Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadohlavci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Hadohlavci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2022 19:24 Muž RAP [1555] Re: Maikel
Z rybníka raději nedávat. Můžete si chovat třeba paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 19:02 Maikel
Dobrý den mohl bych se zeptat ...mohu dávat hadohlavcum živé rybičky třeba malé ploticky z rybníka nebo raději ne zatím krmiv patentky a grundle ale chtěl bych jim to spestrit..ale bojím se že by mohli chytit nějakou nemoc z rybnících ryb děkuji za odpověď...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 16:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBK
Channy skoro nikdo nechová. Navíc máš Ch. gaucha, což je asi více různých druhů schovaných pod jedním názvem a nikdo je neumí rozlišit. Ale určitě nechej mladé chvíli u rodičů, matka by je měla krmit neoplodněnými jikrami. Dívej se spíše po fórech v jiných řečích (Angličtina/Němčina).

Mám od května 6 kousků Channa sp. fireback (hodně podobné gauchám) v 325 litrech a zatím pár nemám. Sice se hodně bijí, ale šrámy se jim rychle zacelí. Krmím převážně grundlemi.

www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 15:44 Žena RBK [2] - Asie
Ahoj, chovám Channa gachua a právě se mi rozmnožili. Mám asi 50 cca týden starých mimin. Ocenila bych jakékoliv rady s chovem, na co si dát pozor, kdy je ideální je odstavit - za jak dlouho je můžu nabízet. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 21:10 Muž Kubaa [718] Re: Jiří Herink
No začal bych tak nejméně 10metrovým akváriem. Proč zrovna tento obří druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 21:01 Jiří Herink – Hadohlavec červený
Dobrý den, má tu někdo hadohlavce červeného, zajímalo by mě jak vypadá jeho akvárium, jak velikost tak i vybavení, teplota vody, pH, technika, rozmnožování aj...
Děkuji za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 21:27 spider30 Re: LiborSprysl
Super rodocia potlesk
Keby boli moje channy take take vzorne. Raz sa vytreli aj to ich samcek pojedol :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.02.2016 17:07 Deepinpeat Re: LiborSprysl
a takhle to vypadá venku :), www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2016 16:40 Muž LiborSprysl [9015]
www.facebook.com/…

úžasné...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 18:48 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rudolf
Děkuji :) mě právě pán psal u stewartii, že se zimuje cca 3 měsíce v plastové nádobě v nízké teplotě. Nepsal teda podrobnosti, ale jestli bude mít možnost se k nějakým dostat napíšu info
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 12:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2016 02:21 Muž rudolf [4681] Re: vendy
Channa pulchra dorůstá v plné velikosti 25-30 cm, v minulých letech k nám byl tento druh dovezen, ale zda ho někdo aktuálně chová a množí, netuším. Jediný hadohlavec, který pochází z mírného pásu a v severní části svého areálu rozšíření žije v zimě snad i pod ledem, je Channa argus. Všichni ostatní hadohlavci jsou ryby subtropické (v akváriu zhruba 20–23 °C) nebo tropické (23–26 °C). To, že u některých druhů některé populace žijí třeba část roku ve vodě chladnější, neznamená, že druh jako takový je třeba v akváriu nutně zimovat. Na druhé straně u subtropických druhů může snížení teploty přes zimu vést k lepší celkové kondici, větší ochotě ke tření atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 22:31 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rudolf
Děkuji, snažila jsem se zkontaktovat pár chovatelů a prý je lepší vybírat páru z mladých ryb, pokud nějaké sežene sám by chtěl páru, tedy byla by možnost od něj páru koupit. Do akva si nemyslím, že bych něco strkala, akva je zarostlé a velké ryby co by nepožraly by mi zlikvidovaly zeleň. Samozřejmě počítám že oni svou vahou dají akva také zabrat, ale nebudou rostlinky kolem sebe likvidovat. Pokud jsem se tedy dobře dočetla. V případě stewartii - jejich velikost je dostatečně jasná nic k ním víc. Jen bych ráda modrou barvu a většinou mi to příjdou spíše dobře naaranžované fotky a dočetla jsem se že je potřeba zazimovat. Ví někdo jak to přesně prochází? U pulchra je velikost 20 cm a fotky i videa byla jednoznačná, že opravdu modrou barvu mají a o zazimování jsem nic nečetla. Jen jsou to ryby spíše u dna tak bych raději ty stewartii ať jsou řádně vidět, ale bojím se toho zazimování. Dostala jsem se k nim díky fotce na google, ale nemohu ji sem vložit, pokud by měl někdo zájem jedině pošlu do vzkazu nebo odkaz. Nerada bych porušila nějaká pravidla.tato ryba mě oslovila ale podle dostupných info bude špatně sehnatelná, není jasná velikost a cena. