Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pomůcky na výměnu vody (redukce, teploměr na sprchu apod.)

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pomůcky na výměnu vody (redukce, teploměr na sprchu apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2021 14:55 R Muž ctibum [6867] Re: faba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 13:09 Muž faba [0]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 18:35 Muž Shimi [682] Re: _ucx_
Jenže v Mku je z výroby buď Eccoflow 500 s 5,5 W a nebo Eccoflow 600 se 7 W, takže v 1,5 m to nebude žádná hitparáda, jestli vůbec nějaká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 18:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Antha, mirkita
Kolem toho metru většina levnějších čerpadel s výkonem kolem 15W dá. Zkušenosti mám s Eheim nebo Syncra Silent. Jen se velmi značně sníží průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 09:04 Muž Antha [39] Re: mirkita
Většinou ta čerpadla nedají víc jak 60 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2021 17:42 Muž Shimi [682] Re: mirkita
Asi se zeptám pro někoho nekorektně, ale co ti brání to vyzkoušet? Čerpadlo máš, kýbl doma určitě nějaký najdeš a 2 metry hadice taky, tak v čem je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 17:33 Muž vlka [3441] Re: mirkita
Nenašel jsem nikde do jaké výšky vytlačí, asi to budeš muset (pokud to půjde) nějak vyzkoušet sam. Třeba se ještě ozve někdo, kdo ten samý filtr má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 13:44 Žena mirkita [0] – Juwel filter ako čerpadlo?
Zdravím všetkých akvaristov:)
Chcem sa spýtať jednu vec. Mám filter Juwel Bioflow M, ktorý bol v sete s akváriom. Je nejaká šanca, že by sa čerpadlo z tohto filtra dalo používať aj na prečerpávanie vody do akvária? Potrebovala by som, aby vodu vytiahlo asi 1,5m do výšky - to od neho asi chcem veľa, však?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 16:18 R Muž ctibum [6867] Re: dudak
To bych já na baterii nedostal. To už spíš tohle m-eshop.agrico-sro.cz/… Stejný princip jako Gardena, ale o 120,- levnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2020 15:55 Muž dudak [1885] Re: Jason
a co takhle toto
eshop.agrico-sro.cz/…
nic se nešroubuje, jen se to nacvakne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 19:43 Muž Xif [336] Re: Somecheck
Hledej pod názvem - Dvojnipl redukovaný , jeden závit musí mít 1/2" pro našroubování do sprchové hadice,druhý konec, podle hadice jakou napouštíš vodu do akvaria
www.google.com/…
Dívám se že tohle je ještě lepší
www.maxtechnika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 17:38 Muž Jason [200] Re: ctibum
Ja to mam prave na baterii v kuchyni takze tam ten zavit nevadi. Jenom tam nemuzu nechat tu rychlospojku - tim se pak lehce zleje draha polovicka a je veselo rozzureny ja jsem koupil prvni vec na kterou jsem narazil protoze jsem potreboval napoustet nadrz.
Ted dodelavam kubikovku nadrz pod okap - do ni vypoustet vodu z akva a zpet cerpadlem ke kytkam na terasu. Pripadne hadici od akva zalevat kohoutkovou. Vse na jednu hadici bez litani s kyblem nebo kropacem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 15:02 Muž PetrO [752] Re: ctibum
Měl jsem to úplně stejně. Pořád jsem něco vymýšlel, ale nakonec jsem koupil Gardena adaptér a mám klid. Žádné montování, jen nacvaknu a už napouštím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2020 14:16 R Muž ctibum [6867] Re: Jason
Však jasný, těch řešení je spousta a všechny tady zmíněné jsem zvažoval. Moje priorita ale byla nic nešroubovat, nehledě na to, že závit čouhající ve vaně z baterie by způsobil mrzutosti s mojí ženou... hmm Toho perlátoru k adaptéru si nevšimla dodnes a těch 350Kč - tvuj adaptér za 150,- plus rychlospojka 30,- to je rozdíl už jen 170,- což není tak hrozný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Somecheck
Co tak použít google. ;-)
www.alza.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:35 Muž Jason [200] Re: Somecheck
Je to toto:
www.expos.cz/…

Ja jsem to kupoval v DE v obi cca 4 €
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:24 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: Xif
Ahoj, daj prosím ťa odkazy na tie prechodky. Ak sa to dá kúpiť, ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:23 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: Jason
Ahoj, daj presný odkaz na ten perlator s vonkajším závitom. Nedarí sa mi nič také nájsť. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:14 Muž Jason [200] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja jsem dal perlator s venkovnim zavitem a na to lehve nasroubuji koncovku na rychlospojku. Reseni za par korun a hlavne rychle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 18:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Tak já mám tohle www.hornbach.cz/…... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2020 15:32 R Muž ctibum [6867] Re: afc1886
Hlavně když mám všechno na rychlospojky, je toto k nezaplacení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2020 15:24 R Muž afc1886 [14655] Re: vaclav
Když vidím, co jsou někteří schopni dát za olšové šišky, obyčejný písek v akvaobalu a podobně, tak toto je za hubičku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2020 14:35 Muž Xif [336] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sundám sprchovou hlavici , našroubuji tohle a hotovo, cena cca.30kč
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2020 14:05 Muž jiri609 [91] Re: somecheck
i tady je jedno řešení..... ne že bych to za ty peníze doporučoval coze coze premium-tch.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 14:03 Muž vlka [3441] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mně kamoš naletoval na vykuchanej perlátor koncovku a 16kou hadicí napouštím z kohoutku z Quadrigy vodu ,,podle ruky,, přibližné teploty jako v AQ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 13:54 R Muž ctibum [6867] Re: vaclav
Taky se mi kroutily prsty, ale je to super udělátko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 13:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Já na to koukal ale 350 za kousek plastu se mě opravdu nechce dát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2020 11:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Somecheck
Ani nemusíš nic složitě kutit.
