Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby se dnes vyplatí chovat?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jaké ryby se dnes vyplatí chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:48 host Re: LiborSprysl
No jo, Liborku, ale to český už ty němce ani frantíky moc nebere. Ekonomika je ekonomika a kvalita českých ryb šla do pryč. Proč by brali stejnou rybu dráž když ji mohou mít levněji. A bohužel pro nás, oni se ti asiati sakra rychle učí a co je ještě horší, i v tom aby měli ryby kvalitní. Srovnej si si stav před deseti patnácti roky, pohybuješ se v tom už dost dlouho. rozzureny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:42 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
právě, si říkám kolik těch mladejch musí měsíčně být aby to vůbec pokrylo výdaje za energie, vodu, krmivo a ještě něco zůstalo. a výkupní ceny budou asi taky bída s nouzí, co jsem se třeba informoval na ty akary, tak pár firem mi nabídlo od 6 - 10Kč/ks a pak to prodávaji ve zverimexexh za 35 Kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
To si každý musí zkusit, pokud to chce dělat...ono to není "k práci" taky jednoduché...S ohledem na investice a výtěžnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:38 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
myslel jsem třeba 4x 400l a mít v tom živorodky nebo 250l akva třeba 6x pro začátek, záleží kolik druhů bych choval podle toho počet nádrží. Záleží ještě pro jaký ryby se rozhodnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Na dvacet ne, na dvě sta je dvoustovka málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Ale zase jsou české... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:34 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
tak třeba na živorodky asi taky není třeba nějak extra velké nádrže ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:33 host Re: LiborSprysl
Granuláči s bílým břichem až na hřbet za 3,50.-, viď?!! Fuj tajbl. Skoro už horší jak z asie. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Třeba neonky v nádrži po dvou, třech tisících...ale zase je dost hoňka na ně sehnat odbyt... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:24 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
No na dvacet kubíku je potřeba malá hala a sežerou mě náklady, než si něco vůbec vydělám :-D
A jaké že jsou to ty výjimky? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Upřímně a myslím, že mi věřit můžete, protože se známe...dělat ryby tak aby opravdu vydělávaly, můžete od dvaceti kubíků vody nahoru. Jsou výjimky, ale moc jich fakt není...
K dotazu B) Je to fuk...důležité je dokázat udělat první odchov... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:16 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Moucha
To je mi jasny, ze mi nikdo nerekne, heled mam tenhle druh a tuhle formu a ta jde velmi dobre na dracku :-) To by byl blazen :-D Ale zas na druhou stranu může chovat někdo ty ryby na druhé straně čr a mít místního odběratele a nemusí mu vadit konkurence na druhé straně země :-) páč já nemám prostory na to abych toho choval v x tisících kuse a ohrozil někoho na živnosti, takže spíše jako takovou bokovku k práci, protože mě akvaristika baví.

Nevím s tím dovozem, myslím, že je lepší mít ryby odchované v čr než dovozovku u které neví jak dlouho jim vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2013 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DeNNI85
pochybuju ze ti nekdo da konkretni knowhow protoze se konkurence zvysuje, kazdou chvili je videt inzerat ze nekdo rusi odchovnu a rozprodava ji.... dovozy z asijskych zemi se postupne zlevnuji a je tezke jim konkurovat, nerknu-li prorazit jako novy chovatel, ktery chce, aby se mu to aspon trochu rentovalo, je to tvrda ekonomika

zase na druhou stranu, jsem v zari mluvil s madarskym akvaristou a ten tvrdil ze u nich maji ryby od ceskych chovatelu skvelou povest a pomalu zadne jine nekupuji... ale je otazka jestli jsem mu dobre rozumel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:51 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Jaké ryby se dnes vyplatí chovat?
Zdravím Vás, přemýšlel jsem o tom, že bych se bokem zabýval chovem ryb. Momentálně mám doma větší středoamerické cichlidy, ale myslím, že to nebude úplně to pravé ořechové, protože po nich není taková poptávka. Poslal jsem pár dotazů do firem co ryby vykupují, o jaké ryby je největší zájem, tak uvidím co se dovím. ale zajímají mě samozřejmě rady od Vás, kteří ryby pěstujete. Můžete mi poradit, které ryby jdou dobře prodat a dá se tím i bokem přivydělat nějaká ta koruna?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18487-jake-ryby-se-dnes-vyplati-chovat?od=51