Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Keříčkovec - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Keříčkovec - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: proiture
Chce to trpelivost pri nakupovani a neverit podavacum. Pakerickovec vypada skoro stejne a pokud nemate smulu ma kus, tak necha na pokoji i male tetry.... Navic nevyroste tak moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
PaDa napsal: S cichlidama by to třeba mohlo klapnout. V těch se ale neorientuju, tak třeba zkusit vybrat něco z atlasu a pak se zase poptat.

Ale koupit je už velké...oni ani keřičkovci nejsou blbí a vidí ostny v hřbetní ploutvi...A šprajcnout si rybu do chřtánu nechtějí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: proiture
No to je jednoduché...ty staré jsou zvyklé a snaží se mu klidit z cesty, i když platí to, co psali kolegové, nakonec vše co se mu vejde do huby sežere. Ty nové ještě neví, že byly koupeny jako potrava a jsou bezstarostné, tak to mají rychleji za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 13:29 jamajcan Re: proiture
Žádný zabiják to není.Jen se živí přirozeným způsobem.Kuřata taky nebudeš chovat,společně s hady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:40 proiture Re: LiborSprysl
No manžel se do něj zamiloval a musel ho mít,ve zverimexu nás ujistily že s tím osazenstvem co jsme měli v AQ ho mít můžem že se snesou a ono ejhle on je to zabiják :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: proiture
S cichlidama by to třeba mohlo klapnout. V těch se ale neorientuju, tak třeba zkusit vybrat něco z atlasu a pak se zase poptat.
Chápu, že mít 500 l akvárko jen s jedním keříčkovcem je záležitost pro fajnšmekra ;-)
Ono s velkejma sumcema je obecně potíž, chce to nakupovat s rozmyslem. Ale kdo neudělal chybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:02 proiture Re: PaDa
děkuji,myslela jsem dát k němu nějaké cichlidy ale bude docela problém dát k němu ještě jednoho když bych udělala samostatné AQ,plánujem si něchat udělat tak 400-500l.AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: proiture
Nech ho týden o hladu a uvidíš ;-)
Taky jsem kolikrát pozoroval, že ryby dané sumcům na zkrmení někdy přežijí hodně dlouho, ale na trvalé soužití to není.
Jinak k té osádce, nevím jak velké plánuješ akvárko, ale moc ryb se k němu nehodí...
Dovolil bych si citovat ze stránek catfish catfish.cz/… :
Už chov jednoho páru může být problém, pokud si ryby nebudou navzájem sympatické. Naprosto nevhodná je kombinace 2 ryb stejného pohlaví v omezeném prostoru jednoho akvária. Z jiných ryb lze snad doporučit velké a odolné druhy cichlid ze Střední Ameriky, větší kaprovité ryby (Cyprinidae), případně ostnojazykovité ryby (Osteoglossidae).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:02 proiture Re: PaDa
tak nevím,ty co byli v AQ před ním jsou tam stále ale všechny rybičky co jsme koupili co tam je jsou pryč,můžete mi ještě někdo poradit jaké ryby by mohli být s ním (samozdřejmě vím že jen velké)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 20:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: proiture
rybiček co byli v AQ před ním si ani nevšimne?
Tak tohle pravidlo na keříčkovce neplatí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 20:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: proiture
spíš tu razboru ještě nenašel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:42 proiture Re: grunda
to zase ne ,mám tam jednu razboru a ta je malá a tý si nevšimne,ale čichavce zlatýho ten měl tak 10cm toho jsem tam přidala minulý týden a už to má za sebou...spíš likviduje vše nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 20:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: proiture
co se mu vleze do huby, to zmizí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:27 proiture Re: proiture
Zdravím,mám ještě jeden dotaz na keříčkovce žabího,při zařízení nového většího AQ nevíte jestli bude stále likvidovat nově příhozí rybičky?anebo mám nové AQ obsadit nejdřív novýma rybičkama a pak ho tam dát,protože rybiček co byli v AQ před ním si ani nevšimne děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 08:46 proiture Re: Heimdall
tak díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2014 08:29 R Muž Silent [5949] Re: proiture
Obavám se, že ve stávající situaci ať uděláš cokoli dopadne vždy stejně. Osobně bych počkal na větší nádrž. On 20ti centimetrový keříčkovec ve dvousetlitrové nádrži je prostě šéf a každá jiná přidaná ryba bude v takovém stresu, že pokud ji nezabije keříčkovec tak ji dříve nebo později skolí nějaká choroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 08:23 proiture Re: Heimdall
nádrž je zatím 200litrů ale scháníme tak kolem 500litrů,dávat se mi ho jako samotnýho do jinýho AQ se mi nechce bylo by to takový prázdný ,jedině asi přidat více kytek a jeskyní aby se rybky mohly před ním schovat než si na ně zvykne,on těch rybek co je tam snima delší dobu (nebo spíš od začátku)se jich ani nevšimne jen těch nových,plánovala jsem až bude to větší AQ dát k němu tlamovce ale nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 08:17 R Muž Silent [5949] Re: proiture
Nejspíše žádnou. Nevím jak je nádrž velká, ale evidentně je už "jeho". Takže pokud chceš jiné ryby musíš se zbavit keříčkovce, pořídit dostatečně prostornou nádrž a přestěhovat ho tam i s novými rybami, nebo to chce ještě jednu nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 08:03 proiture – keříčkovec žabí
Zdravím,chtěla bych se zeptat,mám keříčkovce žabího cca 20cm který ovládá mé AQ,ráno je vše rozhrabané ,kytky plavou na hladině ale to by nebyl až takový problém,hlavní problém je že pokaždý když dám do AQ páreček rybiček najdu jednu mrtvou,včera jsem koupila pár kančíků pruhovaných a ráno byla jedna mrtvá a pár kančíků skvrnoocasých a ta jedna má okousaný ocas a obě se schovávají za filtračkou,přitom nejde o žádné malé rybičky,poradíte mi někdo jaké ryby mohu k němu dát děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 10:31 JoKa – Pakerickovec a ocelat
Zdravim, jestli je to stale aktualni, pridam trosku do mlyna. Tchan mel tak 35 cm pakerickovce v akva se ctyrma ocelatama. Nezrali se ani nahodou, pakerickovec je sakra rychla a inteligentni ryba, ocelati ho bud nechteli sezrat, nebo ho proste nechytili, mimojine i proto, ze rad zaleza do skvirek, kam se ocelat nedostane. V tomto ohledu problem nebyl. Problem byl v noci. Pakerickovec lital v noci po nadrzi a nenechal ocelaty v klidu. Ocelatum to vadilo ze zacatku mene, pozdeji s vekem vic a vic. Ocelati ve stresu, az to nakonec bylo neunosne a pakerickovec se stehoval...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 08:43 mx6 Re: Petr
Do 500L bych se toho už nebál. Mám jednoho který má cca 35-40cm a momentálně na nějakou dobu je v 300L a zatím to zvládá dobře. Chystám mu akvárko 2,5m dlouhé. Tam se "proběhne" líp..
Jo a s tou délou nevím. Přes 60cm jsem žádného nikdy neviděl. Už se o ně zajímám nějakou dobu a co jsem viděl nebo slyšel od lidí co je mají tak víc jak půl metru nevyrostou. A to je fakt max. V běžném akvárku 500L-800L se zastaví kolem 45cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 16:11 Petr Re: NHKG
Dobře děkuji za rady ještě si to rozmyslím ,zda dám jednoho žabího nebo pakeříčkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petr
Pokud ho chceš moc, tak jednoho do 500l dát můžeš. Podle místního atlasu jednomu kusu stačí 200l a jsou to ryby, co hodně snesou, ale já bych rybu co vyroste přes 60cm nedal do 400l akvárka. Doporučil bych ti spíše skupinku Pakeříčkovců (aspoň 3). Vypadají podobně, dorůstají poloviční velikosti keříčkovce a jsou hodně snášenliví k ostatním rybám. Akorát asi budeš muset někde sehnat už odrostlejší kusy. Oceláty jsem nikdy neměl, tak nevím jak se budou k Pakeříčkovcům chovat.