obchod.remont-cerpadla.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 10:06 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: Dafi
Ahoj, presne toto potrebujem, mne to postaci aj bez ukazatela teploty. Ide mi len o to, aby som nemusel nosit vodu vo vedrach cez byt pri vymene vody. Vies mi poradit, co presne si pytat v zeliezarstve? Trebars nazvy poloziek, nech idem na istotu, dakujem ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 00:10 Muž paradoKs [198] Re: vaclav
Jsi to špatně pochopil, nechtěl jsem se autora dotknout, prostě mi to přijde že fakt nemá co dělat. Za ty blbosti si mohl koupit nějakou pěknou kytku, třeba ;-) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 22:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paradoKs
Já to mám na baterii od sprchy a montáž je to otázka pád vteřin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 21:25 Muž paradoKs [198] Re: Dafi
smich než bych to namontoval na baterii, tak těch 70l rychleji nakybluju...no teplotu měřím rukou a podle teploměru v akvári mám přesnost měření -2°C oproti původní teplotě v akváriu. Což vítám, malá změna teploty je pro ryby vždy fajn. Takže do hodiny se vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2020 21:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dafi
Ten teploměr mám taky ale měří mě jen když není větší proud jak přidám zhasne to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2020 21:47 Dafi – Doplňování vody s ideální teplotou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ahoj , před časem jsem tu hledal radu jak doplnit vodu se správnou teplotou a to ať už po čištění nebo jen při doplňování. Voda doma z kohoutku má 5°C a to při výměně 1/3 vody ze 160L akvária zahýbe s teplotou nádrže. Už jsem přemýšlel i nad Externim topítkem ale bylo mi to rozmluveno z důvodu efektivity.
Vymyslel jsem proto toto jednoduché udělátko napojitelné přímo na jakou koliv baterii, jelikož sem nic podobného nesehnal ani v železářství ani v instalatérství.
Je to jednoduché a levné, vše až na ten ukazatel teploty seženete v instalaterství (teploměr na E-bay, display ukazuje telotu vody při průtoku, je tam turbínka)
Pak stačí jen na kohoutku vymontovat perlinátor a namontovat místo něho toto a už jen korigovat kohoutkem teplotu vody. Mějte se
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2015 17:02 host Re: sachlj
..oni totiž vodárny u teplé vody uvádějí hodnoty někde zajímavé..

Můžeš prosím uvést které vodárny uvádějí hodnoty teplé vody? Alespoň jednu.
