Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Špatné hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Špatné hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 21:46 Muž Jozef [311] Re: 79 tomasDv
Podľa fotky vnútorný :) ? Ten drop checker môže pekne klamať. To ti potvrdia, tý čo používajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 21:26 79 tomasDv Re: Rovano
V prezentaci to mam napsane zeje dodavan pres atomizer a drobcekr je světle zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 21:21 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: 79 tomasDv
Tu to vyzerá jako dost rozhozené z dlouhotrvající neřešené nerovnováhy, nejspíše světlo vs živiny vs CO2. Aneb akvaristická svatá trojice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2022 21:14 Muž Jozef [311] Re: 79 tomasDv
Len neviem či to bude jediný problém.
Mne sa to nezdá s tým CO2 (či sa rozpustí - potom ho tam môže byť málo na také svetlo). Doplnil by som do prezentácie spôsob rozpúšťania. Aj hodnoty vody z prvého príspevku - čím viac podrobných info pokope, tým lepšie (v príspevku sa stratia). Určite sa niekto ozve so skúsených.
To černajú listy, alebo je to riasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:53 79 tomasDv Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji vam moc za radu skusim pridat fosforecnan a uvidíme. Tohle je foto aktuální jak tet akvario vypadá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:27 Muž Jozef [311] Re: 79 tomasDv
Podľa výsledku je to menej ako 0,1mg/l, čiže nemerateľné testom (nulové).
Potrebná hodnota je od 0,2mg až 2mg v závislosti od iných vecí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:13 79 tomasDv Re: Jozef
Pro vodu v akváriu jsou to hodnoty. Test z laboratoře mam vzorek nabrán v pátek a dnes přišly výsledky a podle nich je fosforečnany na 0.10mg/l :-O nevím jestli je to dost nebo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:07 Muž Jozef [311] Re: Jozef
Ale ešte jedna zásadná otázka. Tie hodnoty sú pre vodu v AKVA - tak som myslel, tú odpoveď pred tým - alebo pre vstupnú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:02 79 tomasDv Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vetsina listů je už uhnilá a nové nerostou jsou stale male bez přírůstku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 19:44 Muž Jozef [311] Re: 79 tomasDv
No vyzerá, že fosforečnany máte na nule. Vtedy rastliny neporastú. Od toho by som sa chytil - laboratórny test.
Preto asi vyskočilo aj NO3 ak sa dá domácemu testu veriť - 40mg/l je už trošku nad limit.

Zaujímavé je pre mňa používanie CO2 pri tak vysokej hodnote kH. Nemám s ním skúsenosti, ale podľa tunajších diskutérov má zmysel ho pridávať pri hodnote do 10 - ty máš okolo 14 pri takom obsahu vápnika (to 300ppm asi "vyjadruje" celkovú tvrdosť dH).
Edit: V prezentácii to ale vyzerá dobre. Aspoň sem (do fóra) dajte fotku, ako to vyzerá teraz (defekty). Stav rastlín môže pomôcť ostatným, čo tomu rozumejú.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 14:58 79 tomasDv
Fotka k příspěvku Dobrý den mám dotaz na hodnoty vody v mém akvariu. Rostliny nerostou a objevila se sinice. Hodnoty mám KH ppm 300…PH-6.60…NO3 - 40 měřeno doma. Jinak ostatní je výsledek z laboratoře (přiloženo foto). Vůbec si nevím rady.
Edit: Nevím co se mohlo tak pokazit, že se rostliny začali rozpadat a odumírat. Stále používám to stejné hnojivo i zdroj vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 21:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Celkem srozumitelně napsané maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 19:56 Alesak83 Re: Brodys
Mě přišlo dost vysoké no:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 19:55 Alesak83 Re: vaclav
Děkuju, je tu někde nějaký článek kde bych si o tom něco mohl přečíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 18:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Záleží, co tu tvrdost způsobuje, ale neřeš to. Hlavně tě musí zajímat přechodná tvrdost KH a ne GH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 16:31 Brodys Re: Alesak83
To pH je normální na takovou vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 16:25 Alesak83 Re: Sonic
Díky, zanechám už těch OT dotazů a vrátím se k té vodě. Jak je vlastně možné že mam měkkou (nebo teda skoro měkkou:-)) vodu a zároveň tak vysoké PH?

