Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus super red - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Ancistrus super red - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 09:35 Muž @ motýlek [272] Re: marci
No - hlavně to nedávej do oběhu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:47 Muž @ Prašan [3003] Re: marci
Nepozoroval som,že by u mňa príjmali len jeden druh krmiva.Praktický zbaštia všetko ponúkané.Na vodu si asi potrpia viac.Mal som ich kopec a kopec som ich odchoval,predal i daroval.No momentálne tá moja populácia akosi stagnuje a už asi druhý rok sa vôbec nemnoží.Resp.množí ale mladé nepozorujem.Mám viac samcov ako samíc a teraz sú ešte aj pri skalároch,takže im nemusí vyhovovať voda a ak aj áno,tak mladé by raz dva padli ako potrava pre skaláre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 08:43 Žena @ marci [0]
Ajoj mne se vytreli super red(samec) z goldem (samica)cose tyce barevnej variace u mne hodne zajimave 50%bilo cernych druha pulka mix cervena hlava bili ocasek a naopak aruzne celkem zajimave bohuzel co sem odpozoroval je taky i fakt ze su nachylnejsi na vymnenu vody a zeru len jeden druh krmiva

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 18:37 woodguru Re: Amatértom
takze je to spis genova zalezitost jestli vyroste napr 10 nebo 14cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2018 18:33 Muž @ Amatértom [353] - CichlidyRe: woodguru
Tenhle ancistrus je kříženec několika druhů, takže velikosti jsou dost relativní. Taky jsem měl menší i větší jedince bez ohledu na krmení. Záleží odkud pochází. Měl jsem obry z Olomoucka,kteří měli přes 13 cm. Samozřejmě i potrava hraje svojí roli, ten výrok jsem myslel s nadsázkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 17:59 woodguru - CichlidyRe: Amatértom
nechtěl jsem nějak spamovat tak píšu po delší době. nemyslím si že ancistrus hlady nikdy netrpí, měl jsem dost ancistrusu za život ale vzhledem k tomu že čtu že se dorůstají 14cm a můj největší obyč. ancistrus má 11cm a ostatní sotva 10, tak si myslím že asi na tom s krmením nebyli nejlíp, když čtu že se dorůstají ještě víc :-D nerad aby byli nějací 10cm jak vyrostou a "zakrnělí" :-D rád bych jim dopřál blahobyt, tak jakékoli rady ohledně toho jak krmit uvítám, už jezdí víc po akvárku ale s krmením to není nic extra, ničeho si moc nevšímají, příjde mi že jen na okurku občas přisednou a tabletku ze spiruliny taky jen tak lehce okusujou, mají asi 3-3,5cm ted ty ryby

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2018 20:55 Muž @ Amatértom [353] - CichlidyRe: woodguru
Nech je trochu otrkat. Jsou v novém prostředí. Ancík nikdy hlady netrpí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 19:48 woodguru - Cichlidy – krmeni
prosim Vás, koupil jsem si pár malých super red mám je ve svém 240l akvarku a přijde mi že nic nežerou, celý den jen oblizujou molitanové filtry a občas nějaký ojíždí sklo a vyjímečně skočí na kořen. okurku, tablety, salát, na nic nejdou. klasičtí hnědí vždycky žrali všecko, nevíte čím to může být? díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 11:06 Muž @ Prašan [3003]
youtu.be/… môj ancák :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:05 JoKa Re: LiborSprysl
Jo to sedí, pár jsem jich našel poházených mimo... Vytřeli se do kokosu a když jsem si tam posvítil, tak jsem viděl tři různé hrozny oddělené od sebe. Tak jsem zkontroloval samice a všechny tři prázdné...
Každopádně mi to takto velice vyhovuje... ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 17:55 Muž @ LiborSprysl [8768] Re: Urtman
No láká většinou jen samec lidský...ty ancistrusí holky mají puzení a když je to jen trochu k světu a není nic jiného po ruce...tak se vystřídají klidně tři...Jen to občas vyhazují z trubek jak vylézají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 16:57 JoKa Re: LiborSprysl
Jo jo, přejmenuji ho :)
Docela mě to ale překvapilo, ještě se mi nestalo, že by samec nalákal tři holky najednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 16:25 Muž @ LiborSprysl [8768] Re: Urtman
Asi mu budeš muset začít říkat Viki (Cabadaj)...i ancistrusí holky umí ocenit "mužnost"... stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.09.2014 15:52 JoKa Re: prasan
Fotka k příspěvku Tak můj samec je kanec, vytřel se se všemi třemi samicemi v akvišku :-)
Toto je výsledek, je jich tam minimálně 150. Na fotce pouze jedna vytíračka ze dvou (musel jsem je rozdělit)...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 22:45 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 17:28 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
to viem kúpiť bežne v akvaristike že ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:27 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: MonterMonty
Super velmi pekne dakujem za tieto informácie :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 12:32 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Ano ,dôležitý je hlavne ten prísun potravy.Všetko ostatné je tak povediac nepodstatné.Mám to doma vyskúšané.
Netreba nič pridávať(i keď si takto vieme pomôcť).Ancíkom stačí výmena vody a dostatok potravy.Fajn aj na vyfarbovanie je cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2014 12:20 Muž @ MonterMonty [1566] - AmerikaRe: Steinarka
používá se nejčastějio dubové listí , padlé na podzim , aby bylo pěkně proschlé a zhnědlé , taktéž olšové šištičky , to všechno rozkladem (ne hnitím) dodává vodě krásné jantrarové zbarvení, ale hlavně humidové kyseliny , třísloviny a dálší látky ,které jsou ve vodách kde se ryby vyskytují obsažené , přidáváním nějakého rašelinového výluhu do vody (Torben)
rašelina ve filtru taky nic nepokazí , a v neposlední řadě krmit krmit krmit , hlavně masitou stravou , pak už to půjde jedna báseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 11:35 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Aké lístie použiť ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 10:59 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Ohrievač tam nepotrebuješ,izbová teplota je dostačujúca.Ukrytov treba ponúknuť niekoľko,ryby si vyberú.K treniu ich najčastejšie vyprovokuje výmena časti vody s trocha nižšou teplotou.Môžeš pridať konáriky či lístie,ale nie je to podmienka.Musíš navodiť obdobie dažďou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 09:44 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
P.S. tá 40-ka s lebkou je len provizórne riešenie :( nanešťastie sa objavujú stále dôležitejšie veci ako AQ nedostala som sa k tomu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 09:42 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Ide konkrétne o 95 l nádrž a chcem odchov závojovej formy tmavej a zlatej (nie kríženie)
čo by nádrž mal obsahovať (okrem dutín na vytieranie) aká teplota aké podmienky ? :) Nádrž je zatiaľ prázdna obsahuje len filter ohrievač štrk ako dno a neonku ako osvetlenie (všetko nezapojené bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 23:12 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Ancíky sa odchovávajú vlastne samé,je to taký nezmar.Ak majú troška slušné podmienky tak sa vytrú a je im takmer jedno v akej vode.Čo konkrétne ťa zaujma?
Pozerám tvoju prezentačku a v prvom rade ma napadlo:
1.tá lebka by u mňa išla von a račej by som tam dal dáky koreň či iný vhodnejší ukryt pre ancíky
2.ideálne nemiešať formy.Ty máš sp,lda a gold pohromade a to sa ti bude krížiť navzájom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 18:25 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Blahoželám :) ja práve uvažujem nad zriadením odchovne pre závojové formy prísavníkov ale ešte to naštudované moc nemám :) keď máš dáke rady pre začiatočníka bude vďačná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 11:20 Muž @ Prašan [3003]
hop Pošťastilo sa niekoľko dalších výterov po predošlom nezdare a v nádrži už zopár drobcov lieta. hop

