Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kolik druhů krevetek do jednoho akvária?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Kolik druhů krevetek do jednoho akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 16:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: anna836
-Nemůžete třeba Neocaridina x Neocaridina, Caridina x Caridina.
-Můžete třeba Caridina x Neocaridina.
- www.planetinverts.com/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 16:42 Muž ondralomnice [81] Re: anna836
já bych řek že se budou křížit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 16:26 anna836
Ahoj, můžou být spolu krevety red cherry a neocaridina davidi yellow?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 21:21 Žena Turbínka [2558] Re: Týna
Jakmile je tam ono slovo "mix" moc bych nevěřila ustálené linii barevnosti a krevetu za 99 korun bych si šla koupit leda do Globusu a pak s ní hnedka na pánvičku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:11 Týna Re: DaveLister
Zítra je zkusím nafotit a dám je sem, možná se to podle těch fotek pozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:09 Muž DaveLister [478] Re: Týna
To bude nejspíše jen nějaké obchodní označení, možná jen větších/barevnějších jedinců jiného záměho druhu/variety, tipnul bych si...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:09 Týna Re: jamro27
Právě o těchto De Luxe krevetkách nemůžu nic najít, ale bylo tam napsáno De Luxe mix, tak je to asi něco namíchaného. Myslela jsem si že je to něco speciálního, když jedna krevetka stála 99Kč. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:03 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Týna
De Luxe??? to som este nepocul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:23 Týna – Krevetky
Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo nějaké informace či webovou stránku o krevetkách konkrétně druh: De Luxe, prodávají je v petcentrech, kdyby jste s nimi měli nějaké zkušenosti, byla bych za ně vděčná. A ještě by mě zajímalo, s jakým druhem bych je společně mohla chovat, myslíte, že by k nim šli dát např.: krevetky crystal red?
Předem děkuji za veškeré informace a postřehy. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 20:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Já choval jeden čas spolu Red cherry spolu s Crystal red a dařilo se oběma druhům, dokonce se mi i Crystalky množily. Potom jsem dal Crystalky do samostatného akvárka a tam konec. Ale to je začarované akvárko, kde se prostě nedaří ničemu. Ruším ho. Ale jde o tu zkušenost, že Crystalky mohou být s jinýma krevetkama, podstatná je voda. Chtělo by to změřit si vodu. Crystalka vyžaduje vodu kyselejší a měkší. Někdo říká pH 6-7, brňáci mají do 7,8 a prosperuje jim... důležitá je tvrdost do 16°dGH a uhličitanová jen 6°dH. Co je pro ně moc důležité je minimální množství uhličitanů. Jestli budeš mít takovou vodu, můžeš s nimi mít klidně White pearl, které mají stejné požadavky, ale tolerují i tvrdší vodu, můžeš s nimi mít i C.babaulti, které tolerují i zásaditější vodu, a můžeš s nimi mít i C.simoni simoni. Měl bych možná trošičku strach o C.babaulti, které jsou takové trošku zakřiknutější než ostatní krevetky, ale možná je to jen tím, že je chovám v malém akvárku.
Co se týká rybek, s Trigonostigma hengeli nemám osobní zkušenost, ale doporučl bych ti ke krevetkám razborku trpasličí (Boraras maculatus), což je úplně úžasná malá rybička, která není plachá, není náročná, hodí se do stejné vody a nenapadá ani malinké krevetky. Když ji budeš krmit mraženým cyclopem a nějakým jemným sušeným krmením, bude se ti i třít, občas nějaká malá přežije a budeš si tak udržovat stále stejné hejnko. Další rybička, která by mohla být s krevetkama, ale stále se mi ji nepodařilo sehnat, je kardinálka vietnamská (Tanichthys micagemmae), která je ještě vhodnější, protože jí stačí nižší teplota než B.maculatus.
No a když už doporučuji k těm tvým perličkám, tak bych rozhodně doporučil pro mne královnu mezi krevetkami Atyopsis moluccensis. Ve tvém akvárku jich klidně můžeš mít i 6-8ks. Když budeš krmit tím mraženým cyclopsem, jemným sušeným pro razborky nebo kardinálky, tak ony si přefiltrují taky, občas jim přidáš rozmixovanou kopřivu a je to... přečti si o nich něco. Na obrázku nevypadají nic moc, ale jsou to... no, prostě dámy a krásky. Jsou velmi nenáročné, jediný problém u nich je ten, že je loví v přírodě a než se sem přes celou planetu dostanou, tak někdy jsou už v tak špatném stavu, že se ti je nepodaří udržet. Ale pokud je udržíš prvních několik týdnů, můžeš je mít i 10 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 19:32 Žena petulinakk [2016] Re: konvalinka
Já bych se víc druhů krevetek vůbec nebála (myslím teda ted těch trpasličích řasožravých :) )
Měla jsem v akvárku nějaký čas pohromadě yellow, propinqua a crystal red bez problémů, ted mám místo yellow sakury.

