Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Destilovaná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Destilovaná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 12:32 Muž muťa [554] - RostlinyRe: hunti
Já kupuju v drogerii DM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 01:52 Muž Jrk [143] Re: hunti
Lékárna Althaea
Jihomoravské náměstí 1 (areál Albert - 1. poschodí)
62700 Brno - Slatina
telefon: 545 217 389
lekarna.althaea@email.cz
Po - Pá: 7:30 - 18:00
So: 8:00 - 11:00

Mívají skladem, lepší je zavolat, kdyžtak objednají - mám s nimi ty nejlepší zkušenosti. Trolejbus 33 (zastávka Mikulčická) nebo se dá i autem - místo se v okolí vždy najde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2019 23:03 Muž Krtecek [9] Re: hunti
Zkus DM drogerii www.dm.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:26 Muž hunti [4]
Nevíte někdo, kde v Brně sehnat destilovanou vodu ne technickou, ale čistou pro lékařské účely? Byl jsem ve dvou lékárnách a nikde nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 16:31 Muž motýlek [275] Re: Kubaa
Na malé tetry dobrá cena, na větší to vyjde dost neekonomicky - ale i tak je to dobrý počin ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2017 16:10 Muž Kubaa [718]
Fotka k příspěvku Tak jsem si poprvé v drogerii koupil destilovanou vodu, která ve mně nevzbuzuje strach použít ji v akvaristice. Voda je to možná stejná jako v obyčejné technické flašce, ale když akvaristické a laboratorní použití deklaruje výrobce, mám prostě lepší pocit. 20 Kč za 2 litry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 14:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
A ti co neumí pracovat s informacemi kříží ty dvě vody mezi sebou tak dlouho, až z toho vyleze ta pravá...a na světě je nová voda smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 14:29 host Re: volcomek
Pro míchání se používá křížové pravidlo. Zadáš tvrdost nebo vodivost a dostaneš poměr.
Pro lenochy: smich


web.quick.cz/… smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 14:03 Muž volcomek [10] - SumciRe: LiborSprysl
Děkuju , nechtěl jsem už zbytečně zatěžovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 13:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: volcomek
No to jsme mohli pokračovat v předchozí soukromé debatě... :-) ... opracovanou vodu z řádu mícháte v poměrech až to doladíte ... poměry jsem si na začátku psal, pak už to dělal od oka... vzduchování do míchané vody nechat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 13:46 Muž volcomek [10] - Sumci
Dobrý den všem , chystám se pořídit D. vodu , máte nějaký typ na stránku nebo jak měříte kolik DV přimíchat do vody z řadu ? nebo prostě jen přidat trochu DV ... změřit a tak stále dokola než si najdu výslednou vodu kterou požaduji ? palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:38 Žena Bludička [26] Re: Jozka
Kohoutkovou bych si jim dát netroufla. Radši destilku nebo RO s minerály Sulawesi Mineral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:30 RAP Re: Jozka
Obě možnosti jdou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:26 Jozka
Zdravim, mam dotaz, chovam krevetky, konkretneji neocaridina davidi yellow neon a chci k nim pridat narocnejsi caridina dennerli, ty potrebuji Ph 7-8 a Gh 5-10 problem neni v Ph co ma kohoutkova voda u nas, ale Gh ktere je 20, chci se zeptat jestli je teda mozne v 60l redit kohoutkovou s destilkou a nebo jestli mam radsi uvazovat o koupi RO. Dekuji za nazory a postrehy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Prevareni je jen proto, kdyby pripadne nekde opravovali trubky atp. a sel do toho sajrajt, at v tom pokud mozno neco nezije. Jinak parametry pitne vody pri tom mnozstvi, kolik ji s tim hnojivem do akvaria pridavas, nemaji vubec zadny vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Ok, takže je to zbytečný to smíchavat s destilovanou vodou? Dneska mi přišlo to hnojivo PMDD, o kterým jsme se nedávno bavili v tématu o hnojení. www.levnaakvaristika.cz/… Je v návodu napsáno s destilovanou vodou. Když tu vodu vyvařím, tak to sice není nezbytné, ale pomůžu tomu trochu a stačí to, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Kolik myslis ze vodovodni voda obsahuje primesi proti tomu, co do toho das? V tomhle pomeru muzes vodovodni vodu povazovat za destilku. Ja ji prevaruji, ale ani to neni nutne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:08 Muž MarekP [812] - Malawi
Nevíte, kde sehnat nezávadnou destilovanou vodu? Potřebuju ji na smíchání s hnojivem PMDD a ta na benzínkách a drogériích je "technická".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2012 15:10 Muž ppet36 [82] Re: Vašek
Vas test neznam, ale kazdy kalibracni roztok pro kalibraci PH sond se vyrabi rozpustenim prasku pro PH7 (i PH4) v destilovane vode. Prasek doda do destilovane vody smes kyseliny a zasady (zjednodusene receno), ktery zajisti, ze roztok ma schopnost vyrovavat vykyvy PH tzv. pufracni kapacita. Po rozpusteni je tedy vlastni kalibracni roztok PH stabilni a nevadi mu CO2 rozpustene v ovzdusi a dokonce ani nejaka ta kapka akvarijni vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 00:50 Muž Vašek [56] Re: ppet36
A čemu tedy potom slouží ten roztok co má ukázat Ph7? Dá se vůbec takovému testu věřit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.11.2012 22:10 Muž ppet36 [82] Re: Vašek
Destilovana voda ma skutecne PH neutralni, nicmene do te doby nez otevrete lahev a vystavite ji okolnimu vzduchu. V tu chvili se v ni zacne velmi ochotne rozpoustet atmosfericky CO2, coz snizi jeji PH a protoze nema temer zadnou pufracni schopnost (schopnost vyrovnavat PH), tak si udrzi toto nizke PH, ktere potom namerite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 19:08 Muž Vašek [56]
Vytahuji z dávné historie!

