Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do studené vody

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do studené vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 21:57 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: zanek
Měl jsem je, už nachystané u kámoše v Polsku - koljušky tříostné a ještě mi mínil zajistit i ty devítiostné, které jsou v Polsku chráněné a chtěl mi je v krátké době dovézt, aby je se mnou vyměnil za jiné ryby, jenže něco se s ním stalo.

Najednou se odmlčel, na e-maily nereaguje a na telefonu je trvale nedostupný.

Takže zatím nic z toho není, ale mám jiných ryb dost, takže mě to netrápí, akorát ta situace s polským přítelem, protože byl zaníceným chovatelem divokých živorodek a velkým fandou pro letní venkovní odchov i jikernatých akvarijních ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 16:13 Muž zanek [2] Re: 0
hmm, tyden jizdy na kole..
o něčem bližším byste nevěděli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 12:05 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: zanek
V mokřadech kolem Baltu se daly najít. Sám jsem si tam v dávné minulosti nalovil a dovezl ( z Německa ) devítiostné koljušky a byly ještě pěknější, než ty tříostné.

www.dedenik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 00:38 Muž zanek [2] – koljuška
rybam nevadi teplota, ale nizky obsah kysliku ve vodě.
co ty koljušky, daj se chytit nekde kolem brna??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:41 radim Re: Martin
dnes sem byl v akvarijnictvi v breclavi maji tam koljušky...ale myslim ze to bylo 59,- za kus tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:35 Martin
Pokud by mi někdopomohl sehnat koljušky byl bych rád, kdyštak mi napište na email (coleoppter@email.cz).
Ja jsem v akvariu choval ledco z našich ryb např.: lina, kapra, karase, slunečnice, piskoře,sumce, sumečky am., okouny a mnoho dalších. Vždy mě šel chov v celku v pohodě, ale nikdy jsem ryby nechoval dele jak dva roky, protože chci skoušet nové a na chov všech bych musel nmit mnohem víc akvarek, ted žadne akvarko s rybama nemam, mam od lonska jeden dost velkej rybníček a rybi mi klidně berou krmení z ruky. Koljušku jsem nikdy neviděl at jsem z odjakživa spjat s vodou, rybami a rybařstvím. Budu proto velmi rád pokud budu tuto zajimavou rybu moct pozorovat v akvariu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2009 12:38 Alligator Re: mnammnam
Rozhodně pokud je už máš v akváriu tak bych je nedával zpátky do vody...
Okoun nepotřebuje nějak hlubokou vodu, ale potřebuje určitě vodu která je na kyslík bohatá a která proudí... A taky nkižší teplotu do 15 max 18 stupňů, jikry se normálně vyvíjejí v ještě studenější vodě...
Když jsem ještě nedávno chytal ryby, tak se mi stávalo že okoun uhynul i ve vezírku po několika hodinách, ale tím nechci strašit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2009 09:01 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: mnammnam
Myslím si, že najlepšie by bolo nechať ich v ich prirodzenom prostredí. Prečo ich nechceš nechať v potoku? Aj to prietokové jazierko by malo logiku. Ja som si raz dala okouna do zabehnutého akvária a vydržal asi hodinu. Potom uhynul. Okoun potrebuje asi hlbšiu vodu a hlavne chladnejšiu. Tá sa pretekaním potočnej vody dá zabezpečiť. V jazere, alebo akváriu dosť ťažko. Ak by sa ti ich náhodou poradilo vychovať, tak neviem, či by zvládli návrat do potoka. Sú dosť náchylné na zmenu teploty. Skúsenosť čerpám z mojej praxe, kedy som chodievala s partiou rybárov a všeličo som sa dozvedela aj o divých rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 22:36 Muž jajaapaja [174] Re: mnammnam
No aproč je chceš odchovat v akvárku?V potoce se vylíhnou taky.Nevím jestly se vylíhnou vakvárku.Sou vněm přece jenom jiné podmínky.