rybicky.net/atlasryb/kerickovec_zabi
rybicky.net/atlasryb/pakerickovec_dvoupasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 23:07 Petr Re: NHKG
Díky za radu ale našel jsem tady i chovatele co to mají v 70L to jsou blázni no
Tak teda škoda že 500L nestačí no nedá se nic dělat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:50 Muž fido16 [631] Re: NHKG
No vidiš a jak sis pochutnal, třeba ho chce tazatel přesně na tyto účely. Vykrmit a zožrať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petr
500l je podle mě na K. žabí málo.

OT: Já měl keříčkovce na oběd v neděli, ale nevím přesný druh. Je o hodně lepší jak Pangas nebo kapr. palec Dá se koupit normálně v Kuaflandu. Celá ryba 150Kč/Kg, filety 300Kč/Kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:08 Petr – Neuvěřitelné prostě keříčkovec.
Mám akvarium 450-500L,cca mám tam 4 oskary už to jsou pěkný kapři potlesk můžu k ním koupit ještě keříčkovce žabího? Dva kusy nebo raději jeden ? Je na to nádrž objemem vhodná? Budou se ryby snášet? Předem moc děkuji za odpovědi. ;-)

Tady se podívejte jak sbírají keříčkovce na ulici v Americe:
www.youtube.com/…

Tady je zase sbírají na Floridě a podívejte se jak je vrací do vody:
www.youtube.com/…

A v Thajksu je dokonce sbírají a jedí podívejte se na to tady je web a dole foto filet z keříčkovce je to prý lahůdka je to možné jiný kraj jiný mrav:
trek24.com/…

