Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus super red - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Ancistrus super red - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:27 Muž Bartolomiu [17] – Long fin
Dobrý den, nechová ho někdo z Moravy ve dlouhoploutvě formě?
EDIT- Chtěl bych ho vidět naživo a pokecat s chovatelem o tom, jak se chová v akvariu (popř. jak se chovají ryby k němu) a tak. V atlase jsem super red long fin nenašel, to jsem samozřejmě udělal jako první. A myslím, že potkat někoho na sraze zrovna s touto rybou v akváriu je v podstatě nereálné. Proto mě napadlo se zeptat tady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 18:46 Muž Yirka [9117] Re: mrazik
U normálních to bylo v řádu dne, jakmile se vše uklidnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 18:07 Žena mrazik [0] Re: Yirka
za jak dlouho se objeví původní barva? Doufám, že nehodlá vypadat jak gold několik let :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 11:46 Muž Yirka [9117] Re: mrazik
Stresem mění barvu až neuvěřitelně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 09:35 Žena mrazik [0] – Ancistrus super red - výrazná změna barvy
Dobrý den,
stalo se někomu, že Ancistrus super red (stáří cca 3 roky) výrazně změnil barvu?
Rybky jsem lovila brzo ráno, převoz max 2,5 hodiny (i s kyslíkem) a po převozu jsou prý rybky zářivě žluté. Muselo se to stát během cesty takže změnou vody to nebude ale že by stresem změnily tu barvu až tak výrazně? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2019 21:47 Muž KuBvA [40]
Dnes jsem objevil jednoho potomka asi po 2 měsících co jsem konečně sehnal samici a už jsou mladí. hop :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 09:35 Muž motýlek [275] Re: marci
No - hlavně to nedávej do oběhu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:47 - Re: marci
Nepozoroval som,že by u mňa príjmali len jeden druh krmiva.Praktický zbaštia všetko ponúkané.Na vodu si asi potrpia viac.Mal som ich kopec a kopec som ich odchoval,predal i daroval.No momentálne tá moja populácia akosi stagnuje a už asi druhý rok sa vôbec nemnoží.Resp.množí ale mladé nepozorujem.Mám viac samcov ako samíc a teraz sú ešte aj pri skalároch,takže im nemusí vyhovovať voda a ak aj áno,tak mladé by raz dva padli ako potrava pre skaláre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 08:43 marci
Ajoj mne se vytreli super red(samec) z goldem (samica)cose tyce barevnej variace u mne hodne zajimave 50%bilo cernych druha pulka mix cervena hlava bili ocasek a naopak aruzne celkem zajimave bohuzel co sem odpozoroval je taky i fakt ze su nachylnejsi na vymnenu vody a zeru len jeden druh krmiva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:37 woodguru Re: Amatértom
takze je to spis genova zalezitost jestli vyroste napr 10 nebo 14cm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: woodguru
Tenhle ancistrus je kříženec několika druhů, takže velikosti jsou dost relativní. Taky jsem měl menší i větší jedince bez ohledu na krmení. Záleží odkud pochází. Měl jsem obry z Olomoucka,kteří měli přes 13 cm. Samozřejmě i potrava hraje svojí roli, ten výrok jsem myslel s nadsázkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 17:59 woodguru Re: Amatértom
Nemyslím si že ancistrus hlady nikdy netrpí, měl jsem dost ancistrusu za život ale vzhledem k tomu že čtu že se dorůstají 14cm a můj největší obyč. ancistrus má 11cm a ostatní sotva 10, tak si myslím že asi na tom s krmením nebyli nejlíp, když čtu že se dorůstají ještě víc :-D nerad aby byli nějací 10cm jak vyrostou a "zakrnělí" :-D rád bych jim dopřál blahobyt, tak jakékoli rady ohledně toho jak krmit uvítám, už jezdí víc po akvárku ale s krmením to není nic extra, ničeho si moc nevšímají, příjde mi že jen na okurku občas přisednou a tabletku ze spiruliny taky jen tak lehce okusujou, mají asi 3-3,5cm ted ty ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2018 20:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: woodguru
Nech je trochu otrkat. Jsou v novém prostředí. Ancík nikdy hlady netrpí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:48 woodguru – krmeni
prosim Vás, koupil jsem si pár malých super red mám je ve svém 240l akvarku a přijde mi že nic nežerou, celý den jen oblizujou molitanové filtry a občas nějaký ojíždí sklo a vyjímečně skočí na kořen. okurku, tablety, salát, na nic nejdou. klasičtí hnědí vždycky žrali všecko, nevíte čím to může být? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 11:06 -
youtu.be/… môj ancák :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:05 JoKa Re: LiborSprysl
Jo to sedí, pár jsem jich našel poházených mimo... Vytřeli se do kokosu a když jsem si tam posvítil, tak jsem viděl tři různé hrozny oddělené od sebe. Tak jsem zkontroloval samice a všechny tři prázdné...
