Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby obývající horní část nádrže

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ryby obývající horní část nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:37 Žena zdenulaj [0] Re: katterinecka
Sekernatky se mi také docela líbí..koukala jsem se do atlasu na sekernatku mramorovanou, ale prý potřebují rostliny až k hladině, mezi kterými se schovávají, což já bohužel nemám...ale jinak jsou moc zajímavý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:35 Žena zdenulaj [0] Re: romant
Nad dániema jsem také přemýšlela, líbí se mi jak jsou veselý, ale barevně mi tam úplně nesedí - chtěla jsem něco do teplých barev - oranž.-červené...jsem hrozná! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zdenulaj
napadaj mě sekermatky, ty se spolehlivě drží v horní části akvárka, ale bývají docela velké a ne až tak k sehnání. Nejsou to přímo tetry ale jsou z podobné oblasti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2012 08:58 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Nejsou to sice tetrovitý, ale je to vděčná klasika. rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 08:56 Žena zdenulaj [0] – Ryby obývající horní části akvária - poraďte prosím
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit nějaké malé hejnové rybky, které by se zdržovali převážně v horní části nádrže, nejlépe nějaké z čeledě Tetrovití :-)Předem moc děkuji. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 09:33 0 Re: Daty
Dánio , které uhynulo nebylo zdravé. Ten trhavý pohyb je způsoben obtížnějším "rozjezdem - odpichem" při plavání s dlouhými - závojovými ploutvemi , a když ten trhavý pohyb je příliš "okatý - nápadný" , tak působí další vlivy - nekvalitní odchov , nebo voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:36 Muž Yirka [9139] Re: Daty
Ano, jejich způsob plavání jhe rychlým trhavým pohybem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:33 Daty Re: Yirka
Tak ,ze včera zakoupených danii do rána jedno uhynulo, snad to je jen stres z transportu a aklimatizace. V této souvislosti se ale ptám, je u nich normální takové rychlý trhavý pohyb? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 08:58 0 Re: metal
Jen , když jdou po potravě , jinak se drží v středních vrstvách .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:38 Žena darka [520] Re: Daty
Danio pruhované měli ještě nedávno v Havířově, Na Nábřeží rybicky.net/obchody/126 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 18:31 Daty Re: cusbus
Ok ,koupím dania, nicméně momentálně jsou to v Ostravě nedostatkové ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:03 Muž metal [96] - CichlidyRe: Daty
tetri konzske sa drzia u hladiny,aspon u znameho som ich tak videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 15:06 Muž cusbus [37] - TetryRe: Daty
No, ještě k rybám u hladiny. Vyloženě hladinové ryby jsou polozobánky. Např: rybicky.net/atlasryb/polozobanka_malajska . Jsou ale docela náročné. Když mají za spolubydlící něco tak živého jako dania, tak trochu trpí hlady, protože dania jim všechno sežerou rovnou u huby. Taky chtějí trochu přistínění z plovoucích rostlin. U mě se nějak příliš dlouhého věku nedožily sad . Takže vlastně taky nakonec doporučuju dania. Jsou nenáročná, velmi živá, levná a dle mého skromného mínění i hezká palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2009 12:38 Muž Yirka [9139] Re: Daty
Všechny ta ryby mám pohromadě a vycházejí spolu náramně. Problém by snad mohl nastat, kdyby skaláry byly velké a přidal bys k nim ty rybky hodně malé. Při té výšce nádrže se budou skaláry cítit dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 11:31 Daty Re: Yirka
Výška je 50 - 60 cm, ale mi se t oprostě zdají být velké ryby na toto...a navíc, neútočily by mi na neonky a i ty dania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2009 09:29 Muž Yirka [9139] Re: Daty
Záleží na výšce nádrže, objemově by tam pár skalár vycházel. Dánia kombinovat můžeš, pokud si však můžeš dovolit jedno hejno, je lepší chovat jeden druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:25 Daty Re: capko
Děkuji, tyto tetry trochu připomínají moje rasbory klínoskvrné. Asi opravdu koupím ty dania. Myslíte někdo, že moho zkombinovat pruhavoné a tečkované, nebo je lepší si vybrat jeden druh? A co se týká skaláru, nikdy jsme je nehcoval, líbí se mi, uvažoval jsem o nich ,ale pak je zavrhl, porotže jsem usoudil, že na ně mám přeci jen malé akvarium...Opravdu si myslíte, že by ta,m mohli žít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:01 Daty Re: Yirka