1,12 celková tvrdost [mmol/l]
7,8 pH
18,1 dusičnany [mg/l]
7,1 hořčík [mg/l]
33,3 vápník [mg/l]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 06:38 Sonic Re: Alesak83
S tým Ph to nie je celkom tak, rastliny ti porastú aj pri vyššom Ph a určite je vyššie lepšie pre baktérie, takže kľudne aj 6,8 a viac, záleží aké si vyberieš, ale aj náročnejšie ti porastú. Substrát by som vybrala pre začiatočníka inertný, takže piesok alebo štrk 2-4mm, aby si sa naučil hnojiť a príp. vedel upraviť parametre vody. Svetlo najlepšie stmievateĺné aby si vedel upraviť intenzitu-záleží aj kolko chceš do akvária investovať. Tu ti to nebudem všetko rozpisovať, skús si prejsť aj iné vlákna a hladať príp. si preštuduj profil iných podobných akvárii a pýtaj sa.OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 21:38 Alesak83 Re: Sonic
Počítám spíš s high tech a CO2 z láhve. Techniku jsem zatím konkrétně nevybirál - předběžně bych chtěl Juwel RIO 125 s tím že světlo si rovnou vezmu helialux a místo vnitřního filtru dám nějaký vnější. Biotop Jižní Amerika. Substrát jsem ještě nepřemýšlel, akvaristiku jsem naposled dělal jako kluk a to jsem měl obyčejný písek.
Ale máš recht, sepíšu si to a dám do profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 17:02 Sonic Re: Alesak83
Ph to je na dlhšiu debatu, ale základná otázka je, či bude akvárium low-tech alebo high s CO2 z flaše? Rovnako aký plánuješ substrát atd. Bolo by dobré, aby si si založil prezentáciu a do nej uviedol čo plánuješ a presné názvy a hodnoty tých vecí-potom sa to dá zmeniť ak sa rozhodneš inak. Všetko so všetkým súvisí. Vyplň si profil budúceho akvária-všetko čo vieš a potom sa pýtaj ďalej, je to pre tých ostatných jednoduchšie ak napíšeš-všetko mám v profile-každý si to tam najde.OT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 16:53 Alesak83 Re: Sonic
Ahoj, předně ti moc děkuji za obsáhlou odpověď. palec
Díval jsem se do rad do nováčky kde optimální PH pro rostliny je kolem 6,5 - já tam mám 7,8 - spíš nevím jestli je to problém nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 16:09 Sonic Re: Alesak83
Trochu ťa chlapi zaviedli. Máš mäkkú vodu je to na hranici so stredne tvrdou cs.wikipedia.org/… a je to ok ak budeš pravidelne meniť aspoň polovicu vody, pretože ak budeš meniť málo a nebudeš hnojivom pridávať občas trochu Mg, tak sa za čas vyčerpá resp. zmení pomer Ca: Mg tak, že rastliny budú vykazovať nedostatok Mg. Rovnako treba byť obozretný s draslíkom K, aby si to nepreháňal s vysokou hodnotou, podľa môjho odhadu, by som hnojila s draslíkom najviac do 15mg/l. Veď časom uvidíš sám, koľko čoho. A pri vyšších dusičnanoch /radšej prekontroluj testom/ nebudeš môcť mať veľa rýb /opatrne so zarybnením/ a trochu Easylife fosfo okrem Easylife Profito /obsahuje aj Mg/, by som mala v zálohe, záleží aj čím budeš a koľko kŕmiť aby si mal PO4 okolo 1mg/l vo vode bez jap. substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 13:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Nic neupravuj je to dobrý, kup si test na KH (KnK) to je to hlavní co tě zajímá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 12:52 Alesak83 Re: Pertinax
OK, díky a je voda s podobnými parametry použitelná pro akvaristiku? Případně jak by se dala upravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 22:09 Pertinax Re: Alesak83
To je 6,3 °dGh, to není měkká voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 19:32 Alesak83 – Dotaz
Jak je vlastně možné že měkká voda má vysoké PH? A je voda kterou mám k dispozici vhodné pro akvaristiku?

