Přihlásit se RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

rostlinna-akvaria.cz
Přejít na předchozí stránku Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek 1  - RAPRe: hr
Jestli mi tu nějaký RAP bude psát o tom že si choval doma vzrostlé oceláty v 160 litrech a jako debilní připomínku k tomu napíše ať už v uvozovkách nebo bez nich že si hráli s kocourem.
To je jako co,?, Recept na spokojený život takových ryb nebo nejubožejší argument neznalců chovu ryb " mě to tak funguje". No to snad nemyslíte vážně.

V prvé řadě by jste se měl uklidnit a přestat vyšilovat.
Nikdy jsem netvrdil, že je to recept na spokojený život ryb. Popsal jsem realitu, kterou jsem zažil. Mimochodem, nenapsal jsem velikost a stáří mnou chovaných ryb.
Co se týče velikostí nádrže pro chov ocelátů, souhlasím s vámi, čím větší, tím lepší. Ovšem vaše ale už teď mají plavat v 160 x 60 x 60 a ne takové louži to není pro dvy 20 cm oskary ani náhodou je přehnané! S citem zařízená nádrž o objemu 250-300litrů při normální péči bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - RAPRe: Tomáš
Těžká odpověď, neznám tvé akvárium. Před cca 10lety jsem měl 2 vrubouše ve 160litrech a byli v pohodě a ještě si "hráli" s kocourem. Úžasné inteligentní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: RAP
Jednoznačně!
 Reagovat na tento příspěvek 1  - TomášRe: RAP
jasně naprosto stebou souhlasím,ale musím volit akvarium podle možností,takže si myslíš že to je kůli akvariu které je malé?
 Reagovat na tento příspěvek 5  - RAPRe: LiborSprysl
Já si stejně myslím, že vše začíná kvalitou vody a ta se za poslední roky na většině území dost zhoršila.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - TomášRe: LiborSprysl
snažil jsem se oto aby prostředí bylo dáseříct stejné jako v minulé nadrži,nové akvárium je asi o 50 cm delší ,jinak to stré bylo zase o 15 vyšší nevím jestli to může hrát takovou roli jinak jsem zachoval vše původí.Jediné co jsem si ted uvědomil je na tom novém je na zadní stěně tapeta.Jinak akvárko má 190 L ,zase si myslím že pro dva 20cm vrubozubce by mělo byt prozatím dostačujícíPředem díky za odpověd;)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: Tomáš
Ten dotaz evokuje situaci - stolitrová nádrž a v ní leží napasovaní vrubouši tisknoucí se k sobě. Ve stodvaceti litrech jim to začalo vaklat a nemohou se tisknout. smich Ale protože si nemyslím, že tomu tak je. Pak jedině přidám, že aklimatizace může trvat déle. Zvláště u starších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Tomáš – Vrubozubec
Ahoj chtěl bych se zeptat, asi před měsícem sem přemístoval vrubozubce cca 20cm 2ks , do většího akvaria asi o 20 L ,přijde mi že v tom starem byli spokojenější a přitom bylo menší.Nechtějí moc žrát,vypadají vyděšeně ,a jako ve stresu ,ale na bok se nepokládají ,už nevím co stím trvá to asi měsíc ve starém akvárku se chovali naprosto normálně,jinak ryby vypadají zdravě, předem díky za každou odpověd..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: Neyo
Toto vypadá jako "přetažený" produkt asijské výroby. Obecně vzato mi většina závojů na rybách nevadí - ba ani na těch neonkách, jako mnohým smich odpůrcům dlouhých ploutví - avšak v případě cichlid už tak nejásám (výjimkou jsou snad nekonfliktní ramirezy), ale v případě velkých cichlid mi to možná i trochu vadí. Pokud se podíváte na asijské oceláty, tak mají všichni o něco delší ploutve, než je tomu u přírodní populace a ve společné nádrži s těmi krátkoploutvými velmi špatně komunikují. Tenhle pašák na videu si dokonce myslím že bydlí sám nejen kvůli tomu natáčení...
Takže pokud naháníte sólistu, hledejte v asijských rybách. Ale dobrotu to dělat nebude v případě chovu s jinými rybami.
Edit: Teď jsem vás načapal v jiném tématu, jakou plánujete obsádku...oceláti s rivuláty...540 litrů...No to není dobrá volba....
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Neyo
Neví někdo kde by se dal sehnat Long finned? viz www.youtube.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - Cosmogagy Re: Neyiiiq
oba filtry jsou dostatečně kvýkonné :-) vyber si podle designu... (mně osobně více pasuje FX5 jak designem, tak konstrukcí)

