Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Únik plynu CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Únik plynu CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 22:41 mirek Re: vaclav
Malá ukázka je na youtube - akvárium se želvami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 22:32 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mirek
Nemáš prezentaci a nevím jak si na CO2 připravený aby jsi si neotrávil ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 22:30 Mirek Re: Vaclav
Fotka k příspěvku Díky za radu. Ventil vyradim a kamínek také. Mohu tam zatím dát difuzor foto nebo to nechat bublat z hadicky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:58 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mirek
Na 700 litrů nemá cenu mít el ventil, jel bych nonstop. Vzduchovací kamínek je ten nejméně účinný a neekonomický způsob rozpouštění. El. magnet bych pod vodu nestrkal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:46 Mirek – CO2
Ahoj Lidičky, Mám 700 litrové akvárium. Pořídil jsem si CO2 Gejzír profi 1500G a při kontrole jar.vodou jsem nic nezjistil, bomba unikla během třech neděl. Nechal jsem ji naplnit a dnes jsem zjistil po 5dnech že je skoro prázdná. Po přečtení fora jsem ponořil bombu s budíky do vody, ucházelo mi to kolem budíků. Budíky sem dotáhl sice mám v jednom vodu ale už nic zatím neuchází. Elektro magnetický ventil jsem nezkoušel, mohu ho ponořit také do vody? jen trochu vrčí to má?. Vadí že mám CO2 puštěné přes kamínek a pod vějířem vody? Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:12 Slavo Re: vaclav
Neviem aký tlak asi 1 az 3 bar a pouzivat budem difuzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:02 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slavo
Hodně záleží jaký tlak budeš pouštět, u reaktorů je to skoro nic ale u atomizérů to už je jiná, tam by ti asi lahev ušla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 18:43 Slavo Re: vaclav
Ak prdne napr spetny ventil tak to asi vela co2 nepusi ze sice vnoci bude zatvreny mag.ventil tak niekde v spojoch pri ihlovom ventile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 18:25 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slavo
Tak pokud to bude na straně co jde do akvária tak to neřeš a pokud na bombě tak to tě určitě vzbudí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 18:23 Slavo Re: Planorbella
Neuniklo ale chcem si to zriadiť. No co ked počas spanku niečo prdne nejaky spoj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:46 Muž Planorbella [643] Re: Slavo
Co2 se drží při zemi je těžší než vzduch.Už ti uniklo, nebo jen chceš vědět co kdyby?Kdyby někdo ležel na zemi v uzavřené místnosti a spal by a uniklo by dost CO2 tak se může udusit.Stačí vyvětrat a udělat průvan to se pak nemůže nic stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 15:45 Slavo
Chcem sa opítať ak dôjde k velkemu úniku napr. cez noc celá fľaša môže to uškodiť človeku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 07:15 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Mě to doporučili v plnírně, že je lepší tam to tu teflonovou pásku dát...no když už tam je tak ji tam nechám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 22:23 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Teflonová páska se nepoužívá. Jsou tam všude těsnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 22:01 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Já teda utěsnil všechny spoje teflonovou páskou, tak to snad nebylo od věci. A jarová zkouška neukázala nikde žádný únik. Jediné co jsem nechal bez povšimnutí byly ty budíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 21:49 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Utíkat to může leckdes, špatné těsnění, poškozené hodiny a pokud máš hlavní uzávěr otočný tak i tam to může utíkat a to docela dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 21:42 Muž UndeR [80] Re: Zip
Jak to tady tak čtu, tak zítra raději udělám tu zkoušku ponořením lahve do vody... Přeci jen jsem vše zkoušel tou jarovou vodou, ale pro jistotu. A alespoň tak otestuji i tu těsnost těch budíků potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:22 Muž Zip [277] Re: slavko
Tak tak, já mám bombu teprve rok. Kontroloval jsem zapojení na začátku, do vody, ale bez budíků a na tento únik jsem tak nepřišel. Další výměna byla bez kontroly a teď jsem ji měl už za 2 měsíce prázdnou, tak mi to bylo divné.
Teď jsem zvědavý jak dlouho vydrží bomba "bez úniků" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 19:32 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Zip
Jarová voda pomáha tým, že maličký únik nafúkne bublinku, takže to lepšie vidno. Ak však uniká viac, tak tá bublinka nevznikne, resp. prakticky okamžite praskne, takže únik nevidno. Inými slovami, jarová voda nie je indikačný všeliek. Keď som prvý krát montoval fľašu (5 kg), tak som ju do vane ponoril celú, aj s budíkmi, pre istotu...

