Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mechanické nečistoty

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Mechanické nečistoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 18:52 Muž UndeR [80] Re: Maq
Neřekl bych, že by to mohl být bakteriální zákal. V tom případě by ty částice co plavou ve vodě nebyly tak velké nebo jo?
Jinak co se týče toho proudění tak to asi bude blbost ale říkal jsem si jestli právě nemůže kompozice rostlin s dekorací v akváriu bránit přístupu těch nečistot k sání filtru, ale to se mé úvahy asi ubírají špatným směrem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 16:40 Maq Re: UndeR
UndeR napsal: že by to mohla být chyba v proudění, jelikož se mi zdá, že ty částice než se stihnou dostat k sání filtru, tak je to vynese k hladině
Nesprávná úvaha. Kolik z filtru vyteče, tolik do něj musí natéct, dělej co dělej.
A pokud by to bylo něco co stoupá k hladině, bylo by to na té hladině poznat, i s filtrováním.
Je to celé nějaké divné. Nemáš prostě (bakteriální) zákal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 00:14 Muž UndeR [80] Re: Zip
No tak to by mohla být taky příčina. V akváriu je jeden ancistrus a ten hobluje kořen prakticky pořád...To by ovšem znamenalo dát kořen pryč a předělat tak kompozici uvnitř akvária :-O
Neritiny nemám, jen spoustu levatek a okružáků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 22:42 Muž Zip [277] Re: UndeR
Měl jsem podobný problém, u mně to byl kořen. Jak ho hoblují šneci a ryby tak se od něho "práší", je to jemnoučké, hlavně po neritině její exkrementy ;-) , nevím jestli ji máš. Co jsem dal velký kus kořenu pryč, zlepšilo se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:14 Muž UndeR [80] Re: Tučňák
To já má myslím relativně taky. Sání filtru je kousek nad dnem a rozstřikovací rampa je cca 4cm pod hladinou a nasměrovaná směrem k hladině, tak aby čeřila vodu...

Ještě mě napadlo, jestli ta Vallisneria v kombinaci s polohou kořene v akváriu nemohou bránit proudění vody k filtru... :-O

Do profilu jsem přidal i video ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:12 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: UndeR
Já na tohle měl navedenou výusť filtru bokem nahoru, přičemž filtr samotný byl kousek nad dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:10 Muž UndeR [80] Re: Tučňák
No to právě netuším. Jako první mě napadlo, že by to mohla být chyba v proudění, jelikož se mi zdá, že ty částice než se stihnou dostat k sání filtru, tak je to vynese k hladině a rozstřikovací rampa je zase odplaví na druhou stanu akvária...
Tady v diskuzi jsem vyčetl, že by to mohli způsobovat i pancéřníčci, ale to se mi nezdá že by byli schopni zvednout takové množství nečistot X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:03 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: UndeR
Nedávno jsem přesazoval půlku malého akvária a dost se to zvířilo. Vzal jsem starou "filtraci" a narval do ní filtrační vatu, až se proud znatelně zeslabil, byť byl puštěný naplno. V akvárku byl sice trochu kolotoč, ale po půl hodině byla voda křišťálově čistá a filtr šel ven.
Pokud se ti ale odněkud neustále zvedají částice, tohle není řešení. Otázkou pak je, kde se ty částice berou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:57 Muž UndeR [80] – Drobné nečistoty
Pořád se nemůžu zbavit drobných nečistot ve vodě. Ve filtru mám i filtrační vatu, ale nepozoruju, že by to nějak pomáhalo. Tak marně přemýšlím, kde by mohl být problém. Zkoušel jsem i různě regulovat intenzitu proudění vody z filtru, ale výsledek se nedostavil... :-| Napadá někoho co bych ještě mohl zkusit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 18:46 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlinRe: Designer
U mně jsou to pacéřníčci.. než jsem je dal do akvárka, byla voda křišťálově průzračná :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 11:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: marena
Videl jsem vice akvarii, kde ve vode plavalo plno smeti. Nereknu obcas neco, ale kdyz to vypada jako protrepana voda se strouhankou, je neco spatne. Mne nic takoveho (viditelneho) v akvariu nikdy neplave, voda je cista. Filtrem to neni, ten si u mne smeti nevsima, ma nitrifikovat, tak to dela.