Díky sycení CO2 teď dost měřím PH testem Akvin od Rataje.
Tento test má "kalibrační" roztok s jehož pomocí zjistíme po přidání několika kapek a dolití destilkou PH 7, tedy ještě po aplikaci činidla.

Jen tak z rozmaru jsem zkusit otestovat destilku, s tím, že si na netu potom najdu jaké má PH. Destilka krásně zoranžověla. PH cca 5,5.

Sednu k netu a koukám, že destilka by měla mít PD 7 coze

Tak a teď co je špatně. Patrně ona destilka z lékárny nebude až tak úplně destilka.
Jenže ještě mě napadá, proč tedy, pokud má mít PH7, cpe Rataj ten srovnávací roztok ke kapánído destilky. Proč jen nenapíše, že lze provést porovnání s destilkou, která má PH7?

Nebo snad 99% akvaristů nemá šanci sehnat destilku z destilačního přístroje a tento roztok nějak upraví vodu z reverzní osmozy na PH 7? Protože onen roztok poté opravdu upraví z cca 5,5 na 7 a je to tedy nějaký neutralizátor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 17:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Přiznám se, že i já než jsem si koupil reversní osmozu jsem změkčoval vodu pro tření destilkou. Jen jsem uvedl, co tu v některém jiném vlákně proběhlo. Lepší si to předem změřit, než pozabíjet citlivé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 17:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: yenya
Jde o to, že darebáci se najdou v každé branži, takže opatrnost je nejspíš na místě. :-O
(I když osobně mám s destilovanou vodou pro technické účely jen pozitivní zkušenosti.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 16:56 yenya Re: malyLibor
Destilovanou vodu jsem teď změřil-NO2-0, NO3-0. A to byla voda, která měla být spotřebována do 2009, takže bych se toho nebál. Výrobce Zádveřice 165, Vizovice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 16:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jirkaass
Na destilku bacha, na technickou zvlášť. Nemám to ověřené z vlastní zkušenosti, ale někde jsem tu v diskusi četl, že v ní bývá hodně dusičnanů. Vím, že některé akvaristiky či akvaristické kluby nabízejí vodu z reversní osmozy. Ta je lepší. Je měkká a slabě kyselá, což je vhodné pro většinu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: dvorak
Jestli máš želivku,na co potřebuješ změkčit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 14:13 Muž Jirkaass [35] Re: dvorak
nojo v zimě .. ale je léto.. chtěl bych s epokusit rozmnožit ryby.. a potřebují měkou vodu.. tak přemýšlím čím to udělat.. zase v dešty muže bejt hodně sajrajtu kór v praze.. popřípěda vím že to sme nepaptří .. ale když přelovím ryby zv elké nadrže do malé abyse tam rozmnožili.. tak změkčovat vodu mám až když tam budou ryby že ?.. aby neměli náký šok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 14:07 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: jirkass
Pro snížení tvrdosti vody by ti mohla levněji posloužit dešťová voda resp. v zimě sníh. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:36 Muž Jirkaass [35]
DObrý den chci se zeptat zdali mohu používat úpro snížení tvrdosti technickou destilovanou vodu někdo říká že ano někdo říká že ne..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
a osmoticky tlak ti asi nic nerika.... nojo lidska "fantazie" nezna mezi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: seic
Chce to si dát tak litránek-dva a už nebude co čistit/léčit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 06:55 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: MoonBlade
- ad piti destilovane vody - neni to zase az takova hruza, pri pravych pustech (pije se pouze voda) se destilovana voda (z lekarny) pije celkem bezne a ma prave tu vyhodu, ze je "hladova/nenasycena", takze ti procisti/vyleci organismus lepe nez vsichni doktori a leky na svete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 23:30 MoonBlade Re: mraki
Z čiště chemického názvu destilovaná voda by to jít mělo :-D, má to ale velké ale!
Jde o to jak přesně probíhá ten proces té "destilace", pokud se odpařují i jiné látky a ty se ti pak v té vodě rozpustí...

