to opruz. Ještě že jsem s tím nic neproved a přístroj i zesilovač to vydržely.
2) dodané CD obsahovalo software na přístroj s wifi. Jsou tam pevně stanovené časy a navíc mi to stejně nefungovalo. Zbytečně jsem se s ním trápil. Sehnal jsem si ovladač na tc 420.

Pak teprve šlo vše jak na drátkách. Nahrál jsem 11 programů - vypnuto, zapnuto, plus různé intenzity svícení se stmíváním. Přístroj šlape perfektně a stmívá dvě světla Sincor 75 naprosto plynule bez blikání až po 0%. Také mi funguje naprosto bez problémů neaktivní 5m USB prodlužka k PC - až jsem se tomu sám divil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 06:46 Muž LukšaNM [309] Re: Martin Karviná
Je to divný, když dělaj každou prodlužku jinak, já mám bílej plus. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 20:31 Muž Martin Karviná [19] Re: jarovo
Tak už to je zakopaný pes byl v polech. Jáměl bíly mínul černý plus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:38 Muž jarovo [1695] Re: Martin Karviná
Ahoj, - máš zosynchronizovaný čas v TC ?
- Správne plus a mínus 12V ? - plus je spoločný
- Skús svetlo napojiť na iný kanál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:35 Muž Tommo [828] Re: Martin Karviná
a s čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:32 Muž Martin Karviná [19] – TC 420
Ahoj všem. Mám zrovna před noční ale bojuji tu s tc420. 18:30 0% 18:35 50% a zatím tma.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 17:32 Muž Jirsyko [9]
Přečetl jsem si celou diskuzi, jelikož jsem koupil Sinkor místo zářivek. Nemůžu uvěřit, že není na trhu krám, který by se dal zapojit třeba do programovací zásuvky, a po sepnutí plynule rozsvítil LED. Nic jiného nepotřebuji, a programovat nějakou krabičku pro takto jednoduchý úkon se mi zdá hovadina. Nemáte nějaký nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 20:35 Žena Scilla [3] - Rostliny
Tak chci poděkovat za trpělivost a rady. Po celodenním svícení mám vyzkoušeno, že to funguje a svítí tak jak chci. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:00 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: jarda62
Otevření souboru v pc a natažení do programu mi jde bez problému, je to o tom, že musíš otevřít ten soubor, který chceš upravit a v druhé liště pod hlavní tam kde jsou list se šipkama, tam si při vytvoření nového režimu jednou šipkou ten režim uložíš a také uložíš celý program v horní liště a pak můžeš ten konkrétní režim vybrat v jakémkoliv novém programu, který děláš zase v druhé řádce z toho listu se šipkou do leva, šipka doprava ukládá, šipka doleva vybírá z uloženého. jarda62 napsal: Tak to už program jede. Pro přidání dalších se budou muset napsat všechny znovu, importovat ze zařízení, nebo otevřít uložený soubor v pc se mi nikdy nepodařilo. Držím palce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:27 Jarda62 Re: Scilla
Tak to už program jede. Pro přidání dalších se budou muset napsat všechny znovu, importovat ze zařízení, nebo otevřít uložený soubor v pc se mi nikdy nepodařilo. Držím palce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:23 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: jarda62
Pro mne je to pořád mačkání pokus omyl. Teď tam svítí název toho programu, který chci, ale jestli to podle něj svítí, to nevím. V tuhle dobu to mám na 100% takže světlo se nezměnilo z plného do plného ani nebliklo. Tak uvídím, zda to začne stmívat, tak jak je to naprogramováno. Problém je, že i když to bude fungovat, potřebuji tam dostat ještě třetí režim pro pracovní dny. Děkuji za radu, snad jsem to podle toho udělala dobře. Uvidím před devátou, to se má stmívat.jarda62 napsal: Menu, mode, vybrat a enter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:15 Jarda62 Re: Scilla
Menu, mode, vybrat a enter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:07 Žena Scilla [3] - Rostliny – Spuštění nahraného programu v TC420
Tak jsem podle rad dokázala TC420 alespoň rozsvítit. Ale za boha nemůžu přijít na to, jak nahrané programy mám v to stmívači spustit. Když přes kabel z PC program aktualizuji, tak to ve stmívači pípne, blikne světlo a naskočí buď tma, když je RUN OFF nebo světlo kdej ž RUN ON. Toť vše co s tím dokážu. Pěkně jsem si s tím experimentováním zavařila :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:08 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Tommo
Tommo, to už jsem zkoušela několikrát, program se nahraje, ale nespustí. Tommo napsal: Co ta aplikace update, která je v tom programu. Připojit TC k PC a potom jí spustit. Já teda na TC nic nemačkal. Tak alespoň to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:07 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Scilla
Tak teď ještě přijít na to, jak spustit ten program, který chci, aby svítil. Teď jestli jsem to pochopila tak to prostě jen svítí, ale není vybrán žádný program. Mám tam dva, jeden na normální provoz a jeden pro údržbu. Ale nevím, co mám namačkat, abych si mohla jeden z nich zvolit.Scilla napsala: Tak už jsem to alespoň rozsvítila, na displeji svítí RUN ON
Scilla napsala: Jsem kr...v,už nevím co jsem mačkala za kombinaci přímo na tom stmívači, ale asi setup či co a vymazala všechny programy, které tam byly nahrané....Tommo napsal: Jak vymazala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:04 Muž Tommo [828] Re: Scilla
Co ta aplikace update, která je v tom programu. Připojit TC k PC a potom jí spustit. Já teda na TC nic nemačkal. Tak alespoň to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 14:01 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Scilla
Tak už jsem to alespoň rozsvítila, na displeji svítí RUN ON
Scilla napsala: Jsem kr...v,už nevím co jsem mačkala za kombinaci přímo na tom stmívači, ale asi setup či co a vymazala všechny programy, které tam byly nahrané....Tommo napsal: Jak vymazala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:58 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Tommo
Jsem kr...v,už nevím co jsem mačkala za kombinaci přímo na tom stmívači, ale asi setup či co a vymazala všechny programy, které tam byly nahrané....Tommo napsal: Jak vymazala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:56 Muž Tommo [828] Re: Scilla
Jak vymazala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:55 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: marty107
Pozici 3.RUN tam ne a ne dostat ....