Takze jedna moznost jsou ryby, ktere neustale neco preryvaji nebo jinak promichavaji ze dna do vody, nebo druha, ze je proudeni vody v akvariu jako v mixeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 09:10 Muž marena [10] - Amerika
Problém je v tom,že při pohledu z blízka je vidět,jak v nádrži plavou jakési mikročástice čehosi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 12:08 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Ano tak jsem to i psal že až po zhasnutí dávám :) ti větší se sem tam nasají na koš s mraženým ale to sem viděl zatím tak 2x :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 11:30 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Sumce bych krmil jak jim to nejvíc vyhovuje, takže těsně před zhasnutím, nebo po zhasnutí světla.
Edit: Ano psal jsi o tom, ale proč si to nepřipomenout a třeba kdo si přečte poprvé, může vyzkoušet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 11:27 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Dobře zavedu to :) no já krmím ráno většinou dávám mražený a večer trošku rybkám vloček a až zhasnu tak sumcum dávám dozadu za kameny kde sou tři prcci asi 3cm tak tam házím cca 1/3 tablety hikari nebo půlku wells tabs a dopředu kde sou velcí tak bud pulku hikari a nebo celou tu seru ale to nedávám každý den většinou ob den tabletu dopředu těm velkým :) Ještě skusím do komory kde se nasává voda strčit ten zbytek biomolitanu co mám doma a uvidím třeba to taky pomůže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 10:31 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Však jsem ti hned včera odpověděl, že si to s největší pravděpodobností sedne samo. X-) Při těch výměnách ty číslice neposouvej dolů, ale nahoru, takže když vyměníš polovinu akvária, nic se nestane a jenom to prospěje. S krmením taky moc neblázni, spíš míň, sumci dovedou tablety nacupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 10:13 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Jasný proto jsem s eptal jestli je možný že filtr ješte není zajetej což asi není no :) ale jak sem psal použil jsem v začátku bionitrivec a měnil každej den částu vody prvních pár dnu, až sem stlačil no3 na 0,20 pak jsem tam dal ryby protože to starý akvarko nebylo kam dát tak bylo na zemi a ja do něj kopl tone ale jojo budu se snažit častejsi měnit třeba ne 1/3 ale 15% třebas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2014 10:03 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Chtít po 15 dní "starým" akváriu kde jsou už sumcovití aby byla voda jak křišťál, to je trošku nesplnitelný požadavek. Zaměř se spíš na častý výměny vody, aby se za chvilku neřešil nějaký problém ve vlákně o nemocích ryb a dej tomu čas, aby se mohla napevno ustavit nitrifikace, bakterie namnožit ve větších objemech a akvo definitivně stabilizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 09:36 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: RBeil
Ty plátky vaty byly přesně po ty madla na vytahnuti jak jdou vidět a jsou na těsno jdou špatně vytáhnout :) ale můžu zkusit koupit tu vatu další a obecná to ještě nějak dokola. Pak mě napadlo dole jak je mřížka nasávání tam strčit ještě kus biomolitanu jemného jen nevím je tam topení v te komoře jestli to nebude něčemu vadit když ten molitan se bude dotýkat topení jestli nebude nějak zbytečně moc spinat nebo ho ten molitan nebude nějak ochlazovat, ale to by neměl ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 08:41 Muž RBeil [174] Re: kmara
Na cichlidy potřebuješ hodně výkonou filtraci a obávam se že ta čerpací hlava v tom molitanu nema takovou sací sílu aby ten bordel nasála a udržela.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 08:30 Muž RBeil [174] Re: Humbal89
Jak jsi měl ty plátky vaty tlusté ? A měl jsi je na těsno od stěny ke stěně aby voda nemohla proudit kolem ? Když jsem narval normalni kosmetickou vatu v gáze do filtru tak během dne byl i ten nejjemnější bordel pryč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 21:59 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Ano, je to velmi pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 21:52 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Fotka k příspěvku Zdravím všechny :) akvarium mám založený 15 dni. Hodnoty vody atd. jsou v normě, ale poslední cca 3 dny jsem objevil větší množství mechanicých nečistot ve vodě, prostě tam plave bordýlek. Tak jsem dnes vyměnil vaty ve filtru ikdž byly čistý celkem, propral molitan a je to pořád stejný. Ve filtru mám 2 plátky vaty, potom keramický válečky, potom molitan, eheim substrat pro, aquaclay a zase plátek vaty před čerpadlem :) Vyčistil sem i čerpadlo ale to bylo ok :) V akvariu 96l mam 11 ryb a to největší cca 5cm takže přerybněno nemám. Před pár dny jsem přidával eheim substratat pro..je možný že po cca měsíci kdy se zaběhnou všechny náplně bude čistota lepší? :) Díky za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 19:03 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit.
