Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pepanův břeh

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pepanův břeh
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   14.06.2018 09:54 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku mimo soutěž osázení jsem nestihl. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2018 11:45 Muž @ Jar-oslaw [74] – Blyxa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky něco tvořím...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 12:03 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Amatértom
Kouzlo těch drátěných háčků je v tom, že se břeh dá při údržbě vytáhnout a nepřekáží. Navíc, dřevo po nějaké době začne hnít, břeh se z lepidla uvolní a spadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 11:00 R Muž @ lacewings [3354] - Živorodky-přírodní formyRe: Amatértom
-zkoušel a blbě to drží ,nic moc ,ale byl použit klasický silikon na lepení akva ,zase na druhou stranu to šlo po sezoně dobře dolů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 10:17 Muž @ Amatértom [301] - Cichlidy – Přilepení
Ahoj. Zkoušel někdo ten kořen přilepit ke stěně akvária? Nebo je to blbost? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.04.2018 08:22 S Muž @ invalida [3653]
Pořád tu řešíte uvazování. Dělám akva jen z anubiasů a napadla mě taková šikovná finta. Třeba už ji znáte ale já ji zatím nikde jinde neviděl. Koupil sem zelenej drátek na přivazování pletiva..kroužek stál snad tři pětky.
Střihnu si přiměřeně, jeden konec přetvořím do tvaru pružiny, našroubuju do pružiny stonek anubiasu, druhej konec prostrčím do přirozené nebo i vyvrtané dírky a na druhým konci kousek zahnu případně zastříhnu. Celkem nenápadný a držící řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2018 07:28 Žena @ Nicky [116] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
tak jsem den před předělávkou akva narazila na Pepanův břeh, super věc! Zrovna jsem rušila nějaké kořeny na dně. Fotku před osázením bohužel nemám - jávský mech a bucka na kořenu už byly, doplněno hnědovkou. Drátek jsem použila slabší (nebudu kupovat 6. průměr nerezové drátu smich ), je to jen provrtané, provlečené a povešené. Kořen je se zadní strany dutý, po zavěšení vypoulený směrem od skla... už v něm chrupká kropenáč :-)
Ještě tam pak připíchnu nějakou kryptošku, až najdu vhodné špendlíky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:18 Muž @ antiA [105] Re: Eillen
tenky, pevny, nezavadny....... nerezovy drat hojne pouzivany ve vcelarstvi....
treba:
www.vceliobchod.cz/…
www.vceliobchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:16 Žena @ Eillen [177] Re: Pepan
No, to snad radši ani ne :-D Páč co má hlava dokáže vymyslet... To je až děsivé :-D Ale jsem ráda, že si můžu vyhrát. Sice hrozí, že do listopadu stěží zvládnu udělat ten základní břeh a na osázení nebude čas, ale to je jedno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 20:16 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: Pepan
Další možností je nerez drát do (cyklistického) kola. Cena cca 4,- délka cca 30 cm, pevnost supa mega... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:11 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Eillen
Záleží na fantazii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:08 Muž @ Angus68 [416] Re: Eillen
Fantazii ve výrobě břehu se meze nekladou ;-) Aspoň tak sem to pochopil já. A to už je co říct smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 20:04 Žena @ Eillen [177] Re: Pepan
Vzhledem k tomu, že mám v plánu jet vážně co nejmenší možný břeh, tak myslím, že navrhovaný vázací drát by mohl stačit. Nejhůř spletu dva kousky do sebe, aby to bylo pevnější.