1,12 celková tvrdost [mmol/l]
7,8 pH
18,1 dusičnany [mg/l]
7,1 hořčík [mg/l]
33,3 vápník [mg/l]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 18:19 co2 Re: Johan
Budu tam mít terčovce,nechci riskovat,taky mě to napadlo :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:05 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: co2
Rašelinový substrát do filtru, či rašelinový koncentrát, např. Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 15:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: co2
co třeba CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 15:27 co2 – Vysoké Ph
Pora´dte mmi prosím,mám vodu neutrální,potřebuji se dostat pod 6,5 Ph,mám tam vnější filtr
s absorbčním materiálem,potřebuji nějaký levný přípravek,díky co2 :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 22:20 Žena Sisinka21 [3] Re: Silent
Používáme AquaSafe od Tetry, ale až tam zítra budu, tak se podívam na Seru ať se konečně zbavíme těch N-látek. Ten Easy-Life je super. Děkuji za tipy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 22:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Slovo "špatně" nahradíme slovem "nedostatečně" a mohlo by být...
Myslím, že ani záměna jednoho slova druhým nepomůže... :-O
Co příště napsat jen rozkládající se bordýlek při nedostatečných výměnách vod dovede vyrobit pěknou kyselinku? :-)
(Jinak poprosím o vysvětlení vašich myšlenkových postupů, třeba formou SZ. Díky! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.07.2012 22:01 R Muž Silent [5949] Re: Sisinka21
Ještě bych doporučil, protože výměna hmot je velký zásah do biomasy, používat po nějakou dobu Sera bio nitrivec. Je to vynikající pomocník při odstranění dusíkatých látek a pomůže osídlení nových hmot.
Edit: ještě bych za sebe doporučil případně použít přípravek Easy-Life tekuté filtrační médium. www.zoohit.cz/… je vynikající mám to odzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:52 Žena Sisinka21 [3] Re: romant
Dobře, tak my zítra dojedem pro ty kulatý kamínky a vyměníme to :-D děkuju moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2012 21:50 R Muž romant [27987] Re: Sisinka21
Nic nečistit, jenom postupně měnit filtrační hmoty. Tím důkladným vyčištěním se zbytečně připravíš o bakterie, kterých se Ti právě nedostává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:48 Žena Sisinka21 [3] Re: Silent
Zatím tam skusím dát ten substrat. Jen ten přítelův pohled mi stačí na to, že větší filtr nebude. Jenom se neumím vysvětlit, proč do teď to bylo v pořádku. Že by opotřebování? Jako první se ale vrhnu na jeho vyčištění. Děkuju za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.07.2012 21:39 R Muž Silent [5949] Re: Sisinka21
Tady bych viděl jeden z možných problémů. Filtr Eheim 2213 je objemově pro nádrž s tlamovci nedostatečný. V tomto případě bych použil velikost minimálně 2215 nebo ještě lépe 2217. Předpokládám, že asi nebudeš měnit filtr tak bych doporučil použít lepší filtrační hmoty. Kromě zmíněných (Ehfi-mech, modrá a bílá vložka) bych vyplnil zbytek Eheim substrat pro což je prvotřídní biomédium. Případně bych nádrž doplnil ještě bioakvacitovou kostkou s regulovatelným čerpadlem. Ovšem nejlepší řešení je větší vnější filtr (jenže také nejnákladnější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:32 Žena Sisinka21 [3] Re: Silent
Pozadí je z venku, jenom to tak vypadá.

