Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

JBL Manado

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
JBL Manado
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2020 11:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Minky
Je to obyčejní čedičový štěrk jen tříděný ta cena za 5 kg je normálně tak za tunu a ty rezavé fleky jsou normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 19:11 Muž Minky [3] Re: afc1886
Hnedu riasu mam tiez trosku ale toto je cista hrdza.. zhrdzavela aj prepravka v ktorej som substrat premyval.. trochu so to zoskraboval aj z preneho skla ale ide to velmi tazko tak kaslem na to.. inak zaujimalo by ma preco manado obsahuje tolko zeleza ze vo vode koroduje a pohravam sa s myslienkou vymeni za strk a reklamacia substratu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 18:39 R Muž afc1886 [14681] Re: Minky
Jsem jen na telefonu, tak to špatně vidím, ale koukni na rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 08:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Minky
No, co mám zkušenost, tak korodující železo, které je trvale pod vodou, nabývá spíš černé barvy.

Každopádně jestli si jsem něčím jistý, tak tím, že ten echinodorus na prostřední fotce máš zasazený příliš hluboko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 00:54 Muž Minky [3] – hrza? co stým ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim kto ma tento substrat JBL manado dark.. mam otazku.. je toto hrdza alebo ? mam to na skle tam kde je substrat a taktiez vznikli hnede miesta na substrate.. co to je ? vyzera to ako hrdza..foto je hned ako som si to vsimol.. stave je ale casom este horsi.. dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 17:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: teakmon55
Když tu vodu na praní necháš na den odstát aby unikl chlór a aby se lehce zahřála (2 kýble budou stačit), mělo by to být OK. Osobně vyzkoušeno. Zbaviš toho největšího bordelu, zbytek se usadí a při další údržbě ho odsaješ odkalovačem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 10:44 Muž teakmon55 [6]
Zdravim,idem prerobyt akva,ale dno pouzijem stare JBL manado.Pod dnom mam vyzivny substrat,ale uz vycerpany (cca 1rok vydrzal).Dam novy vyzivny substrat a spat manado.Jedine coho sa obavam je,ze manado bude spinave od stareho vyzivneho substratu a ked budem napustat vodu bude to katastrofa.
Mozem manado trocha preprat vo vodovodnej vode,neznicim tym bakterie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 20:03 Muž dravec [72] - Rostliny
SURNE BY SOM POTREBOVAL PORADIT a mal by som otazku:
ked som zakladal AQ pouzil som pod substrat JBL Manado a JBL Aquabasis ako vbyzivny substrat, No a ked som to teraz vylovoval je to take blato s pieskom. Co robit prepierat to alebo znova to puzut ako vyzivny substrat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 16:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jirsy
Nemusíš, ale rostlinám záložním substrátem jistě pomůžeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 16:08 jirsy
Prosím všem zúčastněným a jistě zkušeným ;-) . Kupuji akva 200 litr. Měla menší,kde byl použit písek z Hornbach jemnost cca 2-4 mm.
Ráda bych dle čtení a postřehů nové akvariu založila dno jinak.mám spoustu kytek, které použiji. kořeny mají bílé v pořádku.
JBL Manado uvádíte různé názory, což chápu. musím použít pod něj ješte něco? Můžete ještě prosím poradit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:09 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Jak řikám mý ancáci jsou horší jak pancéřníčci. Mám v akva substrát podobný manadu je o něco lehčí 1L substrátu váží asi 0.9kg. A jakmile ancák zahrabe pod kořenem tak to lítá :-) S pancíků bych měl minimální strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:07 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: fido16
Ancíci horší jak pancíci? Tomu nechci věřit. Každopádně díky za názor. Dost jsi mě potěšil. Já pancíky vždy chtěl. Jsou to nádherná rybky, akorát jsem se bál toho víření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:01 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Dívej 1 litr manada váží 1kg (nenamočený stav). Obyč písek váží 1.6kg/1L. Nezapomeň na to že manado ještě nacucne vodu. Takže já bych se pancíků nebál. Spíš kdybys chtěl dát ancíky ty nadělají pěknou paseku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: fido16
Manado je přece jenom lehčí než třeba obyčejný písek. Každopádně je to těžší než liapor.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:54 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Čauwes s pancíkama bych viděl nejmenší problém ty ti to akorát rozhrabou výřit se to bude minimálně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:49 Muž Aforte [533] - Rostliny
Má někdo zkušenosti JBL manado x pancéřníček? Pancéřníček je dost rychlá a hbitá rybka. Je docela časté víření substrátu. Má pancíky někdo s manadem a může popsat popř. doporučit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 22:51 Muž dome [6] - RostlinyRe: petulinakk
ja nic o ostudě nepsal...

