Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby obývající horní část nádrže

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby obývající horní část nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2022 10:41 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Beastie
Klínoskvrne nejsou hengelky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 10:36 Žena Pavla28 [210] Re: Beastie
Přikláním se k názoru Wendy, mám razbory klínoskvrné, krásně drží hejno a zdržují se pod hladinou, velice zřídka plavou do nižších pater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 10:23 Žena Beastie [320] Re: Wendy2
Mno, tím bych si až tak jistá nebyla, roky jsem měla hengelky, a ty se třeba rozhodně držely 100% nádrže. To samé jsou třeba teď ty tetry ohnivé, nebojí se něco snažit vyrvat pancéřníčkovi z pusy.

U mě je opravdu jen o volbu drobnoústky vs čichavec vs nic, mám docela vyšší pH (7,2 cca), vyšší teplotu držím (26°C ale umím i 28°C, dělám výkyvy) čímž si třeba ty zárnoočka kompletně vyřazuji a razbory už znovu nechci, měla jsem hengelky 4 roky, předtím maculatus

Ale děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 07:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Beastie
Razbora klínoskvrnná se drží v horní polovině nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 18:45 Muž vlka [3455] Re: Beastie
Vyzkoušej Zářnoočka, proud milují a drží se v horní části akvária. Alespoň moje osobní zkušenost, koukám na ně denně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 17:24 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Ano, červenoústky(hlavky) jsou totálně hejnový, ale oproti těm paraquaykám obývají spíše ten střed a spodní partie vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 16:40 Žena Beastie [320] Re: romant
Díky za tip, musela bych asi upravit proudění, v tom jak to mám nastavené teď jde výpusť filtru do středu a dolů, hladina je statická. Když jsem přemýšlela nad přidáním dalších teter, spíš jsem myslela na tetru červenoústou, je to prý krásná hejnovka, i když středová.
Oni teda ani ty sekernatky nejsou vůbec vidět, pokud se člověk nekouká zezdola nahoru na hladinu. Řikám jim lampičky, pořád jen někde visí :) Jen ne vnoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 16:09 R Muž romant [27987] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 16:00 Žena Beastie [320]
Místo vyskakujících ale jinak stoických sekernatek, kterých už mám po dnešní noci jen 6, přemýšlím, co jiného dám do horních vrstev akva.
Ohnivek budu mít 50, navyšuji ještě trochu počty, i těch 40 se docela ztrácí, až moc jich zase ale nechci.
přemýšlela jsem nad drobnoústkami, asi tou nejčastější, pruhovanou, ale píšou o vysoké kvalitě vody, ze záznamů deníku někomu taky vyskakovala a nejsem si jistá, jestli to nebude stejné jako pak se sekernatkami, že za 6 měsíců spláču. O svojí kvalitě vody bohužel najednou pochybuji, pancéřníčci mi ukázali.

Napadl mě (velmi nebiotopní) párek čichavce medového, mívala jsem ho tak 7 let zpět, byla to velmi fajn ryba a oproti předchozímu umístění akvária teď už mi nenastydne. Nevím ale, jak se hodí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 12:57 Žena Pandice [22]
Vím, že je to staré téma, ale pro někoho čtecího, přidávám ještě drobnoústku rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana . Moc pěkná rybka zdržující se u hladiny. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:57 Žena miguela [21]
potřebovala bych sehnat nějaký rybky na vrch nádrže a nejvíc by se mi líbili štikovci pruhovaní, co vy na to? Snad se mi nikdo ozve na inzeráty na parmičky a trnovce a hnedka bych pro ně jela a burzu :-) V pondělí mi příjde kytek za krásný litr, tak by se jim u mě mohlo snad líbit :-) Původně jsem chtěla "něco" barevného a napadly mě jedině Endlerky, ale to je asi sebevražda.. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2013 09:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
No až na to že na klimošku se spíš nevykašli vlastně jo :-D Je to dobrá věc a v případě více nádrží je to skutečně dobré řešení co se týče pořizovacích nákladů a spotřeby energií nesrovnatelně levnější než speciální chlazení. A pokud člověk má rád chladnější prostředí tak se ryby ani v létě vařit nebudou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Když jsme u kardinálek, tak kardinálka vietnamská snese (dočasně) i teploty okolo 30°C. Jinak je ale taky chladnomilnější, ale ne tolik jako její čínská příbuzná

Ona každá tropická a subtropická ryba (dokonce i naši kapři :-))"dočasně" snese teploty vody okolo 30 stupňů. Hodně záleží na tom, jestli to není dočasně jako s naší okupací sovětskými vojsky :-), a co po takové ráně do vody následuje...V přírodě většinou bouřka, ochlazení a déšť. Tedy obrovské zkvalitnění vody. Pro kardinálku čínskou je podstatné, že žila - víceméně je nutné smířit se s tím, že žila - na lokalitách, kde není nečastý sníh na břehu řeky, a teplota kolem 4 stupňů.