Já bych to vyřešil jinak udělal bych malé jezírko a nechal do něho vtekat vodu s potoka.Tam nasadil ty jikry.A nechal je tam odrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 22:19 Muž mnammnam [23] Re: RAP
pytam sa preto lebo ked vyrastu v akva ci nebudu nachylnejsie na choroby v potoku ikry samozrejme mam k dyspozicii ale ked ich dam do potoka tak ich asi vela neprezije mimochodom ten potok mi preteka cez dvor a chcel by som tam vysadit co najviac ostriezou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 22:12 RAP Re: mnammnam
Není lepší si sehnat odrostlý potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 22:04 Muž mnammnam [23] – ikri s potoka
Chcel by som si odchovat poter Okouna říčního v akva ale nevim ci sa mi to podari ci dotoho mam jit nebo ne :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 14:40 Žena datura [104] Re: Jíra
střevličky jsme prodávali jeden čas jako nástražní rybičky. nejenom, že se jim v české přírodě daří, začínají se nebezpečně rozšiřovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 14:27 Jíra
Zkoušel sem do akvárka lína a ten nevydržel, jinak mám společně s neonkama a podobnou normální havětí střevličky(pseudorasbory), kterých jsou plný rybníky a potoky a těm se vcelku daří a ani nejsou moc agresivní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 13:38 Muž Snofrev [54] Re: makša
to jako doopravdy máte okouny (a další rybky z rybníka) se skalárama ve 24°C???
se divim, že se vám na to nevybodnou a nechcípnou
ty ryby z rybníka se tam podle mě cejtěj jak v sauně

no ale když se vám to líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2008 09:14 makša makša
děkuji za příspěvky
po vyčištění tam vždy dávám bio-start a hned i tekuté hnojivo pro rostliny, ovšem je fakt, že tentokrát jsem nedala k novým rostlinám nic ke kořenům
objem je něco kolem 110 litrů
světlo - jsou tam dvě zářivky, agua-glo a sun-glo, svítím od 8 do 22-24
ty ryby jsou malé 3-6 cm, ovšem od té doby co jsme je tam dali, některé chcípli. Okouni jsou mlsní a jí jen červi, a jiné to nejspíš neudejchali - moc velké teplo. mám tam kvůli skalárám stále 24-25 stupňů
ze dna jsem odsávala již dvakrát výkaly za ty tři týdny co tam ty rybniční jsou
listy kytek jsem jemně omnula a zbavila je řasy
každopádně dole na skle se řasa objevuje znovu i po vydrhnutí skla
běhěm týdne tam vložím i foto akva - musím si půjčit digitál

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: dajos
Podle mých zkušeností není v akvarijním chovu žádný markantní rozdíl mezi rybou z tropů, anebo mírného pásu. Hejno slunek prostě nezatíží vodu o nic víc (ani méně), než srovnatelné hejno danií. Mají jenom trochu jiné specifické požadavky. Toť vše. Okoun možná má agresivnější metabolismus než třeba nějaká parmička ze Žluté řeky (nebo odkud), to je ale způsobeno tím, že jde o predátora. Rozhodně to není dáno oblastí ze které pochází (stačí vzít v potaz, co toho denně nasviní třeba vrubozubec paví...). Osobně bych se radši zaměřil na řešení předloženého problému, než-li na (z části pověrečné) úvahy o tom, proč nabeton nejde kloudně chovat to, co naši pradědečkové i množili bez jakéhokoli vybavení, jakým disponujeme my dnes... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 08:18 Muž dajos [10] Re: Felix
no vylučujou určitě víc..hlavně ten karas..a okoun jako dravec by ti tam mohl začít dělat neplechu(jestli je trošku větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 02:08 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Makša
Ještě je otázkou, jaký má Vaše akvárium objem, plochu hladiny, jaký je vzrůst těch rybek, čím a jak často krmíte, kolik tam máte rostlin (a jak jsou tyto velké) apod... Na tu rozsivku by ale mohlo zabrat zvýšení intenzity světla a častější výměna části vody kvůli dusíkatým látkám. Jinak ale nemám pocit, že by tuzemské rybky zatěžovaly vodu nějak víc než teplovodní. Pár jich chovám už několik let taky a nezdá se mi, že by se od těch "exotických" něčím výrazněji odlišovaly (snad krom nedostatku pestrých barev :-) )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 13:35 Muž pakozdy [17] Re: Criple Fishx
a myslis ze v tom filtry aj po zabehnuti dost bakterii na zvladnutie mnozstva odpadu ? asi nie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 10:03 Muž Criple Fishx [5] Re: Makša
Nechala jste filtr a cele akva poradne zabehnout? :-| Po vycisteni hypermanganem jste zabila veskere "uzitecne" bakterie, ktere slouzi k odbouravani odpadnich latek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 09:53 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Yirka
Studenovodní ryby si na teplou vodu zvyknou, sám jsem měl kdysi plotice, ale problém je v tom, že tyto ryby moc špiní vodu a pokud jich je hodně porostou řasy jak divé. Musí se opravdu hodně odkalovat a čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 09:37 zabak Re: Makša
Pokud jsou tam velký ryby a nádrž není příliš velká na jejich množství tak se řase neubráníte.