...moc tě nechápu

Aforte:proč bych měl mluvit za všechny?samozřejmě je to můj názor.
Manado je super,levný,"těžší" a hnusný :) doporučuji,ale zakrýt.vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 22:16 Žena petulinakk [2016] Re: dome
dome napsal: nemusíš smekat někomu kdo si dokáže akvarium naplánovat a pak tam nic zásadního nepřekopávat a nepřesazovat o 20cm doleva.to není tak složitá věc!
Je naprosto jasný, že přesadit kytku jen proto, že jsi už před založením na 100% nevěděl kde se jí bude nejlíp dařit, nebo kde bude nejlíp vypadat, je samozřejmě ostuda ;-)
Ještě že jsou tu i takoví, kterých je možné se v případě nouze zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 21:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: dome
I já mám nějakou představu o layoutu. Taky jsem si udělal nějaké návrhy a v hlavě srovnal, co chci. Každopádně tě to časem potká a řekneš si: blyxe se nedaří a půjde ven. Nahradí ji staurogyne repens. Co uděláš pak? Zakořeněnou blyxu odděláš, která ti nahoru dá manado a už to bude vypadat dost nevkusně. To míchání je hloupost. Maximálně zásobní substrát a na to písek/manado/amazonii...

Jinak k tomu hodnocení manada. Spíše to říkej, jako tvůj osobní názor. Vypadá to, že to říkáš za všechny - s tím nemůžu souhlasit. Jak jsem už psal manado vypadá opravdu hezky. Mnohem lépe a přírodněji než flexi. Navíc má mnohem lepší předpoklady pro správný růst rostlin a jejich kořenů. Neříkám, že vše je založeno jen na manadu. Jen ti to celkem pomůže. Jeho cena je více než úžasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 21:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dome
Ja sa v akváriách niekedy nehrabem pol roka. Iba ak oddelím mladé rastlinky, odstránim poškodené lístky. Neodkalujem vôbec, neviem čo to je. Najviac sa dotýkam blyxy , pretože sa rýchlo množí a treba ju jednotiť. Nič viac nerobím. Proste som pohodový a mám akvária pre seba a svoje oči. Samozrejme sa potýkam s neporozumením, pretože vždy sa niekto nájde čo si vyžaduje nové foto. Mne sa nechce vyberať techniku a očesávať a vyhladzovať kvôli momentu pre fotku.Som už raz taký. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 21:06 Muž dome [6] - RostlinyRe: cezarmilan
nicméně,pakliže někoho baví to akvárko "ladit" tak nic proti.ať si každý dělá co chce samozřejmě.ja se jen snažil poradit miguele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 21:03 Muž dome [6] - RostlinyRe: petulinakk
nemusíš smekat někomu kdo si dokáže akvarium naplánovat a pak tam nic zásadního nepřekopávat a nepřesazovat o 20cm doleva.to není tak složitá věc!