Akva 180l, jeden pár perletovek, rostliny žádné.
Neustále mám akva plné nečistot. Hromádka je nahromaděná u molitanu a když to ryby rozvíří, tak to plave po celém akva. Je to hnus. Když to odsaju, tak je tam toho druhej den zase plno.

Čerpací hlava atman 201 na plnej výkon a molitan 12x25cm nebo jak to je.
Mohl by mi někdo poradit? To ten atman na to nestačí nebo co, protože moc nejde poznat, že by ty nečistoty šly směrem k molitanu, ale spíše plavou po celém akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 22:50 Muž trnorep [43] Re: jordan
No co se týká filtru JBL CristalProfi greenline e1501 tak mi mezi filtračními materiály chybí filtrační vata, která by měla zachytit jemnější částečky nečistot, které keramická filtrační média těžko dokážou zachytit. Co se týká filtru atman at202 tam bych pro zmenšení proudu použil rozstřikovací rampu vyvedenou nad hladinu. Snad jsem poradil trochu dobře ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2012 20:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: scorpion75
Přílišným čištěním filtru se nezabrání průchodu malých částic. Musí se nechat fungovat trochu déle, aby se dostatečně zanesl a potom nebudou potřeba ani ty jemné filtrační materiály. Druhá a asi nejdůležitější chyba je silné dvojité vzduchování, které víří kal ode dna který by v něm jinak zůstal, nebo se odporoučel do flirtu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:12 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: OP
Odkalením zabráníš dalšímu zvedání částic ze dna, aby filtr mněl čas je posbírat. Ovšem pokud ve filtru chybí konečná jemná filtrace, tak si na to kápnul. Může to být důvod jordanova problému. Nečistota filtrem prochází aniž by mněla kde se zachytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 20:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: OP
co třeba použít nějaký koagulant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:01 Muž Shrimpman [36] Re: scorpion075
Ale ty částečky jsou ve vodě, ne v detritu, odkalením se jich tedy nezbaví. Nejdřív musej "sednout" nebo se zachytit ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:00 Muž Shrimpman [36] Re: romant
Mluví o mechanických částečkách, nitrifikace by na ně neměla mít vliv. E1501 v originálním balení žádnou vatu nemá, myslím tedy že filtrace malých mechanických částeček bude nedostatečná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:40 Muž larix [1420] Re: romant
Ja by som to len trošku upresnil. "Bordýlek" rozkladajú iné druhy baktérií, plesne, kvasinky, prvoky a podobné organizmy. Nitrifikačné baktérie rozkladajú (oxidujú) až následne časť produktov ich metabolizmu - dusíkaté zlúčeniny. To samozrejme nič nemení na predchádzajúcich odporúčaniach pre OP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:21 R Muž romant [27987] Re: scorpion075
Jasně, že tak může být. Nevíme jak ten bordýlek je vlastně velkej. Já bych sílu nitrifikačních bakterií a jejich čistící schopnost prozatím neopouštěl a této své teorie se držel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 19:18 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: romant
Obávám se že na hrubý bordel jsou i bakterie krátké. Ten se musí odstranit mechanicky, nikoli biologicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:15 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: OP
Samozřejmně, ale myslíš, že u filtrů platí "ve dvou se to lépe táhne"? Pokud si s hrubou nečistotou neporadí hlavní filtr, tak nevěřím, že přidání čerpací hlavy problém vyřeší. Opravdu bych vsadil na dokonalejší odkalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:14 R Muž romant [27987] Re: OP