A ten sumeček žraločí není dobrej nápad.. nech jen vrubouše a gibbouše, nic jinýho bych nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Neyiiiq
Fluval fx5 pro 540l akva a oskary? Nebo ktery jiny byste doporucovali? Slysel sem ze je potreba vykonny filtr protoze to jsou prasatka. Chci tam hodit 2-3 oskary 1 gibicepsa a sumecka zralociho (nebo jinou rybu zde si nejsem jeste jisty).
Nebo radsi Eheim professionel 3 2075? Stejná cena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: Alkestis
Všechny velké cichlidy jsou osobnosti...Jen ty oceláti jsou opravdu tak trochu jako ti "baseti" smich Teda proti těm ostatním cichlidám mi připadají jako "momentálně opoždění" smich Takovým salvinům třeba v pojídání živých rybiček radit netřeba smich
 Reagovat na tento příspěvek 1  - R Silent Re: Alkestis
Oceláti jsou inteligenti :) . S jakou grácií mi žerou z ruky. Pravda, občas sežerou nějakého toho menšího spolubydlícího, ale když se podíváš do těch jejich psích očí tak jim to musí člověk odpustit :-D .
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Alkestis Re: Yirka
Nene, v té šedesátce je nemám. ;-) Dočasně jsou v 250l Pokud možno, tak už kolem vánoc bych ráda postoupila aspoň na těch 400l Ne-li více - čím více tím lépe. :-)

Mimochodem pamatuju, když jsem jim donesla první várku živých rybiček. Vůbec nevěděli jak na to. Každou chvilku připlavali ke sklu a koukali na mě jakoby čekali, že jim s tím poradím, nejlépe abych jim je chytila.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - R Silent Re: Alkestis
Mám dva dvaceticentimetrové kousky a chovají se úplně stejně. Jestli se jedná o pár zatím říct nemůžu, protože se ještě netřeli a pohlaví bez toho lze jen těžko určit. Ovšem vzhledem k tomu jak se k sobě mají bych to tipoval na párek.
Mimo téma. Nechápu tvou reakci na Jirkův příspěvek. Spousta chovatelů si nepřečte ani základní informace co jsou tu v atlasu tak sem nahodil odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek 8  - Yirka Re: Alkestis
Je to trosku jinak. Pises ze jsi zacatecnik a vetsina z nich se zpocatku tezko orientuje na strankach a atlasu a ani nevi ze tu ty informace jsou. Myslel jsem to dobre.
Skutecnych dobrych chovatelu techto rybek zde neni kvuli jejich narokum tak moc, ale urcite se nektery ozve. Tak se necerti.
Edit: Doufam ze je nemas v te sedesatce. To by tomu trojimu cteni informaci neodpovidalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Alkestis Re: Yirka
Ano, ano tyto odpovědi mám moc ráda. Když člověk něčemu nerozumí a zeptá se zkušenějších, tak je odkázán zpět na článek, který četl již aspoň třikrát. Konec konců je to jednodušší než napsat dvě věty a nebo přiznat, že to neví.

Konec konců je toho tady na těch fórech více než dost. Na otázku se člověk dozví samou kritiku a spoustu věcí okolo, ale to na co se ptal NE. Opravdu zodpovědný přístup zkušenějších chovatelů jak předat své vědomosti a vychovat novou generaci ZODPOVĚDNÝCH akvaristů.

PS: Stačila by i jedna věta. "Jsou moc malý počkej si rok." rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Yirka Re: Alkestis
Par zakladnich informaci z atlasu: rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Alkestis – Pár nebo kámoši?
Dobrý den,

mám dva vrubozubce paví - albíny. Momentálně mají cca 10cm. Jsou neustále nalepení na sebe jak kdyby byli svázaní provázkem. Kam se hne Ginger, tam plave ihned i Bridget. Je možné, že by se člověk trefil na pár nebo to je normální chování mrňat?

