Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pepanův břeh

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pepanův břeh
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2018 01:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku Asi deset let jsem měl kořen (na obrázku si ho musíte představit ;-) ) obrostlej kryptokorynami. Nebyl tam žádnej substrát a ještě jsem musel často uškubávat odnože...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 00:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Ok. Přesvědčil jsi mě. Otestuju tak nějaký mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 00:31 Maq Re: Pepan
Překvapuje mě, že jmenuješ lagenandru. Ty ji pěstuješ epifyticky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 23:18 Angus68 Re: panikaaaaa
Na pinnatifidu jsem myslel taky, ale líbil by se mi vánoční mech s převisem hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 23:15 Žena panikaaaaa [730] Re: Angus68
A je to tajné? :-P
Vážně by mě zajímalo, kterým rostlinám by se, kromě těch obecně známých mohlo dařit takhle na "bidýlku" - odkoukala jsem a funguje mi takhle: Hygrophila pinnatifida, Bacopa monnieri a Rotala rotundifolia... Tak vymýšlím nějaké další možnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 23:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: panikaaaaa
Fotka k příspěvku Část Pepanova břehu asi 4 měsíce po osázení. Vpravo Bolbitis heteroclita cuspidata, vlevo nějaká miniBucka. Ta kapradinka má asi 10cm.

Dají se všechny menší druhy kytek, které mohou být přirostlé na kámen nebo dřevo - menší Anubiasy, kapradinky, Lagenandry, Schismatoglottisy, Homalomeny, mechy a kdyby část rostlinky čouhala nad vodu, tak i nějaký menší Acorus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 23:07 Angus68 Re: panikaaaaa
Já tam zatím mám jenom Microsorum p. "Trident" , ale chystám něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 23:04 Žena panikaaaaa [730] – Pánové...
Pak by mě zajímalo, jaké rostliny se vám takto daří úspěšně pěstovat krom těch již zmíňených a nafocených?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.01.2018 23:02 Angus68 Re: panikaaaaa
Fotka k příspěvku Taky jsem to zkusil, ale trošku jinak. Bez zavěšení ;-) Kořeny do sebe ideálně zapadly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 22:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: panikaaaaa
Je to nerezový drát, i ty vruty, kterými jsou háčky přichyceny, jsou z nerezu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 22:17 Žena panikaaaaa [730] Re: Pepan
Ty háčky mě zajímaly. Všimla jsem si, že pár lidí už tuhle metodu zkouší také. Máš je z nerezu, nebo používáš jiný drát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.01.2018 21:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vlevo břeh s Anubias minima, vpravo břeh s Anubias nana Golden.
Kromě estetické fuknce to má i funkci záchrannou. Potěr ryb se často zdržuje u hladiny a v porostu na Pepanově břehu najde perfektní útočiště. Dneska jsem pucoval Korálové, ten břeh s Goldenem je v něm a odlovil jsem tam asi deset čerstvě narozených korálek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.01.2018 21:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Pepanův břeh
Pro doplnění definice -je to kus dřeva, které je zavěšeno na háčcích těsně pod hladinou a slouží k pěstování menších druhů rostlin. Lze využít jako úkryt pro potěry rybek a navíc to zvětšuje plochu vhodnou pro umístění kytek.
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19595?od=51