Já bych ten hlavní problém viděl v tom neustálým otravování nitrifikačních bakterií ve filtru stávajícím. Bakterie jsou ti pomocníci, kteří dovedou onen bordýlek likvidovat tím, že ho rozkládají. Takže jsem toho názoru, že když se bakteriím dá patřičnej klid na práci, tak se situace zlepší. Samozřejmě, že bakterie nežijí jenom ve filtru, ale i po celým akváriu tzv. přisedle, ale v tomto případě bych tu jejich nízkou aktivitu přikládal té malé přítomnosti ve filtračních médiích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:09 Muž Shrimpman [36] Re: scorpion075
Jinak než filtrací, odsátím nebo je nechat sednout řešit nejdou. Nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:55 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: OP
Nevím zda přidání dalšího vířiče vody pomůže odstranit pevné částečky z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:42 Muž Shrimpman [36] Re: jordan
Co tam přidat ještě čerpací hlavu s jemným biomolitanem na mechanické čištění vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 18:37 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: jordan
Spíše, než ve filtru, bych problém viděl v odkalování. Každých deset dní odkaluješ. To i pod těmi kameny? Pokud nečistíš kolem kamenů tak důsledkem je vířící se bordel, kterého je nejvíc právě v těch šutrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jordan
Na fotce je vidět dvojí vzduchování. Vypni ho a bude asi po problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2012 17:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jordan
Možná kdybys nechal filtr na pokoji bylo by to lepší. Otvírat 1x za 10 dní exterák je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:04 jordan – Mechanické nečistoty
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám dotaz týkající se drobných mechanických nečistot pohybujících se v aqua.
Mám aqua o rozměru 160x50x55. V něm chovám 30ks Tropheus Ikola a 30ks Tropheus red. Moliro. Jelikož jak je známo jsou to ryby temperamentní se stálým pohybem po celém aqua a nenechaji vodu klidnou. Pro tuto nádrž jsem zvolil venkovní filtr JBL CristalProfi greenline e1501. Filtr má dokonalý tichý chod i výkon, ale ty drobné mechanické nečistoty mě rozčilují. Filtrační média jsou původní z balení. Jeví se mi, že právě tyto původní filtrační média nejsou právě to pravé ořechové ???
Můžete mi prosím poradit nějaké vhodnější filtrační náplně, abych se mohl těchto drobných nečistot zbavit a aby byla voda křišťálově čistá ?
Aqua jsem zřídil na konci prosince 2011. Aby co nejrychleji započal nitrifikační proces použil jsem pro začátek čistící bakterie JBL Start a od chovatele p.Čuhela jsem použil výtažek ze zaběhnutého filtru (filtrační houba). 18 dní od napuštění byla voda křišťálová. Postupně následovalo osazaní rybami. Chování ryb je v pohodě. Abych se vrátil k těm mechanickým nečistotám. Aby jste mě správně pochopili. Voda je velmi čistá bez žádného zákalu, ale přesto se tam pohybují malé mechanické částečky. Na dně mám křemičitý písek fr.0,7-1,2mm ve vrstvě 1,5cm jako dekoraci používám sopečné vyvřeliny kombinované z vápencem atd. Údržbu provádím jednou za deset dní z odkalováním celého dna a čištěním vrchního koše (molitanová pěnovka) v externím filtru.
Vím, že tady toho o této problematice bylo řečeno již dost, ale hledám někoho kdo má stejný fitr a pokud tento problém řešil, tak jak ?
Děkuji za odpověď.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2253x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17830-mechanicke-necistoty?od=51