Omluvte mou neznalost tohoto druhu. Jsou to moji první (jak s nelibostí říkám) pokusní králíci. No ale nějak se přeci začít musí. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - R Silent Re: dblazeks
Moji vrubouši milují Hikari Cichlid staple, Tetra Cichlid granules a Sak Energy. Ovšem ze všeho nejraději mají mouchy a moučné červy no a ryby. Nedávno mi jeden z nich sežral pěticentimetrového panceřníčka. :-) V každém případě jim trvalo týden než se plně aklimatizovali a začali normálně žrát.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - dblazek Re: jamajcan
A nevadí to, že nežerou?
 Reagovat na tento příspěvek 1  - jamajcanRe: dblazeks
Dej jim ještě pár dní čas.Bude to asi způsobeno reakcí ze stresu na změnu prostředí a hodnot vody.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - dblazek Re: dblazek
Teprve až dneska se prohání po akvárku. Ale mám problém, všechno žrádlo co mu dám tak rozkouše a vyplivne (tetra cichlid sticks, sušený červi, mražený patentky). Prosím poraďte. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek 1  - dblazek
Dobrý den mám vrubozubce od pondělí a furt jsou zalezlí když zhasnu na chvilku vyplavou a zase se schovají co mám dělat,nebo se ještě teprve rozkoukávají? děkuji
Edit: A ani moc nežerou. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: Martin
Pro krnící zakrslíky ano...pro 4 třiceticentimetrové ryby ( a to oba druhy dosáhnou jako prd) je to fakt docela málo no :-|
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Martin
Mám dva vrubozubce a dvě parmičky žraločí ve 180 a je to pro ně velké dost, 120 stačí pokud je dost dlouhá ... na výšku místo moc nepotřebují jelikož se převážně zdržují u dna, důležitá je kvalitní filtrace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - Alkestis – Návyk
Dobrý den, chtěla jsem se optat... Jak dlouho tak vrubozubcum muze trvat nez si zvyknou na nove prostredi? U jesteru to byva tak tyden, dva... tak by me zajimalo jak dlouho to tak muze byt u rybicek... Zerou, to jako jo. Srdicko si dali moc radi, ale jsou neustale schovani a jeste ke vsemu me trosku znervoznuje, ze za kazdou cenu si museli vybrat ukryt u kerickovcu, jak kdyby toho tam meli jinak malo na schovani...
 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: drakpd
Ono asi opravdu hodně záleží na lokalitě... ;-) Zrovna v lese bych to nechal na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - drakpdRe: LiborSprysl
Koukám že konečně normální příspěvěk než jen samý zákonem chráněný a hotovo! Já mam kousek od baráku v lese rybníček kde se sejdou snad všechny žáby z okolí a člověk by jich byl shopnej přivezt klidně plnej kolec a znát by to tam nebylo takže tich pár pulců by byl určitě hroznej hřích když bych dal rybkám :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 1  - LiborSprysl Re: Pepan
Bych teda vsunul jednu kacířskou myšlenku... smich Mám na zahradě čtyři "louže", které zjara zokupují žáby ze širokého okolí...Pulců stovky...Rozměry těch vodních ploch nejsou opravdu nijak ohromné, takže úživnost je limitovaná. Také jsem v prvních letech jásal nad tím množstvím pulců. Jak zachraňuji rozmnožování obojživelníků, kterých u nás tak ubývá... Méně jsem pak jásal nad tím obrovským úhynem hladových. Protože mám tedy dravců také požehnaně, začal jsem stavy redukovat a ejhle, úhyny se nedostavily a do žabek metamorfovalo skoro všechno. Takže je třeba hledět na problém s krmením pulci i z jiného úhlu pohledu, než tak jednostranně, jak jste to tu předvedli... ano
 Reagovat na tento příspěvek 7  - Cosmogagy Re: Pepan
Mám takový pocit že se nepleteš :-)