Každopádně mi to takto velice vyhovuje... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 17:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
No láká většinou jen samec lidský...ty ancistrusí holky mají puzení a když je to jen trochu k světu a není nic jiného po ruce...tak se vystřídají klidně tři...Jen to občas vyhazují z trubek jak vylézají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 16:57 JoKa Re: LiborSprysl
Jo jo, přejmenuji ho :)
Docela mě to ale překvapilo, ještě se mi nestalo, že by samec nalákal tři holky najednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 16:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Asi mu budeš muset začít říkat Viki (Cabadaj)...i ancistrusí holky umí ocenit "mužnost"... stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2014 15:52 JoKa
Fotka k příspěvku Tak můj samec je kanec, vytřel se se všemi třemi samicemi v akvišku :-)
Toto je výsledek, je jich tam minimálně 150. Na fotce pouze jedna vytíračka ze dvou (musel jsem je rozdělit)...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 22:45 - Re: Steinarka
Jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 17:28 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
to viem kúpiť bežne v akvaristike že ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:27 Žena Steinarka [7] - SumciRe: MonterMonty
Super velmi pekne dakujem za tieto informácie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 12:32 - Re: Steinarka
Ano ,dôležitý je hlavne ten prísun potravy.Všetko ostatné je tak povediac nepodstatné.Mám to doma vyskúšané.
Netreba nič pridávať(i keď si takto vieme pomôcť).Ancíkom stačí výmena vody a dostatok potravy.Fajn aj na vyfarbovanie je cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2014 12:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Steinarka
používá se nejčastějio dubové listí , padlé na podzim , aby bylo pěkně proschlé a zhnědlé , taktéž olšové šištičky , to všechno rozkladem (ne hnitím) dodává vodě krásné jantrarové zbarvení, ale hlavně humidové kyseliny , třísloviny a dálší látky ,které jsou ve vodách kde se ryby vyskytují obsažené , přidáváním nějakého rašelinového výluhu do vody (Torben)
rašelina ve filtru taky nic nepokazí , a v neposlední řadě krmit krmit krmit , hlavně masitou stravou , pak už to půjde jedna báseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 11:35 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Aké lístie použiť ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 10:59 - Re: Steinarka
Ohrievač tam nepotrebuješ,izbová teplota je dostačujúca.Ukrytov treba ponúknuť niekoľko,ryby si vyberú.K treniu ich najčastejšie vyprovokuje výmena časti vody s trocha nižšou teplotou.Môžeš pridať konáriky či lístie,ale nie je to podmienka.Musíš navodiť obdobie dažďou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 09:44 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
P.S. tá 40-ka s lebkou je len provizórne riešenie :( nanešťastie sa objavujú stále dôležitejšie veci ako AQ nedostala som sa k tomu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 09:42 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Ide konkrétne o 95 l nádrž a chcem odchov závojovej formy tmavej a zlatej (nie kríženie)
čo by nádrž mal obsahovať (okrem dutín na vytieranie) aká teplota aké podmienky ? :) Nádrž je zatiaľ prázdna obsahuje len filter ohrievač štrk ako dno a neonku ako osvetlenie (všetko nezapojené bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 23:12 - Re: Steinarka
Ancíky sa odchovávajú vlastne samé,je to taký nezmar.Ak majú troška slušné podmienky tak sa vytrú a je im takmer jedno v akej vode.Čo konkrétne ťa zaujma?
