Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

No Planaria

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
No Planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 23:19 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Englor
Nejde mi o "distribuci" jedu k ploštěnkám, to lze v tak malém akváriu vždy nějak zamíchat. V návodu se uvádí, že se má zajistit dostatečný přívod kyslíku, kvůli rozkladu produktu. Tak bych si nerada udusila ryby a krevety.
www.pro-shrimp.co.uk/…

Jinak díky za radu s roztokem, už jsem o tom i přemýšlela po přečtení několika stránek předcházejících příspěvků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 18:53 Englor Re: sivon
Nemam zkušenost s "miníčkem", ale hubil jsem ploštěnky v 70l bez filtrace a vzduchování. Prášek jsem si nejdřív rozpustil ve sklenici s vodou a roztok pak rozlil po akváriu (zaměřil jsem se na místa jako mech, pod kameny apod., kde se ploštěnky rády schovávají, aby tam byla alespoň dočasně větší koncentrace přípravku). Pak jsem to ještě trochu zamíchal špějlí, kde to šlo. O zbytek se postará difuze, takže nějaké proudění vody není třeba, jenom to trvá trochu dýl. Dávkoval jsem podle instrukcí na obalu, tedy 1 odměrku na 50l vody. Dával jsem ale jen první a druhou dávku, třetí už jsem nedával, protože krevetky už mi přišly dost apatické a po ploštěnkách ani památky. Taky to bohužel zhubilo všechny levatky. Už je to přes měsíc a stále žádná ploštěnka, krevetky bez úhynu. Vodu jsem měnil dál jako normálně.

Takže to, že je bez filtru a vzduchování bych se nebál, jenom si navaž příslušné dávky dle čistého objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:57 Žena sivon [1714] - Plži – Použití No Planaria v mini bez filtru
Má někdo zkušenost s použitím tohoto prostředku v miníčku (cca 11 l vody) bez filtrace a vzduchování? Je to vůbec proveditelné, nebo mám raději shánět nějaký filtr?
Problém je i v tom, že akvárko je v ložnici a filtr by v noci rušil. Stěhování po dobu léčení je dost problematické, nějak není, kam ho postavit, ale v nejhorším by to snad rodina na stole v kuchyni nějak ty 2x4 dny překousla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2016 22:11 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: rubehe
Já tiež nie som díler, ale mám váhu s přesností na 0,1g kvůli vážení hnojení... ;-) Tak jsem to vážil, a jedna dávka (zarovnaná, přiložená lžička) má 1g... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:38 Muž TRULY [164] Re: rubehe
uff aj by som ti to odvazil ale niesom diler a nemam malu vahu na gram. Pocitam ze by to mohlo byt okolo 2-3g. Skor ku 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 18:45 rubehe – Dávka
Nemohl by někdo zvážit množství jedné dávky. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 15:38 Muž koyack [87] Re: TRULY
Tykat samozřejmě můžeš. Pastičky se dělají z petek, stejné jako na odchyt krevetek. Já jsem do akva také nic nedával až nato mražené krmení a to jsem ho bral i kamarádovi ale ten má skaláry, tak mu ty potvory zřejmě baštěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2016 09:51 Muž TRULY [164] Re: koyack
tak určite tomu pomôžeš (ak môžem tykať) ak ich odchytíš čo najviac predtým.
Dosť si ale treba dávať pozor na to na čo ich budeš lákať, pretože ti to samozrejme bude hniť v akvariu celu noc. U mna sa planaria prejavovala hlavne v noci a hlavne v skrytych miestach ako pod kokosom, za filtrom, v dreve a v kadejakých zákutiach.
Pasca sa dá kupiť na ebay, aliexpress alebo vyrobiť ale uspešnosť neviem, neskušal som to.
NO to ako sa dostali do akva netušim. Nedával som do akva žiaden nový štrk, žiadne korene ani nič nove z čoho by som to mohol dovliecť. Jedine čo ma napadá je potrava. Totiž to planariu mam aj v hlavnom akva a tam som tiež ničnemenil. Cize bud potrava alebo fakt neviem, niesom si vedomí toho aby som ju priviekol niečim iným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 09:35 Muž koyack [87] Re: TRULY
Také se chystám na útok. Jak jsem se dočetl, tak je doporučováno před nasazením NO PLANARIE odchytat do pastí nebo na uzenou kúži co nejvíce těch potvor. Jak se vám dostali do akvárka? Mě zřejmě s mraženým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2016 21:05 Muž TRULY [164]
Táááákže proces NO PLANARIA u mna :)
Dávkovanie: 0-24hod-1odmerka, 25-48hod-1/2odmerka, 49-72hod 1/4odmerka

