Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tipy, triky a rady (nejen pro kutily)

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tipy, triky a rady (nejen pro kutily)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:23 zuzza Re: grunda
a nebo jiný odkalovač i s hadicí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: zuzza
když nebudou, zkus nějaký vodomat, nebo zahradní centrum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:09 zuzza Re: Yirka
no nevím jestli tam budou hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:47 Muž Yirka [9118] Re: zuzza
Mělo by mít v sortimentu každé slušnější železářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:30 zuzza
Dobrý den, kde mohu levně koupit hadici k malému odkalovacímu zvonu. Průměr trubky asi 12 nebo 13mm :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 12:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: Designer
I anubias s ní krásně držel na zadním skle akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.04.2015 09:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Upevneni rostlin
Asi vsichni znate, jak se neustale vyhazuji spodni casti rychlerostoucich rostlin a nahrazuji novymi. A neustale se to sazi, kdyz je to vzadu, clovek tam nevidi, stale ryje do dna, a kratsi kusy navic nekde v housti zustanou ve tme. Kdyz navic rostlina potrebuje vice svetla a je ji jen kratsi kus, kam ji zasadit? A co kdyz ani nekoreni?

Nakonec jsem na to prisel. Vezme se takovato prisavka www.tommiland.cz/… (prisavka s okem pro hadici), svazek rostlin se pres to prostrci a prisavka se lipne na zadni sklo do urovne, ze za rostlinami prisavka neni videt, ale rostliny mame tak vysoko jak jsme chteli, a svetla maji blize hladine dost :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Ono jeste neexistuje, takze klidne do tabule skla, a nejde tak uplne o akvarium, ale o box se sterilnim prostredim. Ovsem jeste musim vymyslet tesneni vymennych rukavic (krouzky uvnitr a vne rukavice) a par dalsich drobnosti okolo (vetsinu uz mam v hlave). V kazdem pripade diky, jsem rad ze ty diry nebudou problem.

Nejlepe je to asi vysvetleno zde: rybicky.net/forum/18093… :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.02.2015 16:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Ty díry ti vyvrtají asi bez problémů ale ne do hotového akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2015 12:37 Muž RadekH1 [129] Re: Designer
U nas je to myslim 2x tloustka skla = minimalni vzdalenost otvoru od hrany
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Asi bych prubnul nějakej větší SKLOSERVIS , ale nějak mi hlava neslouží kde ho poblíže Tebe hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 12:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Rezani skla
Prosim, nebudu sklenare moc trapit, kdyz budu chtit 20 az 30mm od okraje tabule skla (ne v rohu, jen na strane) vyriznout dve kruhove diry o prumeru 100mm s rozteci stredu okolo 300mm? Posle mne nekam, nebo je to bezne proveditelne? Pouzil bych neco jineho, ale libi se mi nepropustnost skla pro "tvrde UV".

EDIT: Ja bych se sel rovnou zeptat, ale rype mi to v hlave ted, a v nedeli se jit zeptat, i kdybych ho sehnal, tak mne nekam odesle dost pravdepodobne, bez ohledu na slozitost one operace... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 17:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Bošek
Naprosto jednoduché a fungující jak kupované ano Já měl odkalovač vyrobený z plastového pouzdra od SDS vrtáku. Do akva 12L používám vyrobený z plastové zkumavky, kterou u doktora dostáváte na moč a na něm vzduchovací hadičku. Stihnu akva odkalit a mám to tak akorád 1/3 vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   13.02.2015 10:17 Muž Bošek [53] – Odkalovač
Fotka k příspěvku Při založení akvária jsem zapomněl koupit odkalovací zvon a když jsem chtěl poprvé odkalovat,
bylo samozřejmě v nejbližší prodejně zavřeno - neděle :-D .
Tak jsem doma hledal, co by se hodilo, narazil jsem u manželky na lahvičku GlissKuru (nebo jak se to píše).
Je čirá a perfektně sedne hrdlem na půlcoulovku. Dno jsem odříznul a nad plamenem sporáku zahladil okraj.
Na druhý konec hadice jsem ještě nasadil plastovou trubku, co doma ležela - opět vnitřní průměr akorát na nasazení.
Trubka zaručuje to, že je konec na dně kbelíku a nemá šanci vypadnout.
Udělátko se osvědčilo, takže ke koupi originálu už nedošlo :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2015 18:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: snehulda007
Kolecko s LED rekneme za 300Kc, potazene uretanem, vcetne privodniho kabliku 80cm s konektorem. Ono bylo totiz puvodne vymysleno k necemu jinemu. Dve ta kolecka staci nad 54l akvarium (rekneme klasika 60x30x30cm), jedno nad kostku 30x30x30cm, a snadno je prilepis dobrou oboustrankou na zrcadla na dekl (kdyz najdes vhodne misto, maji prumer 90mm a cistou plochou zadni stanu). Dve daji do 54l akvaria svetla asi jako 15W zarivka se slusnym reflektorem. Tri kousky uz jsou nad klasickych 54l slusna porce svetla, a stale se daji (az 4ks) uzivit jednim spinanym adapterkem do zdi 24V/500mA v cene kolem 200Kc.

