Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přechovávání rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přechovávání rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 08:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Žako
Část rostliny se rozřeže na malé kousky a ty sterilizují a dají do živného roztoku. Vypadá to jednoduše ale není, která část rostliny a jak se rozřeže to je know how (nouhau) každé pěstírny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2022 07:04 Muž Papik [617] Re: Žako
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 06:51 Muž Žako [4] – Jak pěstovat in vitro
Dobrý den mám asi trochu zvláštní otázku ale jak se pěstují in vitro rostliny? Je to z nějakých semínek či z čeho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 18:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: silviebaris
Ne, do zařízeného AQ se dnem, rostlinami i s rybama (dokupoval jsem jen nějaké druhy rostlin). ano OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 18:08 Silviebaris Re: bobikcz
Lenivost neopúštaj ma... :-P No bez toho dna,to muselo vypadat ukázkově...tak jak ve zverimexu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:51 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: silviebaris
Proč oddělovat košíčky? Nikdy jsem to nedělal a nic se rostlinám nestalo. Když jsem byl tuze líný tak jsem ty košíčky s rostlinama hodil do napuštěného AQ a měl to jak ve zverimexu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:49 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: hunti
Zasaďto to do AQ (nemusíš ho celé napoušťet, stačí 1/4 aby se ti to dobře sázelo) nebo to společně s košíčkama (tak jak to přišlo - bez novin) vlož do kyble s vodou a vydrží ti to několik dní, pak uhnije (jak mě :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 14:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Proč je nezasadíš? Doporučuji před tím desinfekci v hyprmanganu. rybicky.net/clanky/1755-jak-nenakoupit-neakvarijni-rostliny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 14:00 Silviebaris Re: hunti
Do lavoru namočit do vody,vydrží i více dnů...hlavně oddělit ty košíčky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 13:56 Muž hunti [4] – Jak uchovat rostlinky
Zdravím,

Zakládám akva a mám rostlinky ze dvou eshopů. Jeden mi už přišel, druhý dorazí zítra. Jak uchovat ty rostlinky z toho prvního co už tady mám? Jsou všechny košíčkové. Stačí jen poprášit vodou? Mám obavu aby do zítra neuvadly...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 20:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Zaspal jsi dobu. S tím jsi měl přijít v době, kdy se prodávaly kolem 15 stovek. Dneska už ten zájem takový není, protože sběrači dost zahltili trh a cena spadla. Už je skoro na úrovni Anubiasů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 20:01 Maq Re: Pepan
Řekl bych že nemlich stejnou metodou by se daly efektivně množit tolik žádané a drahé bucephalandry. To už by byl byznys, panečku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 10:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pepan
Ještě dodatek k těm Anubiasům. Ty se množí z tzv. spících oček. Když se odlomí list, tak v paždí je takzvané spící očko. To se vypreparuje, pak se čvachtá v něčem jako chlórové vápno, aby se zbavilo všech plísní a podobných breberek a pak se ponoří do tekutého živného roztoku v nějaké baňce. Pokud chce pěstitel přímo rostliny, tak nechá baňky s živným médiem v klidu. Na spícím očku se začnou profilovat terminální a kořenové buňky a vytváří se nová rostlina. Pokud chce pěstitel mnohem více rostlin, baňky se spícími očky dá do tzv karuselu, což je vlastně šikmo umístěný malý kolotoč. Otáčením se ruší vliv zemské přitažlivost