Akva 40l
Dávkovanie podľa návodu. Len to treba trošku upraviť podla litraže nakolko je jedna lyžica na 50l prvý den.

1. den som najprv vymenil 30% vody + otrhal zbytkove listy hnile atd...
+ všetkých slimákov čo sa mi podarilo nájsť som prehodil do vedra 10l
+++ pridal dávkovanie tak ako je v návode

2. den som pridal dávkovanie ako v návode
- planarie veselo promenádovali po skle akoby nič

3. den som pridal dávkovanie ako v 2 den čiže polovicu
- planarie už bolo vidno menej ale aj nadalej boli v akva
- všimol som si u planarii ako by im zosvetlel stred tela, teda nejaka silno svetla škvrna v strede tela ktora predtým nebola tak výrazna

Začal som v sobotu rano, dnes je 4 den od aplikácie a hlásim vysledky:
-nevidím nikde žiadnu planariu. (je den)
-všetky zvyšne slimáky otrčili kopyta, su vystrčene z ulity a hniju v akva
-male ancistrusy prežili a velke tak isto bez ujmy
-v akva sa zmenili čiastočne voda ako keby začali hniť odpadle listy rastlin v nejakej pavučinovej zmesy

Okamžite som dneska vymenil 70% vody a dohľadal všetky slimáky čo sa dalo.


Skušal som ešte dať upravene dávkovanie aj do toho vedra kde boli slimáky z akvaria.
Presne všetko ako cez kopirak. 1,2,3 den nič a dneska všetky slimáky teda cca 10ks mrtve, maximalne vystrčene z ulity a tykadla napnute ako keby boli v krči a nikde žiadna planaria.

Takže vyzera to tak že NO planaria zabrala.
Otázne je však to či to zabilo aj vajíčka planarie a ako hlboko do substratu sa prípravok dostal. Určite vymením za 2 dni opätovne vodu min 50%
Budem nadalej pozorovať a dám vedieť ako to vyzera, dufam že to zabralo. Ak nie tak počkam týžden kým sa vajíčka znova vyvinu alebo 2 týždne a dám druhu vlnu utoku.

Už som to chcel riešiť aj v 120l akva ale mam tam v sitku male pancierniky a bojim sa že by som ich zabil.

