Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpustnost CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Rozpustnost CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 19:59 Muž dravec [72] - Rostliny
Ahoj, prosim o radu. Mam SERA flore reactor 500, bublam 1-2 bubl./sec, akva ma 150 litr. netto, prud v akva je dostatocny. Vcera som dostal permanentny test CO2 od JBL a indikacna latka bola modra co znamena hodnotu 3mg/l (nedostatocna hodnota).
Teda takyto vysledok som necakal, kde moze byt chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:10 santiago Re: vaclav
no ono to mozna ma i vice lidi a neresi to..z toho duvodu,ze maji kryt..ja kryt na akvaru nemam,ono to ani moc videt normalne nejde,jen ze spodu nahoru kdyz tim prosvecuje svetlo,tak to jde dost videt ty bublinky..

no snad se to casem ustali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: santiago
Čím více prosperuje akvárium tím je slepá hladina slabší. Ty bublinky se mě dělají také jen to neřeším.
Cituji:
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:48 santiago Re: vaclav
vzduchuju pouze v noci..a to z toho duvodu,abych do rana mel cistou hladinu..tyhle stranky znam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: santiago
Proč vzduchuješ. Znáš tyhle stránky. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 21:31 santiago Re: Moucha
prezentace bude:)

1) tak stahnout to jde v pohode,vecer nebublam ale naopak vzduchuju,takze rano je hladine krasne cista, ale pres den se tam zacnou kupit bublinky..ale je zajimave, ze kdyz rano zacinam bublat,tak i hned ty prvni bublinky,ktere dojdou k ciste hladine se uz nerozpusti,a zustanou tam

2) ok diky, ja mel za to, ze 100 ucinek co2 zname bublani kytek

3) prezentace se rysuje:)

4) udrba v klidu,mam tam 15 neonek a 2 zakrsle texaske racky, jsem zastance rostilineho akvaria na aukor ryb.)

1/3 vody menim cca 7-10 dni dle potreby, odkaluju nepravidelne,neni potreba casto,max jen stahnu ze dna zbytky patentek a nitenek

5) hnojim, zkousel jsem rataj brutus ale posledni dobou mam averzi na vyrobky rataj, momentalne. co 14 dnu derle v30 comlete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 21:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: santiago
1) stahni z hladiny ten sejrajt, asi mas neco jako slepo hladinu
2) neni nutny, aby kytky bublinkovaly a presto mohou krasne prosperovat
3) udelej si prezentaci nadrze
4) chybi popis udrzby
5) prihnojujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 19:56 santiago – rozpusteni bublinek co2
ahoj,
mam dotaz. Bublam z kvasnic, keramickym difuzorem, akvarko 112l. Proudeni vody dle meho soudu dobre, hladina se pekne viri a toci se do kola kolem sten. Nevzduchuji. Nechapu vsak, proc mi bublinky,ktere se nerozpusti,zustavaji nerozpustene na hladine, dela to takovy pekny hnus az penu na hladine. Pritom pekne vidim,jak bubliny co2 jdou ve vode z jednoho konce na druhy, ovsem ta cast,ktera vyplave na hladinu se jakoby nerozpusti,ale zustane jako bublinka na hladine. Co je spatne? A jeste druha vec, drive mi triba riccia bublinkovala,ted poslednich 14 dni ani prd,roste,zelena se,ale nebublinkuje a ani ostani rostliny, ale rostou.SVitim 2x40w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 14:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzek
Řekl bych že máš špatně umístěnou rampu. Je na kratší straně akvária. Měla by být na té delší a po celé délce. Není vidět nasávání filtru jestli není příliš vysoko nade dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 14:07 Muž honzek [8] Re: Moucha
Tak CO2 to neni urcite, nebo spise presneji receno, ciste CO2.
Zkusil jsem to tak, ze jsem tento "vzduch" z reaktoru nasal hadickou do pusy, a necitil jsem charakteristickou "chut" CO2 (stipani).
Urcite jak rikas, jsou to nasate bublinky z akva, ovsem jak bublinky CO2 tak toho kysliku..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzek
a jak vis ze to je kyslik? mas permanentni test? nejsou to jen nasate bublinky z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:00 Muž honzek [8] Re: vaclav
No rekl bych ze stejne, jako se tam dostane CO2. Od rana to CO2 bublu, takze v akvarku plavou miniaturni bublinky CO2. Jakmile nastane fotosynteza u rostlin, tak prave techto bublinek kysliku prybyde o hromady vic. No je techto vsech bublinek hodne, zacne se to nejak, nevim jak, dostavat pres filtr do reaktoru :-D
Vlastne staci s filtrem treba zatrast a sup, bublinky projdou kolem vrtulky do reaktoru (je to docela dobre slyset).
Dneska rano jsem prave udelal odvzdusnovak toho reaktoru, tak uvidim.

Vlastne kdyz kolem 17 hodiny vypinam privod CO2, tak do 20ti hodin mi toho vzduchu v reaktoru jeste hromada pribyde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzek
Jak se ti dostanou bublinky kyslíku z rostlin do tvého reaktoru? Jinak se ale podobné reaktory a zvony kam se napouští CO2 občas musí vypustit, protože se tam dostane trochu vzduchu. Určitě ne ale každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:35 Muž honzek [8] Re: vaclav
No no prave lita i hodne bublinek kysliku, ktere bublaji z rostlin. To neni na skodu, kdyz v tom reaktoru mam CO2 spolu s kyslikem? Ten efekt toho reaktoru je pak mizivy prece... Kdyz se tam "snazim" rozpustit tento parazitni kyslik.. Hmm nevim nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 10:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzek
Jak stoupá koncentrace CO2 v akváriu plyn se stále hůře rozpouští a pak ti jeho bubliny vycházejí z filtru. Pokud jsou malé a lítají v akváriu je to prý dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 10:01 Muž honzek [8] – Rozpustnost CO2
Ahoj, mam vyrobeny prutokovy reaktor ktery mam u vystupni trysky.
Moc dobre ale nerozumim tomu, proc rano, kdyz se CO2 elektromagnetickym ventilem pusti, tak se asi tak 3 hodiny po stusteni krasne v reaktoru rozpousti. Po vice jak ctyrech hodinach provozu se ale prestava rozpoustet. Vsimam si zaroven, ze po teto dobe take z filtru z vystupni hadice jdou nejake bublinky. Filtr uz falesny vzduch nenasava, to jsem vyresil.

Nevite, cim je toto zpusobeno? dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3451x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17711-rozpustnost-co2?od=101