Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Špatné hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Špatné hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 10:22 Muž Hans1983 [0]
Zdravím všechny přítomné akvaristy, prosím o nějaké rady jak co nejlépe udržet bohužel moje přerybněné 60l akvarium. Bohužel se mi nedaří nějaké rybičky v tuto chvíli udat, takže se pokusím v akva alespoň udržovat co nejlepší parametry vody.
Největší problém mám s nízkým pH viz měření v mojí prezentaci.
Kytky rostou jen některé nejvíc leknín a echinodorus, zákrutichy stagnují a kryptokory taky.
Ničím nehnojím! Jen jednou jsem nepatrně zvyšoval hladinu Fe přípravkem od Rataje.
Po 7-14 dnech vyměnuji 10l vody a snažím se při tom odkalovat, to na nějaký den zvedne pH na přijatelné hodnoty.
Tady je moje prezentace: rybicky.net/nadrze/13848

předem díky za nápady a postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:55 R Muž romant [27987] Re: mavrick
Bez údržby akvária v podobě pravidelný týdenní výměny 30% vody a nepravidelně pravidelnýho odkalení dna to nejde, když člověk chce, aby akvárko prosperovalo. Z nenáročnejch rostlin třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
bude se dát jistě vybrat celá řady dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:51 mavrick Re: romant
Hodnotu CO2 nesleduji pernamentně žádným testem. Nemám na sledování CO2 v akváriu žádný tester.

Nějakou prezentaci zkusím zítra vymyslet. Jaké byste mi doporučil rostliny, které nejsou moc náročné na údržbu akvária? Zkoušel jsem spoustu rostlin, ale z velké části to byl pro mě neúspěch.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:47 R Muž romant [27987] Re: mavrick
Pokud tu hodnotu CO2 sleduješ nějakým permanentním testem, tak bych dávkoval nonstop, ale je potřeba mít v akváriu dostatek konzumentů v podobě rostlin, jinak by to bylo nedobrý pro ryby. Pro akvárium je lepší dodávat byť menší množství, ale neustále, než skokově. To je můj názor. Než to mít rozhoupaný, to tam radši nedodávat nic uměle. Bylo by dobrý si založit nějakou prezentaci, jedna i mizerná fotka toho napoví daleko více než sáhodlouhý popisky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:39 mavrick Re: romant
V tuto chvíli mám dávkování CO2 nastaveno tak, že když se v akvárku rozsvítí, tak se začne dávkovat CO2 a jednu hodinu před zhasnutím osvětlení se ukončí dávkování CO2. Někde mi bylo takové to řešení doporučeno. Údajně, když se v akvárku nesvítí, tak dávkování CO2 je prý zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:34 R Muž romant [27987] Re: mavrick
Tak to jsem přehlédl, pokud je tam dodávaný CO2, tak ta pauza nebude nutná. Postupně tu dobu osvitu prodlužuj, aby si na to akvárko zvykalo až na ten dvojnásobek oproti současnýmu stavu. CO2 je dobrý dodávat pokud možno kontinuálně, tak aby nedocházelo k velkýmu kolísání. Takže když už dodávat, tak neustále, ale opatrně, aby nedocházelo k přiotrávení ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:29 mavrick Re: romant
A CO2 dávkovat jen v průběhu svícení nebo nastavit i u něj nějaký jiný průběh? Akvárium je asi 3 dny po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:26 R Muž romant [27987] Re: mavrick
Svítit můžeš třeba od 8 do 12, potom udělat tříhodinovou pauzu a od 15 do 21-22 hod. S vyššíma hodnotama dusičnanů obvykle jako první pomoc zabere výměna vody, ale ono to bude mít souvislost s těma neprosperujícíma rostlinama, který ty dusičnany nespotřebovávají, takže po prodloužení délky svícení by se ta hodnota mohla zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:18 mavrick Re: Johan
Také to tak z těch reakcí vidím. Jenže už jsem z toho zmatený. V akvaristice mi zase říkají, že je potřeba teď svítit míň, jelikož jsem s nima řešil hnědou a zelenou řasu na skle. Další lidi mi zase říkají, že mám svítit víc a teď už fakt nevím co mám nastavit.
Kolik hodin denně mi doporučíte svít? A svítit spíše od rána třeba od 9:00 do třeba 21:00 a nebo spíš víc odpoledne a spíš až do noci?
A co s tou vysokou hodnotou NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mavrick
Stejně se nevyhnete tomu, aby ste svítil víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:10 mavrick Re: romant
Svítím LEDkama. Měli by se vyrovnat podle propočtu 100W v zářivkách. Tři pásky o délce 70cm mají 6500k a jeden pásek 70cm má 3500K. Zkusím přidat tu jednou jedlou sodu a zkusím vypozorovat nějaké změny.

Ještě by mě zajímalo co mám dělat všechno proto, aby se hodnoty vody držely v normě, aby akvárium jen zkvétalo?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mavrick
Pokud nesvítíte 1W/l, tak bych prodloužil délku osvětlení. Sviťte třeba ještě 4 hodiny ráno.
Zvýšil bych alkalitu. To provedete jednoduše jedlou sodou. Třeba 2 čajové lžičky teď a pak zarovnanou čajovou lžičku na každých 30l vyměněné vody (2 kbelíky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:51 Usine Re: mavrick
Tak ty svítíš jen 5 hodin a divíš se že ti nerostou rostliny. Nevím jak silné máš světlo, ale pokud nebude moc silné tak bych začal na 12 hodinách svícení. KH bych zvýšil aspoň na 4-5 mg/l jedlou sodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:48 R Muž romant [27987] Re: mavrick
Jak vypadá osvětlení? Kolik watů a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:44 mavrick – Špatné hodnoty vody - PORAĎTE PROSÍM
Zdravím všechny.

Mám prosbičku. Potřeboval bych poradit co mám dělat s hodnotami vody v akváriu.

Akvárium má cca 110litrů vody. Svítím od 16:00 do 21:00.

pH 6,4
KH 0-2
GH 14
NO2 O
NO3 100

Přihnojuji CO2 a teď jsem dal tablety (4ks) Sera Florenette. Do teď jsem je nepoužíval. Rostliny moc nerostou. Spíše se jim rozpadají listy. Ryby zatím přežívají, ikdyž je tam občas nějaký úhyn. Vodu se snažím odkalovat cca 1x-2x za 14dní. Mám externí filtr ATMAN CF-600.

Prosím poraďte mi co mám s tím dělat, aby bylo akvárium v pohodě a bylo pěkně zarostené a bylo krásné na pohled a pro oko.

V tuto chvíli akvárium spíše jen tak živoří a není z něj žádný užitek a není moc hezké ani na pohled.

Děkuji všem za rady

Mavrick

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1322x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17450-spatne-hodnoty-vody?od=51