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2014 18:48 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Prekrmovanie zas na druhej strane môže viesť k premnoženiu vnútorných parazitov a následný úhyn ryby.Treba kŕmiť pestro ale s rozumom.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 18:15 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: prasan
Aha ok ďakujem :) ... tá strava môže byť dôvodom .. on im zeleninu takmer nedopraje a väčšinou je kŕmený len zo zbytkov krmiva pre ostatné ryby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 14:56 Muž @ Prašan [3003] Re: Steinarka
Ancistrus nie je v raste dáky pretekár.No vedia celkom slušne rásť ak sa dobre kŕmia.Mohlo sa stať,že tento konkrétny nemal za mlada dostatočne pestrú a v dostatočnom množstve stravu.Trocha zakrnul.Ja to však ako problém nevidím.Skôr či neskôr dorastie.Ak mu neuhynie a bude ho mať 2-3 roky ,či viac.Ak mu dá pestrú a kvalitnú stravu,tak určite začne priberať a rásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:25 Žena @ Steinarka [7] - SumciRe: xx
Kamarát má super reda má ho už pár mesiacov a ta rybka narástla sotva 5 mm - kúpil ho menšieho ako neonku. Čím to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:18 Muž @ Prašan [3003]
Fotka k příspěvku Prvé drobce,ale akosi skoro mimo úkryt.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 23:20 Muž @ Prašan [3003]
Kúpil som na burze.Uvidím do budúcna co to bude až to bude. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 07:20 Muž @ LiborSprysl [8768] Re: EDA
smich tak to každopádně potlesk A jaký jiný by z takového křížení měl vylézt? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:36 EDA
Ahoj křížení ancistrusů je trochu složitější.Má to zpětnou vazbu.Tak ti z nich vyleze jenom ancistrus spec.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:30 Muž @ Losky [79]
Mě se o mladé nejedná a nepotřebuji, aby se množili. Takže i kdyby se to stalo, tak je nikam dál dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.10.2011 13:40 xx
Samozřejmě že mu tam můžeš přidat dalšího krunýřovce Ancistrus a když budou pár tak se dočkáš i mláďat. Budou to hybridi, barevně se mezi nimi může vyskytnout cokoliv.

PS: Nejsou to vyhozené peníze za toho "super reda"? Chovatelé se s tím pracně selektují, aby byli "redi" co nejvíc červení a ty to pak zase začneš křížit s obyčejným A. sp. nebo s něčím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:08 Muž @ Losky [79] – Ancistrus super red
Ahoj, mám malého super reda a rád bych mu pořídil parťačku do života, ale rád bych nějakou jinou. Kdysi jsem měl Krunýřovce přívěskatého, tak třebo tohle. Nevadí to něčemu? Pokud se vytřou, co z toho vlastně vznikne?

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 1134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/17265-ancistrus-super-red-chov