Chci se vás ještě zeptat máte někdo zkušenost s tím jedem dostal už někdo dávku?Jaké byli účinky?A ještě prosím odpověď níže děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2012 21:37 Freddy Re: rudolf
pane rudolf, ano vidím, že jste opravdový odborník, bral jsem čistý objem, toho keříčkovce jsem kupoval asi tak před 10-15 lety, v té době jsem nevěděl o akvaristice vůbec nic, jelikož jsem byl na základní škole! mimo jiné, měl asi 6 cm, a v akvaristice ho prezentovali jako mírumilovnou rybu, která bude mít tak 10-15cm, takže bych to trošku zklidnil. Jinak nevypadá, že by se mu u mě nelíbilo, nicméně, až budu mít někoho ve svém okolí kdo by mu poskytl lepší a větší domov tak ho velice rád věnuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2012 21:29 RiverMonster Re: iwanes
Tych 250l Ti staci, kym su sumce mlade. Casom to bude chciet taku 450ku ako mam ja a neake majestatne cichlidy hodne svojho mena, nakolko tie malawi sa pri Tych velkych clariasoch stratia. Inak so spolocnym nazivanim problem nie je, nakolko tie malawi sumcom neublizia a sumce o ne tiez nemaju zaujem. Skor by som povedal, ze clarias batrachus je nenarocna ryba, vydrzi vsetko, ale je natolko pazrava, ze kym sa malawi zobudia, clariasy vsetko vyzeru... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 10:40 iwanes Re: Rudolf
Tým pádom ich mám zrušit a namiesto nich mám dat aký druh? Tak ako nie su to moje predstavy to mi doporučili nedával som si tam len tak ryby. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 10:29 R Muž Silent [5949] Re: iwanes
Ale jo. Sumci s cichlidami můžou být v nádržích společně, jenže ty nádrže musí mít minimálně 1500 litrů a pro bezproblémové soužití jsou ideální nádrže v zoo kde jsou objemy v desítkách hektolitrů. Tvé představy jsou mírně řečeno scestné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 10:23 iwanes Re: freddy
Ja som počul že sumce s cichlidami možu byt v jednej nádrži ak nie budem rád ak mi tu poradíte preto som som prišiel :) a zatial su spolu v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: iwanes
Obecně platí, že je to celkem fuk, pokud jsou ryby dobře zaplněné a zakrmené. Dají svou chuť najevo. Výrazně to chce měnit vodu. Znám u nás Hanse Christiany, kteří mívají údajně výtěry spontánní. Osobně tomu moc nevěřím, ale mladé jsem u nich viděl. A uzený clarias je také velká laskomina...Budete jich mít, pokud se výtěr povede, skutečně velké kvantum a na trhu se moc dobře neumísťují...To jen přátelská rada na okraj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   19.09.2012 21:25 Muž rudolf [4681] Re: Freddy
Za Clariase ve 120 l bych dával zákaz chovu jakýchkoli domácích zvířat když ne na doživotí, tak aspoň na 10 let - a to navzdory tomu, že Vaše akvárium nemá podle rozměrů (pokud je tedy uvádíte správně) ani 120 l, jak tvrdíte tady, ani 110 l, jak tvrdíte v prezentaci, ale 160 l. Ta délka 80 cm je snad ještě strašlivější než objem jako takový. Ale hlavně, že jste spokojený... :-(
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:26 iwanes Re: Fredy
ja mu zvyknem dat živu potravu nejake malé karase na tých si pochutnáva a aspon nezabudne lovit ale chcel by som aby sa mi rozmnožili :) dufam že sa mi to podarí
no tak v mojom by mohol narást ešte viac kedže mám 250 litrové :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2012 20:07 Freddy – sumci
no keříčkovec to je krásná ryba, jen než vyplení celé akva,, ancitrusi mu nechutnaj ale jinak nepohrdne ničím co je menší než 10-15cm, dokonce pěkné skaláry zlikviduje, ne že by je sežral ale napasuje je pod kameny atd. sežral mi už pěknou spoustu peněz akva mám malé 120l a i přes to urostl řekl bych tak 40cm neli víc :-D takže hodně zdaru, rostliny taktéž nemá moc v lásce, rád přerývá dno a leží v kytkách, ale dá se s ním vyjít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:13 iwanes Re: LiborSprysl