Mimochodem, další můj otravný dotaz. Na břeh musí být použito nalezené vhodné dřevo, nebo je možné si ho sám vyrobit z více kousků menších dřívek vyspojovaných tak, aby to vypadalo co nejlépe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:59 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: ctibum
Měl by být ale dost pevný, aby se neprověšoval. Já na břehy používám nerez drát užívaný na výrobu zubních protéz. Sice je dost drahý, ale dva háčky z milimetrového drátu udrží i Pepanův Maxibřeh v Korálovém a ten je fakt dost těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:54 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: Eillen
Dá se koupit za pár korun v "korálkových" obchodech... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:22 Žena @ Eillen [177] Re: vaaclav
Tady se furt mluví o nějakém nerezu, ale nikdo už neřekne, že je to i tenhle vázací, který jsem nedávno vyhodila, protože jsem ho už sedm let nepoužila smich No nic, tak já půjdu zase koupit nový hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 19:18 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Eillen
Víly vily věnce a psi na ně z vily vyli. www.kukacka.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2018 19:08 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RE5PEKT
Tak lemra je možná Pepan ale tohle je rybicky.net/atlasrostlin/wolffia_arrhiza :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:07 Žena @ Eillen [177]
Pánové (případně i dámy),
nebyl by někdo z vás ochotný v sobotu na srazu (7.4.) mi věnovat dva malé kousky drátu, abych vůbec měla s čím pracovat na plánovaném pidibřehu? Já jen, že jít do krámu a poprosit o 10 cm drátu, tak mi maximálně popřejí dobrý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 19:05 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších.Re: vaaclav
To jsou jen malé rostlinky Lemna Minor, ne?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 18:49 R Muž @ vaaclav [7934] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angus68
Fotka k příspěvku Tak Lemna minor je sice malá ale existuje podstatně ještě něco menšího. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 18:17 Muž @ Angus68 [416] Re: LiborSprysl
Lemra minor je naše nejmilejší plovoučka ;-) ale jen dle názvu smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   30.03.2018 17:47 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: Pepan
smich Sám jsi lemra... a ne minor... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.03.2018 15:10 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: Pepan
Moje palce máš za manikúru...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:58 Muž @ Pepan [4903] - Rostliny – Re: Gringo, tramtra
Bodíky si šetřte na soutěžní exponáty. Tohle je jenom pro inspiraci, aby soutěžící viděli, jak se dá vyblbnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.03.2018 13:21 Muž @ Pepan [4903] - Rostliny – Troška inspirace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obsazení:
Anubias nana Bonsai
Microsorium pteropus Trident
Utricularia gibba
Lomariopsis lineata
Lemra minor ;-)
Ještě doplnění, ta druhá fotka je zezadu. Tou částí se břeh opírá o sklo.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:15 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: drvi
Promiň, nepochopil jsem napoprvé otázku. Takže záleží na kompozici dotyčného. První fotka asi mimo akvárko, aby bylo možné posoudit, zda konstrukce splňuje zadání a další už bych nechal na soutěžícím. Hlavně aby to splňovalo definici, aby se tu lidi potom nezačali osočovat, co ještě je a co už není soutěžní výtvor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 21:12 Žena @ Eillen [177] Re: Pepan
Drvi to asi myslí soutěžně. Máme dělat sérii na vzduchu, ve vodě nebo 1 vzduch, 2 voda, 3 voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:10 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: drvi
To je vyndanej. Mám fotku i v akumulátorce, akorát okraje jsou tak olezlé konkrecemi, že tuhle fotku sem prostě nedám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.03.2018 21:09 Muž @ Gringo63 [45] - Asie
Fotka k příspěvku Můj břeh je sic jen s jednou fotkou, ale aspoň na koukačku hmm