No a do lampicky? To muzu odecist privodni kablik, lepeni kabelu epoxydem (aby se neutrhl), jen nacinovat uretanem nepotazena pajeci mista... za 250Kc mne nebudou bolet ruce ;-) .

Kdyby to nebylo hobby, asi bych si rikal, ze se dru za nic, ale takhle mne muze jeste tesit nejake to konickem zaplacene pivko, zkratka vsem pro radost :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 17:32 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
No nejlepší by bylo napsat návod s fotkama a na konec pro jistotu napsat cenu, za kolik bys byl ochoten udělat to kolečko s LED. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: snehulda007
snehulda007 napsal: Nechtěl bys hodit postup výroby do článů,nebo sem dát odkazy kde se dají sehnat komponenty?
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/… (lze i mensi kus, pro mne je fajn vetsi)
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
cz.farnell.com/…
neco jako zatez do krabicky, dost tezky je k tomu i kremicity akvarijni pisek,
vterinak
a cerna matna akrylova barva ve spreji z Hornbachu (plus samozrejme maskovaci paska).

Nepredpokladam, ze ten vycet nekoho potesi, staci si to secist pro vyrobu jednoho kusu (pac koupit treba uretanu, barvy atp. jen trosicku, jaksi nejde), a bez bezneho naradi, vrtacky, pajky a aspon nejakeho vybaveni pro vyrobu plosnaku (ci draz nechat vyrobit), plus koupe par LED s dopravou...

Kdyz je cim, a clovek ten material a vybaveni bezne pouziva, je to samozrejme jine.

Ma cenu ten navod psat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 15:59 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
Tak to je paráda... Nechtěl bys hodit postup výroby do článů,nebo sem dát odkazy kde se dají sehnat komponenty? Hlavně ten Enterprise :-D A nebo to začni sekat jako seriovku a a sem hoď jen konečnou cenu. Obchodní název už máš :-D Opravdu to vypadá hodně dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 23:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Designer
Ta první fotka, to je jak Enterprise ze Star Treku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 22:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bison
Drahe to neni, ale nechas na tom ruce. Co se tyce toho kolecka s LED, to klidne muzes mit, mam jeste dalsi 3 na stole, uzivi to adapterek do zdi 24V/120mA, a zbytek se da lidovou tvorivosti vselijak. Ono by asi bylo nejjednodussi najit nejakou vhodnou levnou lampicku jinak k nicemu, a dat do ni ty LED. Pri =24V napajeni se neni treba bat o zivot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 22:22 Bison Re: Designer
Bezva počin potlesk kdyby byla taková nějaká za solidní peníz k mání šel bych do ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   25.01.2015 21:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Lampa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hotovo, vic asi po dost nahodne hromadce elektroinstalacniho materialu nemuzu chtit :-) .
Za kvalitu fotek se omlouvam, moc lepe to prave ted neni jak...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 23:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Podpora potesi, vic vody bych opravdu ocenil :) .