Dneska som zároven po výmene aj dezinfikoval vedra hypermanganom. Necham to učinkovať do rana. Naposledy to pekne spálilo všetky planarie čo ostali na vedre.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2016 20:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deepinpeat
-mělo by to být zhruba cca 1 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 17:47 Deepinpeat Re: host
Díky moc. Snažím se být opatrný, už se mi několikrát povedlo popravit nějaký druh ryb zaručeně neškodným a bezpečným přípravkem, naposled i jeho polovičním dávkováním, takže klidný stejně nebudu, ale aspoň to tam nebudu sypat od oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 17:32 host Re: Deepinpeat
Odměrka ve tvaru polokoule o průměru 16mm.
Na tom pintlich dávkování až tak moc nefrčí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 16:13 Deepinpeat
Nemohl by mi někdo prosím vyfotit tu dávkovací lžičku s nějakým měřítkem nebo ještě lépe napsat kolik mg nebo g/L se ta šílenost dávkuje? Upřímně moc nechápu, proč nemůžou uvádět nějaké odvážitelné dávkování. Kdyby měl někdo zkušenost s dávkováním na nezmary, tak by to bylo ještě lepší. Please help!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: GP
Pomohu vám... ropa se úplně běžně v akvaristice nepoužívá. Zatímco extrakty z různých přírodnin ano... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 23:54 GP Re: TRULY
ot: ropa je taky prirodni. nejak to zaklinadlo nechapu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:13 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak kupil som dva sáčky tak to asi najprv skusim bez nich , uvidim aký to ma učinok a potom možno liečbu zopakujem. U velkeho akva to prckovia budu musieť dať no. Tak pokial viem je to prírodný extrakt tak sa uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
No s vajíčky bych si jistý nebyl... ty se chytnou všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:48 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
TAK čítal som že okrem slimákov a možno kreviet s tým problem nieje, ale len pre istotu. Zdravý jedinec by po preloveni nemal preniest planariu nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
No nestalo se mi, že by se s tímto přípravkem nekamarádili...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 10:53 Muž TRULY [164]
takže piatok sa blíži a chystams a už určite na aplikaciu.
Zaujíma ma či môžem preloviť všetky prísavniky teda 3x samica 8cm a drobce asi 10ks 2-2.5cm dočasne do vedra s čistou vodou o teplote akva a tak to aplikovať NOplanariu. Nejak nemam dobrý pocit aby im to enublížilo, alebo myslíte že to daju aj tie drobce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2016 13:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
Určitě veškeré věci,které jsi používal k odkalování,výměně vody,sítku,atd ,nech rovněž projít koupelí.Má tendenci zůstávat v různých zákoutích ,většiniou tam,kde bys jí nečekal ;-) .
-tak at se zadaří a podej report o aplikaci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 13:20 Muž TRULY [164]
tak planaria dorazila koncom minuleho týždna tak sa chystam na mortal combat akva verziu.
Objednal som 2 balenia za cca 22e. Dalsí bonus že firma mi poslala fakturu na 560kč a tak som im to nechcel komplikovať a poslal im peniaze v KČ ved nech to maju lepšie. Samozrejme že v dobe europskej unie a nekonečných hranic mi stiahli 10e za prevod penazi z E na KČ a tak ma vyšla o 10e viac :-D super ... Dufam že aspon zaučinkuje

Dnes som tých hajzlíkov videl rano ked som zasvietil akva aj na skle a dokonca plaať si na hladine.

Zaujíma ma však jedna vec.
Rozmýšľam správne ak napr chcem dať liek v sobotu, tak ešte v piatok ich poriadne nakrmim a vymením večer vodu cca 60% aby som to aplikoval do čistej vody?

Dalej ma zaujíma aký vplyv to môže mať na male asi mesačne ancistrusy v akva.

Môžu ostať vajíčka alebo nejake nosiče planarie aj v hadiciach a vedrach ktore som použival na odkalovanie? aplikovať to aj tam_?

PS aby som bol korektný tak peniaze za prevod meny z E na Kč stiahla moja banka nie česka firma. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Na tisíce litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 15:12 Muž TRULY [164]
viete mi niekto poradiť na ake množstvo resp. velkosť akva vystači tento liek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 20:19 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Hodinu som mal 3 filtre z bublikov vo vedre. Nezmykal som ich a toto sa tam nahemzilo.



Zaujima ma ze ci nejako ovplyvnuju hodnotu vody. A ci sa objavia aj v akvariu kde je voda dobra a kvalitna.

Ako sa vlastne dostanu do akva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 04:06 - Re: TRULY
1.existujú na nete rôzne pasce no tie nikdy nezaručuju,že sa ich zbavíš
2.ano
3.neviem či to pomôže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 22:18 Muž TRULY [164]
zdravim
Zaujima ma zopar veci.

1. da sa planaria odstranit aj prirodnym sposobom?
2. mozu slimaci prenasat planariu?
3. Ak by som odcrpal vodu z 45l akva, zachoval fiktre a strkove dno vyvaril?

