Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poradíte s výběrem akvária?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poradíte s výběrem akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2022 18:52 Muž Jozef [311] Re: Jirik
Fotka k příspěvku Ešte k tej mojej skúsenosti. Filter mám úplne navoľno (bez skrinky) a počas dňa ho nie je počuť vôbec (to treba k nemu dať ucho). Počuť ho/vnímať ide, len keď je úplné ticho. V prípade CO2, by som išiel asi do 350-ky (ak ostaneš pri tomto type) aj v tvojom prípade - prúd tam budeš potrebovať a ešte budeš prípadne dávať niečo do cesty (reaktor). Ale v tom nech ti poradia "CO-ckari".
Hlavne netrafiť zlý kus (to sa stane pri každej značke). Vtedy nečakať, vrátiť a skúsiť v druhom obchode :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 18:09 Muž vlka [3453] Re: Jirik
Doufám že víš, že čím větší, tím lepší. Osobně bych nedával 40x40, ale na výšku větší. Do takového akvárka bych klidně dal vnitřní filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 17:53 Muž Jirik [0] Re: Lojza007
Ahoj, díky za rady všem. Rád bych tam kobercovky měl akva bude 100x40x40, včetně CO2. Ohledně filtrace se musím ještě rozhodnout. Nejsem si jistý,jak zajistit nehlučnost. Přemýšlím, jestli se nestavit někde v prodejně a zeptat se na ty fitry a jejich hlučnost.
Světlo tedy zvolím twinstar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 12:52 Muž Lojza007 [1204] Re: Jirik
Ještě je otázka, jestli třeba budeš chtít pěstovat kobercovky a celkově náročnější rostliny, pak jeden Twinstar nemusí stačit. Mám podobný rozměry (d60xš40xv50) a pokud je světlo zhruba uprostřed, u skla je viditelně světla míň. Nebo mít vzadu míň náročný rostliny, kterým nebude vadit míň světla.
Případně bych zvážil i průmyslový zdroj dvojnásobnýho výkonu, aby se případně dalo připojit i druhý světlo a nebyla skříňka plná přehřátých poddimenzovaných krabiček.
Ve druhým akváriu mám Sinkor a pokud obě světla svítí na 100% výkonu, tak je hodně vidět, o kolik je Sinkor slabší.

PS: Twinstar B a Sinkor nejde zapojit do jednoho zdroje, Twinstar B je na 12V a Sinkor na 24V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 11:39 Muž Roger [1873] Re: Jirik
aquatlantis easy led 2.0 mám v Malém bazénu a výkonově mi stačí bohatě jedno. Ale nemám CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 11:16 Muž Jirik [0] Re: Lojza007
Díky za tip, Twinstar 120B rozhodně lepší.
Přemýšlím teda, že si vezmu Eheim 250 a vyrobím kostku ze zvukotěsné pěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2022 11:01 Muž Lojza007 [1204] Re: Jirik
Jednoznačně je lepší si pár stovek připlatit za Twinstar 120B. Někde je tady video, kde borec měří výkon těchto světel a Sinkor dost pohořel, půjde to najít i na YouTube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 10:45 Muž Jozef [311] Re: Jirik
Čo sa týka prietoku, mám ho na polovici (cez 150 litrov vody v akva, hrubý 180) a za dva mesiace za neznížil a rozmýšľam, že ho ešte znížim (kvôli štetičke). Podľa mňa bude stačiť. Ale to môže byť silne individuálne (zaťaženie akva, potreba silnejšieho prúdu pre distrubúciu CO2 pri sýtení...) a záleží ako chceš akvárium prevádzkovať. Teoreticky naň nebudeš musieť siahať pol roka-rok, ale môže sa stať, že budeš musieť čistiť častejšie... U mňa krátka doba používania (možno sa za mesiac zanesie viac), ale mám pocit, že by bez problémov zvládal aj ďalšie veci v ceste (UV lampa, CO2 atomizér, predfilter...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2022 10:36 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jirik
Ahoj Jirko. Nenapsal jsi co v té nádrži bude. Od toho se vše odvíjí. Světlo může stačit jedno a nemusí, jak Roger. Co se týče filtrace, může stačit i čerpací hlava s biomolitanen nebo bublifuk, když to bude vyladěno. Pokud budeš mít CO2 bombu, tak samozřejmě externí filtr a reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 10:30 Muž Jirik [0] Re: Jozef
Děkuji za názor, pokud by byl filtr lehce slyšet, přemýšlím o výrobě zvukotěsné kostky, která by filtr ztišila. Nicméně ještě se zeptám, Eheim professionel 4+ bude stačit 250 nebo lepší vzít 350 ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 10:13 Muž Jozef [311] Re: Jirik
Ahoj, mám Eh. Pr. 4+ 350. Tichý je. Po tom čo som mal 4 hrkalky, som konečne spokojný. Ale počuť ho je - jemný "príjemný" šelest (žiadne hrkanie, brumenie...). Záleží ako je kto citlivý (mne pri spaní na gauči nevadí a asi by nevadil ani s spálni :)) Z hľadiska hluku podľa mňa lepší priemer (ale záleží aj od kusu). Tetra je možno tichšia (len podľa ostatných názorov - moja prišla nefunkčná), ale ja osobne jej neverím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 09:43 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Ahoj mám v noname 2x sinkor led wrb, na jednom wifi stmívač a na druhém krokový manuální stmívač a hodiny. Druhé světlo jsem musel přikoupit, ale šířku dna mám 50cm (celkové rozměry 100x50x40cm). Uvidíš jestli jedno bude stačit, přikoupit se dá vždy ;-)