BTW, je to k nevire, ale Monty mel pravdu, odmasteny laminat s plastem husiho krku prstolepem drzi (tedy aspon relativne slusnym). Ty draty totiz dost pevne drzi v tom husim krku, takze jak se husi krk serizne, mazne vterinakem, a natlaci k laminatu (PCB, kam jsou pripajeny draty), je to tak rovnou primacknute a nemusi se to ani drzet nez to zatuhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 22:57 JoKa Re: Designer
Jirko začínám mít pocit, že máš doma hrozně málo akvárek, protože se evidentně nudíš... smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   21.01.2015 22:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Lampicka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak lampicka drzi, je to O.K. Jeste to umyju od tavidla a laknu, ale to uz je detail, prototyp funguje jak ma, drzi to jak se to nastavi, sviti to... co chtit nad minicko vic ;-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: snehulda007
Fotak nemam u sebe, ale to neva, lampicku z LED na plosnaku uz jsem ukazoval vickrat, treba tady: rybicky.net/k/forum/637409_2.jpg
Jen ta na fotce je pro nanoakvarka strasne moc, mam navrzenou malickou s prumerem 90mm, se 14ti LEDkami, okolo 300lm. Nad low-tech by to melo stacit na kostku tak 30x30x30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:39 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
Zrovna řeším světla nad nano akv. a tohle vypadá zajímavě... mohl bys sem prosím hodit fotku a nějak specifikovat "lampičku z LEDek na plošňáku"? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2015 19:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
kápni na to vteřinák ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Nejde o drat, ten provleceny deskou a pripajeny drzi super. Jde o ten konec husiho krku, prechod k desce. Tavku moc pouzit nechci, rad bych cisty spoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Já bych spíše vyzkoušel jeden tlustší drát (třeba 10mm2) do toho už by se dala vyvrtat 2mm dírka a šup šroubek skrz desku na jistotu , nebo na ty tenší drátky , na ně našroubovat dlouhou matku co používáte třeba na můstky , a skrz plošnák zase šroubky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:20 Muž Strojek [141] Re: Designer
A co zkusit tavnou pistoli na plasty(bile valecky) ... tou by to mohlo drzet. www.kestrel500sx.zlatnicepardubice.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 19:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Jeste chci zkusit sikme seriznuti husiho krku, dotazeni nadoraz az k plosnaku, prilepeni, a striknuti plosnaku na cerno. Uvidime jak to bude vypadat a hlavne jak a cim to bude drzet prilepene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2015 19:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
OT: A kdyz diky zkouseni blbosti nestihnete kloudnou veceri jako ja, zalejou se vodou z rychlovarne konvice dvoje instantni nudle bez tech sajrajtu co k nim bali, par minut se to necha stat, voda slije, zalije se to hotovou bolonezou z pixle (idealne z vyprodeje za 50% ceny), zasype syrem (pozitri prochazejicim lhutou, taky za 50%), ohreje v mikrovlnce, a spagety bez sporaku jsou na stole.

Priste servirujeme "Kure horkovzduskou", aneb "Jak netradicne zalozit ohen" smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Lampicka nad mala akvaria
Koupil jsem cerny husi krk s vnitrnim prumerem 6mm a dostal do nej dva draty "tvrdaky" s prurezem 2.5mm2. Nejprve to jde, po 20cm hur, po 30cm hodne hur, no proste pulmetr tam dostane akorat tak nekdo kdo moc chce - nemel jsem chut to necim mazat.

Ma to sve kouzlo. Ten husi krk totiz s temi draty drzi dost dobre tak, jak si ho clovek natvaruje, a cerny husi krk pri tomhle prumeru i dost dobre vypada. Takze se da si na konec dratu pripajet desku s LEDkami a na druhy konec dat bud svorku, nebo to zarazit do neceho tezkeho... to uz je celkem fuk.

Neunese to buhvi co, ale lampicku z LEDek na plosnaku nad nanoakvarko s prehledem, alespon pri delce do 50cm, kratsi pochopitelne drzi lepe. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Hadice
Jako na potvoru jsem potreboval hadici s malinko vetsim prumerem, nez jsem mel, stacil by mi i sirsi jen konec a dalsi vetsi uz byla zase moc, k vzteku, specialne kdyz jsem ji chtel nacpat tesne do diry, kterou nemohu zvetsit, takze mi slo o jeji vnejsi prumer... Slo o cirou beztlakou hadici.