Nakoniec zvolim pripravok noplanaria ale zaujimaju ma odpovede dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:13 Muž Robo [45]
Dnes jsem vytáhnul z akva kámen obrostlý mechem, že ho v kýblu zkrátím. Když jsem to udělal tak jsem si všimljak v kýblu na dně rychle lozí ploštěnky, ale v noci po skle mi nic nelozí. Proč byly schované v tom mechu a ne ve dně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 07:55 Muž beermajkl [3] Re: prasan
Díky,ti co byli na skle už tam nejsou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 07:26 - Re: beermajkl
Kľudne hneď,zrejme je už dávno po nezmaroch. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 08:11 Muž beermajkl [3]
Zdravím,No Planaria jsem použil na vyhubení nezmara,už jsem týden po tří dení léčbě,za jak dlouho mužu vyměnit třetinu voda a nemůže to nějak narušit léčbu?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 09:26 RBSC Re: Miky1981
De facto, ten účinek může mít i samotný přípravek, obzvlášť na těchto citlivých rybách dna... když si přečteš v níže poskytnutých odkazech účinky na lidech, zjistíš, že aktivní složky tohoto rostlinného extraktu způsobují ovlivnění CNS, bradykardii, nechutenství... nicméně si stále myslím, že bez výměny vody se to možná ani nemuselo projevit(protože ta má, při odlišných parametrech, podobné účinky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 09:03 Muž Miky1981 [57] Re: Atika
...já tam mám jen levatky, tak uvidíme...zatím nejsem u konce s třídenní kůrou, jediné co mě včera překvapilo (vykolejilo) byla ta reakce pancéřníčků....tak snad to bylo opravdu tím, že jsem měnil vodu a poté hned dal no planaria...tzn. asi více faktorů ve stejné době, jak mi zde napsal romant....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 23:19 Žena Atika [134] Re: Miky1981
Když jsem ji dávala já, tak pochcípaly hlavně piskořky - postupně do jedné, levatky a okružáci přežili tak půl napůl. Spolehlivě to zabije neritky a clithony. Clithona jsem dala zpět po třech měsících od ukončení léčby (odkaluji a měním část vody týdně), dokud lezl po kytkách a po skle byl OK, potom vlezl na substrát, za pár hodin se zavíčkoval a i když jsem ho hned přehodila jinam, tak už to nerozdejchal. Teď už je to pět měsíců, piskořky už tam přežívají tak ho snad zkusím znova a budu doufat, že už je to ze substrátu všechno pryč. Jinak rybky tam mám sličenky a ty byly OK včetně úplně maličkých mimin. Krevetky mi taky přežily, ale vůbec se jim to cca dva dny po aplikaci nelíbilo, shlukovaly se na filtru, nelezly, prostě nebyly OK. Ale nakonec přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:07 Muž Miky1981 [57] Re: RBSC
....tak doufám, že to na ty pijavky zabere taky....když už to podstupuju....levatky jsem se snažil vyzobat....ale jak jsem zjistil je to nemožné....ty co tam jsou se zatím pohybujou....proto jsem se ptal na tu výměnu vody následující den po aplikaci poslední dávky...abych procucnul dno a snažil se zamezit nějaké pohromě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:06 R Muž romant [27987] Re: RBSC
Napsal bych to trošku jednoduše, než kolega RSBC(naprosto nic proti jeho příspěvku). :-) Hlavně pozor na jakýkoliv mrtvolky, tedy ve vztahu ke kvalitě vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
NHKG napsal: Nekrmit. Krmím zcela běžně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:00 RBSC Re: Miky1981
Jak psal romant, bude to efekt více faktorů, hlavně té vody.
Nicméně ten přípravek nebude taky zrovna neviňátko.

Údajně likviduje i některé druhy šneků(takže bych se nedivil efektům na citlivějších rybách, i když úhyn je nepravděpodobný), dávkování není taky zrovna dobře prozkoumáno. Jestli to je jediný návod, tak jen dobře, že si na ně došlápli...