a spící očka pouze nabírají hmotu. Po nějakém čase se vyjmou z baněk, nařežou se na menší kousky a dají se do nového živného média zpátky do karuselu. Až pěstitel usoudí že má zárodků dost, vytáhne baňky z karuselu a umístí zárodky do nového živného roztoku, který většinou bývá pevný, aby se nová kytka měla jak uchytit. Tímto způsobem lze z relativně malého počtu rostlin vytvořit lány geneticky shodných rostlin. Je samozřejmé že vše se děje za přísnách sterilních podmínek, aby se nikam nedostaly spóry plísní, ale i tak se stává, že část baněk bývá infikována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 09:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Právě proto jsem ve svém příspěvku ten Anubias vyzdvihl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 09:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Já jsem ale o žádných stonkovkách nepsal jestli se nepletu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 06:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Ten agar má proti tekutému živnému roztoku výhodu, že se v něm ukotví kořínky rostlin a ty jsou pak v té nádobce rovnější, protože se při manipulaci nepřevracejí. Anubiasy jsou asi v pohodě, ale nedokáži si představit, že by v tekutém roztoku byly stonkovky. Ty by byly propletené, poohýbané a špatně by se pak sázely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2017 21:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Už je to sice pár let, ale byl jsem v takové pěstírně. Nejvíce chráněná informace byla ne v čem ale z čeho se řezala násada na nové rostliny. (šlo o anubias) Ten překlad ve skle ale dneska neplatí, protože ho zastoupil plast. Do prodejní velikosti se dostaly rostliny za 3 měsíce a žádný agar se nekonal ale opravdu jen nepatrné množství nějakého bezbarvého roztoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 20:16 Maq Re: Acinonyx
Acinonyx napsal: Zeolitu ako substratu uz vobec nerozumiem.
Myslíš jako že kationtová výměnná kapacita je špatně? Přemýšlel jsem o tom, ale moc tomu nerozumím. Ale nemá ten Tvůj Agro Aquaplants taky obsah jílu, a tedy KVK (CEC)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 20:13 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Maq
Pokud by Hemianthus za oknem prosperoval, pak jsi vyřešil můj "problém".
Je tedy na čase formulovat novou otázku: Poroste Hemianthus v květináči (ve vlhkém prostředí) někde za oknem? A jak zvládá přechod do submerzní formy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 20:06 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Acinonyx
Co se týče toho štěrku - toho jsem si vědom. Kvůli němu je tam zeolit, který je jemnější (a byl při ruce), i když bych si dokázal představit ještě jemnější substrát (pro příště zatím koukám po obyčejném černém křemičitém písku, 2 - 4 mm).
S tím CO2 - uvidím, jak se bude dařit (zatím mi koberec za sedm týdnů zdvojnásobil objem, přičemž první asi 3 týdny byl jenom na CO2 Vitalu). Pokud by to nefungovalo, udělám si akvaristické Vánoce a koupím CO2 set s bombou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 20:06 Maq Re: motýlek
To jsi popsal tu technologii, Acinonyx vysvětlil význam užívaného názvu, a můžeme si to dát dohromady: Je to klonování rostlin kultivací meristemových kultur, a nejde to jinak, než in-vitro, tedy ve sterilním prostředí "ve skle".
A ano, daleko nejdál jsou v tom orchidejáři, protože oni zkříží kdeco dohromady, a pak když některý z těch F1 potomků má extra květy, tak to nemůžou množit generativně, protože F2 potomci by vypadali jinak, ani vegetativně, protože to trvá roky. Tak to nasekají in-vitro a metodu nikomu neřeknou. V jejich byznysu se to vyplatí, vlastně ani jinak nemůžou, protože planýrovat orchideje v přírodě je mezinárodně tabu.
