Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červok (kotevní červ) - léčba

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Červok (kotevní červ) - léčba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 17:30 Muž larix [1420] Re: Tycinek
Keďže môj príspevok redakcia vymazala (obsahoval aj nerelevantné info) tak zopakujem, že pokiaľ ide naozaj o Lernaea sp. alebo príbuzné parazitické kôrovce (z fotiek sa to jednoznačne určiť nedá), esha alx je dobrá voľba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 17:10 Žena lenkalor [580] Re: Tycinek
Dole na stránce píše romant o možné léčbě hypermanganem. Ve vláknu
rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky aladar 9.8.2018 22.07 přímo popisuje postup léčby hypermanganem i když jde o plíseň. Hypermangan seženeš v každé lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 15:17 R Muž afc1886 [14681] Re: Tycinek
Bohužel ti nedokážu poradit, jedině ti můžu pomocí odkazem.
www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 22:05 Tycinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Pravděpodobně jsem si přitáhl ze zverimexu kamarády. Jedna se o kotevniho červa. Z počátku dva na jednom axikovi.. Nyní oba kolem třech. Objednal jsem si esha alx. Udělal jsem dobře? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2014 16:21 Muž rudolf [4681] – jazykové povzdechnutí
Když už se léčba probrala, odpusťte mi jednu jazykovou poznámku. Živočich Lernaea je korýš ze skupiny klanonožců, který se česky jmenuje červok, jak ostatně tazatelka správně psala hned ve svém prvním příspěvku. Zavádějící patvar "kotevní červ" vznikl otrockým překladem anglického pojmenování těchto korýšů "anchor worms". (Zavádějící proto, že korýši jsou něco jiného než živočichové, které bychom mohli označit jako "červy", jakkoli už zoologie asi 40 let termín "červ" nepoužívá.) Do doby, než se objevila ona brožurka od firmy sera "Zdravé ryby v akváriu", se "kotevní červ" v češtině nepoužíval a není nejmenší důvod ho do češtiny zavádět. Stejně tak snažně prosím, aby se někdo nechytil výrazu "rybí veš", který se v brožurce také vyskytuje, tentokrát namísto správného výrazu "kapřivec". Opět jde o otrocký překlad anglického "fish lice". Ta brožurka sama o sobě není špatná, hrozný je její překlad.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: jecidlo
Narozdíl od častého nefungování seráckých přípravků končících na -pur (proto je silnější řada končící na -ol), Cyprinopur funguje na kotevního červa spolehlivě stále. Ale stejně bych ho chtěl vidět na platě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 00:35 Muž navik [908] - SumciRe: jecidlo
zkuste se podívat po tomto léčivu: www.aquariumparadise.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:11 jecidlo Re:
dekuju vsem za rady, budu jeste patrat co je teda nejlepsi, jestli jsem to dotahla z rostlin nebo z ryb to uz nepoznam. Priste vsechno dezinfikuju peclive predem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:50 Muž Legioix [574] Re: jecidlo
Jo. Já jsem to lil ale do jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:13 R Muž romant [27987] Re: radis
Té soli, aby to bylo pro všechny ve společné nádrži bezpečné to je rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody, což je dosti podstatná informace, protože předávkováním solí se dají "nádherně" odpálit jak rostliny, tak i plži. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:09 Muž radis [14] - AmerikaRe: jecidlo
Možná to bude jen plácnutí do vody, ale než tam naliješ nějakou chemii, u které nevíš, jestli funguje alespoň teoreticky, tak já bych tam určitě dal sůl. Platám, šnekům ani rostlinám to neublíží, a tenhle hajzlík by se mihl pustit. Jinak se obrať na naše rybáře. Vodňany, brněnská Veterinární univerzita nebo Jihočeská univerzita Ti určitě dokáže poradit.Oni tuhle potvoru znají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:57 R Muž romant [27987] Re: jecidlo
Měl bych ještě jednu metodu a tou je cca půlhodinová koupel(separé nádrž) postižených ryb v hypermanganovým roztoku v koncentraci 10mg na litr vody a do nádrže kde teď jsou aplikovat tu eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jecidlo
Tady discus.sk/… na té str. 36 je vlevo ve 3. odstavci uvedeno, jak se toho postupně zbavit - "Hygienická opatření...".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:36 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: jecidlo
ničeho konkrétního jsem se nedopátral, jen odvolání, že mají obdobný vývoj jako ergasilus a tam dokáže samička žít jako parazit až jeden rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:24 jecidlo Re: Motýl
no to vypada velmi 'optimisticky' to moje akvarium, mam v nem jen ty 3 nakazene platy, rekneme, ze to neprezijou, i kdyz zatim vypadaji celkem v pohode i po nekolika vyndanych cervech, ale kdyz necham to akvarko chvilli prazdne jen se snekama bude rekneme po mesici bezpecne pro dalsi ryby nebo to nejde? Muzou to prenaset i ti sneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:22 jecidlo Re: Legioix
a snecci to prezili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:20 jecidlo Re: Silent
dekuju za tip, ale jak tak ctu pribalovy letak, tak snecci to po aplikaci do akva nemaji sanci prezit.
