Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pepanův břeh

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pepanův břeh
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.07.2022 17:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – WC koule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku - tak to mechové trochu povyrostlo, ricii mi sežrala skupinka Urau, tak budu muset znova založit ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 17:10 Muž ajajak [228] Re: Pepan
Máš pravdu. Tohle používám na mechy akorát dva háčky a na ně přidělám kořínek nebo cokoliv jiného. Dobře mi mech porůstá i tvrdou hadičku na CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   09.05.2022 13:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Variace na Pepanův břeh z WC koulí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Každý to má doma, tak můžete experimentovat. Použil jsem zatím pouze mech a ricii, ale dokázal bych si tam představit i jiné druhy rostlin. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2019 13:19 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Cyklohentán
Rozhodně by prospělo méně napadné zavěšení, třeba vlasec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 16:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Extra mini Pepanův břeh
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Extra mini Pepanův břeh s microsorium trident. Nech trochu podrastú tie "púčiky" kým pôjdu do väčšieho :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.07.2018 13:46 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvku Pepanův břeh "pod hladinou" hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2018 18:32 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Mimo soutěž
Fotka k příspěvku Pepanův Maxibřeh z Korálového. Fotka z července 2018. Nehodnotit prosím, tohle je pro inspiraci soutěžících.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   14.06.2018 09:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku mimo soutěž osázení jsem nestihl. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.06.2018 11:45 Muž Jar-oslaw [676] – Blyxa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky něco tvořím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 12:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Kouzlo těch drátěných háčků je v tom, že se břeh dá při údržbě vytáhnout a nepřekáží. Navíc, dřevo po nějaké době začne hnít, břeh se z lepidla uvolní a spadne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2018 11:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Amatértom
-zkoušel a blbě to drží ,nic moc ,ale byl použit klasický silikon na lepení akva ,zase na druhou stranu to šlo po sezoně dobře dolů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 10:17 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Přilepení
Ahoj. Zkoušel někdo ten kořen přilepit ke stěně akvária? Nebo je to blbost? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.04.2018 08:22 S Muž invalida [3881]
Pořád tu řešíte uvazování. Dělám akva jen z anubiasů a napadla mě taková šikovná finta. Třeba už ji znáte ale já ji zatím nikde jinde neviděl. Koupil sem zelenej drátek na přivazování pletiva..kroužek stál snad tři pětky.
Střihnu si přiměřeně, jeden konec přetvořím do tvaru pružiny, našroubuju do pružiny stonek anubiasu, druhej konec prostrčím do přirozené nebo i vyvrtané dírky a na druhým konci kousek zahnu případně zastříhnu. Celkem nenápadný a držící řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2018 07:28 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
tak jsem den před předělávkou akva narazila na Pepanův břeh, super věc! Zrovna jsem rušila nějaké kořeny na dně. Fotku před osázením bohužel nemám - jávský mech a bucka na kořenu už byly, doplněno hnědovkou. Drátek jsem použila slabší (nebudu kupovat 6. průměr nerezové drátu smich ), je to jen provrtané, provlečené a povešené. Kořen je se zadní strany dutý, po zavěšení vypoulený směrem od skla... už v něm chrupká kropenáč :-)
Ještě tam pak připíchnu nějakou kryptošku, až najdu vhodné špendlíky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:18 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Eillen
tenky, pevny, nezavadny....... nerezovy drat hojne pouzivany ve vcelarstvi....
treba:
www.vceliobchod.cz/…
www.vceliobchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:16 Žena Eillen [645] Re: Pepan
No, to snad radši ani ne :-D Páč co má hlava dokáže vymyslet... To je až děsivé :-D Ale jsem ráda, že si můžu vyhrát. Sice hrozí, že do listopadu stěží zvládnu udělat ten základní břeh a na osázení nebude čas, ale to je jedno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 20:16 R Muž ctibum [6910] Re: Pepan
Další možností je nerez drát do (cyklistického) kola. Cena cca 4,- délka cca 30 cm, pevnost supa mega... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eillen
Záleží na fantazii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:08 Angus68 Re: Eillen
Fantazii ve výrobě břehu se meze nekladou ;-) Aspoň tak sem to pochopil já. A to už je co říct smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:04 Žena Eillen [645] Re: Pepan
Vzhledem k tomu, že mám v plánu jet vážně co nejmenší možný břeh, tak myslím, že navrhovaný vázací drát by mohl stačit. Nejhůř spletu dva kousky do sebe, aby to bylo pevnější.

Mimochodem, další můj otravný dotaz. Na břeh musí být použito nalezené vhodné dřevo, nebo je možné si ho sám vyrobit z více kousků menších dřívek vyspojovaných tak, aby to vypadalo co nejlépe?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Měl by být ale dost pevný, aby se neprověšoval. Já na břehy používám nerez drát užívaný na výrobu zubních protéz. Sice je dost drahý, ale dva háčky z milimetrového drátu udrží i Pepanův Maxibřeh v Korálovém a ten je fakt dost těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:54 R Muž ctibum [6910] Re: Eillen
Dá se koupit za pár korun v "korálkových" obchodech... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:07 Žena Eillen [645]
Pánové (případně i dámy),
nebyl by někdo z vás ochotný v sobotu na srazu (7.4.) mi věnovat dva malé kousky drátu, abych vůbec měla s čím pracovat na plánovaném pidibřehu? Já jen, že jít do krámu a poprosit o 10 cm drátu, tak mi maximálně popřejí dobrý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.03.2018 17:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
smich Sám jsi lemra... a ne minor... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   30.03.2018 13:21 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Troška inspirace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obsazení:
Anubias nana Bonsai
Microsorium pteropus Trident
Utricularia gibba
Lomariopsis lineata
Lemra minor ;-)
Ještě doplnění, ta druhá fotka je zezadu. Tou částí se břeh opírá o sklo.

