Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mořských a brakických vod - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Ryby mořských a brakických vod - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 12:26 zdzd
sice starý přízpěvek

1,5gr soli na litr je podle mě na spodní hranici brakické vody, kdežto 35gr na litr je středozemní moře

mořská voda v koncentracích solí se hodně liší:
Rudé moře - 42 g/l
Středozemní moře - 38 g/l
Černé moře - 19 g/l
Baltské moře - 4 g/l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 13:29 Mrkvinson Re: radim
Dík za odkaz :-)
Že by stačilo přidávat jen síran hořečnatý by mě opravdu nenapadlo......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 13:11 radim Re: Mrkvinson
www.aquaticcommunity.com/…
Čau, mrkni sem. Je to tam s tou vodou docela dobře vysvětlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 11:54 Mrkvinson – Scatophagus argus
Jde mi o stanovení správné cílové salinity pro chov. Zdejší atlas o něm uvádí: Je to ryba brakických vod, ideální je vyšší salinita 15-30 g/10 L.
Což by znamenalo 1,5-3g na litr. To se mi zdá málo, vzhledem k tomu, že při přípravě mořské vody se dává cca 35 g na litr při 25 stupních celsia. Hrubým výpočtem v poměru sladká voda : slaná voda = 1 : 1 by mi vycházelo 17,5 g na litr.
Otázky:
1. nemůže být v článku překlep a nemělo tam tedy být 15-30g/l?
2. má někdo vlastní praktické zkušenosti s tímto druhem? Nemyslím vyčtené z netu, to si najdu sám.
Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 143x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19495-ryby-morskych-a-brakickych-vod-chov