Nevite nekdo nahodou jeste, zda ta lernea muze parazitovat i na tech snecich? Jestli kdyz bych tyhle rybky separovala, pokud to preziji, a nechala akvarko jen s rostlinama a snekama, tak jestli kdyz by se nemely ty prisery na koho pricuicnout, jestli by jako samy vyhynuly? neboje to naivni predstava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:11 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: jecidlo
esha ti v tomto případě nepomůže, argulol vybílí mimo ryb celou zbylou osádku akvárka a jelikož se dělá jen ve větším balení je drahý, navíc se uvádí, že pokud má ryba víc červů, není jí pomoci, zemře na otravu toxíny od červa, eventuelně po odtržení na záněty, jelikož část červa zůstane v rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jecidlo
Pokud se rozhodneš pro ten Argulol, kterej je dost drahej, tak je u něho uvedeno: "Jiní bezobratlí jako šneci, mlži, raci a hmyz (larvy) toto ošetření také netolerují.".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 18:12 Muž Legioix [574] Re: jecidlo
S kotevním ne, ale zlikvidoval jsem tím kapřivce a pokud to funguje na kapřivce, tak by mělo i na kotevního, jelikož je to taky korýš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:55 R Muž Silent [5949] Re: jecidlo
Vysloveně na Lernaeu je přípravek JBL Aradol plus a Hikari Liquid CyroPro. Ovšem jak je to s dostupností na našem trhu nevím. Minimálně ten lék od JBL by měl být k dostání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:54 jecidlo Re: Legioix
no to sice jo,ale krupicka je taky parazit kuze,ale pripravek na krupicku neucinkuje na tohodle bazmeka?to uz jsem zkousela. Nebo tys mel toho kotevniho cerva a lecils ho timhle nebo je to teorie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:51 R Muž romant [27987] Re: jecidlo
Osobně, pokud je jistota, oč jde, šel do toho léčiva od Sery. Tahle řada je vychytaná a tu eSHu bych event. používal až jako následný doléčení na možné problémy se zaplísněním apod.
Edit: Mám na mysli ten Argulol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:46 Muž Legioix [574] Re: jecidlo
CO LÉČÍ TENTO PŘÍPRAVEK?
eSHa 2000 léčí primární a sekundární plísňové infekce, bakteriální kožní infekce a účinkuje též proti parazitům kůže a žáber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:23 jecidlo Re: Kytka
tak nevim ale jestli blbe koukam, ale nemuzu se tam docist u te eshy ze je na koryse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:19 jecidlo Re: romant
ja jsem si ale jista ze je to kotevni cerv. Neni lehke to vyfotit, ten prvni byl nejvetsi nez jsem si ho vsimla, ted uz jsem je brala jen jsem to na rybce poznala,ale porad tam byla jasna vidlicka na konci. Jenze rybky mi u skla neplavou a jakmile je vylovim, tak mam problem tu priserku najit bo se prilepi na rybu a tvari se neviditelne, pokud neni dostatecne velka.
a tady v tom odkazu ta strana 19
discus.sk/…
to je uplne presne ono, dokonce to vypada, ze je to taky na plate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:11 R Muž romant [27987] Re: jecidlo
Já bych se zatím nepouštěl do bezhlavýho lití toho či onoho do akva a soustředil se na tu kloudnou fotku a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:01 Žena Kytka [2146] Re: jecidlo
Esha se běžně prodává v balení po 20 ml, cena do 200,- max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:54 jecidlo Re: MarekP
no jeste mam variantu, ze tech sneku co nejvic vylovim a pouziju to,ale otazka jestli se to pak tam nemuze zase nejak vratit aj se snekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jecidlo
Ten stop hydrin nepoužívej, jestli ty šneky nechceš zabít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:37 jecidlo Re: Legioix
Ten prvni odkaz jsem nevycetla ze by to bylo i na kotevniho cerva a ten druhy stoji 100ml 1800Kc coz mi prijde az dost.
Patram po osobni zkusenosti s hubenim tohodle previta.
Koupila jsem zatim STOP HYDRIn, ale bojim se, ze tim vyzabijim vsechny sneky a to bych nerada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:13 jecidlo Re: LiborSprysl
jo vecer se pokusim, i kdyz ted jsem ty vetsi vytrhala, jsou uplne presne jak kdyz je vygooglim. ten nejvetsi mel asi cm, na konci rozeklane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: jecidlo
Z importů je možné ledacos a platy se importují často, ale kotevní červi nemívají. Respektive ještě jsem se nesetkal za dvacet let s tím, že by je měly. Můžete je vyfotit? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 13:00 Muž Legioix [574] Re: jecidlo
Strana 19 a 36: discus.sk/…
A nebo: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:40 jecidlo – Kotevní červ - léčba
Prikoupila jsem do akvarka platy a ty maji kotevního červa neboli červoka kapřího neboli larnea.
Hledam vsude mozne,ale nenasla jsem kloudnou lecbu. Zatim rybky jen odchytavam a cervy vytrhavama,ale evidentne to nic neresi, jen to rybky stresuje.
Podle fotek jsem si 100% jista, že se jedna o kotevního červa.
Dekuji za rady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19424-cervok-kotevni-cerv-lecba