Děkuji za typ, zajímavá rybka, ale vzdáleně připomíná moje neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:55 Muž capko [40] Re: Daty
Kŕdlik tetier svietivých "Hemigrammus ocellifer ocellifer",sa zdržiava v hornej časti aqa.Ako dominanta,by tam snáď mohol byť pár skalárov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 23:54 Žena Danila [4489] - SumciRe: boruberry
Sekernatky jsou skvělé hladinové ryby, ale jejich chov není nenáročný a většinou nepřežijí příliš dlouho...Chtěli jsme si je pořídit, ale nakonec po poradě s panem Kučerou z Vivária Mělník jsme to odpískali. Ale zkusit se to dá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:23 Muž Yirka [9139] Re: Daty
Další čilou, nenáročnou rybkou je kardinálka čínská. Ta však zabrousí i do středních prostor nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:13 Daty Re: 0
No jo.... Ještě mi můžete poradit nějakou rybí dominantu do malého, 12O l. akva. Je v něm houf neonek červených, poloviční houf rasbor klínoskvrných a nahoře tedy budou ty dania když nic jiného není :) . Danii bude asi stejný počet jako rasbor. Na dně žijou nějké ryby dna (většina není přes den vidět). A chtěl ych jeden, maximálně 2 páry nějakou větší rybu. Míval jsme pár čichvců zlatých a pár perleťových. TAkže bych chtěl zase spíše ryby žijící v horní polovině akva, této velikosti, nebo o chlup menší. čichavci (ti zlatí) po 4 létech uhyuli - začly se jím dělat na hlavách nějaké novotvary až nemohli žrát a uhynuli. Nyní zbyl jeden perleťový a asi už ho nechám jen dožít a tento choiv nebudu obnovovt. navíc ti zlatí byli agresivní. Uvažuji bud o menších čichavcích zakrslých nebo medových, ael láká mne přépadně párek akary zelené. nebo hnědé...co vy na to? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:01 DUBino Re: 0
To je teda pěkně ošklivý... Zlatý kalsický dania. Tohle vypadá jak z plastu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:57 0 Re: Daty
Pavím okům víc kyselá voda nesvědčí a záleží i na jejich původu , jak byly v předešlých generacích chovány.

Jinak dánia existují i v barvách odlišných od standartních , ovšem v naší "opěvované" Evropské Unii jsou nesmyslně pod přísnými tresty GLO fish zakázané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:54 Daty Re: 0
Tak ja to tušil, že budu muset zůstat u těch danií... Všem děkují ,ale chci malé hejnko (8-12 ks) nejlépe barevné rybky, žijící u hladiny. Díky všem
Možná bych šel za nrmálních okolností o do těch paích oček klasicky, ale nevím proč, u mne tato náročná ryba dlouho nevydrží :) . Přisuzuji to tomu, že mám občas kyselejší vodu, nic jiného mnenenapadá, když v mém doufám stabilním akva dlouhodě žije houf neonek, rasbor, čichavci a další...Několikrát jsme paví očka koupitl, vypustil a tak do 3-4 dnu byly KO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:54 Muž Yirka [9139] Re: Daty
Pokud chceš běžnou, bystrou a dekorativní rybku pod hladinu, poradil bych hejno dánií, tak jak píše "0". Navíc nejsou nijak náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:19 0 Re: Daty
Tetry stříkavé třeba , jinak i známá dánia pruhovaná D. rerio a zlatá D. frankei - ryby velmi živé vzhledné a u hladiny se zdržují často , přitom posbírají i na dno kleslou potravu. A koukni na různé polozobánky , jsou sice živorodé , ale je to něco úplně jiného než platy , paví očka atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 01:02 Hagar Re: Hanyking
ten určitě v hejnu nežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 00:11 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daty
Motýlkovec africký, Bojovnice pestrá (samci vetsinou u hladiny), ale i ostatni labyrintni ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:49 Daty Re: Hanyking
No dobře, oběma vám děkuji, ale přivítal bych spíše něco co opravdu plave v našich akva. I obyčejnější ryby... Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2009 23:26 Hanyking Re: Daty
Ideální jsou ostnojazyčnatci. Potřebuješ ale velké aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:44 Daty – Ryby žijící u hladiny
Prosím poraďte mi, které ryby chováte a žijou v hejnu u hladiny (ne ve středu nádrže), ne živorodky. Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17549-ryby-obyvajici-horni-cast-nadrze?od=51