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:08 Žena @ drvi [1768] - Rostliny
Tak ještě jednou, v akváriu nebo vyndanej ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.03.2018 21:01 Muž @ Pepan [4903] - Rostliny – Pepanův pidibřeh nesoutěžní
Fotka k příspěvku Takhle vypadal pidibřeh do jedné akumulátorky. Osazení - Anubias nana Bonsai.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 21:00 Žena @ Eillen [177] Re: Pepan
A hlavně se mu to do listopadu snad rozroste tak, jak si představoval.
Jako nejhorší bude nepochlubit se moc brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:00 Muž @ Angus68 [416] Re: Pepan
Teď je to myšleno přímo na mě, viď Pepane smich Já totiž nejsem normální smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:58 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Angus68
Bomba. potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 20:57 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: tramtra
tramtra napsala: A bylo by možné udělat třeba v Odkazech záložku "Pepanůnv břeh", abychom se mohli všichni kochat v přehledných fotkách a nemuseli rolovat dlouhé vlákno? ;-)
Já počítám s tím, že uvažující soutěžící nebude svůj výtvor zveřejňovat předčasně. Jednak by to stížil hlasujícím a pak by konkurenci poskytl výhodu možné inspirace. Myslím si, že normální soutěžící to sem dá nejdříve začátkem listopadu, protože z praktického hlediska, za měsíc už konkurence nic nenahoní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.03.2018 20:52 Muž @ Angus68 [416] – Pepanův břeh á la Angus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku První pokus, stáří 3měsíce ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:49 Žena @ tramtra [268] Re: Pepan
A bylo by možné udělat třeba v Odkazech záložku "Pepanůnv břeh", abychom se mohli všichni kochat v přehledných fotkách a nemuseli rolovat dlouhé vlákno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 20:41 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Eillen
Eillen napsala: A ještě jeden dotaz (jo já vím, jsem vlezlá :-D ) Fotky se pak mají dát najednou v jednom příspěvku nebo postupně? Já tedy předpokládám najednou, protože pak by se hodnotící mohl zbláznit kdyby dohledával, jestli někomu nechybí jedna ze tří fotek...
Bingo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:40 Žena @ drvi [1768] - Rostliny
Asi ptám hloupě, ale myslí se fotky "břehu" v akváriu (na místě) nebo vyndaného ven a nafoceného mimo akva?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:24 Žena @ Eillen [177]
A ještě jeden dotaz (jo já vím, jsem vlezlá :-D ) Fotky se pak mají dát najednou v jednom příspěvku nebo postupně? Já tedy předpokládám najednou, protože pak by se hodnotící mohl zbláznit kdyby dohledával, jestli někomu nechybí jedna ze tří fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:58 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: martmart
Praxi máš, tak zkus něco nového. Uvítáme každý nápad a účastníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:58 Muž @ Pepan [4903] - Rostliny
Ještě upřesnění - bylo by dobré uchytit rostliny na břeh tak, aby vázací materiál nebyl ve finále vidět. I když to hodnotit nebudu já a ani se nemůžu soutěže zúčastnit, hodnotitelům by vázací materiály určitě vadily a soutěžící by přicházeli o body, vlastně palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:56 Muž @ martmart [102]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pepanuv breh mam v akva uz par tydnu, takze fotky potrebne k soutezi nemam, tak jen tak pro ukazku, mimosoutezne..:-)

Edit: pokusim se nafotit lepe, je to nejaky vybl..y...

Edit 2: fotka chvilku po osazeni rybicky.net/fotogalerie.php…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:54 Žena @ Eillen [177]
Pepan, Angus: překecali jste mě. Jen se musím krotit, abych to fakt nedělala extrémně malé :) Jen tedy otázkou je, kde pak seženu rostlinky, co si vymyslím...

Maq, na blbosti mě užije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:50 Muž @ Angus68 [416] Re: Eillen
Lenko, neznamená, že když bude břeh větší, že i bude líp vypadat ;-) Souhlasím s Pepanovým tvrzením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:48 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Eillen
Přesně. Prostě se ukaž, co umíš. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 19:48 Muž @ Maq [2517] Re: Eillen
Já vím že se tady nemá planě plkat, ale za slovo pidiaturní nemohu nesložit nejhlubší poklonu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 19:47 Žena @ Eillen [177] Re: Pepan
Beru! Takže úkol je jasný. Najít zajímavé dřevo a pak vymyslet, jak to udělat zajímavě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2018 19:45 Muž @ Pepan [4903] - RostlinyRe: Eillen
Letos bude pouze jedna kategorie. I na pidibřeh se dá umístit více malých kytek a je docela možné že pididekorace uspěje u hodnotících lépe než záplava zeleně na maxibřehu.
Pepanův břeh - Mobilní dekorace, obvykle ze dřeva, umístěná na boku akvária těsně pod hladinou a sloužící k pěstování rostlin.
Soutěž v designu Pepanových břehů.
Zadání: Soutěžící dodá tři fotografie
1) Fotka Pepanova břehu před osázením.
2) Fotka Pepanova břehu těsně po osazení.
3) Fotka Pepanova břehu ve finální podobě.
Hlasují návštěvnící fóra palcováním u jednotlivých soutěžních exemplářů, přičemž hlasující může označit i více soutěžních exponátů.
Podmínka: Aby Pepanův břeh mohl být zařazen do soutěže, musí odpovídat definici uvedené v záhlaví vlákna.
Pro všechny. Mějte zde prosím jenom vážně míněné komentáře, fotky a svoje sdělení. Jakmile se z toho začne stávat drbárna, vlákno smažu. romant.

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 2247x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19595-pepanuv-breh