Chce to prostě často odkalovat a pořídit si třeba stěrku (příp. žiletku) na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:59 Muž Yirka [9137] Re: Makša
Nevím, ale jako hlavní negativum vidím studenovodní ryby v nádrži. Myslím, že v ní pro ně bude příliš teplo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:48 RAP Re: Makša
Mnoho ryb v malém prostoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:44 KORY Re: makša
jestli tam maš dos rostlin tak by to nemnělo dělat problem pokud ne tak se odpad udržuje na dně a to děla hodně dobře řasam . nedostatečně rozrostle rostliny takže zatim nepřijmaji moc hnojiva pořid si hodne rychle rostoucich a mnělo by to byt v poho slunečni svjetlo tvoři zelenou řasu porad se s odborniky ja na řasy nejsem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:21 Makša – ryby z rybníka v akváriu - negativa?
ahoj,
akvárko mám 5 let, dá se říct, že jsem v některých věcech stále začátečník. Vyčislili jsme celé akvárko - starý písek, z části nový písek, rostliny, staré ryby. Měli jsme tam zatím skaláry a čichavce a sumečky. Jelikož je manžel rybář, po 14 dnech od vyčistění dovezl z rybníka malé okouny, hrouzky, mřenky, karasy a plotice, celkem asi 12 ryb. A už po týdnu akvárko začalo zarůstat hnědat řasou :-| . Do této doby, se nám tam objevila jen zelená. Je pravděpodobné, že ty řasy na sobě donesli ryby z rybníka, nebo jsme při čištění někde udělali chybu? Při čištění bylo vypuštěné celé akvárko. Písek, kameny filtr,... vše bylo oplánuto hypermanganem. Taky nám ráno asi tak od pěti do šesti na akvárko v létě z části svítí slunce, ale jen v létě.
Máte někdo podobnou zkušenost? Je dobré tam ty rybničky nechat nebo ne? Je nějaký fígl na řasy?
Celkem mám zkušenost s čichavci, skaláry, paví očka, mečovky, sumečci, neonky, nezvanými hosty - hlemýždi :-| . Nejdéle jsem měla čichavce a skaláry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 11:30 Muž Onďa [32] Re: Felix
Úplně si dokážu představit akvárko- na dně hejnko hrouzků a nějakej malej lín, v prostředku by se prohánělo hejnko perlínů-ti mají krásně červený ploutve, u hladiny možná nějaká slunka, dala by se tam dat ještě nějaká slunečnice, dozadu velký kořen a nějaký rostliny z rybníka, ale vycházelo by to tak na 250 litrů:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 03:03 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRE: ghostik
Hrouzci jsou fajn a určitým způsobem se v akva dají připodobnit k pancéřníčkům, jenže jsou hrozně citliví na vyšší teploty, takže se jim v létě musí voda chladit (vzhledem k tomu, že ten pán nechce rybkám přitápět a přitom chladicí tělíska se shání o dost hůř než topná, tak by asi nedopadli nejlíp...) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 02:25 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Snofrev
Ajto, to jsem nějak pozapoměl. To by bylo o hromadě povolení a ne pro běžného akvaristu... Ale pořád zbývá poměrně dost pěkných rybek, co člověk koupí v rybářských potřebách za pár korun jako nástražní. Takhle jsem přišel k bahenním karáskům a nedám na ně dopustit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:04 Muž ghostik [81] Re: Snofref
OK beru zpet.
