Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Planiloricaria cryptodon

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Planiloricaria cryptodon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2016 20:32 Muž Plecos [322] Re: Plecos
Fotka k příspěvku Dneska jsem vylovil všechny prcky a přesunul je do vedlejší šestistovky, ke starému samci a staršímu sourozenci z loňského odchovu (18,5 cm).
Nejtmavší rybka je ta, co jsem ji separoval a odchovával v porodničce s malými sturisomami.
Deset kousků, velikost cca 5 cm (jeden je trochu menší), měsíc staré... Kdyby takhle rostly všechny ryby :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2016 21:34 Muž Plecos [322] – Foto dospělce
Fotka k příspěvku Dnes jsem z nádrže přelovil jednoho staršího samce, kterého jsem koupil dříve, než zbytek skupiny. Je takový světlejší a ani se moc neúčastnil třecích pokusů resp. nereagoval na dotírající samice. Celkově mi přijde takový lehce odlišný. Kdo ví, zda to není něco jiného... Navíc byl dost agresivní a zejména při krmení se dost oháněl po rybách okolo, což pro nosícího samce mohlo znamenat i ztrátu jiker. Oddělil jsem ho tedy hlavně pro větší klid v nádrži.
Tento sumec má 28 cm a není to největší jedinec z mých chovanců. Filamento z ocasu má dalších cca 35 cm. Tipuji, že některé jiné ryby ho mají i k půl metru... Na fotku se bohužel celé nevešlo - vlevo dole v rohu ho kus je vidět - vypadá trochu jako prasklina v dlažbě :-).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 19:51 Muž navik [908] - SumciRe: Plecos
Krásná práce Vašku, palec velká gratulace a ať se Ti dobře vede i nadále palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 20:45 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Plecos
Super podle této fotky je to jednoznačné.
Vím že je chováš,ale podle předchozí fotky bych vůbec neřekl že je to cryptodon.
Každopádně je to paráda že se ti povedl odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2016 20:38 Muž Plecos [322] – Planiloricaria cryptodon
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak po krátkém boji se založením nového tématu, dávám rozuzlení mé včerejší hádanky - jak je napsáno v názvu tématu, tak prcek je potěr od Planiloricaria cryptodon. Loni jsem za celý rok odchoval tři rybky z vyhozených jiker, o dvě už jsem taky stihl přijít...
Nebudu zdržovat, jak jsem na ně přišel - překvapení to bylo veliké - důležité je, že se mi jich najednou objevilo asi 10 v nádrži. Jednoho prcka jsem odlovil, zbytek je v nádrži s velkými a vypadá to, že by nemuseli mít problém. Většina (8) se stále drží kolem samce, on si to své teritorium stále hlídá, při krmení se trochu rozutečou, ale zase se všichni sejdou v tom svém rohu.
Jinak rybičky mají po strávení žloutkového váčku cca 2,5 cm. Teď už pěkně sbírají nadrobené krmení.
Přidávám lepší foto odloveného prcka a jednu rozmazanou jak se prcci drží u táty :-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 306x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19519-planiloricaria-cryptodon