Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poradíte s výběrem akvária?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Poradíte s výběrem akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 10:41 Žena Maya [30] Re: ZDRI
Tak objednano. sklorex- ehm doprava 700:( takze to vyjde na 1800,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:30 Muž ZDRI [1415] Re: Maya
Lišty na tyto krycí skla mají v nabídce, takže na 99,99% ano.
Opakovaně jsem u nich kupoval různou výbavu, jsou velice vstřícní a ochotní.
Jen bych toto radši nazýval "krycí skla", popř. "posuvná krycí skla v lištách", pod pojmem "kryt" si většina lidí představí něco jiného (plastový/dřevěný/kovový poklop).

PS: Ad hrany skel - u těchto silnějších skel, jsou většinou viditelné hrany broušené (matné), za příplatek je navíc možné mít hrany navíc leštěné - tzn. zcela hladké/lesklé. Je to jen estetická záležitost, na kvalitu/funkci akvárka to vliv nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:17 Žena Elissa [88] Re: Maya
Myslím, že ano. Ale zkus jim napsat poptávku a uvidíš, jak ti to vyjde. Ještě celkem dobré sklenářství je v Praze Horních Počernicích, ale to nevím, jak máš daleko. Na mail moc nereagují, ale můžeš jim zkusit zavolat a poptat se. Nechávala jsem si u nich dělat krycí skla a byla skoro za hubičku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:12 Žena Maya [30] Re: Elissa
ten sklorex dela k tomu i kryt? nemuzu to u nich nikde najit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:10 Žena Maya [30] Re: ZDRI
objevila jsem toto
www.sklenarstvilana.cz/…
tak ono to pak vychazi kolem tisice, pokud nechces mit zabrouseny a lesteny hrany - takze se ptam.- je to potreba? asi jo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:07 Žena Elissa [88] Re: ZDRI
Bohužel je z Prahy a rozdíl cen je znát. tone Nechala jsem si teď dělat pidi akvárko 30x20x20 s přepážkou a kalkulace v Praze 550,- (sklo 4mm). Druhá kalkulace u Sklorexu 290,- + pošta 350,-. Takže zase ne o tolik dráž než to pražské pro které bych si musela ještě dojít. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:00 Muž ZDRI [1415] Re: Maya
Já nevím, z jaké skla Ti to Tvůj sklenář kalkulovat, ale na tento rozměr stačí 6 mm.
U nás (ČB) by toto akvárko stálo vč. plastových lišt a posuvných/dělených krycích skel cca 1.000,- Kč (samozřejmě faktura, záručák, velice slušné provedení, černý/transparent silikon dle výběru).

A za tu druhou tisícovku Ti cestou v Bauhausu nařežou a ohraní lamino pro ten stolek na míru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 14:21 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Stolek je 61x31
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:54 Muž 4Sima [1897] Re: Maya
Jsem si říkal, jestli nemíváte cestu po D1...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:51 R Muž Anthrax [4789] Re: Maya
V Praze je draze. ;-)
Ti to dost prodražuje ta výška akvária a tím pádem silnější sklo.
akvaria-ante.cz/…
levnější by byla větší plocha dna. Nevím čím jsi limitována
www.aqcalc.eu
60x30x47 - 1394 Kč
60x47x30 - 721 Kč
60x30x40 - 1001 Kč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:48 Anďaska Re: Maya
Co třeba tohle www.superzoo.cz/…

A krycí sklo si seženeš zvlášť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:36 Žena Maya [30] Re: 4Sima
Daleko od prahy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:35 Žena Maya [30] Re: Anďaska
Kryt chci ale skleneny-kdyz uz bych si mela teda vybrat. A limitovana skrinkou

Vetsi bude ale tam pak bude vse na miru na to je casu dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:27 Anďaska Re: Maya
Já bych to pořídila všechno zvlášť, pokud netrváš na akváriu s krytem. Větší nechceš, nebo jsi limitovaná místem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:17 Muž 4Sima [1897] Re: Maya
Kdybys měla cestu kolem tak u SkloBendl Humpolec vychází samotné akva požadovaného rozměru bez krycích skel na 1.029,- Kč. Anebo www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:11 Žena Maya [30]
Ahoj, tak na netu jsem nasla sklenare z prahy- velikost akva 60x30x47cm cena kolem 2tis. S krycim sklem
Neni pak uz lepsi si koupit ten set?