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2016 07:47 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Ale na to jsou zase lepší ty větší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2016 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Dovolil bych si doplnit, že jedná o výtečné konzumní ryby připravované po celém světě. Díky své chuti byly bohužel introdukovány prostřednictvím tamní asijské komunity do USA, kde se staly pohromou místních vod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 07:29 Muž rudolf [4681] Re: vendy
Druh potřebujete, ne poddruh ;-) Channa bleheri, Channa gachua, Channa andrao, Channa orientalis, Channa burmanica, Channa stewartii, těm 600 l stačí (pokud tam nenacpete spoustu jiných ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 23:05 Žena vendy [27] - CichlidyRe: cezarmilan
Určitě kontakt pošlete. Prostor jen dočasně? Větší akva doma neobhájím potřebuju poddruh, kterým tato velikost bude dostačující napořád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
600L do času stačí, rastlinky nepožiera je to nekompromisný predátor ale sú to vzorní rodičia. Ak sa mi podarí skontaktovať s kolegom dám na neho kontakt. Pôvodne som mal záujem aj ja, ale veľkosťou sú nad moje možnosti. Ich cena tiež nieje najnižšia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 19:56 jamajcan Re: vendy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 18:16 Žena vendy [27] - Cichlidy – channa aurantimaculata golden cobra
Ahoj nic moc jsem o ni nenašla nevim v českém názvu pod čím ji hledat. Může někdo poradit? Když budeme teoreticky polemizovat o předělání akva pohodáři, ryby pryč to je jasny anciky taky sežere že... Co litraz 600staci? Dno liapor a filtr by snad taky stacil? Co rostlinky bude je zrát? Nebo odkaz na lidi co je chovají? Děkuji ☺
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 10:27 spider30 Re: Ouniles
Tak to mas pravdu s tym vyskakovanim. Kolega tak prisiel o dve gachui. Z ruky zeru aj mne. Hlavne zizali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:16 Ouniles – bleheri
mam blehery chovam je s motylovcema a s krunirovcema zatim nemam problem chovam par v 350l akvariu a nepride mi ze by bylo prazne ryby se neboji uz vubec ne cloveka uz od malicka zerou z ruky.... jedinej celkem zavaznej problem je kdys clovjek nema dokonale zakrite akvarium i necelej centak stacil abych nasel rano milacka uschlyho na podlaze...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 10:39 spider30 Re: angakok
Skusim nieco nafotit,ked sa podari.Tiez mam asi dve samicky a dvoch samcov. Ja som kupil mlade od akvaristu,ktory objednaval gachuy z deutschlandu. A to boli ich prve mlade. Mozem ti poslat aj fotku rodicov, pre istotu. Inac tie orientalis "kotawa forest" maju tiez nieco do seba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 09:40 angakok Re: spider30
mám tu dvě mladý nejspíš to jsou kluk a holka, já jsem spárováníu toho svýho druhýho páru dělal tak, že jsem přidal jinýho větší gachuu th2/03 a oni začali bojovat obě proti ní, dal jsem je jen do 50l akva aby se jen neschovávaly, pak si řekly že je jim tak dobře a už tak zůstaly.Já původně chtěl spárovat tyhle menší jenže pak jsem kápnul u papíka na importy z přírody abylo to jasný. Jestli je chce tak jedna je za 180kč, mám tu ještě plonkovou samici gachui th2/03. Jen jsem chtěl poprosi jestli by nešlo poslat foto tvých blue bengálů na mailto:tomas.kaipr@seznam.cz. Já potřebuji opravddu blue bengály nechci ani gachui,, lake inle" ani,, krabbi" ani Th2/03.Ještě jsem ve svým seznsmu zapoměl se chci dostat ke orientalis,,kotawwa forest".Jinak pokud se ti blue bengály povedou budu za ně moc rád, že je nebudu muset schánět v deutschlandu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 22:26 spider30 Re: angakok
Ked budem mat mlade gachuy blue bengal. Mozem Ti poslat. Zatial cakam na sparovanie. Kolega by chcel bleherky,su farebnejsie ako gachuy blue bengal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2012 00:41 angakok
