Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Trávník v tvrdé vodě?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Trávník v tvrdé vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 11:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milous
já ho mám v akvárku kde nehnojím a nepřidávám vůbec CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 11:21 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: milous
...Co ale funguje na žabí vlas stoprocentně je nehnojit vůbec a ubrat CO2...
hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:45 Muž milosak [66] - RostlinyRe: katterinecka
S tím hnojením je to podmniňováno množstvím dodávaného CO.

Z mojí zkušenosti když jsem začal víc svítit, trochu hnojit a k tomu
adekvátně přidal sycení CO, tak přišel zelený zákal po kterém v další fázi
zelená řasa.

TA ROVNOVÁHA po 3x více nenastala.

Co ale funguje na žabí vlas stoprocentně je nehnojit vůbec a ubrat CO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milous
proč by hnojení nemohlo způsobit řasy, stejně tak je ale může způsobit i nehnojení, to záleží na konkrétních podmínkách. Hlavně že si zjistil co vyhovuje tvému akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 09:17 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Fero11
Určitě přidat třetí trubici s reflektorem .

Omezit hnojení a mně se osvědčila i částečná střídmost v sycení CO.

Moje 112 ka po roce začla taktéž trpět na zelený vlas,štětici a zelené zákaly.
Po vysazení veškerého hnojiva a stažení CO se situace razantně změnila.

Je zajímavý názor,že hnojení nezpůsobuje řasy (web rostlinná akvária.cz)
já mu zatim,ale nevěřim

Ještě k té tvrdosti : u mě je celková tvrdost Gh 19 a mám hustý trávník eleocharisu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:25 Fero11 Re:
Díky za reakce, zářivka 840 doufám je vhodná, ikdyž po přečtení pmdd.mrp-cz.com/… si nejsem už jistý ani tím. Informací jsou kvanta, ale často protichůdné. Proto jsem to zkusil tady. No, nic není tak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:42 S Muž invalida [3881] Re: Fero11
Hnojivo ...světlo...to musíš vyvážit...když máš na jaře na okně vytažený muškáty tak jim taky hnojivem spíš uškodíš...A každá kytka je jiná..i ta řasa má celý spektrum podmínek...Když dáš skalničky do rašeliny tsak to nedopadne...pátrej v tom cos načetl....něco změˇm a uvidíš. Já bych přestal hnojit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:41 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: Fero11
Dovolil jsem si upozornit na dle mého názoru zásadní chybu, kterou jsem ve vašem popisu nemohl přehlédnout.
Že vás nebudu touto cestou detailně "instruovat", co máte dělat, můžete sice vnímat kriticky, ale já to jako smysluplné a nadějné na úspěch nevidím.

Zkuste zaexperimentovat. :-) Přestaňte hnojit, měňte pravidelně část vody v obecně doporučovaných objemech a intervalech a uvidíte, kterým z vašich rostlin se bude dařit. Na nich pak založte "ideu" vašeho akvária.
Je to IMO nejlepší způsob, jak se dopracovat s minimální námahou dlouhodobě funkčního akva.
Budete-li chtít zaexperimentovat s "trávníčkem", vyzkoušejte tento liliovníček:
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
Mám ověřeno, že se mu daří i v tvrdší vodě. A bez přihnojování PMDD nebo jeho složkami. (To má ale předpoklad ve vlastnostech vstupní vody - olomoucká vodovodní.)
Zaručit se, že takto zafunguje i u vás, to bohužel nemohu... :-O

Ty zářivky jsou, doufám, z kategorie "pro pěstění kytek vhodné"?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:25 Fero11 Re: Sid
Takže ten trávník mi vyroste i bez hnojení? Protože to je to na co jsem se ptal.
Aby trávníček narostl a řasa se nekonala a zda je to možné i ve vodě, které rozbor jsem dodal.
*Akvárium je potřeba "vyladit" jako celek a to dost dobře jen na základě několika málo informací nejde.*
Tak toto chápu, ale jako rada je to k ničemu. Lepší by bylo napiš to, to, to, a poradím. Nastudovaného toho mám dost v tom problém není, proto jsem taky v úvodu prosil o radu praktiky, jinými slovy ne teoretiky. Tím Vás nechci nijak urazit, jen jsem toho názoru, že pokud pomoct nechcete, přece Vás nenutím. Stačí nereagovat a nechat jiné, kteří zájem mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.06.2012 20:42 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: Fero11
Mně to vychází na nějakých 0,32W/l, ale to není důležité - tento údaj má minimální vypovídací hodnotu. :-O
Světlo určitě nepřidávejte - nemusí vyřešit vůbec nic...
Akvárium je potřeba "vyladit" jako celek a to dost dobře jen na základě několika málo informací nejde.