Pozerám tvoju prezentačku a v prvom rade ma napadlo:
1.tá lebka by u mňa išla von a račej by som tam dal dáky koreň či iný vhodnejší ukryt pre ancíky
2.ideálne nemiešať formy.Ty máš sp,lda a gold pohromade a to sa ti bude krížiť navzájom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 18:25 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Blahoželám :) ja práve uvažujem nad zriadením odchovne pre závojové formy prísavníkov ale ešte to naštudované moc nemám :) keď máš dáke rady pre začiatočníka bude vďačná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 11:20 -
hop Pošťastilo sa niekoľko dalších výterov po predošlom nezdare a v nádrži už zopár drobcov lieta. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2014 18:48 - Re: Steinarka
Prekrmovanie zas na druhej strane môže viesť k premnoženiu vnútorných parazitov a následný úhyn ryby.Treba kŕmiť pestro ale s rozumom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 18:15 Žena Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Aha ok ďakujem :) ... tá strava môže byť dôvodom .. on im zeleninu takmer nedopraje a väčšinou je kŕmený len zo zbytkov krmiva pre ostatné ryby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 14:56 - Re: Steinarka
Ancistrus nie je v raste dáky pretekár.No vedia celkom slušne rásť ak sa dobre kŕmia.Mohlo sa stať,že tento konkrétny nemal za mlada dostatočne pestrú a v dostatočnom množstve stravu.Trocha zakrnul.Ja to však ako problém nevidím.Skôr či neskôr dorastie.Ak mu neuhynie a bude ho mať 2-3 roky ,či viac.Ak mu dá pestrú a kvalitnú stravu,tak určite začne priberať a rásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:25 Žena Steinarka [7] - Sumci
Kamarát má super reda má ho už pár mesiacov a ta rybka narástla sotva 5 mm - kúpil ho menšieho ako neonku. Čím to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:18 -
Fotka k příspěvku Prvé drobce,ale akosi skoro mimo úkryt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 07:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: EDA
smich tak to každopádně potlesk A jaký jiný by z takového křížení měl vylézt? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:36 EDA Re: Vstorm
Ahoj křížení ancistrusů je trochu složitější.Má to zpětnou vazbu.Tak ti z nich vyleze jenom ancistrus spec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: xx
Mě se o mladé nejedná a nepotřebuji, aby se množili. Takže i kdyby se to stalo, tak je nikam dál dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2011 13:40 xx Re: Vstorm
Samozřejmě že mu tam můžeš přidat dalšího krunýřovce Ancistrus a když budou pár tak se dočkáš i mláďat. Budou to hybridi, barevně se mezi nimi může vyskytnout cokoliv.

PS: Nejsou to vyhozené peníze za toho "super reda"? Chovatelé se s tím pracně selektují, aby byli "redi" co nejvíc červení a ty to pak zase začneš křížit s obyčejným A. sp. nebo s něčím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:08 Muž Vstrom [82] - Malawi – Ancistrus super red
Ahoj, mám malého super reda a rád bych mu pořídil parťačku do života, ale rád bych nějakou jinou. Kdysi jsem měl Krunýřovce přívěskatého, tak třebo tohle. Nevadí to něčemu? Pokud se vytřou, co z toho vlastně vznikne?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17265-ancistrus-super-red-chov