marty107 napsal: No pokud máš nahraný program v TC, stačí ho aktivovat pomocí sekvence enter - 2x UP nebo Down až se objeví pozice 3. RUN, potvrdit Enter a přepnout na ON tlačítkem Up nebo Down. podmínkou je, že máš správně nastavený výstup - číslo kanálu a čas svícení je aktuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:51 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Tommo
jj, už jsem to přesně jak ty popisuješ dělala několikrát, ale bohužel jsem si asi něco vymazala přímo na stmívači...Tommo napsal: Včera jsem ho akorát programoval. Dělal jsem to podle youtube a žádný problém nenastal. Přímo na přístroji jsem teda nic nemačkal. Jen jsem vytvořil režim, srovnal čas a nahrál do TC420. A už jsem režim i předělával, přidával jsem na světle a ten mi v TC420 přehrál původní. A máš správně zapojené kabely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:46 Muž marty107 [0] Re: Scilla
No pokud máš nahraný program v TC, stačí ho aktivovat pomocí sekvence enter - 2x UP nebo Down až se objeví pozice 3. RUN, potvrdit Enter a přepnout na ON tlačítkem Up nebo Down. podmínkou je, že máš správně nastavený výstup - číslo kanálu a čas svícení je aktuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:38 Muž Tommo [828] Re: Scilla
Včera jsem ho akorát programoval. Dělal jsem to podle youtube a žádný problém nenastal. Přímo na přístroji jsem teda nic nemačkal. Jen jsem vytvořil režim, srovnal čas a nahrál do TC420. A už jsem režim i předělával, přidával jsem na světle a ten mi v TC420 přehrál původní. A máš správně zapojené kabely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:17 Žena Scilla [3] - Rostliny – Přeprogramování TC420
Ahoj lidi, hledám pomoc při přeprogramování stmívače. Asi jsem to pěkně pos..., protože jsem vymazala nějaký režim přímo na stmívači. Už si nepamatuji, jakou kombinaci jsem tam namačkala. V PC v programu PLED mám nově vytvořený režim a snažím se ho dostat do stmívače. Na displeji je i název, který jsem programu v PC dala, ale stále to nechce rozsvítit rampu. Umí mi tu někdo poradit krok za korkem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 23:17 Muž Tony2013 [228] Re: Petronen
Ja uz od cinanu nakoupil cca 9 TC420 a vsechny slapaly v pohode. Pokud ti nejde po pripojeni na svorkovnici tak asi nema cenu to zkouset programovat protoze je to vadny kus. Ale podle me by se to dalo opravit. Jake napeti k tomu pripojujes? Mas urcite spravny zdroj? Jednou kdyz jsem s tc delal pokusy tak jsem si odpalil vstup usb byla tam odpylena dioda po vymene diody vse zase funfcni. Pak jsem si odpali dva mosfety po vymene zase vse slape. Chtelo by to otevrit a promerit soucastky. Pokud je ale v zaruce tak napsat cinanovy natocit video a poslat mu to bud ti posle novy nebo vrati penize.A pokud jsi kupoval u nas tak jednoznacne reklamace. Odkud jsi? Pokud pobliz brna muzu se ti na to podivat. Napis me kdyztak email. itit@centrum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 19:40 Muž bv9 [13] Re: Petronen
Datum se potom přes ten program v PC sinchronizuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2018 22:13 Muž Neuro [19] Re: Petronen
Zkus to připojit k jinému počítači. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:55 Petronen
Tlačítko reset sem zmáčkl na 100x a nic. Ani se nerosviti displej když zdroj připojím přez svorkovnici . :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:52 Petronen
Nerozpozná a nenainstaluje . Kabel sem dal jinej . Ale je na displeji strašně starej datum a mode1 ,to asi na novém nemá bejt? Čína,co si víc přát tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 19:02 Muž PetrO [752] Re: Petronen
Tak to jsem to původně špatně pochopil.
Ještě mě napadá, jestli nemůže být vadný kabel. U TC420 se mi to nestalo, ale u nějaké kamery od soudruhů jo.
Stačilo dát jiný káblík a vše šlapalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 18:52 Muž LukšaNM [309] Re: Petronen
Zkus ještě TC420 resetovat tlačítkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 18:45 Muž Riccihifi [13] Re: Petronen
To vypada na problem vo windows, u mna na W10 to automaticky rozpozna a nainstaluje ovladac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2018 16:57 Petronen
Fotka k příspěvku Děkuji za reakce ale PC se sním vůbec nespojí. Nerozpozná zařízení a vyskočí nějaká chyba. Prográmek v PC mám ale ten je k prdu když se to nespojí. Mám win.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11654x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19601-tc420-programovatelny-stmivac-pro-led-osvetleni?od=151