Reagoval jsem na skutečnost, že do akva lijete PMDD. Dokonce jste se pokoušel o EI... hmm
Akvária s tak nízkou intenzitou osvětlení je možné provozovat bez umělého hnojení.
V tom je smysl mého komentáře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:06 Fero11 Re: Sid
Ještě dodám, že nad zářivkami jsou zrcadlové reflektory. Tak myslíte více svělta? Mě to vychází cca 0,4W/l při vodním sloupci 31cm. Ale pokud jste si jistý, přidám třetí zářivku. A co s tou vodou? Je potřeba ji upravovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 19:09 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: Fero11
Hnojit takto slabě osvětlené akva si o problémy s řasami doslova koleduje. :-O
CO2 "umí" hodně, ale zázraky taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 18:54 Fero11 – Trávník v tvrdé vodě?
Fotka k příspěvku Prosím o radu zkušené rostlinkáře, praktiky. Toto je voda která mi teče z kohoutku:
teplota °C 15,90
oxid chloricitý mg/l 0,00
koliformní bakterie KTJ/100ml 0
termotolerantní koliformní bakterie KTJ/100ml 0
Escherichia coli KTJ/100ml 0
enterokoky KTJ/100ml 0
pocty kolonií pri 36 °C KTJ/ml 0
pocty kolonií pri 22 °C KTJ/ml 0
barva mg/l Pt 0,0
zákal ZF(t) 0,0
absorbance 254 nm,1 cm 0,018
pH 7,94
konduktivita mS/m 66,1
chem. spotreba kyslíku manganistanem mg/l 0,73
vápník+horcík(tvrdost) mmol/l 3,19
vápník mg/l 102
horcík mg/l 15,5
kys.neutralizacní kapacita do pH 4,5 mmol/l 4,40
zás.neutralizacní kapacita do pH 8,3 mmol/l 0,04
amonné ionty mg/l 0,00
dusitany mg/l 0,000
dusicnany mg/l 6,8
železo mg/l 0,000
mangan mg/l 0,00
chloridy mg/l 30
sírany mg/l 91,7
je možné aby v ní např. Hemianthus callitrichoides vytvořil hustý porost?
Akva asi 112l, filtr vnitřní Hamburský, zářivky 2x18W, od zářivek ke dnu 34cm, krevetky Red Cherry 30-40ks, Parmička Siamská 4ks. Rostliny: Limnophila sessiliflora,Sagitaria subulata,
Hemianthus callitrichoides cuba,Ricia fluitans+pet,Alternanthera rosaefolia(mám teprve 14 dnů). CO2 z hasičáku. Výměna vody 1x týdně 40l. Hnojení: pokusy s PMDD. Akva už bylo ve fázi totálního napadení jelením parohem a mírně štětičkovou řasou (pokus o EI :-)). Asi před 3 měsíci jsem byl pro poruchu ventilu na hasičáku bez CO2 (7týdnů). Přitom se omezil Jelení paroh i štětička. Bohužel skoro zašla i Ceratopteris siliquoza, která rostla krásně,(zbytek se pokouším rozebrat v 20l akva) a úplně zemřel Eleocharis parvulus. Dno byl bílý křemičitý písek, zasypal jsem ho tmavým i se zbytky řasy. Hnojil jsem PMDD 33g MgSO4·7H2O, 14g K2SO4, 6g KNO3, 9,6g plantex CSM+B 2ml a když začaly řasy, přidával jsem až na 5ml. Nepomohlo, řasa jela dál i přes nálož CO2 (v mlze CO2 akva nebylo skoro vidět). Na začátku jsem měl 9 pavích oček, ty jsem daroval a koupil 7 mladých Parmiček siamských jako podporu v boji s řasou. Neosvědčily se. Navíc jsou náchylné na CO2, tři už jsem otrávil. Paví očka vydržela podstatně víc. Momentálně hnojím 1ml denně, stejné PMDD jako dřív, jen jsem ubral MgSO4·7H2O na polovinu. Zkoušel jsem i dešťovou vodu týden filtrovanou i skrz UV, ale na okrajích listů Hygrophily už znovu cosi roste,přitom z nich bublá kyslík. Takže, prosím, poraďte jak namíchat vodu, jak hnojivo a co udělat jinak, lépe aby trávníček narostl a řasa se nekonala?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17956?od=51