S filtrací poradí někdo jiný, já používám výhradně čerpadla s biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 09:08 Muž Jirik [0] – Akva 2022
Zdravím, budu stavět nový akva, co myslíte budou tyto komponenty ok ?

Sinkor LED II 105 cm WRB 35W s Wifi LED Control
Akvárium rovné 100x40x40 cm 160 l
Eheim professionel 4+ 250 2271 vnější filtr vč. médií

Přemýšlím, zdali nepřidat další světlo popřípadě zda-li tento filtr bude dostatečně tichý, akva bude v ložnici :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 10:52 lucias Re: ctibum
Poslali mi zprávu z Invitalu, abych natočila video a poslala jim ho. Stejně jsem si měla nechat udělat akvárium u sklenáře! Ale mně se líbila barva skla a nechala jsem se unést reklamou. Je to prostě pech! Konečně si chci zařídit vysněné rostlinné akvárium. S kvalitním substrátem, světlem a přihnojováním CO2 ze setu z tlakové lahve.A teď mám problém se základem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 10:00 R Muž ctibum [6920] Re: lucias
Tím spíš bych to nepodcenil. Zkus najít, kde to skřípe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 09:58 lucias Re: ctibum
Tlačím přiměřeně, dovnitř a ven. Samozřejmě to nervu velkou silou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 08:26 R Muž ctibum [6920] Re: lucias
No jak myslíš. Podle mého selského rozmu vzniká skřípání třením dvou tvrdých ploch o sebe. Což by mě osobně u akvárka znervózňovalo a snažil bych se najít, co to způsobuje.
"Dotýkám se" znamená konkrétně co? Silou zatlačíš na stěnu směrem dovnitř? Nebo se jen normálně dotkneš? A jde lokalizovat, odkud to skřípání jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 01:01 lucias Re: ctibum
To jsem kontrolovala silikon je proteklí z obou stran. Jen v jednom rohu jsou lehce bublinky. Nejvíce to skřípe když se stěny dotýkám nahoře uprostřed. Štve mně to. Toto akvárium se mi vždycky líbilo objednala jsem si poslední kus co měli v nabídce a teď nevím jestli ho mám reklamovat. Napustím vodu na bezpečném místě a uvidím. Ale za každý názor budu samozřejmě ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 00:32 lucias Re: vlka
Děkuji za odpověď zkusím to. Má prosím ještě někdo prosím nějaký názor na tento problém? Pokud to je problém? Po napuštění a kontrole si nechám udělat krycí sklo u sklenáře. Raději mu nechám nalepit vzpěry pro položení skla i pro lepší pevnost. To skřípání s ním také proberu.Jinak budu ráda za každý názor a nebo zkušenost od dalších členů. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 22:23 R Muž ctibum [6920] Re: lucias
Jakože se stěny dotýkají? Není mezi nimi silikon?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 20:02 Muž vlka [3453] Re: lucias
Napustit - sledovat - neměl by být problém - pokud se to nelíbí, reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 19:06 lucias – Nove akvarium
Dobry den,mam prosim dotaz,koupila jsem si nove akvarium opti white, 60x30x36cm, sila skla 5mm., objednanne s Invitalu.
Jeste jsem ho nenapoustela vodou, vse se zda byt v poradku, ale pri dotyku jedne z delsich sten,je slyset jemne skripani ve spojich.
Muze mi nekdo poradit, jestli nemel podobny problem? Nevim jestli akvarko reklamovat nebo si ho takto ponechat.
Dekuji za pripadne odpovedi a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:27 Muž jarovo [1695] Re: Veverca
V tom prípade by som asi vymenil filter za iný typ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:19 Veverca Re: jarovo
Filtr čistím často, protože když ho jeden den vyčistím, za dva dny mi voda neprotíká skoro vůbec. Ryb mám 7 a k tomu pár krevetek. Vodu čistím 3x- 4x za měsíc a ryby krmím jednou za tři dny a dávám jim málinko.
Vím, že lepší by bylo 100l, ale já mám místo max na 50l. Teď je jen otázka, jestli to můj stůl unese, což asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:11 R Muž afc1886 [14685] Re: Veverca
Kup tak velké, na jaké máš prostor a dovolují ti finanční možnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:03 Muž jarovo [1695] Re: Veverca
Pokiaľ uvažuješ o väčšom AQ tak zmena 30 na 50L Ti toho moc nevyrieši - išiel by som aspoň do 100L - je tam viac vody, môžeš dať väčší filter, viac rastlín a pod.
Otázkou je prečo je potrebné čistiť filter dvakrát týždenne? Ja to vidím tak že objem filtra a vody je malý na prírastok nečistôt. Koľko a akých je tam rýb a koľko kŕmiš a koľko a ako často meníš vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 15:53 Muž Yirka [9126] Re: Veverca
Větší akva je bezesporu výborné řešení. A také možná jiný filtr, neuvádíš jaký máš.
Do třiciítky bych s klidným svědomím dal filtr typu bublifuk. Do většího čerpadlo s kostkou biomolitanu a do velkého sofistikovaný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 15:43 Veverca
Zdravím.
Mám doma akva 30l. Filtr mám pořád ucpaný a čistím ho 2x týdně. A i proto, že jsem s akvaristikou začátečník, přemýšlím, jestli by nebylo lepší pořídit větší akva. Třeba 50l.
Je to dobrý nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 09:49 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
O tomto obchodu vím, ale je nejdražší široko daleko.
Stále ještě váhám mezi 180 a 200 litrů. S pomocí diskuze na FB jsem si uvědomila, že litráž 160 bude vlastně totéž, co už mám, jenom delší, takže volím mezi výškou 45 cm a 50 cm.

