Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez substrátu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Akvárium bez substrátu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:59 majkl1986 Re: Snowy
A nenapadlo tě z té nádobky udělat něco jako wabi kusa? možná by to vypadalo líp :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:19 Žena petulinakk [2016] Re: Snowy
Každá kryptokoryna má dost rozsáhlý kořenový systém, tak je otázka jestli jí bude vadit nebo ne když bude mít jen trošičku substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 17:31 Žena Snowy [24] Re: Benjojs
Děkuji moc z tipy, tu řasoukouli chci zkusit, hrozně mě to láká. Kryptok. flamigo v kombinaci s anubiasem Barteri var. nana Golden se mi líbí, prostě trochu barviček na sametovou zeleň toho koberce. Akorát tu kryptokorynu nevím, jak zasadit, stačil by kousek té rašelinové rohože?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:06 Žena petulinakk [2016] Re: RAP
On to byl mimojiné pokus jak obstojí akadama a liapor v tak malém objemu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 16:45 RAP Re: petulinakk
Měla jsem dvě šestilitrová akvária na parapetu, jedno s akadamou, jedno s liaporem
Do takovýhle to chce jemnou frakci, např. jemný písek nebo Rataj profisoil(náhrada liaporu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 12:32 Benjojs Re: Snowy
snowy zkus použít řasokouli, tady je článek jak na to rybicky.net/clanky/759-rasokoule-ve-forme-koberecku-v-akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.03.2013 12:26 Žena petulinakk [2016] Re: Snowy
Měla jsem dvě šestilitrová akvária na parapetu, jedno s akadamou, jedno s liaporem, a osázet se to dá :-) já tam měla lilaeopsis, kryptokorynu flamingo a nějaké plovoučky, vypadalo to dobře, akorát ty kuličky obou substrátů vypadaly vzhledem k velikosti akvária obrovské :-)
Mechů bych se nebála, většinou nerostou moc rychle, a pokud by přerůstal, tak se prostě zastřihne, ono jim to i prospěje.
Nějaký pěkný kámen nebo kořen by byl určitě ozdobou i v takovém pidiakvárečku.

Inspiraci zkus najít třeba tady rybicky.net/nadrze/…
dají se tam zadat parametry hledaných akvárií, ve třetím řádku je "objem od" a "objem do", zkus zadat příslušnou litráž, klidně i plus mínus nějaký litr, a uvidíš :-)

Namátkou třeba
rybicky.net/nadrze/15529
rybicky.net/nadrze/16760
rybicky.net/nadrze/17647
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:14 Muž DrChila [243] Re: Snowy
Tak pokuď máš malý rybičky čerstvě narozený tak se to dá využít tam je jenom problém udržet vodu čistou(nejlepší je brát zaběhlou vodu z jiného akvaria) když tam nemáš ani žádné dno a hlavně udržet teplotu tak malý topítko není. Já mám odchovnu na pidi potěr co jsem měl pestřence a mám a nadávám na to jak je to malý natož 6 litrů. Ale když to užiješ tak to je fajn bez substrátu ti poroste jedině ten mech a nebo tam hodit celou kytku i s košíčkem. Nic lepšího mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:10 Žena Snowy [24] Re: DrChila
Pořád lepší to nějak využít než koukat na prázdnou nádobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:55 Muž DrChila [243] Re: Snowy
No 6litroví akvarium osázet:-D tak to musí bejt sranda. no tak jedině na perlinku namotat jávskej mech a zatížit pár kamínkama po stranách nebo nevim 6litrů to podle mě nemá žádnej užitek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:38 Žena Snowy [24] Re: DrChila
Nerozumím, na co se ptáš. Chci si prostě osázet prázdnou nádobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 10:26 Muž DrChila [243] Re: Snowy
a to tam máš co že tam potřebuješ nějakou zelenou věc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 09:52 Žena Snowy [24] Re: DrChila
Právě. I ty mechy jsou na tohle vysoké.
Nemám moc představu, jak to pojmout, ráda bych na dno něco jemného, myslela jsem koberec z řasokoule, ale ten asi nebude držet.

Kdybych tam dala síťku a nechala to něcím porůst, zase nemám substrát na kořenění jiných rostlinek. Když tam budu mít substrát, tak mi to bude pod tím mechovým kobercem zahnívat. Aspoň myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 09:32 Muž DrChila [243] Re: Snowy
Na zem můžeš dát jávský mech zatížit ho něčím aby nelítal. Nebo nějakou rostlinku v košíčku ono 6 litrů neni moc takže se tam toho moc nevejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 08:51 Žena Snowy [24] – Akva bez substrátu
Ahoj,
ráda bych poprosila o radu. Mám nádržku (kvádr) o objemu 6 litrů, nechci ji využívat pro chov, jen si ji prostě hezky osázet, aby mi tu nestála tak neutěšeně prázdná. Ráda bych nějaký jemňoučký kobereček, aby nerušil tu miniaturu, ale i micranthemum mi přijde do takto malé nádržky moc humpolácké. Napadl mě nějaký mech (fissidens f., X-mas moss), ale uvádí se výška až 6 cm, akvárko má na výšku 15 cm. :( Taky nevím, jak to zakořenit, napadlo mne nepoužít substrát a nechat obrůst nějakou mřížku připevněnou na dně.
Jenže tady přichází další problém - jak zasadit nějaké barevné kytky (třeba cryptocor. tropica)? Místy dát rašelinové rohože, nebo by stačil pro růst kořenů ten mech? Výběr pidirostlinek a ještě s nějakou jinou barvou je dost omezený, co byste použili? Mne napadlo třeba anubias barteri var. nana golden. Ten by se ani nemusel sázet.

Prosím zkušené akvaristy o nějakou radu, zkušenost a nápady. Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18647-akvarium-bez-substratu