Je to nadherna ryba a opravdu roste pomalu. A kdyz takove ryby prerostou tak to ma vyhodu ze ji muzes pustit klidne do prirody a ma alespon nejakou sanci prezit narozdil od skalary v rybniku :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:38 Muž Snofrev [54] Re: ghostik
já to myslel, tak že je super hlavně když je malinkej a že moc rychle neroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:07 Muž ghostik [81] Re: Snofrev
Lin je malinkej ? smich
No jestli je ryba nad 40cm malinka tak bych rad videl vase akvarko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:04 Muž Snofrev [54]
mno když už jsme u těch našich ryb :-)
takovej lín je taky super, hlavně malinkej a ani moc rychle neroste
ale co teprve taková štika, už jste někdo viděl malé štičky v akvárku a to jak loví drobný potěr? je to fakt nádherný, štika sice pořád stojí na místě a ani se nehne, ale jakmile dostane hlad a hodíte jí tam živou potravu, tak to je něco ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 07:47 Muž ghostik [81] Re: Felix
Hrouzek taky neni skareda ryba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 07:35 Muž Snofrev [54] Re: Felix
jj, střevle je moc hezká
ale jen tak mimochodem, není náhodou zákonem chráněná? no
tak bacha na to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 05:01 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Co takhle něco z našich vod? Třeba hejno slunek vůbec nevypadá špatně. Anebo hořavky, střevle, koljušky... Tam by ale problém mohl nastat v létě při zvýšení teploty...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 09:09 Žena Naďa [33] Re: malakata
Vysleduj opravdu ty teploty při zapnutém osvětlení. Mám akvárko 112 l v obýváku a teplota při svícení od 8-9 do 22-23 bez zapnutí topítka je ráno 25 večer přes 26 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:18 lovec
Mladé karase a závojnatky do studenější ale jestli máš tam světlo tak ti bude ohřívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 16:29 Muž Yirka [9137] Re: malakata
Otázkou je -co je to studenější voda.Každopádně soustavně chladnější vodu kolem (i pod) 20°C bez problémů vydrží mimo jiné kardinálka čínská - Tanichthys albonubes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:28 pytel Re: malakata
nejdřív si vypozoruj průběh teplot. ráno, odpoledne. večer...během pár dní a potom najdi v atlasech ryby, které se budou hodit. máš dost času na přemýšlení,stejně tam teď několik týdnů nic dát nemůžeš.
jinak druhy ryb co snášejí nižší teplotu jsou: některé parmičky,corydorasové některé tetry, ancistrus, některé živorodky. výběr je veliký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 13:30 Muž Jurasek [137] Re: malakata
rybicky.net/atlasryb/hledat/ Podle teploty jich jde najít hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 12:41 Muž calibos [0] Re: malakata
treba zavojnatky si muzes do akvarka poridit... viz rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 12:37 malakata – Studenomilné rybky
Pořídila jsem svému otci akvárium, kdysi totiž hodně choval rybičky. Mám ale problém, nechce jim přitápět, chce si pořídit rybičky, které vydrží i ve studenější vodě. Jaké rybky a rostlinky mám koupit? Akvárko má 100 litrů, vespod jsme dali drobmý štěrk a nějaké dekorace,pozadí fólie....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 15:12 Muž wladys [291] - CichlidyRe: pepik
PEPIKU ty jsi jeden velký akvaristický ignorant....lidi ti radí jak můžou a ty si to stejně uděláš po svém.Samozřejmě blbě....kapry do 10 litrů může dát jen IDIOT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 13:51 oldkiwinka Re: pepik
pepo
jedno akva horší jak to druhý. přečti si něco o akvaristice. ty slunky, no nevím. nerozumím studenovodním rybám, ale pochybuju, že jim 10 l akva bude stačit!!!! a kdy jsi tam dal ty ryby? před 2 dny jsi se ptal zda můžeš mít akva slunky a dneska je tam máš. doufám, že jsi je tam nedal hned po napuštění akva. fakt si něco nastuduj,a začni od nuly,nebo ty akva předělej - mín ryb, víc rostlin. a větší prostor. slunky si dej do většího akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 12:28 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: pepik
to snad nemyliš vážně!!!dám ti dobrou radu,zruš svoje rybičky,co akva to katastrofa!!! no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 12:19 pepik – kaprici
muzu mit malinky kapriky ve spolecenskym akva?Nepochcipaj mi ostatni ryby? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 08:24 Havel-st Re: mates
Asi jim to u tebe vyhovuje, někde u rybářů jsem četl, že v přírodě žijí asi dva tři roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 23:23 mates Re: pepik
ja ji mam s pavími oky a pohoda už asi dva roky mel jsem jich asi5, a pomalu mi odešly tet mam už jen jednu vim že je to hejnová rybka takže samotné ji je smutno,bude se stím muset vyrovnat :)
ne moc teplou vodu a je to!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3284x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19524-ryby-do-studene-vody?od=101