Nahral jsem ji opatrne nad sporakem, zarazil do ni konec varecky s vhodnym prumerem a schladil studenou vodou s tou nasazenou vareckou. Hned byl jeji konec akorat, po takovem schlazeni nema tendence prumer menit, zustane tak ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 21:11 Muž Jar-oslaw [674] – ja a spol
kobercovy kytky misto sterku polozit na primereny kus mokitanu,prelozit perlinkou a prisit.
drat na lov plankonu do sitky nemusite kupovat,staci použit z rozkladaciho susaku na pradlo,odriznout pilkou na zelezo.teleskopicka tyč mozno pouzit dutou rukovět ze smetaku,taky byvaj teleskopicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2013 00:00 - Re: aleshora
Kúpiť predradník a namontovať niekde na kryt.Alebo do krytu ak máš krycie sklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2013 16:15 Muž Kryštof [314] - Amerika – Vlastní složka potravy pro ryby
Zdravím, uz dlouho používám metodu sušení řas, na pustím si z odkalováni 5ti litrovku a hodím tam růžkatec, sklenici umístím na jižní okno, asi měsíc takto nechám jen tak, po měsíci vypustím vodu a nechám zaschnout, po zaschnutí seškrábu a pak je nadrolím, poté tím krmím elegansky, artemie, a přidávám do vloček ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:52 jitkaS Re: Designer
Jo, tak to přesně používám já. Dřív jsem používala truhlářské svorky, ale byly kovové a abych nepoškrábala akva musela jsem je vypodložit kouskem molitanu. Tyhle jsou lepší, jen je třeba pořádně nasadit, když to chytíte jen tak na krajičku vlastní silou se mohou zacvaknout a pak "uletí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Ne ne to byl kolíček na prádlo a měl v té části kde se prsty mačká, aby se protistrana otevřela, díry kam mě akorát pasovala hadička, kterou jsem používal k napouštění... Měl dost zvláštní tvar a fungoval kdysi skvěle ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2013 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Tak ona je k tomu ucelu delana, at kolem kabelu netece do bedny rozvadece atp. A diky gume v tulipanu svira bezvadne, to je jasne, je to dobre vymyslene a o ruzna pouziti si to primo rika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 14:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
je to ideální věc ta průchodka. Mám je na všech flaškách, na atremku, ..., dokonce jsem tak udělal i průchodky k vnějšímu filtru, kterej jsem si kdysi stavěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 14:52 aleshora – Nové osvětlení kvůli špatné tlumivce
Ahoj, odešla mi v krytu nejspíš tlumivka - na startéru není žádné napětí. Ta je samozřejmě zalitá a nedostupná. Prosím o radu, kdyby někoho napadlo nějaké výhodnější řešení, než koupě nového celku ;-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: davidek75
Jo jo, pancerovy zavit, "Panzergewinde"...
Ale je fakt, ze kdyz jsem chtel kdykoli pres pult PG-7 pruchodku, nic jineho jsem nedostal. Ono rikat, ze chci takovy ten plast do diry, jak se to utahne matici zezadu a vepredu je tuplipan a to se zhora prevleka matici a vevnitr je guma... uz ted mne boli huba :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 12:04 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Designer
Než chtít vývodku Pg7 je lepší říct vývodku tak a tak velkou , Pg je označení závitu , prodávají se i s označením M - metrický závit , v krámech kde to prodávají jsou zvyklí že tam chodí i lidi neelektrikáři a když se to popíše co chci a na co to chci tak oni už budou vědět .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 11:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Poradne tluste kolicky existuji stale. V dilne pouzivame tohle:
gola-sada-tona.cz/…
Existuji v ruznych velikostech a svira to rozhodne dost silne. K akvarku jsem to jeste nepouzil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2013 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Pokud tu pruchodku budete kupovat jinde, elektrikari ji rikaji PG-7 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 11:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Designer
To co navrhuje Danila, je bez lepení, tavení a proto je to ideální ;-)
Ten systém používám taky, ale na artémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 11:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Danila
Fotka k příspěvku A ja tenhle trik jeste malinko rozsiril.

Vezme se zeleny krizek pro spojeni akvarijnich hadicek (roztrojka). Ten neni stredove zcela symetricky. Odriznou se z nej dva bocni vyvody a uprostred se prepuli.
No a pak se manikurnimi nuztickami (otacenim jedne celisti) vyrizne krasny otvor do vicka PET lahve, kam presne sedne osazeni te oddelene casti z toho zeleneho krizku.
Pak uz se jen vezme pajecka (pouzivam na to malou plynovou, ale jiste to pujde pri trose sikovnosti i s obyc trafopajkou) a to co zustalo z toho krizku uvnitr spuntu se postupne k tomu spuntu pritavi. V podstate se promisi ty dva plasty, jsou asi chemicky dost podobne, jde to dobre, jen to chce cit a vicko neprotavit skrz. Kdyz se stane, ze se podari zatavit i dira, zadne drama, ostre manikurni nuzticky ji snadno udelaji zpet (samozrejme se jimi vrta z vnitrni strany spuntu.

Tesni to dobre a protoze se tam nic nepridava, zadne lepidlo, je to i chemicky odolne jako puvodni zatka od PET.

Pro jistotu pridavam obrazek, v rychlosti nacrtnuty, snad pochopitelny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.05.2013 07:35 Muž souky [592] - RostlinyRe: kofejn
ono to bylo spíš myšleno jako varování, kdyby někdo chtěl rvát do akvária měď.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18781