Akvarium je prostě o estetice,designu o tom aby to v tom prostředí vypadalo dekorativně,přirozeně a můj názor je,že Manado vypadá divně a rada je ho přikrýt jemným křemičitým pískem(sand),ale hlavně...mít to promyšlené,nakreslených x návrhů a možností.zjistit si o každé rostlině její nároky a to jak bude vypadat za rok.atd.atd.

to je prostě můj,troufám si říct moderní,názor smich pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 20:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: iggy
On to myslel, tak, že kým sa v ňom všetko zastabilizuje ako má, tak sa v ňom vrtať nieje dobre. Strihať rastliny, odstraňovať poškodené lístky a podobne sa má to je jasné. No meniť dva krát do mesiaca dizajn ako u auta, tak to moc dobré nieje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2014 20:39 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: dome
A proč bych jako to akvárko měl, když bych se v něm nerejpal ??? U mě je to právě vo tom tunění .... potlesk hop pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:53 Žena petulinakk [2016] Re: dome
Tak pokud jsi tak dobrý, že jak si jednou akvárium naplánuješ a uděláš, pak už do něj nemusíš ani jednou sáhnout a nikdy nic přesadit... pak nezbývá než smeknout coze
Nicméně je třeba počítat s tím, že ne každý je tak dobrý jako ty, a my ostatní - obyčejní smrtelníci - holt občas musíme hrábnout a sem tam nějakou tu rostlinku poupravit ;-)

A s tím, že bys tam nechal kořenový systém - zřejmě jako myslíš kytku zlikvidovat, radši jí ušmiknout nad kořenem a pořídit si novou, když bys tu samou potřeboval šoupnout o 20cm doleva? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:25 Muž dome [6] - RostlinyRe: petulinakk
Samozřejmě že bych je nepřesazoval :) akvarium se musí naplánovat na 100% a né se v něm furt rejpat...
eventuálně tam ten kořenový systém nechal,ale to není úplně štastné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dome
Ono to Manado není vyloženě šeredný... Ano, jsou vzhlednější substráty, ale taky není nikde psáno, že substrát musí být vidět, že? Komu se nelíbí, stačí ho nechat kompletně zarůst a je po žížalkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:46 Žena petulinakk [2016] Re: dome
dome napsal: pakliže ses rozhodla pro Manado ,opravdu bych ho doporučoval zakrýt ho nečím jiným ať nejde vidět jak je vlastně hnusný
Mně by jen zajímalo, jak bys pak řešil, až se ty dva substráty navzájem promíchají, což se stane velmi snadno při přesazování kytek - i menší rostlina může být slušně prokořeněná skrz oba substráty, a při vytažení samozřejmě ten spodní substrát půjde nahoru... nedejbože aby přesazovala třeba echináč, s tím by šla půlka dna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miguela, Dome
to Miguela: Substrátem nevyřešíš vše. Jak jsem ti už psal, musíš dát vše na nějakou rovinu. Jedná se o osvětlení, hnojení a CO2. Určitě máš něčeho nedostatek popř. máš vše slabší - ničemu to nevadí, ale nemůžeš počítat se 100% růstem.

to Dome: Nevím, co proti němu máš. Samozřejmě, že se nemusí líbit každému. "100 lidí, 100 chutí". Mně osobně se manado líbí. nevypadá špatně. Navíc z dálky vypadá dost přírodně. To je moje zkušenost. ;-) Já ho budu brát i do dalšího. Mimochodem dá se prý i trochu tvarovat(nemám to z vlastní zkušenosti - v 64l mám rovinu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:38 Muž dome [6] - RostlinyRe: miguela
a tobě nejdou kytky? vždyť máš akvárium 2,4let.
budeš zakládat nové?nebo co máš vlastně v plánu?

Já nesdílím názor,že substrát není zase tak důležitej,ale pakliže ti nejdou kytky,nehledal bych příčinu v substrátu.Obyč. šterk něco utáhne,to jo,ale investice do substrátu se určo vyplatí.
A pakliže ses rozhodla pro Manado ,opravdu bych ho doporučoval zakrýt ho nečím jiným ať nejde vidět jak je vlastně hnusný :) ale to je věcí názoru.Jenom vypadá jak rozdrolená cihla ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:07 Žena miguela [21] Re: Aforte
budu muset dát 0-4 písek.. dobře mi tak.. budu hnojit.. achjoo.. nebo si pořídím živorodky a bude pohnojeno.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: miguela
Není špatné, akorát je dost lehké a s mřenkami by to nebylo dobré. I cena je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:03 Žena miguela [21] Re: Aforte
o tom žádná, MANADO vypadá dobře, není to tak umělý jako třeba Liapor.. Už jsem pro něj málem jela, není na něj jediná špatná recenze, až na to, že mi ho mřenky budou vířit.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: miguela
Petulinakk to krásně shrnula. Já taky chtěl koupit amazonii s tím, že se vše spraví a poroste to tak, že to nebudu ani moct stříhat. Nakonec jsem se rozhodl pro manado, které budu kupovat. Substrát vše nevyřeší.

