Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nadbytek rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Nadbytek rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2020 10:07 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: voyta
Žádné strachy, ve vašem případě tu malou džungli rybky ocení. :-)
Za likvidací řasy nebudou levatky, ale ten "z řetězu utržený" ceratopteris.
Hezky si ho hýčkejte, občas přiměřeně zredukujte a zkuste si s ním pohrát tak, aby akvárium dostalo jakousi "fazónku". palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 09:56 Muž voyta [87] – Kolik rostlin je prilis mnoho?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mam dotaz. Po pulrocnim boji s řasou (kdy jsem mimochodem zkusil vse mozne a pak to behem 14 dni vyresily levatky) me momentalne vsechno hezky roste. Dominantni je ceratoteris, ktery zabira zadni 1/3 akvaria - obcas ho trosku protrham, coz ovsem za 2 dny neni videt, protoze roste jak sileny. Do nejakych radikalnejsich akci se me nechce, jelikoz jsem rad ze vse po pul roce funguje - nerad bych zas narusil nejakou rovnovahu. Ted k dotazu - muze mit prilisne zarosteni akvaria nejaky negativni vliv? Rybam je to pocitam jedno...? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dzira
Obyvkle bývají jednou za měsíc, vždycky ve čtvrtek. 10.3. bude burza tak někdy předtím ještě sraz bude (ještě nevím kdy přesně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:15 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: katterinecka
Joo já v Brně bydlím. Jestli ty srazy jsou více nežli jednou za rok, tak by to bylo na to rozdávání dobrý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dzira
jestli někdy býváš v Brně tak se stav za náma na sraz ;-) Normálně si tam vyměňujem kytky, vždycky si to někdo vezme. Nebo na burze se toho dá hodně udat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:10 Muž Dzira [38] - Rostliny
a co takhle děláte s přebytky? Já to dříve dával kdo měl ruce nohy, aby se to nevyhodilo, ale teď mi přijde, že lidi o ty běžné kytky přestali mít zájem. Kolikrát sem napíšu, že protrhávám, tak ať se někdo ozve, nebo to budu muset vyhodit a nic..!! Já za to dříve byl vděčný a výměny tady docela jely. Jsem se z přebytků provyměňoval s lidma co zase měli přebytek něčeho jinýho až do toho co mám. Příjde mi škoda to vyhazovat no :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:57 R Muž vaclav [14729] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antonim
Kamenovat tě nikdo nebude, ale blábol to je. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:42 Muž Johan [4946] - RostlinyRe: antonin
Jenom doplním, kytky spotřebovávají kyslík nejen v noci, ale i ve dne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:33 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: Libcin
Samozdřejmě, že ano. My sice pořád dýcháme kyslík, ale u rostlin je tomu přes noc jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:14 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: 1975
...Hluboce smekám, že jste napsal, že nejsou Vaše...
Nikdy jsem to netajil, naopak. Ale aby to bylo zřejmější, upravil jsem názvy prezentací.
I vám - hodně zdaru! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:04 Muž Johan [4946] - RostlinyRe: Libcin
Rostliny taky dýchají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:19 Libcin Re: snehulda007
Rostliny spotřebují v noci kyslík pro ryby? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:17 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Sid
Hluboce smekám,že jste napsal,že nejsou Vaše.Ale nějaká Vaše práce nebo rada tam určitě je.Opravdu mně překvapila mramorová drt,nehnojení a.t.d..Jak se říká,kdo umí,umí.kdo neumí a.t.d..Mějte se,at se Vám stále daří! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:14 Muž snehulda007 [850] Re: antonim
Přesně takhle jsem to myslel,jestli se to nemůže dostat do fáze,kdy rostliny v noci spotřebují kyslík pro ryby. Jen jsem se to bál vyslovit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:15 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: 1975
Jestli myslíte nádrže v mé prezentaci, tak ty nejsou moje. :)
Mám k nim jakýsi vztah a do prezentace jsem je vložil proto, abych doložil:
- že i naprostý začátečník může provozovat slušně fungující akva, když je vnímavý a dělá to, co je mu doporučeno;
- že se dá provozovat rostlinné akva (začátečníkem :)) i na substrátu tvořeném drceným mramorem;
- že se dá provozovat rostlinné akva i v nádrži s nízkou intenzitou osvětlení, bez hnojení CO2 a PMDD atd. ... :-)

Ať dělám, co dělám, na vás nemám. :-O Já jsem své první akvárium (zavařovací sklenice nepočítám! :)) zprovoznil před 48 lety. :-)

P.S. Ten předchozí příspěvek jsem skutečně myslel vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:13 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: snehulda007
Zdravím,
já bych řekl, potenciálně by to problém být mohl. Kdyby těch rostlin bylo opravdu hodně mohlo by dojít k tomuto:
a) Rostlinám by přes den došlo CO2, protože by jej vypotřebovaly pro přeměnu na kyslík a ryby by nebyly schopny ho nezajistit dostatek.