=
Stále ale úplně nerozumím, co má Tučňák s tím hemianthem v úmyslu. Smysluplné a jasné řešení nabídl vaaclav: pěstovat to emerzně, jak to ostatně dělají všechny pěstírny. Ani to však zpravidla (hemianthus tedy vyzkoušený nemám) není tak jednoduché, jako "vytáhnout z vody, zasadit do květináče a postavit na okno ke světlu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:47 Muž motýlek [275] Re: Rammer
Technická ... in vitro je specifický způsob množení - zpravidla na základě dělení buněčného meristému s požadovanými genetickými vlastnostmi ... běžně se tak mnozí většina orchideí - tedy vznikají identičtí jedinci - klonování
ale pripouštím, že mohou být i jiné pohledy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:40 Rammer Re: vaaclav
jo na tom něco bude odpadá starost s dávkováním co2 no , jen u "klasický suchý" metody kdy je v substrátu hladina vody která stojí si neumim představit že to nebude hnít ... líp si umim představit hydroponii kdy se to bude zalejvat pravidelně namíchanou vodou ale ta voda odteče ze substrátu pryč .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Pokud chceš urychlit množení tak asi to pod vodou až tak nedokážeš. Rostliny pěstované nad vodou porostou daleko rychleji už z důvodu jednoduššího přístupu k CO2 a nakonec i světla a dalších živin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 19:17 Acinonyx Re: Tučňák
Mozno by miesto prerabania definicie in vitro a spekulovania stacilo HC v tvojom akvariu zaistit spravne podmienky. Z mojej skusenosti je nachylny hlavne na CO2. Obavam sa, ze DIY CO2 mu stacit nebude, minimalne preto, ze ti pritom vyrazne kolise hladina a na to je haklivy. Vyzaduje stabilnu, relativne vysoku hladinu CO2 inak rastie pomaly, resp. odhniva. Inymi slovami, u vacsiny kobercoviek je to viac o CO2 ako o svetle.

Ako si si vsimol, je to velmi jemna rastlina a ta hruba cadicova drt co tam mas mu takisto nevyhovuje, nedokaze v nej dobre zakorenit. Zeolitu ako substratu uz vobec nerozumiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:58 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Rammer
Až vyroste, můžu zkusit na pár trsech různý pokusy. Ostatně tohle není moje poslední akvárko, takže se to pak třeba bude dát použít.

Rostlině by se při nadmíře CO2 nemělo nic stát, ne? Za předpokladu, že bude mít v noci dostatek kyslíku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:45 Rammer Re: Tučňák
ja si myslim ze by sis mohl postavit nejaky 25l aqua kde tomu das maximum co2 a hnojek co je mozny a svetla a tam si odpestovat co potrebujes pak to vrazit zpatky do velkyho k rybam .. zadna extra veda v tom nebude a o invitro fakt ale nepujde ani z 50% :)
a jeste me napadabze by to mozna slo tzv. suchou metodou odestovat a nebo jeste lip vylozene hydroponicky akorat ze budes bojovat s prechody na emerzni a pak zpet ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:41 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Acinonyx
Jasně, definici na Wikipedii jsem četl. ;-)
I když akvárium je taky sklo s ne úplně přirozeným režimem, ale to už slovíčkařím naprosto mimo mísu (i téma). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:29 Acinonyx Re: Tučňák
A vedecky vyjadrene - nemozes si predefinovat termin in vitro a pouzivat ho v inom vyzname. ;-)

Z latinciny in vitro znamena doslova 'v skle', cize v skumavke a teda sa jedna o organizmus izolovany zo svojho bezneho biologickeho prostredia. Ide teda vacsinou o vysoko neprirodzene prostredie a podmienky - vid. pestovanie rastlin v nejakom gele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:20 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: host
Nějak tak jsem to myslel. S tím, že ten pojem in-vitro mi připadal příbuzný tomu stavu, o který se chci pokusit (pokud to tedy nebude vyloženě nesmysl). Pokud bychom in-vitro brali jako jeden extrém (a dali mu hodnotu 100), a volné pěstování v řece jako druhý (s hodnotou -100), bylo by pěstování v akváriu někde mezi nimi (s hodnotou 0). Takže asi hledám stav mezi akváriem a in-vitro, tedy matematicky vyjádřeno: 50. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 18:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: host