Bodíky si šetřte na soutěžní exponáty. Tohle je jenom pro inspiraci, aby soutěžící viděli, jak se dá vyblbnout.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.03.2018 21:09 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvku Můj břeh je sic jen s jednou fotkou, ale aspoň na koukačku hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2018 21:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Pepanův pidibřeh nesoutěžní
Fotka k příspěvku Takhle vypadal pidibřeh do jedné akumulátorky. Osazení - Anubias nana Bonsai.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Angus68
Bomba. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.03.2018 20:52 Angus68 – Pepanův břeh á la Angus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku První pokus, stáří 3měsíce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
Promiň, nepochopil jsem napoprvé otázku. Takže záleží na kompozici dotyčného. První fotka asi mimo akvárko, aby bylo možné posoudit, zda konstrukce splňuje zadání a další už bych nechal na soutěžícím. Hlavně aby to splňovalo definici, aby se tu lidi potom nezačali osočovat, co ještě je a co už není soutěžní výtvor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eillen
Bingo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:40 Žena drvi [2894] Re: Pepan
Asi ptám hloupě, ale myslí se fotky "břehu" v akváriu (na místě) nebo vyndaného ven a nafoceného mimo akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:24 Žena Eillen [645] Re: Pepan
A ještě jeden dotaz (jo já vím, jsem vlezlá :-D ) Fotky se pak mají dát najednou v jednom příspěvku nebo postupně? Já tedy předpokládám najednou, protože pak by se hodnotící mohl zbláznit kdyby dohledával, jestli někomu nechybí jedna ze tří fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: martmart
Praxi máš, tak zkus něco nového. Uvítáme každý nápad a účastníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:58 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Ještě upřesnění - bylo by dobré uchytit rostliny na břeh tak, aby vázací materiál nebyl ve finále vidět. I když to hodnotit nebudu já a ani se nemůžu soutěže zúčastnit, hodnotitelům by vázací materiály určitě vadily a soutěžící by přicházeli o body, vlastně palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:56 Muž martmart [106]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pepanuv breh mam v akva uz par tydnu, takze fotky potrebne k soutezi nemam, tak jen tak pro ukazku, mimosoutezne..:-)

Edit: pokusim se nafotit lepe, je to nejaky vybl..y...

Edit 2: fotka chvilku po osazeni rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:54 Žena Eillen [645] Re: Pepan, Angus
Překecali jste mě. Jen se musím krotit, abych to fakt nedělala extrémně malé :) Jen tedy otázkou je, kde pak seženu rostlinky, co si vymyslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:50 Angus68 Re: Eillen
Lenko, neznamená, že když bude břeh větší, že i bude líp vypadat ;-) Souhlasím s Pepanovým tvrzením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eillen
Přesně. Prostě se ukaž, co umíš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:47 Žena Eillen [645] Re: Pepan
Beru! Takže úkol je jasný. Najít zajímavé dřevo a pak vymyslet, jak to udělat zajímavě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eillen
Letos bude pouze jedna kategorie. I na pidibřeh se dá umístit více malých kytek a je docela možné že pididekorace uspěje u hodnotících lépe než záplava zeleně na maxibřehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:40 Žena Eillen [645] Re: Pepan
A bude se soutěžit všeobecně v jedné kategorii nebo bude rozdělení do subkategorií? Třeba "normální" "mega" "mini" ? Mám sice velké akva, ale koncepcí se mi tam břeh nehodí a mohla bych to zkusit maximálně v betárku, které je ale pidiaturní. A tady mám pocit, že prostě pidibřeh nemá šanci konkurovat větším, kde si může člověk vyhrát se zajímavým vyskládáním rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 17:55 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Vážení souputníci postižení virem zvaným akvaristika.
Otevírám tímto první ročník soutěže v designu takzvaných Pepanových břehů. Zadání soutěže vidíte v modrém rámečku, ukončení soutěže bude 30.11.2018, abychom na vánoce měli přehled o vítězích. Na pravidla budu dohlížet společně s nejvyšším dohližitelem.
Mám ještě prosbu - aby si toto vlákno účastnící nepletli s drbárnou. Od toho máme pokec. Děkuji Vám za dodržování pravidel a přeji všem účastníkům soutěže hodně štěstí.
P.S. Kdyby komukoliv bylo cokoliv nejasné, rád vysvětlím. Váš Pepan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 15:51 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na Pepanově břehu v Hajzlíkovém mi vyrašil mech. Je pevně přirostlý ke dřevu a vyrašil na místě, z kterého japoniky zhoblovaly vláknitou řasu. Vypadá fajn, protože zachytává bublinky vzduchu z malého Atmánku, který tam funguje jako honič vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 10:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Měl jsem jeden na moravě ve stodvaašedesátce, myslel jsem si, že ho uchycuji nerezovým drátem, vydržel tak rok a půl a pak domělý nerez urzel, jinak teď ve čtyřstovce jsem si ho přivázal vlascem ke světlu, takže pokud se o to nepostará kočka, tak by to mělo být věčné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 10:42 Žena tramtra [3202] Re: Pepan
Fotka k příspěvku Vánoční převis je na kořenu moc pěknej, já bych zkusila ty kryptošky, vypadají skvěle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Na to Micranthemum se chystám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:24 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Další vhodné rostliny
Já měl takhle na kořenu přichycenou sagittarii, staurogyne, lobelii i micranthemum. Všechny rostly dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 08:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
V Hajzlíkovém mi na jednom břehu vyrašil nějaký drobný mech. Zatím ho tam není moc, ale vypadá to hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 08:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Dá se. Má silný oddenek, jde ji přivázat.
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19595-pepanuv-breh