čau hadobratři,ohledně bleherek tak jde je naprosto v pohodě chovat s čichavci nenapadají je a jsou s nima naprosto v pohodě,potřeba je mít připravenu možnost pokud vám ha´doši založí rodinu pak pokud budou považovat ryby za konkurenci tak s nimi zatočí, jinak určitě budou v pohodě i větší gavůni(herbertaxelrodi, trifasciata atd.Jinak já bych chtěl chovat bleherky ty te´d mám pěkně spárovaný,pak bych zkusil gachuy blue bengal a aurantimaculaty. dejte bacha na pulchry a ornatipinnys jsou to malý groskurvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:52 spider30
m0nkej: Mas pravdu ta stranka je fakt super. Tiez som tam zaregistrovany.A snazim sa zistit co najviac o mojich channa gachua "bengal blue" milacikoch co najviac. Viac ludi ich tam chova,cize viac skusenosti ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:28 m0nkej Re: LiborSprysl
Aha, přesto díky. Ja jsem se konečně dostal na thesnakeheadforum.com a stránka se zdá být jko pokladnice vědomostí. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: m0nkej
stydim já moc srovnávat nemohu, páč jsem si zkusil jen ty bleheri a to vlastně jen jako jednu variantu "kafilérky", než jsem začal chovat velké kance. Takže nemohu sloužit pro teorie o jiných druzích či spolužití jiných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 09:38 m0nkej Re: LiborSprysl
tak výraz "malé" jsem použil jen kvůli jejich přezdívce trpasličích hadohlavců ;) Mno potvrdilo se mi, co jsem předpokládal. Řekl bych, že lidi, co píšou na internetu, že chovají dospělé ve skupině, pouze netuší, že ještě vyrostou. A chov dvou druhů najednou? Zde nejspíš platí to samé, že?
U jiných ryb samozřejmě počítám s velikostí okolo 2/3 maximální velikosti channy, aby nebyly ochutnány. :-D Zde nejspíš bude fungovat metoda pokus - omyl.
Myslíte si, že nějakých 350-400 litrů je pro pár auranti málo? Nebo byste zvolil např. "menší" druhy stewartii nebo pulchra? :)

Každopádně, díky za odpověďi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: m0nkej
Akvaristé jsou různě ujetí...někdo ujíždí na hadohlavcích smich Obávám se že chov dospělců v hejnu asi nepotvrdí nikdo - já tedy určitě ne, a to jsem měl jen podle vás "malé" bleheri. Chov s jinými rybami tedy rovněž mně nefungoval - pravda, nezkoušel jsem zrovna vámi zmiňované mřenky či parmičky. Ale co se vešlo do huby, to byla potrava smich
Sice máte dojem, že se vám v tak velké nádrži budou ztrácet, ale zase naplno vyniknou, budou bezkonfliktní a tím zajistíte, že budou plavat všude. Takže si myslím, že se ztrácet nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 00:02 m0nkej – Hadohlavci - chov
Už delší dobu se o tyto ryby zajímám a ocenil bych zkušenosti nějakého chovatele. Pročetl jsem spoustu stránek(i zahraničních fór) o tomto druhu, ale získal jsem rozporuplné informace. Nejvíce mě zajímá, zda má někdo zkušenost s chovem více jak páru jednoho druhu v nádrži nebo dokonce víc ryb z více druhů hadohlavců(např. 2+2, 4+4, 6+6... bleheri + gachua nebo pulchra + stewartii, atd)...? Většina zdrojů uvádí, že je nejlepší pořídit hejno 6ti mladých ryb, z kterých se zformuje časem jeden dominantní pár. A ten se snaží pak zbytek ryb ubít... Je tento proces vždy podmínkou?
Dále by mě zajímalo soužití hadohlavců s jinými druhy ryb. Dočetl jsem se, že se podařilo soužití s mřenkami(pravděpodobně nádhernými) či parmičkami(že by SAE s trpasličími druhy hadohlavců?)...
Jak velká nádrž se hodí pro jednotlivé druhy? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Abych se trochu seberealizoval z toho nástřelu otázek...Vracím se k akvaristice a channy mě uchvátili svým vzhledem a dravostí. Plánuju zařídit nádrž 350 - 400 l (135*50*55) a nevím jaký druh hadohlavce zvolit. Když beru jako fakt, že zbyde jeden pár, jsem na vážkách. Kdybych si vybral např. channa bleheri, obávám se, že se v 350 litrech ztratí. Když bych zvolil channa auranti, bojím se, že se mi tam nevejdou a budou se zbytečně tísnit. Proto se ptám, zda se nékomu podařilo chovat dospělé jedince v hejnu...pokud ano, jednoznačně bych volil některý druh menších hadohlavců(bleheri, gachua, pulchra, stewartii)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1031x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17749-hadohlavci-chov