Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Návrhy akvárií

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Návrhy akvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:02 Muž Killer [133] - SumciRe: Killer
Fotka k příspěvku a tady je fotka akvárka podle mojeho návrhu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:56 Žena Eliška [38] RE: Killer
Fotka k příspěvku Upravený obrázek.
Pro mě je třeba čitelnější moje verze. U toho tvého návrhu si neumím představit čelní pohled. Ale asi to bude člověk od člověka, co komu bude vyhovovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:50 Muž Killer [133] - SumciRe: Eliška
Fotka k příspěvku Kdyžtak ještě uprav ten obrázek, nejde přečíst text..
Jinak nevim jakáforma obrázku bude nejpřehlednější pro čtenáře..tady je muj návrh
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:41 Žena Eliška [38] Re: Killer
Fotka k příspěvku Tak já se přidám.
Tohle je plánované uspořádání akvária, které budu mít na podzim. Rozměry jsou 120 x 40 x 40. Rybí osazenstvo ze současného akva, rostliny ještě úplně přesně nevim. Vzadu budou stonkové, možná někjaká kryptokorýna, vpředu by měl být trávník, nebo měco podobného.
Pomlouvejte, kritizujte, ale hlavně konstruktivně smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 11:06 Muž Killer [133] - SumciRe: Povalec
stačí si přečíst podmínky pro růst rostlin a ryb,chování ryb..prostě to co každej kdo si chce vymazlit akvárko čte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 23:40 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: DonJuanKarlos
K tomu se da pristupovat az vedecky. Zkusit si "zlatej rez", jak ve fotografii, nebo do sebe narvat neco z Feng Shui. Kupodivu se to nevylucuje. No, a pak si ty kytky a ryby stejne budou delat co chtej, dominantni Echynodrus v pravem stredu ne a ne narust, kontrastni cervenou kytku sezerou sumci a dno prevorou kancici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 21:15 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Killer
Fotka k příspěvku Můj upravený trojúhelníkový layout:
reálná nádrž Ostrov rybicky.net/nadrze/4186 (je založená pouze týden, ještě není "hotová")
Při provozu okrasného a rostliného akvaria, je důležité se držet nějakého layoutu a udržovat v nádrži nějaký řád. Já sám jsem akvarista začátečník a tak nebude težké se touto nádrží inspirovat.
Ještě víc důležité než layout je nějaký ústřední bod. V této nádrži to je dvojce kořenů. U zadní stěny je Vallisneria asiatica, která kryje pozadí a techniku. Vytváři moc pěkné houští. Filtr kryje Echinodorus amazonicus. V předu a středu je Hygrophila Siamensis, která snáší bezproblému stříhání a rychle zkoustne v jednolitý keř, který pokrývá dno. Alternanthera Splendida vytváří kontrast s Hygrophilou. V pravo v předu je volný kus dna, ten je, ale také důležitý. V zadu ho ohraničuje anubias. Volný kus je třeba nechat opravdu volný a udržovat ho v čistotě, protože vytváří protiklad zaroslého zbytku nádrže. Po celé nádrži je rozmístěno dřevo s Vesicularia dubyana přidělané vlascem. To vipadá také moc pěkně, navíc nepotřebuje silné osvětlení. Dále jsou v nádrži rozmístěny několik dalších druhu rostlin, ale opět by chom se měli držet layoutu.
Rosliny je dobré sázet do skupin podle druhu, protože to přidává na kráse a celistvosti nádrže.
Od zadu do předu se mají rosliny snižovat, přidá to na hloubce nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 17:58 Muž Killer [133] - Sumci – Návrhy, kompozice, estetické dojmy
Toto téma zakládám jako reakci na téma rýpavé zamyšlení . Zde můžete napsat své návrhy na uspořádání akvárií, ale nutností je poslání jednoduchého obrázku např v malování - Pokud takové akvárium reálně existuje, tak přidejte i Fotku akvária Jde mi o vytvoření článku do praktických rad. Takový článek nemůže být napsán jednou osobou, proto žádám o pomoc všechny zájemce. Všichni zůčastnění budou mít u svého návrhu svůj copyright. Pokud se vyskytnou stejné nebo velmi podobné návrhy, beru vpotaz buď ten první nebo vydařenější nákres.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 22:13 jurasek Re: zaciatocnik
Ten acorus je špatně, ten bych tam nedával. Místo něj radši sagittarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:13 Muž Horác [3942] Re: zaciatocnik
54 litrů? Z toho už by šlo udělat celkem slušný krevetkárium :) ... Já teď udělal krevetkárium ze stopadesátky a je to super... i když taková bezúdržbová krevetí čtyřstovka by taky nebyla k zahození. Btw, nechceš moje ryby? :-D Při troše dobré vůle se Ti tam vejdou ... nebudeš první, kdo tu bude mít "trochu" přerybněno smich ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:29 Muž zaciatocnik [2] – 54l akva
Fotka k příspěvku dobry chcem si zalozit new akva poradte ake osazenstvo by ste tam dali a popripade aj ake rastiny by ste tam este dpolnily?bude to podla vas vyzerat dobre?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17951-navrhy-akvarii-?od=51