drakpd - raděj si pořiď třeba stolitrový akvárko, hoď do něj cca dvacet mixových gupek (5 samců a 15 samic), a za pár týdnů budeš moct Vruboušům dávat ke žrádlu kvanta potěru.
 Reagovat na tento příspěvek 5  - Pepan Re: drakpd
Mám takový pocit že naše žáby včetně všech vývojových stádií jsou zákonem chráněny.
 Reagovat na tento příspěvek 3  - drakpd – Pulci jako krmení pro Vrubozubce
Zdravim, chtěl bych se zeptat zda nemáte nějaké zkušenosti s krmením pulcema. Momentálně je jich všude plno, tak si myslím že by to mohlo být dobré spestření stravy pro Vrubozubce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - Romy Re: simson
 Reagovat na tento příspěvek 1  - simson – vrubozubec paví
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak rozeznám samici vrubozubce pavího od samce děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - katterinecka Re: Fokker
myslíš že tygry v zoo taky krmí kornflejkama?
 Reagovat na tento příspěvek 1  - FokkerRe: katterinecka
Mojí znamý mají 450tku,kterou nepoužívají ,takže by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - FokkerRe: katterinecka
Krmím je SAKem 55
 Reagovat na tento příspěvek 1  - TěhňajsRe: Fokker
Do vánoc to stačí ... Pak si uděláš štědrovečerní večeři :-)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - katterinecka Re: Fokker
a kdy tu čtyřstovku plánuješ? už máš domluvenýho sponzora?
 Reagovat na tento příspěvek 1  - FokkerRe: Těhňajs
vím pro pár je asi nejlepší 400 litrů. Jelikož jsou ještě takhle malý tak jím to PROZATÍM stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - katterinecka Re: Fokker
to chceš opravdu chovat vrubozubce ve 120cítce ne natož dva, tam se budou jen trápit, je to pro ně malé a bude těžké udržet dobrou kvalitu vody
rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
ještě řekni že je chceš krmit vločkama
 Reagovat na tento příspěvek 1  - TěhňajsRe: Fokker
120?? to tedy není moc pro tyhle velké ryby!
 Reagovat na tento příspěvek 1  - FokkerRe: katterinecka
To bylo jen na focení jinak mají 120tku :)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - katterinecka Re: Fokker
jaký pro ně máš akvárko? Doufám že ne to ve kterým jsou focení
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Fokker – Vrubozubci .- pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mám doma 2 vrubozubce a rád bychc htěl vědět jejich pohlaví. :-( Pokud by někdo věděl byl bych mu strašně moc vděčný ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - raclav – žadost o radu
Dobrý den, mám vrupozubce pavího a v akvárku se mi udělaly šneci. On je téměř všechny sežral a teď už čtvrtým dnem leží na dně a nemůže se pořádně hnout a asi ani vylučovat. Nejde mu nějak pomoct? Co jsem se ptal tak všichni říkali že si musi pomoct sám.
(akvárko cca 320l, vrubozubec paví, krunýřovec síťovaný oba cca 20cm)
díky raclav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - BikerJames Re: van der
No nepochopil jsem to z tvého popisu asi přesně hmm Ale myslím že je to jen dočasná situace asi budou ještě mladí ne? Zatím se jen tak škádlí.

Jinak se mrkni třeba do inzerátů zde i na jiném servru, tady zrovna někdo vrubouše prodává.
Ale mysli nato že potřebují velké akvárko. Nevím jaké máš ale až ti povyrostou na nějakách 30 cm i víc může jim být v 5. kusech těsno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 1  - van der – rivalita red tiger x albín
Dobrý den,

mám dva tigery (většího a menšího) a jednoho albína ten je mezi nima, ale spíše velikostí k většímu tigerovi. Od té doby co jsem k nim (větší tiger a albín) hodil malýho tigera, tak začali oba tigeří lehce najíždět do albína, který se vůbec nebrání. Chápu, že se mu nechce narážet do většího tigera, když spolu před tím žili jako nerozlučná dvojce, ale po tom malym špuntovi kdyby se ohnal, tak ho musí zabít. Prcek má teda kuráže :-). Myslíte, že mezi nimi (albínixtigeři) může vznikat nějaká rivalita?

Jinak jsem se chtěl ještě zeptat, zdali nevíte kde by se dali ještě sehnat další druhy těchto krásných ryb. Nejlépe kolem Pardubic a Hradce Králové. Jelikož tady je to samý red tiger a albín. Žádny natural či obyč tiger.

Moc díky všem za reakce.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12695x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875-vrubozubec-pavi--chov?od=167