Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

No Planaria

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
No Planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmasita
No já bych se teda konečně přidal, protože jsem ten zázrak konečně musel vyzkoušet...dle mého je nutné dodržovat ten návod k použití. Pak bych velký problém neviděl...Na dva dny vyndám plže z nádrže, když použiji tu správnou dávku. Vyměním vodu. Měchýřovce se teda u mne nic nestalo a ploštěnky jsou pryč.

V případě Flubenolu jsem plže do takové nádrže nemohl vrátit i několik týdnů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:22 Muž kmasita [11] Re: LiborSprysl
Děkuji za zkušenosti to je docela překvapující, doufal jsem že to po pár dnech filtr odstraní a bude klid když tam píšou biologicky odbouratelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 06:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Možná to chtělo tu vodu také měnit...ty pro plže vražedné látky je třeba "vypláchnout"... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 00:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: kmasita
Těžko radit.. já jsem přeléčila No-Planarií malinké akvárko, hned po léčbě jsem vyndala cca 20cm kořen porostlý Anubiasem, byl tři dny v kýblu s čistou vodou, a pak jsem ho dala do 100 litrového akvária. V něm mi do pár dnů vymřely všechny Neritiny. Takže jim stačí opravdu malé množství. Bála bych se vrátit jí tam, asi hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 23:59 Muž kmasita [11] – Neritiny
Chtěl bych se zeptat: Budu dávat do akva s Cherrinama "No planaria" jak popisujete výše zabíjí také šneky tak chci Neritinu dát dočasně jinam. Po jaké době ji mohu vrátit spátky ( po kolika výměnách vody ) nebo ještě jinak na obalu "No planaria" je psáno biologicky odbouratelné, znamená to že si s tím biologický proces ve filtru časem poradí? Budu hlídat NO2 ale jinak zese nechci tu vodu měnit ve zbytečně velkém množství. Akva se zdá v dobré kondici... Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LangMaster
Zatím jsem se nikde nedočetl, že by No planaria uškodila rybkám. Je to výtažek z kůry palmy betelové (snad jsem napsal dobře jméno stromu). Dokáže ale zabít některé šneky. A obecně bych dával pozor u všech bezobratlých, tedy i u škeblí, raků... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 17:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LangMaster
Dávala jsem to i do akvária s neonkama a vůbec nijak jim to nevadilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 16:42 LangMaster
No ja chci hodit neonky cervene do akva kde toto lecivo a nejsem si jist.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LangMaster
Pro ryby neškodn.. alespoň pro malé razbory rodu Boraras, u kterých to mám osobně ověřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:08 Muž LangMaster [24] Re: Shoggi
A co ryby ma to nejaky vliv na ně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:07 Muž Schoggi [12] Re: LangMaster
Já jsem udržoval No planaria v akváriu asi 10 - 12 dní. Ty tři dny bylo málo. Krmil jsem velmi střídmě. Když jsem odkaloval, vždy jsem pak trošku přípravku zase dosypal. Odhadem, na odkalené množství vody. Krevetky v pohodě. Ploštěnky jsem od té doby neměl a ani jsem nemusel léčbu opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 14:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LangMaster
Ano, u té čtvrtinové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 14:42 Muž LangMaster [24] Re: malyLibor
U jaké davky zustaneš při pokračování myslím další dny po těch třech?Zřejmě asi té čtvrtinové ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:43 harpunar Re: LangMaster
Zkušenost podobná,jako u malého Libora. A účinek na 100 procent.Mám to od Clarkiho už asi čtyři roky,občas někomu dám a všichni potvrdili že je to spolehlivý prostředek. No a hlavně neškodí krevetám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LangMaster
Já mám s No planaria dobré zkušenosti. Dávkuji podle návodu, a tu dávku, co je na třetí den, dávám i další dny, dokud vidím v noci nějakou ploštěnku na skle. Pak vysadím a opakuji znovu po 14ti dnech, ale to už jen třídenní kůru. Poor, podle některých zkušeností zabíjí větší šneky jako Brotie, Neritiny, ale i piskořky a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:40 Muž LangMaster [24] – No-Planaria účinnost
Zdravím všechny co se se mnou podělí o zkušenosti s No-Planaria ja jsem ho použil a zdá se mě jako by ploštěnkám chutnal třetí den léčby jich bylo na skle jak naseto nikdy jsem jich tolik tam neviděl jště mě zajímá jestli můžu opakovat léčbu hned třeba po týdnu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 10:43 - Re: malyLibor
malyLibor napsal: Naše rozdílné zkušenosti s účinky na stejné šneky - kružníky a piskořky - dokazují, že No planaria účinkuje různě v různé vodě.