www.juwelakvarium.cz/…

Popripade, da se u toho vymenit svetlo?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 18:21 Muž vlka [3456] Re: Tery
AQ samozřejmě co největší co to jde, každý cm navíc je dobrej. Dnes bych všechny rybičky kvůli velikosti koupil na akvaburze od chovatelů. Koupíš-li set, mají tu pravdu ti, kdo říkají, že vyměníš techniku - osobní zkušenost. Nebál bych se jít do 2x15 kusů neonek (červené + černé nebo modré) plus dobrej filtr a šnečci a dost rostlinek. Naprosto kouzelné jsou razborky bornejské, jsou to minirybičky a spolu se skvrnoocasými můžou být hejna větší. Ale je to jen můj subjektivní amatérský názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:50 Žena Pavla28 [210] Re: Tery
skláři jsem nahlásila vnější rozměry akvária, a jelikož vím, že akvárka dělá, tak sem měla jistotu, že to řízne správně, pak záleží zda ti to i slepí, někteří to umí, já sem si ho lepila sama, a myslím že tak malé akva nebude problém slepit v domácích podmínkách, pokud si troufneš. pokud budeš mít nádrž max. těch 80l, mám jednu starou knížku, se kterou sem začínala s akvaristkou, kde je že na 1 cm dospělé ryby májí být 2 l vody( vím že to není zrovna odborná informace, ale kdysi se podle ní řídili a fungovalo to, samozřejmě jsou i jiné faktory jako je vylučovaní ryb apod.), tak stejně bych o více než jednom druhu hejnových ryb nepřemýšlela, ale když už tak by aspoň mohlo být větší než je doporučené minimum, na dno si vyber pancéřníčky, pak šneky a pokud NEbudeš brát hejno těch teter měděných skvělý čističi jsou krevetky, zdejší atlas má perfektní možnosti filtrování, kde si i podle velikosti nebo náročnosti ryb i rostlin můžeš najít co pro tebe bude vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:12 Tery Re: Pavla28
Ďakujem za odpovede. Max. rozmer akvária je . Čo sa týka výroby akvária, ako to riešite? Zadávate si aj niečo iné okrem rozmerov, alebo to enchávate na sklára?
A čo sa týka osadenstva, rastliny ešte nemám premyslené, ale chcela by som tetra medená, neónka mdorá, dánio pruhované, čo sú moje top "hlavné" druhy, ale tiež ešte rozmýšlam nad tým, ako ich nakombinovať, a čo k nim ako cleaning crew. Na webe je, že druhy, ktoré chcem, sú húfové, teda min. 6-10 ks na nádrž. keďže max. akvárium som mala 50l, mala som vždy jeden druh, a nemusela som toto riešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 13:48 Žena Pavla28 [210] Re: Tery
jsi zřejmě limitován prostorem pro velikost akvária, nejlepší je nechat si akva slepit na míru a pak si podle velikosti nádrže dokoupit filtr, světla i podle rostlin. prodávané sety nemají nikdy ideální nastavení, když projdeš fora o tam jaký filtr nebo světlo apod., tak každý druhý z koupeného setu vyměnil většinu vybavení za něco co lépe vyhovuje rybám, rostlinám i velikosti nádrže, když budeš mít nádrž 50-80l a nebuš si jistý co pořídit tady to v jednotlivých vláknech fóra poradí, ale musíš mít promyšleno co v něm chceš mít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 13:39 Anďaska Re: Tery
Set ti neporadím. Jsem spíš zastáncem toho, pořídit vše zvlášť, aby to lépe vyhovovalo. Ale když už tak si poříď akvarium větší. Píšeš 50-80l. To už bych vzala aspoň 120l a tam už si můžeš víc pohrát s výběrem rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 13:35 Tery – Aké akvárium? Značka, typ...
Zdravím,
aké akvárium (značka, konkrétny obchod/dodávateľ) by ste odporučili?
HHlavným kritériom je veľkosť: stredné (50-80l). Malo by byť ľahko udržiavateľné, ideálne už s filtrom, určite s osvetlením, takže aj tieto musia ybť kvalitné, cpomera cena-kvalita, estetické. Nie kocka - pre tetry, neónky alebo daniá, dostatok prietsoru na plávanie, rastliny, nejaké drevo?
Musí byť na SK.
Ďakujem vopred,
T

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2019 10:56 R Muž afc1886 [14718] Re: KittyM
Přesně jak říká Manu... , když budou mít krevetky vhodné podmínky v akváriu, tak nebudou mít důvod utíkat. Nejdůležitější je mít dobře zaběhlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2019 10:46 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: KittyM
Kvůli krevetám to určitě nepotřebuješ s víkem. Mám všechny nádrže otevřené a nikdy mi žádná neutekla, ani nevyskočila a co čtu zdejší fórum, tak nejsem sám.
A kdybys přece jen chtěla mít nádrž zakrytou, tak můžeš jít cestou krycích skel. Setu s víkem se držet nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 09:58 KittyM – Nové akvárium
Prosím o radu s výběrem akvária - kvůli krevetkám potřebuji určitě set s víkem, ale ten co jsem měla vybraný www.exo-eko.cz/… má prý málo výkonné světlo i filtr (který je navíc příliš rozměrný).. Nevím zda je tedy lepší volba hledat něco s LED osvětlením? Např. toto? profizoo.cz/… či asi lépe toto? www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 07:27 Muž lojzalojzovic [327] Re: Huny
o skle se namluvilo dost, já bych si dovolil přidat názor o osvětlení - než zářivky (36w si myslím nemusí být dost) co pouvažovat o LED světlech? zdá se mi že jsou mnohem variabilnější a udělají víc parády ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 07:09 Muž Yirka [9137] Re: secrof74
Ale tak by to přece mělo být se vším, že nakupuju zboží u prověřeného odborníka, výrobce, prodejce....
Acik tu jen zgeneralizoval něco, co bylo fušerstvím jedné firmy a jeho vlastní hloupostí že to akceptoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 00:43 Muž secrof74 [27] Re: MarekP
Tak já tedy nevím, jak jste na tom se sklenáři ve Vašem okolí, ale: Kdysi u nás byl sklenář, u kterého bych si bez problémů nechal slepit akvárium o objemu 2000 litrů. Měl jsem tam naprostou jistotu, že akvárium bude bezproblémové, kvalitně udělané a s obrovskou potencionalitou výdrže. Bohužel, tento sklenář ukončil provoz a byl nahrazen "někým" jiným. Nenechal bych si tam udělat ani výtěrku.