Ona teplá voda jež teče z vodovodního kohoutku je totiž ve správě majitele nemovitosti
či dodavatele tepla a teplé vody. No a konec konců teplá voda není již voda pitná (dle norem pro pitnou vodu) ale voda užitková a tím pádem s ní nemají vodárny nic společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 16:19 Muž Yirka [9118] Re: Dominick
Stupeň dva a troufnu si říci že i tři nic neudělají. Kdysi jsem se snažil vodu mixovat, ohřívám v plynovém kotlovém průtokáči, a občas mi to uteklo nahoru a problém jsem neměl. Hovořím tedy o nádrži s teplotou 24 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:51 sachlj Re: Dominick
primárně by mě zajímaly testy vody..oni totiž vodárny u teplé vody uvádějí hodnoty někde zajímavé..prostě u teplé vody nedokáží dodržet tu zdravotní pititelnou bezzávadnost...respektive u teplé vody se nepočítá, že by ji někdo požíval a když už tak leda převařenou...takže já bych do akvária ji raději nedával...a když tak leda tak jednu petku kdyby se stala nějaká havárie...no a v případě výměny míchám teplou se studenou tak že případné breberky z teplé ta studená "zabije". nikoho ale o tom nepřesvědčuji..je to jen můj soukromý názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:41 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Yirka
ešte ma napadlo, čo keď napustím teplejšiu vodu ako v akva ?...napr že zodvihnem teplotu v akva o stupeň,dva pri vymene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 09:08 sachlj Re: radim
já to tak řeším už pár let a vůbec se tím nechlubím. Do akvárka dávám ledovou vodu hodně okysličenou a pak přidám žrádlo a hned se pustí terčovci do čištění podkladu...a do večera už se třou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.11.2015 08:31 radim Re: sachlj
taky umíš zpracovat králíka, jen to nevíš ;-) nemáš hlad...odchody nám to ulehčují. Nebylo by to tak pěkné, jak od řezníka, ale zvládl by jsi to ;-)
výměna vody za čerstvou a krapet studenější ty ryby prostě rozhýbe ke tření... to tak je a bude
to by jsi pak mohl říct, že když třeba veklepeš tlamovce (ještě jikry), tak ryby co z nich vyrostou už mladé do tlamy nikdy nevezmou, protože to neviděly.
Příroda není blbá a má to dobře zařízené...jen lidi ji nechápou a pořád se od ní máme co učit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 08:02 sachlj Re: romant
jaký genový pamatovák mají ryby jejíž rodiče jsou tisícítou generací narozenou v chlorované vodě s rozdílným tlakem a rozpuštěnými látkami ve vodě ? Netvrdím, že jedna generace a ryby vylezou z akvária a začnou zkoušet létání. Kolik generací zpět moji předkové naprosto normálně uměli zabít králíka, vyvrhnout ho a stáhnout z kůže a schválně jestli bych to dokázal já..to vyvrhnutí..čistě geneticky bych to měl umět. a taky já jsem o 20 cm vyšší než můj otec, můj syn je o 20 cm vyšší než já..kde to skončí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 05:36 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Yirka
pri vymene napr 33% vody kde v akva je napr 25°C a vstupna 5°C tak teplotu znizim na 18°C(cca-neratam akumulacnu schopnost skla,skal,piesku...)
odhad rukou je celkom fajn,ale musim potom stale odrkyvat akva aby som nastavil teplotu,chcem by som to bez nutnosti otvarat akva...asi naj riesenei vychadza vyskusat prietokovy teplomer z ebayu...ale vdaka za rady,uz viem ze s 1-2 stupnami hore dole si nemam lamat hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 21:05 Muž Yirka [9118] Re: Dominick
Rovněž to neřeším. Již dlouhá léta dávám studenou a nikdy jsem neměl problém. Ono při běžné výměně snížíš teplotu o stupeň dva a rybky to jen uvítají. Není výjimkou, že pak hned jdou do tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dominick
Já taky vodu dopouštím jen tak odhadem. Ve velkém akváriu to nikdy nebyl problém, ale při větší výměně v karanténě se mi podařilo nechtěně snížit teplotu o 5°C. Takže koupi toho teploměru zvažuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 20:34 R Muž Silent [5949] Re: Dominick
Já to takto sofistikovaně neřeším. Při výměně vody prostě našteluju teplotu vody podle ruky tak aby byla mírně chladnější než v nádrži což ryby většinou kvitují s povděkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Dominick
Já tam teda dávám vodu studenou a vše ok ano Rybky jsou spíš živější a blbnou spolu. ano Není to odpověď na otázku, ale jen chci rict, že bych to neresil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:24 Muž Dominick [22] - Afrika
Ahojte, ako riešite napúšťanie cca rovnako teplej vody ako je v akva ? Uvažujem nad tým spomínaným prietokovým teplomerom na sprchu z ebayu, máte s tým niekto skúsenosti ? Asi by bolo lepšie rovno použiť zmiešavací termoventil- len tá cena 50€ :(...lacnejsie od 20°C som nenasiel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 13:12 Wendy Re: Raviolka
Ještě tedy doplním vyhledané na www.zbozi.cz - Tam si to můžete každý najít poblíž domova a tedy bez poštovného.
www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:01 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Wendy
Dá se to koupit ještě levněji na EBAY... www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:15 Žena Raviolka [2148] Re: Wendy
Hm, dobrý tip! Nad tím popřemýšlím, taky "měřím" rukou a vzhledem k tomu, že do některých akvárií napouštím vodu studenější a do jiných bych ráda teplejší a hadice je dlooouhá, tak je to dost náhodná záležitost.
Tady je lepší cena a odběr Opava + Ostrava zdarma: www.tipa.eu/…

Edit: Aha tak oprava, jen Opava je zdarma, ale další velká města za poplatek 30 Kč.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19379