Naposledy som napr. zle dotiahol redukčný ventil a samozrejme som nič nekontroloval, veď to nerobím prvý krát. Našťastie, na druhý deň prišla dcéra, ktorá počula syčanie, ktoré už my starší nepočujeme, takže starci - hor sa na mladice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 19:22 Muž Zip [277] Re: UndeR
Mě to hodně překvapilo, dokonce to "šumělo" i s normální vodou, když jsem to vyndal z lavoru :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 19:18 Muž UndeR [80] Re: Zip
Taky se mi zdá, že lahev mi vydrží příliš krátce. Zkontroloval jsem celý systém jarovou vodou a nic, ani bublinka. Ty budíky mě vůbec nenapadly, tak to zkusím. Díky za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2018 19:11 Muž Zip [277] – Netěsnost u manometrů
Zdravím,
nevím kam to napsat, ale třeba se to někomu bude hodit.
Dnes jsem s velkým překvapením zjistil netěsnosti u obou manometrů na redukčním ventilu.
Bylo mi divné, že mi flaška vydržela málo, tak jsem to hodil komplet do vody a bublinek na obou závitech více jak z atomizéru :-(
Tam bych to nečekal. Dotáhnul jsem oba budíky, je pod tím nějaké těsnění, sice na ně teď blbě vidím, ale již to neutíká tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2017 19:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: vaaclav
čiže záver flase otvorit na plne gule :) ;-) ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2017 19:56 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
To jsem taky měl, musíš lahev povolit do konce co to jde. Ucházelo to podle osičky a za pár dní byla 2kg včudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 19:17 Muž dravec [72] - Rostliny
Vymenil som tesnenie medzi flasou a redikcakom a tak som ponoril celu bombu, Jediny drobny unik bol od uzaveru flase, ale takto by flasa nemala sfuknut za 2-3 dnik. Tak uvidime. EM ventil som tiez odpojil a chystam sa ho zapojit nie napevno ale na hadicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 17:47 Muž dravec [72] - RostlinyRe: George80
pri rýchlom uniku asi by to tak bolo, ale ak je unik pomalý? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 17:36 George80 Re: dravec
Kdyby to utíkalo mezi redučakem a lahvi tak by byl pri takovem uniku redučak namrzly nebo orošeny. Typoval bych přechod na hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 12:26 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dravec
Po poslednom plneni unik plynu po 3 dnoch a zaujímave, ze ked bol EM ventil vypnutý. Inak EM ventil mam namontovany az za ihlakom, takze toto asi nebude prícina.
Najblizsie skusim bombu ponorit do vody, ak to teda budikom nevadi... A objednam to tesnenie medzi redukcak a bombou - taky kruzok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 14:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: chuanvaldes
Dakujem borci. Este skusim tak ako to mam a potom pojde dole em ventil. No moj tip je ten tiesniaci kruzok medzi flasou a redukcakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2017 21:39 laKatos Re: dravec
Reducak ponor celý. Tady i budiky. Nic se jim nestane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2017 20:51 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: dravec
Zdarec! ;-)

Najprv ma napadlo, počítadlo bubliniek, potom som si všimol, že máš sklenené. Já som tiež riešil tento problém kedysi. 0,5kg fľaša mi vydržala vždy tak 2 mesiace. Potom zrazu to boli iba 2-3 týždne. Skúšal som všetko možné. Nakoniec padlo podozrenie na el. mag. ventil. Bohužiaľ som to nedokázal potvrdiť, pretože keď mi došlo vo fľaši CO2 tak som bol lenivý isť hneď kupiť novú. No a fľašu som neodpojil ani nezavrel ventil. Netuším ako a prečo, ale prepustil mi spatný ventil Dennerle vodu až do fľaše keď v nej nebol žiadny tlak...

Skus vyhodit na nějakú dobu el. mag. ventil. Ja idem CO2 non-stop a mám pocit, že to je lepšie (aj keď viem že mi budu tvrdiť, že nie).

Pekný večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:00 Muž dravec [72] - RostlinyRe: fingerstyle
spatny ventil je kvalitny, tip ako od Rataja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 12:53 fingerstyle Re: dravec
Nezapomeň na zpětnej ventil. Hlavně pokud máš te nejlevnější plastovej.Mě to taky pár dní unikalo. Než jsem zjistil že je nakřáplej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 19:14 Muž dravec [72] - RostlinyRe: pmasarik
Ano flasu som ponoril do vody - ok. BUdik uz nie aby mi voda don nenatiekla, elektromagnet.ventil detto, ale skusil som spoje potriet saponatovým roztokom. Mam este podozrenie ze to plastove kolecko medzi redukčákom a flasou asi nebude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 20:54 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
Skúšal si to celé ponoriť do vody a skontrolovať tesnosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 20:34 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím, mam starši set co2 2 kg flasa, ale plyn mi vydrzi tak 3-4 tyzdne. Mam podzrenie na unik plynu. Nedavno som co sa dalo rozobral a spojil nanovo, zavity som obalil tou bielou plynarskou paskou a stale to vydrzi 3 tyzdne.
Zavit G3/4, flasa z potravinarskeho co2, redukčak klasicky, emv z ebaya, ihlak od Rataja. Mate tip co moze byt vo veci?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19568?od=51