To Michal: Destilované vody není radno se napít, působí nebezpečné přesuny iontů v těle a dá se na to poměrně dobře umřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 20:58 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: mraki
Radšej si kúp reverznú osmózu, toto by som neriskoval veď to je vlastne odpad. Ty by si sa napil z takej vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 20:37 mraki Re: savan
Kéž bych věděl, kam tu vodu dát na nějaký rozbor,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2012 20:35 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: mraki
ta voda bude na 100% obsahovať zbytky chemikalií z práškov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 20:32 mraki – Je destilovaná voda ze sušičky na prádlo použitelná pro akva?
Ahoj, zdravím všechny. Možná vám z nadpisu mého tématu stávají už teď vlasy hrůzou, ale snažím se k tomu přistoupit trošku s respektem a je mi nejspíš jasné, jak odpovíte, nicméně jsem si nedávno domů pořídil kondenzační sušičku na prádlo. Jedním z vedlejších produktů tohoto úžasného vynálezu je i "destilovaná" voda. Ta se nashromáždí v zásobníku a po ukočení sušení se vylévá do dřezu. Velmi mě trápí vysoká tvrdost vody v místě, kde bydlím (celková tvrdost GH 20, uhličitanová tvrdost KH 10) Napadlo mě tuto vodu slévat například do nějakého sudu a používat jí na zředění vody při pravidelné výměně, abych dosáhl jejího změkčení. Zajímalo by mě, jestli se s tím někdo už třeba zabíval. Obávám se, že ve vodě i přes "nalapání" kondenzací zůstanou nějaké jedy z prášků a že by došlo k úhynu ryb. Díky za jakoukoliv odpověď, pusťe se v klidu do mě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 15:22 Muž PentueR [256] Re: kaplan007
Převařená voda stále obsahuje látky a soli, které samozřejmě ovlivní test. Rozhodně použít destilovanou nebo demineralizovanou. Ovšem mate mne, že nějaký test vyžaduje přípravu nějakého činidla v destilce. Měl jsem testy na NO3 od Nutrafinu a Aquaru a nic se v destilce připravovat nemuselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2009 15:02 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Kaplan007
Prevarena voda neni destilovana!
Tento sposob sa pouziva hlavne do chladicov aut, ked neni v poruke destilovana, alebo demitralizovana voda :-)
Do testov by som hu nepouzil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:58 Muž Kaplan007 [51] – destilovana voda
Da se pro test NO3 od Rataje pouzit misto destilovane vody voda prevarena? destilku nemam po ruce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:28 Muž Horác [3942] Re: Q
Pořád si nerozumíme. Já mluvil o (skutečné) destilaci. Ne o demikoloně. (Numůžu za to, že jajaapaja tyto dva pojmy nerozlišuje :o). Při destilaci se kapalina zahřeje k bodu varu (vysoká energetická náročnost!) páry se ochladí (vysoká spotřeba vody na chlazení) a jímá se (čistý) destilát. Toto je spolehlivě nejdražší metoda demineralizace vody. A to jsem měl na mysli, když tu jajaapaja mluvil o destilaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:20 Q Re: Horác
nemyslím že voda z RO vyjde levněji než voda z demikolony....myslím že u demikolony hodně záleží na hodnotách vstupní vody.....jedna regenerace u kolony mě vyjde na 160,-Kč a udělám přes 1800 litrů(minimum v průběhu roku)-v tomto případě mi přijde 250 litrů odpadní vody na 50 litrů demi vody získané z RO jako ne moc výhodný počin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:10 Muž jajaapaja [174] Re: Horác
To mě taky napadlo.Ale konečnej efekt je stejnej.Nulová hodnota. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:57 Muž Horác [3942] Re: jajaapaja
Aha ... tak to jsme si nerozuměli. Já si pod pojmem destilace představuju něco jiného :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:36 Muž jajaapaja [174] Re: Horác
Udělal jem si změkčovač na bázi Katexu Takže náplň mě přišla zhruba na 600 Kč.Matroš tak na 300.A používám stale dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:28 Muž Horác [3942] Re: jajaapaja
Máte spočítané, na kolik Vás to asi tak vyjde? Já jen, že voda z RO vychází v porovnání s destilkou poněkud levněji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:10 Muž jajaapaja [174] Re: Nikol
Já si destiluji sám a vodu běžně používám na ředění naší velice tvrdé vody.Musím dávat 1 ku 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 22:21 Muž elko [30] - SumciRe: Nikol
Destilovaná voda je mrtvá voda,opravdu se používá k změkčení běžné vodovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 21:03 1trebor Re: Nikol
destilovaná voda se přidává když je voda tvrdá a je potřeba ji změkčit. Pouze v destilované vodě by toho moc nepřežilo. Je potřeba znát parametry vody a podle toho se může část destilované vody přidávat.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 10276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1903-destilovana-voda