Oba s Tučňákem jsme svůj příspěvek odeslali ve stejném čase. Teď už uplynulo dost času a nejde v něm opravovat ani jej mazat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 17:42 host Re: Pepan
Pánové, on Tučňák už to poopravuje. Došlo zde k nevhodnému vyjádření a tím i k nepochopení dotazu. Tak jak to chápu já, jde Tučňákovi o urychlení růstu už hotových rostlin in-vitro ve vhodných podmínkách v akvariu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 17:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tučňák
Ještě dodatek: Za totáče jsem byl na návštěvě v Rekultivacích Havířov, kde in-vitro množili orchideje a gerbery. Do laboratoře nás vůbec nepustili, mohli jsme se kouknout přes okno a když jsem se jich poptával na podrobnosti, tak jsem dostal obecné odpovědi s tím, že třeba různé druhy orchidejí potřebují trochu jiný poměr stopových prvků v agaru. Totéž platilo pro různé barvy gerber. A počítej s tím, že konkrétní recepturu Ti nikdo neřekne. Na to si musíš přijít sám a stojí to moc peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 17:26 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Maq
Ehm, asi jsem se hned na začátku špatně vyjádřil. Zapomeňme teď na to, že jsem kdy použil slovo in-vitro. Mám Hemianthus, který bych rád trochu uspíšil v růstu. Zároveň zatím nemám zrovna dvakrát silné osvětlení (ne, že bych měl slabé osvětlení, jen ten koberec zkrátka umí být dost náročný, co si budeme povídat).
Kdybych část z něj vzal a izoloval třeba v plastovém boxíku, stačilo by i slabé světlo, které by ale bylo kousek nad povrchem rostliny. Otázka je, jestli to někdo zkoušel a s jakými výsledky. Teoreticky by pro pěstování koberce stačilo dát do akvária vodotěsné světlo kousek od dna (které by mohlo být úplně slabé), což je právě princip, na který narážím.
Jinak díky za výklad o pěstování in-vitro. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2017 16:30 Maq Re: Tučňák
Evidentně jsi to nikdy neviděl. V malém to nemá smysl, protože zařízení, které Ti zajistí naprosto nutnou sterilitu stojí... no, moc tisíc. A sežere hodně elektřiny, protože se většinou sterilizuje horkem.
Úplná alchymie je "sterilizace" odebraných meristemových pletiv. Musíš zabít všechno, jen ne ten kousek živé rostliny... Sterilní musí být úplně všechno, včetně sterilně zafačovaného operátora.
Samozřejmě potřebuješ kvalitní laboratorní sklo a různé přístroje. Přesná váha za bratru sedm tisíc je mezi nimi ta nejmenší položka.
A pak přijde dlóóóóuhé zkoušení a ladění vhodného živného substrátu (pro každou rostlinu trochu jiný, je to každým kultivátorem střežené know-how). Včetně mili-mili-mili-mikro-mikro dávek různých mikroprvků, růstových hormonů a vitamínů. Což Ti kdejaká firma ráda prodá - po kilech... Počítej s cenami v tisících až desetitisících.
Takže stručně: Máš v kapse pár desítek, spíše stovek tisíc a čas se tomu denně věnovat od rána do večera? Pokud ano, objevil jsi díru na trhu, protože sortiment a kvalita prodávaných rostlin in-vitro má určitě ještě značné rezervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 16:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tučňák
Právě okolo té sterility substrátu se pěstování in-vitro točí. Rostlinky jsou totiž pěstovány na agaru a ten se, jak známo, používá v laboratořích na kultivaci všemožných bakterií, plísní a bůhvíčeho, protože je to na ně nejlepší médium. Na něm se dokáží během relativně krátké doby rozmnožit naprosto neuvěřitelně. A pokud plíseň tuto vlastnost použije v baňce s in-vitro kulturou, dokáže ji během krátké doby doslova zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 15:59 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Pepan
No, zrovna s tou sterilitou bych to zase tak moc nepřeháněl. Ani akvárium není bůhvíjak sterilní. Momentálně čekám, až mi dorazí silnější osvětlení, takže můj hlavní záměr je v lepším využití osvětlení, které by u in-vitro (případně nějakého napůl akva, napůl in-vitro) pěstování mohlo být využito lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 15:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tučňák
Trošku jsme k tomu "čichl" u kamaráda, který tak pěstuje masožravky. Těch možných problémů je tam celá řada:
a)Namíchání vhodného živného média na kterém rostlinky budou růst.