Takže Romanovo oblíbené...měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu...třeba denně a na nějaké chladiče se vyprdnout. Klimoška do bytu je taky zbytečná, stačí otevřít okno a dveře a vzduch se hne...v případě black outu je stejně k prdu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 00:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Grooggy
Na profi chladič se vykašli. Podstatně levněji tě vyjde klimatizace místnosti a máš postaráno o všechna akvárka v místnosti, ne jen o jedno jako u profi chlazení. Více se dočteš v příslušném vlákně o chlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 00:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Když jsme u kardinálek, tak kardinálka vietnamská snese (dočasně) i teploty okolo 30°C. Jinak je ale taky chladnomilnější, ale ne tolik jako její čínská příbuzná. Navíc kardinálka vietnamská se hodí ke krevetkám, které aktivně neloví... na rozdíl od Endlerky, která je velmi aktivní lovec malých krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 20:05 jitkaS Re: Designer
Mohu potvrdit. V létě mám v obýváku kolek 28-30 a kardinálky mi to nevydejchaj. Naopak v ložnici v létě max27 C a v zimě jen kolem 15-18 C a tam se jim líbí.Jsou to opravdu chladnomilné rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 19:58 Grooggy Re: LiborSprysl
To já v létě takovou zimu nevyrobim, letos musim vymyslet nějaký "chladič" - profi chladič teďka nezaplatim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Ideál je chov do dvaceti odchov 22 max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 15:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Designer
i se povedl nějaký náhodný odchov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 14:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaDa
Tehle ryby se docela bojim, ze bych ji uvaril, jinak se mi opravdu libi. Pise se o ni, ze chce nizsi teploty a ty nejsem schopen cast roku zajistit. U akvarka v prezentaci mas uvedeno: "Topení: klimačka na 27". Jestli to trvale snasi dobre, pak jsem se bal zbytecne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2013 13:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Grooggy
kardinálka čínská, ve větším hejnu úžasná rybka, u hladiny skoro stále ano
rybicky.net/fotogalerie.php…
že nesežere malý krevetky, na to bych nevsadil, ale to platí stejně tak o té neonce, endlerce i tetře diamantové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 10:08 Grooggy – Barevná ryba do horní/střední části akvária (+neonka červená a krevety)
Hledám rybu do horní části akvária v nějaké atraktivní barvě -např červená, ale nesmí sežrat krevety a musí vycházet s neonkou červenou. Nejlépe nenáročná na odchov...
Paví očka nechci, koukala jsem na Poecilia sp. „Endler's”, což vypadá "chytřejš", a pak tetra diamantová, ale radši bych něco jinýho a barevnějšího.