Hlavně je důležité vše vyrovnat - hnojivo, světlo, CO2 na nějakou rovinu. Pokud budeš mít hodně světla a málo živin - porostou ti akorát řasy. To stejné, když to bude naopak.

Ještě k manadu. Celkem dost lidí si stěžuje na jeho barvu. Abych pravdu řekl, tak mně se ta barva opravdu líbí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:46 Žena miguela [21] Re: petulinakk
woow, díky MOC, to je vyčerpávající..palec pár větami- něco dělám špatně, že mi kytky nejdou.. Světlo jsem zvýšila, PMDD jsem od včerejška začala dávat a chci si péči co nejvíce ulehčit.. Do CO2 se mi zatím investovat nechce a naivně jsem doufala, že investice do dna za pár šlupek bude na nějakou chvíli řešením, když už jsem do kytek dala přes litr.. Vodu měním 1x za týden, světlo jsem zvýšila, svítím 6-8 hodin denně krmím taky míň, tak už nevím, co dělám špatně.. Co se těm kytkám nelíbí.. Proto jsem si říkala, že se štěrku nemůžou mít kytky ani kousek živin, bobky jim taky nestačí a o pórovitosti pro nitrifikační bakterie jsem už taky něco slyšela ve škole..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   04.03.2014 13:44 Žena petulinakk [2016] Re: miguela
Nejsem žádný odborník na substráty, ale pokusím se stručně shrnout alespon to, co vím.

Jako dno se dá použít buď substrát, který na sebe neváže žádné živiny (písek, štěrk, zmíněné flexiobklady = obarvený písek, a další "spešl" písky jako dennerle atd, což je ale pořád jen obarvený písek ;-) atd...). Při použití v akvárku je hlavně důležité, aby takový substrát neuvolňoval do vody co nemá, jako třeba chemii po barvení, vápenec u některých štěrků (pokud nechceš zrovna malawi...).

A pak jsou substráty pórovité, u kterých výrobce většinou slibuje lepší činnost nitrifikačních bakterií tím, že pro ně prostě je větší plocha k zabydlení
Tyhle substráty mohou být pálené - tedy tvrdé (liapor, manado, aquaclay,...), nebo nepálené - sušené, které se časem můžou rozpadat, záleží hodně na zacházení (akadama, substráty od Ada, fluval stratum,...)

Ty pálené nejsou už z výroby obohacené živinami, ty sušené mohou být obohacené i ne. Pórovitost by měla mít i tu funkci, že substrát na sebe živiny naváže, a bude je předávat rostlinám.

Do všech substrátů, at pórovitých, nebo ne, časem zapadá přirozené "hnojení" z rybek a dalšího živého osazenstva, které taky bude sloužit rostlinám.
I ty substráty, které jsou už z výroby obohacené živinami, se časem "vyčerpají", takže je scestná představa, že si pořídím Adu, a už mi to navždy vystačí. Naopak i ty neobohacené, at už pórovité nebo ne, se časem samy "obohatí". Proto si nemyslím, že písek je jen od toho, aby "to" drželo rostliny.