b) Teď mi prosím odpusťte, kdybych plácal nesmysly. Ale předpokládejme, že by se do takové situace dostal někdo takový komu by tohle došlo. Pak by přihnojoval CO2 a poměr kyslíku a CO2, by tím vyvážil. Pak by večer tato stabilita byla jako u normálního akvária. Ale co v noci, kdy rostliny také spotřebovávají kyslík? Rostliny a ryby by si ho všechen vydýchaly a udusily se.
PS: Prosím nekamenujte mě, kdybych napsal blábol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:29 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Sid
Věřím,že to myslíte dobře.Díky.Ale i já už mám nějaké zkušenosti.Moje první akvárko jsem dostal před 5O roky od rodiču-těch 50 roku není preklep.A od té doby mám akvária nepřetržitě.Takže ruzných experimentu mám za sebou jak říkají bratři Slováci něurekom.Takže věřím,že to mám všechno v pořádku-měřím vše,co se měřit dá,před 10 roky jsem měřil jenom Fe,za hluboké totality ani to ne.Do NDR jsme jezdili kupovat LUMOFLORKY,CENUSIL a.t.d..Ale to jen tak na okraj,to pamatují opravdu jenom pamětníci.Tady prakticky nic nebylo ani ten Cuta-Kámen jsem nikde nesehnal.Ještě jednou díky-at nám to roste a dělá radost! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:09 Muž Sid [6682] - RostlinyRe: 1975
...Rybí osádka je stejná, navíc ted hnojím Dennerle, Easy Carbo, CO2 z láhve, speciální zářivky...
Jestli vám dříve stejná rybí osádka stačila akva vyhnojit, můžete mít aktuálně přehnojeno. :)
A ty speciální zářivky mohou být také problém... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:36 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Johan
Já mám trochu odlišnou zkušenost.Stávající nádrž 250 L mám v provozu cca 25 roku,samozřejmě asi po 5 letech udělám generální uklid.Zhruba před 10 roky jsem měl akvárko zarostlé,že jsem tam opravdu musel rybky hledat a mužu podotknout,že jsem měl totálně přerybněno.Přidával jsem jenom nepravidelně Fe.Od té doby se mně ještě nepodařilo,abych měl akvárko tak zarostlé.Rybí osádka je stejná,navíc ted hnojím Dennerle,Easy Carbo,CO2 z láhve,speciální zářivky.Rostliny jsou taky pořád stejné-Echinodory-novinky,stonkovky,kryptokoryny.Ještě jsem zapoměl z techniky na vnější filtr TETRA EX 7OO.Dřív jsem měl jenom vnitřní filtr Hágen 301.Udržba je stále stejna.Tak že moje zkušenost je,že každá nádrž je original a bud prosperuje,nebo méně,nebo vubec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:07 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jarobuk
to zalezi na tom, co mas za ryby. pokud tercovcee ci skalary, tak budou mit problem. pokud jen male hejnove ryby, ty budou za jakekoliv mnozstvi rady. to by ses divil, co ryb se vejde i do zdanlive neproniknutelne dzungle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:53 Muž Johan [4946] - RostlinyRe: snehulda007
živočichům škodit nebude, ale pokud bude víc rostlin, než kolik jich akvárium může uživit a bude dost silné světlo, tak začnou růst některé řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:28 Muž snehulda007 [850] – Nadbytek rostlin
Zdravim,možná je to nesmyl,ale chtěl bych se zeptat jestli v akvárku může nastat něco jako "přerostlinění"? Prostě situace kdy nadbytek rostlin negativně ovlivňuje prostředí v nádrži a škodí tím živočichům? Jestli je to blbá otázka tak se omlouvám.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 932x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17653-nadbytek-rostlin