Asi tak. ano (rôzne zloženie,ph a podobne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.08.2012 08:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Než jsem šel spát jsem nad tím ještě přemýšlel. Naše rozdílné zkušenosti s účinky na stejné šneky - kružníky a piskořky - dokazují, že No planaria účinkuje různě v různé vodě. Zřejmě to nebude rostlinstvem a filtrací, protože já mám zcela jiné podmínky v krevetárku, jiné v Pagodáriu a jiné v Kancelářkém uklidňovači nervů. Co je v nich stejné je voda.
Každopádně ať je to čím chce, souhlasím s tvým doporučením akvárium při podávání No planaria (ostatně i dalších léčiv) důkladně sledovat a jak píše RadioactiWe šneky preventivně zálohovat.... Což je ale trošku problém, protože šneci jsou také častou potravou ploštěnek a na šnecích bývají ploštěnky často do akvárií zavlečeny. Takže "zálohováním" šneků by sis mohl zálohovat i ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 07:57 - Re: malyLibor
Súhlasím.Možno je rozdiel v každom akva.Rastlinstvo,filtrácia,objem-ako rýchlo sa po liečbe dokáže odbúrať,nakoľko účinkuje do pár hodín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 07:55 - Re: RadioactiWe
To mi príde ako dobré riešenie. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2012 04:42 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: prasan
prasan napsal: ..odporučil by som zlatú strednú cestu-dávkovať račej polovičné dávky a akva sledovať.. Heh a čo takto si pre istotu slimáky 'zálohovať' do iného akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 01:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Zase když budeš dávkovat poloviční dávky, tak ploštěnky třeba nezlikviduješ a ještě si na to vypěstují odolnost... a co pak? Je to divné. Já No planaria použil už několikrát, v několika akváriích, ale jsk jsem už psal s výjimkou Brotia pagodula žádné negativní účinky u šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 00:21 - Re: malyLibor
Dávkoval som podľa návodu a všetky vežovky v oboch mojich krevetkárkach uhynuli.Do jednej.Musel som si po čase doniesť nové od brata.Dokonca podochla väčšina giraulusov.Najlepšie to u mňa zvládajú kotúľky.To,že tebe sa držia normálne aj po použití prípravku nechápem. hmm (odporučil by som zlatú strednú cestu-dávkovať račej polovičné dávky a akva sledovať)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 23:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Zatím jsem nezaznamenal, že by No planaria ublížila jakýmkoliv jiným šnekům kromě Brotia pagodula - ty po použití No planaria spadly ze skla a šly ihned do jiného akvárka. Ale kružníkům, okružákům a ani piskořkám vůbec nic neudělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 23:28 - Re: Xedos
Aby si si Helenku neskántril.Niektoré slimáky to prežiť môžu,ale len minimum.No Planaria spoľahlivo ničí i v akvárku užitočné vežovky,na to pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:53 Muž Xedos [9] Re: A2C
Jedna helenka tam putuje, zatím malinká. Šnečků si ani nevšimne, ale zato když dám granule krevetkám tak se míní přerazit jak spěchá, aby se na některou přisosla!!Pak se zahrabe do písku a asi chrápe. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:46 Muž A2C [25] - SumciRe: Xedos
Kúp si slimáka Clea Helena a budeš mať po slimáčikoch rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:45 Muž Xedos [9] – šneci
Vyhubím tím tedy i šneky, kteří se mi nějak nekontrolovaně začli množit?
Mám krevetky + ancistrusy + šnečky cca 3mm a nestačím je mačkat ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18252?od=151