Mnoho z těchto substrátů vlastně ani nejsou výrobcem zamýšleny jako akvarijní (liapor, akadama...), to jen vynalézaví akvaristé zkoušejí, co by se dalo použít, někdo používá třeba perlit a další "netradiční" dna, a jsem si jistá, že kdyby polystyren neplaval, už by ho někdo taky vyzkoušel :-D

Takže to, jak bude akvárko prosperovat, prostě neleží a nepadá se dnem, a pokud nebude zvolené vysloveně nevhodně (!), tak se dá dosáhnout nádherných výsledků i s "obyčejným" substrátem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:49 Muž fido16 [631] Re: jmalyska
Flexi je už trošku jiný substrát. To nemůžeš srovnávat s manadem ani aquaclayem :-)
Především se jedná o barvený kremičitý písek :-) a hmotnost je taky trochu jinde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2014 12:31 Muž jmalyska [167] Re: miguela
Flexi+ancíky, gupky, molly a za měsíc máš nahnojeno až až. Já mám od rataje Ground v 63litrech, je to nehezky světle hnědé, nepřirozené,ale použitelné. Manado jsem neměl, ale dražší je. Ve velkém mám 60kg písku 1mm +- z Hornbachu a ok. Flexi mi prodá na test uživatel Aforte, pak napíšu zkušenosti a foto, porovnání,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:19 Žena miguela [21] Re: petulinakk a fido
spíš mi vadí to, že za dost peněz nakoupím něco, co je mi vlastně k ničemu, jen "to" bude držet kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:04 Muž fido16 [631] Re: miguela
Lepší je si substrát sám dokrmit, aspoň víš co v něm máš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:01 Žena petulinakk [2016] Re: miguela
To ale prece nemusi znamenat automaticky nevyhodu, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 08:46 Žena miguela [21] Re: Kytka
problém s kytkama nebude asi jen kvůli štěrku, ale pořád nevím, kde dělám chybu.. Tak to chci zkusit od substrátu.. Světlo jsem už zesílila.. Ty flexiobklady mají nějaké živiny? Nikde se to nemůžu dočíst..

Edit: tak už jsem se dočetla, že je to inertní substrát bez ničeho.. a musí se dokrmovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 01:20 Žena Kytka [2146] Re: miguela
U mřenek bych spíš uvažovala nad klasickým říčním pískem nebo Flexiobklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2014 22:24 Žena petulinakk [2016]
Celkově mám tady pocit, že se docela přeceňuje vliv substrátu...
jasně, vhodně zvolený substrát může napomoct, ale mnozí mají fantastické výsledky s obyčejným štěrkem nebo pískem, a jiní zas mají pocit, že jakmile si koupí ten "nejvíc nejlepčejší" a nejmodernější substrát, že jim to poroste prostě samo, a bude to hnedle vypadat jako na těch fotkách z aquascapingovýcgh soutěží ;-)

Ještě podotýkám - tenhle svůj příspěvek rozhodně nemyslím adresně, už vůbec ne na tebe miguelo, aby nevznikl omyl... prostě mě to napadlo, jako zamyšlení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 22:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: miguela
Manado mám o cca půl roku delší dobu a od začátku bylo značně těžší jak Liapor. Ovšem o mřenkách mám jen vyčtený informace, žádnou osobní zkušenost, tak si moc nedovedu představit, jak moc s tím dnem budou vyvádět. Nějaký namáčení v tomhle směru ale asi moc roli nesehraje, myslím s ohledem na působnost mřenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 22:20 Žena petulinakk [2016] Re: miguela
Pokud ti liapor připadá moc umělý, s manadem si asi moc nepomůžeš - alespon co se barvy týká ;-)
Jinak naprosto ve všem souhlasím s Ivkou (ivaha) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 22:19 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: miguela
Ono pokud tam dáš echinodory, tak se za měsíc rozrostou, že i s tebou to bude dělat problém, když se je pokusíš vytáhnout. Kobercovky apod bude rychlá chvilka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 22:16 Žena miguela [21] Re: ivaha
klidně bych mohla počkat, mám druhé rezervní AQ, kde bych se to dalo namáčet, ale bude to k ničemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 22:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Vzhledem k tomu, že miguela použila příměr k Liaporu, tak evidentně víc než tuší, že Manado není zrovna tětší substrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2014 22:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: miguela
Považovala bych u těchto rybek Manado i Liapor za srovnatelný substráty. Takže asi bude záležet, za jak dlouho tam ty ryby hodláš dát a k jakým rostlinám.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18104-jbl-manado