A v akom období sa zvyknu tret či to je jedno podla chuti ? :-D čítal som že samica kladie ikri medzi rastliny len nič tam nemám žiadne rastilny pretože v starom akvárku mi ich stále vyrili von a cichlidy ich ožierali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: iwanes
No nejjistější je to s hormonální stimulací, je to sichr...ostatní je na náhodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:00 iwanes Re: LiborSprysl
No podla všetkého by so mal mat samca a samicu skusim to njak odfotit dám sem foto a poradite mi ak budete vediet :) a ak mám čo dalej ? treba im niečo upravit v akvarku ? nejaku rastlinu lebo nemám žiadnu momentálne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 18:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: iwanes
Nejdůležitější je k rozmnožování mít samce a samici... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:03 iwanes – Clarias Batrachus/Keříčkovec žabí
Fotka k příspěvku Nazdar chcel by som sa spýtat chovám 2 clariasov a rád by som ich rozmnožil čo mám urobit alebo kedy sa rozmnožuju akvarium mám 250 litrové
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 12:58 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Přestě tak, dokážou spolknout spící rybu velikosti že by to člověk nečekal..prostě plave...a hele, tady se něco válí...a lup ho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2012 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: . : Hunter : .
Ovšem v dvoumetrové nádrži má keříčkovec hubu jako vjezd do pekárny...měří většinou více než 35 centimetrů a hubu rozklopí asi do 120 stupňů... smich Takže ty větší ryby musí být spíš rybami velkými, než jen "většími"... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 22:25 Muž . : Hunter : . [17] Re: 3DOM
Ja som mal ako decko g 54l dva, vela rybiek mi.nepozrali, raz ma jeden aj pichol ale nic to nebolo. Myslim ze ked mas 2 metrove akvarko tak v nom nebudu neonky, ked je ryba vacsia ako jeho tlamka podla mna nieje v ohrozeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 22:07 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Když jsem byl malý, vyskočil nám z akva Heteropneustes fossilis. No a matka ho sebrala do ruky...ryba už byla celkem velká (cca 20 cm) a po čase šla jinam, ale měla tu ruku tenkrát pěknou..doslova kulatou dlaň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.08.2012 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: 3DOM
Tak když sázíte rostlinky, tak se asi nic neděje, protože to není sumec, který by ze zálohy útočil s cílem vás píchnout. Pravda je, že citlivější lidé poté co ho třeba chytnou do síťky a neopatrně s ním manipulují, jsou po píchnutí o trny v ploutvích "otrávení" smich V první řadě ale proto, že většinou síťku mohou vyhodit jak je potrhaná. smich Po vpichu někdy rána zarudne a ruka může bolet. Zatím nevím o nikom, kdo by na to umřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 20:21 Muž fido16 [631] Re: 3DOM
Čauky vždy tomu tak není že doroste do velikosti akva. Někdy se může stát že v malém akva zakrní ale může klidně ve velkém začít znovu růst. Může mít i 70cm proto bych zvážil jeho vrácení nebo darování někomu s větším akva. A pokud je dravý tak si určitě rád pochutná na nějaké menší rybce než je on sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 20:17 3DOM – Keříčkovec
Dobrý den, pořídil jsem si keřičkovce žabího do společenského akvária a ve zverimexu mě špatně informovali (brigádnice) - myslel jsem si, že jde o běžného akva sumečka, čili teď řeším problém s dravostí a velikostí. V jaké délce začne ohrožovat pancéřníčky? Pokud bude krmen 3 x denně, bude také útočit? Dočetl jsem se, že vyroste jen dle prostoru v akváriu? Bylo by ho vhodné ho tedy nejdříve nechat jen v malém akváriu, by se růst zastavil a poté přesunout do dvoumetrového? Funguje to tak? Jak je to s jedovatostí ploutví pro člověka? Např., když zasazuji rostlinky? Všem moc děkuji za odopvěďi.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18092-kerickovec-chov-odchov