Nějaký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:57 Žena Beastie [320] Re: zdenulaj
Já jsem spokojená s Razbora Hengelova, ke dnu se nepřiblíží ani omylem a v hejnu se drží jako klíště. Jen to není tetra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:29 RAP Re: Sid
Určitě se to dá najít i z jiných zdrojů, u kterých záleží na stáří. Jinak je to o slovíčkaření. Co loni bylo vyjímečně, je dnes běžné a naopak. Tohle mne napadlo, protože to je nejnovější a měl jsem to po ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RAP
Vida! ;-) AŽ nesleduji, takže můj zdroj byl jiný. A snad si dobře vybavuji, že v něm byla ta zmínka o "naprostých výjimkách"... :-)
Možná ale šlo skutečně "jen" o "většinu". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 13:09 RAP Re: Sid
Sid napsal: Říká něco v tom smyslu, že se u nás chová (až na naprosté výjimky) jen jeden z těchto tří druhů.
Dovolím si citovat z posledního čísla AŽ 1/2012 : Většinou se u nás vyskytuje tetra Bleherova, Hemigrammus bleheri, která je barevně výraznější. U ní v dospělosti červená barva z oblasti hlavy přesahuje až do oblasti těla.....
Necituji celý text u fotografií, ale vzhledem k tomu, že zdenulaj chce červenou barvu, to dostačuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:34 R Muž romant [27987] Re: Sid
Myslím, že jde o tu červenoústou, která je u nás nejvíce odchovávána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: larix
Říká něco v tom smyslu, že se u nás chová (až na naprosté výjimky) jen jeden z těchto tří druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:18 Muž larix [1420] Re: Sid
Budem hádať - pokladá ich za jeden druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: larix
Co se týče teter červenohlavých, červenoústých a Bleherových, stálo by za pokus zjistit si, co si o tomto tématu myslí Dr. Bydžovský... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 12:29 Muž larix [1420] Re: zdenulaj
Inak okrem červenohlavej a červenoústej existuje ešte bleherova - tá sa mne osobne páči najviac lebo má nejčervenšiu hlavu. Navyše bleherova a červenohlavá sa v prírode na niektorých lokalitách vyskytujú spoločne s červenými neónkami, takže je to krásna prírodná kombinácia. Sú o niečo menej plaché ako neónky a plávajú v celom objeme akva s prevahou spodnej tretiny (je to tak u mňa, ale ja nemám akvárko zarastené až k hladine).
Zaujímavá hladinová tetra je tetra paraguajská. Celá strieborná s červeným okom, veľmi elegantná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 09:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Z živorodek převážně z hladiny žerou tak možná třeba polozobánky, hladinovky a podobně. Ostatní sežerou na co přijdou a všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 09:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Má tam červené neonky, které rády teplou vodu, zatímco kardinálky v ní naopak budou strádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zdenulaj
stačí se podívat na tvar těla, u většíny teter i dalších jde vidět že jsou uzpůsobeny aby sbíraly potravu hlavně z vodního sloupce, případně něco oďubávaly (naopak třeba u těch živorodek je hnedka jasný že sbíraj potravu hlavně z hladiny). Podle mě prostě dokud tam nebudou rostliny až nahoru (případně ty plouvoucí jsou taky dobrá volba), tak se normální hejnové ryby budou držet spíš v porostu nebo kousek nad ním. Tak bych se zaměřila hlavně na ty rostliny a hejnové ryby vybrala hlavně podle toho, které se ti tam budou líbit (a hodí se tam).
Stačí se podívat na nějaké video teter z přírody, plavou tam přesně tak, buď přímo v porostu nebo nad ním aby se mohly případně schovat. Třeba tady to jde pěkně vidět www.youtube.com/… U hladiny bez blízkých úkrytů by byly snadným cílem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:47 Muž Yirka [9126] Re: venca21
Plavou od střední části nádrže nahoru. (Stejně jako dania) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:40 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: Yirka
kardinálky plavou převážně u středu,podle mě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:00 Muž Yirka [9126] Re: zdenulaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 15:33 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: zdenulaj
danie pruhované hejno alespoň 10kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:20 Žena zdenulaj [0] Re: romant
No bude to ještě dilema...buď ta tetra červenohlavá nebo skvostná - ale ani nevim, zda je ta druhá dobře k sehnání....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:16 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Já je mám už spousty let a jejich hejnová pospolitost je super. Kam první, tam poslední a jak jsem psal spíše se zdržují ve spodních částech akva, ale klidně se v hejnu vydají na výlet k hladině. Prostě jak píšeš, dovedou bejt všude. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:14 Žena zdenulaj [0] Re: Cosmogagy
Jo, to u mě když sebou rychle trhne gavůnek, tak jdou neonky také hned do hejna - mám jich jen 6, ale chci dalších 10 dokoupit :-)pancéřníčky mám také ráda, jsou rozkošný, ale teď se mi zas narodili ancistrusové, tak nevim, zda by se tam ještě další vešli :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:14 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Při normální péči o akvárko jsou v pohodě(ty červenoústý, hlavý). Jsou trošku více náročnější na transport a aklimatizaci. Jsou to dost plašani a bývají více vystresovaní, ale ani to není na překážku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
Já jsem vycházel ze zdejšího atlasu a ze svých pozorovnání. Doma ty rybky ale ještě nemám, tak se nechci hádat. Ale už se nemůžu dočkat až je budu moct pozorovat denodenně.
Vždycky mi přišlo že "prostřední ryba hejna" je taknějak ve středu výšky vodního sloupce, a zbytek kolem ní, nad ní i pod ní.. takže jsou rozprostřené po docela velké části sloupce, a navíc furt plavou chvíli nahoru, chvíli dolů, jsou prostě všude :-)