Rostlinnou skladbu bych volila stejnou, jakou mám ve stávajícím akváriu, základem by byly oba druhy Sagittarií, se kterými mám výborné zkušenosti.

Máte někdo s těmito druhy zkušenosti ve dvoustovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 19:56 Muž vlka [3453] Re: zelenakapusta
Máte tam Super ZOO. Poptej se tam. www.superzoo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:57 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Tommo
Je jasné, že to nepřichází do úvahy tak jako tak, nemám auto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:55 Muž Tommo [828] Re: zelenakapusta
To není v Praze, ale v Humpolci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:51 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Tommo
Jsem z Břeclavi, to je jižní Morava, Prahu mám hodně z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:48 Muž Tommo [828] Re: zelenakapusta
V prezentaci mám stránky, kde jsem si nechal udělat akvárium (Sklo Bendl) Je to v Humpolci. S cenou a provedením jsem naprosto spokojen. Dostal jsem na ně typ od kolegy v práci, který má od nich také akvárium. Jsem z Prahy a vyplatilo se mi pro něj i dojet, ale akva i posílají, do Prahy by to stálo cca 400 Kč. Nevím jak to máš daleko ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:26 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
Nooo, mrkla jsem na jejich stránky a ne, rozhodně ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:13 Muž vlka [3453] Re: zelenakapusta
A co prodejna v Břeclavi ,,Hezke-akvaria.cz,,?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:55 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ZDRI
Bohužel nemám auto ani možnost někoho požádat o převoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:50 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Rozumná cena, sklo 8 mm + podélné výztuhy je OK, velký osvědčený prodejce, proč ne. Pokud nemáš vyzkoušeného levnějšího výrobce poblíž, klidně ho vezmi. Popř., pokud chceš ušetřit tři stovky za dopravu a vyzvednout/zkontrolovat osobně, udělej si výlet do Brna, máš poblíž toto:
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2019 16:31 Muž jarovo [1695] Re: zelenakapusta
Určite áno - už to povedal ZDRI - objem nenahradíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:20 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ZDRI
No ono je mi jasné, že při 50 cm výšce bych si nejspíš už mohla dovolit pěstovat takový E.bleherae, který v mém stávajícím akváriu trpěl, protože mu nestačil sloupec vody.