b)Zajištění absolutní sterility, aby se do baněk s in-vitro kulturami nedostaly bakterie a plísně.
c)Zajištění nekontaminovaných rostlin z kterých se budou brát vrcholky ke kultivaci in-vitro.
.
.
.
Na rovinu, těch problémů, které je třeba řešit, je tam ještě mnohem více a jednodušší a možná i levnější varianta je - koupit si nové rostlinky z nějakého obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 15:38 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Rostliny in-vitro
Zdravím,
máte tu někdo zkušenosti s vlastním pěstováním rostlin in-vitro? Momentálně mi jde o namnožení Hemianthu, který jinak roste relativně pomalu (přísun CO2 a hnojiva je samozřejmost), přičemž někde mimo akvárium, v mělčejší nádobě, kde bude snazší zajistit silné světlo, by teoreticky mohl růst rychleji.

V menším objemu se ale asi bude hůře udržovat nějaká stabilita, proto hledám někoho, kdo má s tímto zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:52 Kulisek Re: dudak
Dík...to jsem potřeboval slyšet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:47 Muž dudak [1885] Re: Kulisek
3 tydny ti většina rostlin vydrží i když je zasadíš do košíčků nebo kelímků od joguru či něčeho podobného a dáš do nějaké plastové přepravky pod okno, 2x tejdně vyměnit vodu a mělo by to vydržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:43 Kulisek Re: Designer
Mám dát nějaké hnojivo do dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kulisek
Kdyz toho svetla bude rozumne, proc ne ;). Do nadzky 33l svitim 8W zarivkou a neco dokonce i roste :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kulisek
Veď to, preto ja radšej rastlinky prechovávam vonku. Prírodzené svetlo, kolísanie teploty cez deň a v noci robí svoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:24 Kulisek Re: cezarmilan
Tak živiny jim klidně dodám ale zas se bojím řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kulisek
To svietenie bude vyžadovať živiny, no ako už uznáš za vhodné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:17 Kulisek Re: cezarmilan
Já je v 5L sklenicích do nového, ještě nenapuštěného akvária a budu jim denně svítit 8hod. Čekám totiž až mi udělá truhlář stojan, který už měl být dávno hotový tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kulisek
Vonku je teplo, takže kľudne do niejakej plastovej nádoby substrát a dať na balkón, záhradu. Na severnú stranu. Robím to tak i ja. Netreba zabúdať na výmenu časti vody, aby sa nechytila riasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 18:29 Kulisek – přechování rostlin 3 týdny
Zdravím, za cca. 3 týdny budu zařizovat 200L akvárko, jenže teď potřebuji prostříhat 50L nano a potřeboval bych nějak uchovat rostliny, aby 3 týdny vydrželi. Napadlo mě zasadit je 5L sklenice s vodou, na dno dát substrát, samozřejmě jim svítit a trochu hnojit. Bylo by to k něčemu to takto udělat a přežili by rostliny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 20:35 Muž grupyk [20] – invitro
Zdravím Vás, objednal jsem si pár rostlin pěstovaných invitro. Po rozdělání kelímku jsem s údivem zjistil jak velké množství jich je. Část jsem zasázel, ale část mi zbyla. Je mi jasné, že otevřením jsem narušil sterilitu. Nemá někdo zkušenosti s tím jak dlouho ten zbytek je reálné udržet, případně v jakých podmínkách? V případě, že by se v akva neuchytily, že bych to doplnil právě tím zbytkem z kelímku. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1312x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17483-prechovavani-rostlin