Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy Salifert

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Testy Salifert
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:37 JanZ Re: Kubaa
používám test na vápník a k tomu nemám výhrady, ukazuje přibližně očekávané hodnoty a výsledek odpovídal i rozboru z laboratoře, měření kohoutkové vody také sedělo s údajem od vodáren. V zahraničních diskuzích s ním moc spokojeni nebyly, ale důvody si nevybavuji.

ještě používám test na NO3, hlavně kvůli velmi dobré možnosti měřit a hlavně odlišit malé koncentrace, t.j. <10mg/l. Ale jak jsem psal jinde, je to dost citlivé na přesné nadávkování toho práškového činidla a občas to kecá i o 50%, hlavně u vyšších koncentrací. Takže pokud ti to stačí orientačně, t.j. je tam NO3 málo a nebo hodně, tak to funguje.

Kdysi jsem používal NO3 test od Tetra a to bylo úplně k ničemu.

Jinak jsem až na výše uvedené výjimky dokonvergoval nakonec k testům od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 21:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kubaa
S NO2 negatívne, po pár meraniach som ho vyhodil. Viac v diskusii 31. 10. 2014: rybicky.net/forum/423…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 18:30 Muž Kubaa [718] – testy Salifert
Jaké máte zkušenosti s testy Salifert? JBL nebyly na skladě, zkusil jsem NH4 test, ale musím říci, že nejsem nadšen, s JBL to nesnese srovnání:

1) tvoří žlutou až oranžovou barvu, která je napotvoru úplně stejná, jako barva vody s výluhem, kterou jsem chtěl testovat - navíc tam samozřejmě není komparátor jako u JBL - takže výsledek je téměř nečitelný

2) testovací kapalina obsahuje rozpustné soli rtuti - což je trošku svinstvo a není příjemné s tím pracovat a ani se to pak s lehkým svědomím nedá lít do odpadu - hysterie kolem rtuťových teploměrů mi přijde nesmyslná, ale tohle je trošku fuj

3) navíc menší citlivost (od 0.25 dle stupnice)

Už si to nekoupím. Mám ještě NO2- a NO3-.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 154x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19599-testy-salifert