edit - na chov by červenoústky neměly být nijak náročné, zdejší atlas uvádí "Snadný chov". Tetra skvostná by určitě šla taky, a nebo třeba i Tetra Ohnivá a další..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:09 Žena zdenulaj [0] Re: romant
A co třeba tetra skvostná - Hyphessobrycon bentosi - píšou tady že střední až horní část akvária, ale ten název bentosi mi přijde, že spíš říká a životě v dolních částech :-)ty tertry červenoústé - nejsou příliš náročné?oproti neonkám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: zdenulaj
dle mého pozorování v akvaristice a u známých tak nějak plave pořád a všude, a krásně se drží v hejnu. Zvlášť když je v akvárku nějaká dominantnější ryba.
Já jich budu dávat asi 20-30 do chystané dvěstěpadesátky.

Jinak jestli můžu odpočit od tématu - být tebou tak na burze dokoupím ještě i několik pancéřníčků skvrnitých. Myslím že těm čtyřem co tam máš by v tak velkém akva prospělo více společnosti. Ať jich je aspoň 8-10 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:04 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Ty červenoústky se zdržují spíše ve spodní a střední části, ale jinak rybky na který nedám dopustit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:02 Žena zdenulaj [0] Re: Cosmogagy
Hned jak bude burzy, nakoupím vyšší rostliny!Určitě mi investice nevadí - do akvárka investuju ráda...jen nechci kupovat v obchodech typu Hornbach...proto počkám na burzu v únoru. Jinak moc díky za ten tip na atlasu - to jsem vlbec nevěděla. Tetru krvavou bych si tam asi nedala kvůli jejímu někdy agresivnímu chování, ale ta červenoústá se mi líbí už déle...jen jsem nevěděla že plave v horní části akvária - tu bych si tam jinak klidně dala! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:00 Žena zdenulaj [0] Re: katterinecka
Mohlo mě napadnout, že je to těma rostlinama ! :-)já jsem tam už měla mnoho vysokých rostlin, ale všechny mi odešly a přežívají jen tyhle nízké..každopádně to nevzám a budu hledat dál - v každém akvárku roste prostě něco jiného :-)živorodky se mi dřív také líbili, ale po několikanásobných vrzích jsem z toho byla spíš nervózní :-)trochu mi vadí i to, že špiní víc vodu...proto jsem chtěla jít do těch tetrovitých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:52 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: zdenulaj
Já být tebou tak přidám do zadní části akvárka 2-3 košíčky nějaké vallisnérie nebo jiné vysoké rostliny, k tomu něco plovoucího na hladinu (např. pistie, riccia, rúžkatec apod.). Není to až taková investice Souhlasím s katterineckou že rybky se drží pořád v dolní části nádrže právě kvůli nízkým rostlinkám. U mně to bylo stejné, a po přidání vyšších rostlin se to rozhejbalo i výš ;-)

Tip dne: když si v atlase ryb tady na stránkách dáš vyhledávání, tak tam je kolonka Lokalizace .. tam si vybereš možnost Horní část nádrže a nebo Horní a střední část nádrže, a můžeš vesele vybírat ;-)

Edit - mrknul jsem na to vyhledávání, a vyšla mi z toho podle tvých požadavků na oranžovou/červenou Tetru z horní části nádrže nejlepší volba asi Tetra Krvavá..
a já sám čistě za sebe bych volil Tetru červenoústou, hejno aspoň o 10-12 kusech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2012 09:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zdenulaj
Jestli se jedná o tu tvou 200, tak to že se rybky zdržují spíš dole může být způsobený těmi nízkými rostlinami.
Když chceš něco do červena nebo oranžova tak si tam dej několik plat, živorodky všeobecně se zdržují spíš nahoře (taky by se tam třeba cítily líp s pár plovoucíma rostlinama). Když si pořídíš jen jednu barevnou varietu tak by se i mladé mohly snadněji někomu udat. Pěkné jsou třeba čistě červené nebo se mi líbí varieta mickey mouse, výběr je velký

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1928x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17549-ryby-obyvajici-horni-cast-nadrze