Plocha dna by byla ve všech litrážích stejná, takže rostlin bych tam nenacpala víc, ale mohly by to být mohutnější druhy.

Takže mi radíte jít do dvoustovky? Jednalo by se o tohle akvárium www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:12 Muž jarovo [1695] Re: zelenakapusta
Mám 4x LED 14W / 2100Lm regulovaných na 80% a úplne to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:06 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: JirkaŠčobák
Pro mě přichází do úvahy jenom LED osvětlení, které bude na stojanu nebo přímo ležet na akváriu.
Reflektory vypadají zajímavě, ale pro mě je to technicky nezvládnutelný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 16:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Osvětlení na výšku 50 cm v zásadě není problém :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2019 16:02 Muž jarovo [1695] Re: zelenakapusta
Mám 50 hĺbku a šiel by som aj do 60cm - na vyšší stĺpec más väčší sortiment rastlín ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.09.2019 15:58 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Měřím 170 cm a údržba 50 cm hlubokého není problém (pokud ho nemáš vyloženě někde stropem). Nevíš, co budeš chtít v budoucnu, může se hodit. Rozdíl je v ceně - s rostoucí výškou je třeba silnější sklo a akvárko (dostatečně s rezervou dimenzované) se prodraží. Ale z celkových nákladů je těch pár stovek zanedbatelných. Za mě jasně - co největší možné. Jak říkají zkušení motoristé - objem nenahradíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 15:58 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Celsiq
No já mám 169 cm, ale s výškou by problém neměl být, protože moje stávající akvárium je sakumprásk ještě o dva cm vyšší než by měla být výška stolku a dvoustovky společně.

Nový stolek má mít 60 cm výšku a moje stávající skříňka má 72 cm, takže stolek bude vlastně o dost nižší, ale o to mi ani tak nejde.

Jde mi o to, jestli je skutečně potřebný tak vysoký sloupec vody když nemám v úmyslu chov velkých ryb.

Edit: Jinak jsem si velmi oblíbila low-tech, takže v tom stylu bude i nové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 15:50 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
A v čem je vyšší akvárium lepší? Není pak spíš mnohem náročnější a nákladnější najít patřičné osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2019 15:49 Muž Celsiq [50] Re: vlka
Záleží jak si vysoká ty a jak bude vysoká skříňka. Můžeš si vyzkoušet ;)

Měl jsem 40cm a teď mám 60cm vysoké a neměnil bych :) Manipulace v pohodě (i bez nástrojů dosáhnu na dno). Počítej, že dno ti něco zabere a pokud máš nástroje, si úplně v klidu ;) Budeš mít více prostoru pro rostlinky, ryby budou mít více prostoru ;) Záleží samozřejmě jakou máš představu o rostlinách a technice. Vyšší / větší akvárium může mít jiné nároky na techniku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2019 15:45 Muž vlka [3453] Re: zelenakapusta
Samozřejmě čím větší, tím lepší. Ale nejlepší by asi bylo, kdyby sis 50 cm vysoké AQ mohla někde naživo omrknout. Já bych do té 50tky šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 15:37 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Kolik litrů?
Ahoj všem,

hodlám si založit druhé akvárium, stolek je už na cestě ke mně. Má rozměr 100 x 40 a je výrobcem určený pro 200 litrů.
Nejsem si ale jistá, jestli není takový objem už zbytečný když se stolek hodí i pro 160 a 180 litrů.
Bylo by to buď:

100 x 40 x 40
nebo
100 x 40 x 45
nebo
100 x 40 x 50

Rozdíl je tedy ve výškách akvárií. Na mnoha místech jsem četla, že 50 cm vysoké akvárium je už velmi složité na údržbu a skaláry nemám v plánu chovat (ačkoli je velmi obdivuji).

Co byste mi poradili? Je mi jasné, že konečné rozhodnutí je na mně, ale dám si poradit.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19341-poradite-s-vyberem-akvaria