Filtr je vnější Eheim 2213. Ale co v něj je .. teď si trošku zahraju na blondýku. Duté trubičky (Ehfi mech? rozhodně to tak vypadá ale já to nikdy nekupovala), 1 modrá a bílá vložka (mívali jsme tam 2 modré ale dokoupili jsme tam bílou) a kamínky. hmm
Ryb je tam ještě o 4-5 více, nějak se schovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:23 R Muž Silent [5949] Re: Sisinka21
Co je tam za filtraci. Nejlépe typ a jaké filtrační hmoty. Vizuálně to přerybněné nevypadá. Jak je provedené pozadí? Pokud je v nádrži neusazuje se za ním bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:22 R Muž romant [27987] Re: Sid
Slovo "špatně" nahradíme slovem "nedostatečně" a mohlo by být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:21 Žena Sisinka21 [3] Re: Sid
Fotka k příspěvku Poslední 3 nebo 4 týdny měním něco málo pod 1/2 vody zhruba 2x týdně, samozřejmě včetně odsátí toho bordýlku. Píšu proto, že se to pořád nelepší. V akváriu je míň ryb než tam býváválo a filtr to zvládal se mi zdá celkem dobře. Dokonce ještě 2 půjdou pryč, tzn nechce někdo keříčkovce nebo peřovce? ... no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Špatně se rozkládající bordýlek při nedostatečných výměnách vod dovede vyrobit pěknou kyselinku...
Co myslíte tím špatně se rozkládajícím bordýlkem?! Nebo jinak: myslíte, že dobře se rozkládající bordýlek pokles pH nezpůsobí?! :)
(Jinak souhlas jak s příčinou, tak řešením.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: Sisinka21
Stejně tak jako Haimdol si myslím, že ten problém bude v přerybněném akváriu s nedostatečnou filtrací. Špatně se rozkládající bordýlek při nedostatečných výměnách vod dovede vyrobit pěknou kyselinku. Dej co nejvíce informací, nejlépe formou té aktivní prezentace a jistě se to vyjasní. Samozřejmě že souhlasím s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2012 20:48 R Muž Silent [5949] Re: Sisinka21
Pro mně nedostatek informací o nádrži. Klesající pH může způsobit vícero faktorů a mezi nejnebezpečnější patří zvyšování množství N-látek. Podle popisu chování ryb bych viděl problém právě v tomto. Takže první pomoc bych viděl ve velmi časté výměně vody až do normalizace stavu. Ideálně by to chtělo prezentaci aby byl vidět stav nádrže a její vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 20:35 Žena Sisinka21 [3] – Afrika
Ahoj,
potřebovala bych pomoct s problémem, který řeším už zhruba 4 týdny a pořád se mi ho nedaří vyřešit.

Hodnota PH v akváriu (200l, zaběhnuté) mi samovolně klesá od zásaditých do kyselých. Když jsem na problém přišla, rybky byly přiotrávené (zrychlené dýchání, křeče u jedné už i krvavé "záploutví"). Začla jsem s výměnou části vody v akváriu, točím zásaditou pražskou vodu, s PH, které jim vyhovuje. Když měly ryby problémy tak po 2-3 dnech, teď měřím PH a jakmile je 5,6 tak měním.

Zkusila jsem odebrat větší část písku, pro případ, že by to vytvářelo zahnívající jídlo a odpad. V závislosti na tom mě napadlo, jestli nebude problém ve filtru. Pro případ, že by jsem zničila bakterie ve filtru jsem ho nechtěla čistit, abych to ještě nezhoršila. Teď mi ale nic jiného pravděpodobně nezbude.

Ryby se chovají klidně, dokonce mi jedna asi i nosí, agresivní jsou jen když bráni teritorium.

Napadá Vás prosím někoho, v čem by mohl být problém? Dusitany jsem neměřila, ale samozřejmě tam narůstají, protože ryby se samy od sebe neotráví. Měla bych ten filtr vyměnit a podívat se, jestli to nezpůsobuje něco v něm, nebo bych ho naopak měla nechat pracovat?

Děkuji a prosím o pomoc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:54 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Hans1983
Myslim, že to zvládněš i s jedním kýblem. První dávku můžeš nechat temperovat a po nalití tam klidně dej další kýbl s vodou přímo z kohoutku. Jen hřbetem ruky zkontroluj přibližnou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 13:00 Muž Jar-oslaw [676] Re: Hans1986
tech 20 litru tydne urcite,taky to tak delam.svitit nakych 12 hodin minimalne a zadne hnojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 10:38 Muž Hans1983 [0] Re: romant
ok tak to musím pořídit ještě jeden kýbl :-) a i ten test (omylem jsem koupil jen na celkovou tvrdost a tím to asi moc nezjistím? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 10:26 R Muž Silent [5949] Re: Hans1983
V takovéto nádrži bych měnil 20 litrů týdně. Pokud máš problém s nestabilním pH změř hodnotu alkality (uhličitanová tvrdost) ta funguje jako pufr a pokud je nízká bývá pH nestabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 10:26 R Muž romant [27987] Re: Hans1983
Přitlač na výměny vody. Týdně minimálně 1/3. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17450-spatne-hodnoty-vody