www.webmd.com/…
www.drugs.com/…
www.pro-shrimp.co.uk/…

Hlavně pozor na mrtvolky pijavic(pakliže to na ně bude dobře účinkovat, klasické pijavice jsou proti chemikáliím odolnější než ploštěnky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:51 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:47 Muž Miky1981 [57] Re: romant
...následným opakováním myslíš, to po třech týdnech???...jinak po aplikaci poslední (třetí dávky) mám následující den udělat výměnu vody s odsátím dna??? že bych v budoucnu vyměnil vodu a teprve po třech dnech aplikoval, třídenní kůru a čtvrtý den výměna vody tzn. byla by to klasická týdenní údržba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:38 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Taky nevím, jestli existuje ještě jiný, já vím jenom o tom co píšeš. No a k tomu co pozoruješ, je podle mě souhra více faktorů v jako hlavní příčinu bych viděl v té výměně vody těsně před aplikací. Podle mě se jedná o záležitost dočasnou, což ostatně i potvrzuješ podle toho co pozoruješ. Ten návod, tedy v tom následným dávkování bych dodržel jak v množství, tak v četnosti, včetně toho následného opakování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:31 Muž Miky1981 [57] Re: NHKG
ok...díky...no teto výrobek jsem kupoval poprvé, tak nevím jestli někdo k tomu dostal nějaký jiný návod, než je uveden na obalu....dávkování tam uvedeno je i s rozpisem jakou dávku po kolika hodinách...a že 1 odměrka je na 50l vody...nevím jestli existuje ještě jiný návod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miky1981
Nekrmit.
Neměl by u nás ke každému výrobku být přiložený návod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 15:15 Muž Miky1981 [57] romant, RBSC
Fotka k příspěvku tak PH mám kolem +- 7,5 z kohoutku a v akva bych podle testu řekl +- 7...jinak jediný návod který byl přiložen je nalepená etiketa na výrobku (přikládám foto) ...jinak jak jsem psal, už začínají pomalu rejdit, tak snad to klapne bez ztráty rybičky...

ještě že úředníci z EU jsou bdělí... proto jsou asi pozastaveny dodávky tohoto výrobku, člověk si může zfetovat rybičky v akvariu....teď jsem svojí situaci trochu odlehčil, ale opravdu doufám, že to klapne bez úhynu... ;-)

edit: a osazenstvo dneska krmit, nebo jim nechat půst???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:43 R Muž romant [27987] Re: RBSC
Musel bych kvůli tomu k zákazníkovi. ;-) Nemám žádnou brožurku po ruce a všechny návody si nepamatuju a tenhle už vůbec ne, použil jsem to všeho všudy 2x. :-)
Edit: To PH mě taky v souvislosti s tou výměnou vody napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:39 Muž Miky1981 [57] Re: romant
OK...díky...budu dál pozorovat...právě, že na obalu je napsáno 1 lžička na 50 litrů....zůstal jsem právě jen u té jedné, abych to nepřepísk...tak uvidíme...možná jsem to měl dát par dní po výměně, ale to už je teď asi jedno...no pancéřníčky budu dál pozorovat (dýchání je zatím klidný) a pro příště budu chytřejší....

edit: tak dva pancéřníčci už pomalu začínají rejdit...tak snad to klapne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:38 RBSC Re: romant
No, nemám s tím přípravkem žádné zkušenosti, ale napadlo mne, že vstupní voda mohla mít jiné parametry než akvarijní. Rovněž se krom předávkování nedá zcela vyloučit špatná šarže, ale pokládám to za málo pravděpodobné.
Jaké ideální pH při použití píšou na výrobku? Nějaké známé vedlejší účinky v brožurce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:29 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Pokud byla ta dávka dle návodu, mělo by to být v richtiku, to zakalení vody by se mohlo vyskytnout při předávkování, což se mě tedy nepovedlo, ale tento jev jsem již zaregistroval, že je takto popisován. Je taktéž možné, že kombinace aplikace v momentě výměny vody není zcela tím správným postupem, ale to je jenom můj osobní názor. Jistě se vyjádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:05 Muž Miky1981 [57] Re: romant
vycucnutí cca 25l vody, napuštěna dva dny odstátá + odstřižení starého listu echinodoru...poté jsem nabral z akva trochu vody do čisté nádobky (vypláchnuté vařící vodou a utřené do papírové utěrky) a v tom rozmíchána 1 odměrka no planaria a pomalé rozlití do akva....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18252-no-planaria?od=51