Dnes jsem presvědčený, že pokud neznáte práci sklenáře, od kterého si chcete nechat slepit AQ tak bych šel raději do hotového akvária, které má záruku a je slepeno firmou. která se tímto zaobírá.

Dělám akvária na míru a už kupuji jen hotová akvária.. Asi už sklenářům moc nevěřím. Ale je to věc názoru.

Za mne říkám: Koupit akvárium od renovovaných výrobců!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:55 Muž MarekP [812] - MalawiRe: acik
Kromě reklamy v tom příspěvku žádný smysl nevidím. Chtělo by to alespoň nějak odůvodnit, proč nebrat od sklenáře akvárium. Navíc všeobecný důvod nemůže existovat. Jistě se najdou sklenáři, kteří akvária neumí, ale ti vám to dopředu řeknou nebo ho odmítnou udělat. Já mám dvě akvária (60 litrů a 300 litrů) od sklenáře soukromníka a všechno v pohodě. Navíc levně, nikde jinde bych je tak levně nesehnal. Když jsem si u něho objednával první akvárium, tak mi akorát říkal, že dělá akvária do objemu 500 litrů, že u většího objemu nemůže garantovat, že vydrží. Pokud je nějaký sklenář nezodpovědný a udělá akvárium, i když ho neumí nebo ho prostě odflákne, tak je třeba varovat před tím určitým sklenářem. Ale je nesmysl tvrdit, že "jááá to ukážu,žádné sklenářství nebrat!!!" Já naopak doporučuju si nechat udělat akvárium u sklenáře, protože s tím mám pozitivní zkušenosti.

Edit: Díval jsem se teď na jejich nabídku stejného akvária, jako mám já. www.sklorex-akvarium.cz/…
Já jsem si stejné akvárium nechal dělat u sokromníka a vyšlo mě o cca 500,- levněji i s dopravou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:47 Muž acik [416] Re: MarekP
Fotka k příspěvku jááá to ukážu,žádné sklenářství nebrat!!! jen od těch kteří vědí co dělají a ta kvalita jde pak znát. Sklorex Brno to jistí,určitě si tam jezdí i lidé co to mají z ruky a hlavně je to opravdu kvalita!!!! ahoj ahoj

edit: mělo to dnes dohru,dostal jsem 1000kč zpět a prý já jsem měl špatné jednání,asi proto,že jsem chtěl akva vrátit!!! prý bych neměl nárok na vrácení ani za lepidlo,ale oni se postaví k tomu jako firma,firma s 19 letou tradicí :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Huny
Ono taky kromě jiných výhod, které tu ostatní již zmínili, akvárium od sklenáře, který ti ho udělá na míru, navíc vyjde levněji, než si ho kupovat někde v obchodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:30 Muž patamatix [408] Re: Huny
Jen doplním již zmíněné,hlavně si budeš moci akva zkontrolovat před zaplacením ;-) Není to dlouho,co tu jeden kolega řešil nepovedené akva v hodnotě asi 3000 kč,při čemž zjistil nekvalitní práci až po zaplacení a už nebyl schopen donutit ty šlendriány k nápravě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:47 Muž Yirka [9137] Re: Huny
Promyšlené to máš docela dobře. Já osobně, bych se však zamýšlel nad tím, kde koupit nádrž. A zřejmě bych do koupi na netu nešel. Jsem přesvědčen že v místě bydliště či blízkém okolí je sklenářství, kde ti ho bez problémů slepí. A budeš mít jistotu kdo ho lepil a jak ho slepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 14:44 Huny – poradíte s výběrem AQ??
Ahoj mám na Vás prosbu o pomoc při sestavováni akvária.

- Akvárium 80x35x40 112litrů - pro něj sem rozhodnutej celkem jednoznačně
- Filtr EHEIM Aquaball 180 průtok 210-650l/h -poradte pokud máte jiny názor, mohl bz být menší??
- Osvětlení 2x18W +předřadník
- Topení 50W
- Dno nevím jestli mám dávat nějaký speciální subtrát ??
Akvárium bude postaveno na skřínce 80x38 z 18mm desky s dostatečnými výstuhami.
jaký máte nazor na objednání akvária z internetu a poslání DHL??
Nevím jestli se toho nemusím bát.
Rostlinek bych tam chtěl mít akorát přiměřeně:)
Budu moc rád když mi poradíte!!
pokud sem na něco zapoměl nebo podělal tak se na mě nezlobte !!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19341-poradite-s-vyberem-akvaria?od=51