K Tvým white pearl ti tu dobře radili crystalky, nebo co třeba babaultky? Ty se Ti taky křížit nebudou, a třeba tahle je moc pěkná.
www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:50 Žena konvalinka [41] Re: karek
Koukám, ty máš vlastně crystalky s modrýma perličkama, viď? No ještě budu přemýšlet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:48 Žena konvalinka [41] Re: karek
Já jsem taková "hrrr" do všeho. Takže pokud by moje představa nedělala dobrotu, tak si jí raději nechám vymluvit. ;-) Když už jsem se začala smiřovat s jedním druhem krevetek, tak jsem začala koukat po razborkách hengelových. Ale jelikož je jich potřeba hejníčko, tak nevím zase aby to nerušilo krevetky. hmm Akva mám cca 100 l a když je tam jen pár krevetek, přijde mi takové prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:29 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: konvalinka
já to to nechtěl rozmlouvat.Jen to chce asi pečlivý výběr.K těm tvým perličkám třeba crystalky.Křížit se nebudou a máš - byť krátkou - zkušenost aspoň jednoho člověka, který je chová společně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:17 Žena konvalinka [41] Re: katterinecka & karek
Dík za tabulku. Už ji tisknu. ;-) No, tak to vypadá, že jste mi to rozšiřování druhů rozmluvili... Je to škoda, ale co se dá dělat. Raději když se bude dařit jednomu druhu než aby mi pak nešly oba. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:07 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: konvalinka
můžou se ti mezi sebou křížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: konvalinka
tady máš tabulku s tím jestli se jednotlivé druhy navzájem můžou křížit shrimpsider.files.wordpress.com/… white pearl a red cherry by se mohly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: konvalinka
když tam dáš nějaké Caridiny, tak si navzájem nijak vadit nebudou. Jen můžou být obtížnější na chov, třeba crystalky potřebují měkčí vodu s nižším pH a málo dusičnanů, už hodně lidem se stalo že jim začly "bezdůvodně" umírat. Nevím přesně jakou máš vodu, někde se jim daří dobře i ve vodovodní, ale někde je potřeba pro ně vodu upravovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:58 Žena konvalinka [41] Re: petulinakk
A co white pearl + red cherry? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:50 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: konvalinka
poptej se raději přímo těch, co je mají společně, na druhy, které se spolu snáší.Mě od společného chovu zkušenější chovatelé odrazovali, zatím měsíční zkušenost - crystalky a blue pearl vpohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:41 Žena konvalinka [41] Re: Cosmogagy
Jo, to je ideální. Taky bych je měla každé zvlášť. Ale já už další akva mít nemůžu. :-( Takže je to buď společné bydlení nebo to zůstanou jen ty bílé. Je tady spousta nádrží kde je více druhů krevetek. Proto mě začalo lákat nějaké přikoupit. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:11 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Cosmogagy
takže jsem se nechal Libore inspirovat a trochu popátral.. francouzký aquabase.org mi nakonec vyhodil Reproduction: Exclusivement en eau douce., což googlepřekladač přeložil jako Exkluzivně ve sladkých vodách

takže tak :-)

btw, mandarinková C.propinqua potřebuje pro změnu k vývoji slanou vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 17:01 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: malyLibor
upřímně, moc načtené nemám, ale je to endemit jezerního systému Malili (jezera Matano, Towuti, a Mahalona) a přilehlých řek. Jestli potřebuje pro vývoj mořskou vodu jsem nějak neřešil.
Mám je od Macenaura, a měly by pocházet už z českého odchovu. A vzhledem k jejich ceně se mi zdá že kdyby se množili jen s pomocí slané vody, tak se asi tak levně prodávat nebudou :-) Nebo tedy levně, momentálně je má za 45kč ks, já je měl když byly v akci za 19kč.

edit: mandarinková by měla být Caridina propinqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 16:57 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
Měla by to být jiná než mandarinková.
Edti: Jen lehce OT - všimla jsem si že se mandarinková přejmenovala z propinqua na thambipillai
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_mandarinkova
V těch názvech krevetek je vůbec hroznej bordel, pokud někdo nabízí "orange" krevetku, může to být hned několik druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 16:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Jak to, že mi potvora googl vyhazoval jen kytky? Tohle je ta "mandarinková" nebo jaká že to krevetka... potřebuje pro své rozmnožování slanou vodu, jestli se nepletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 15:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cosmogagy
Prosím, co jsou to ty Lanceolaty? Jsem zvědavej a ani strejda googl mi nic nevyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 14:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: konvalinka
no nevím.. já mám krevetky ve dvou akva, a v každém jen jeden druh (v jednom Lanceolaty, ve druhé brutálně se množící Red Cherry - těch mám kvanta, že bych z toho mohl dělat krevetové saláty :-D ).. a nějak mně neláká dávat víc druhů do jednoho akva :-) to spíš pořídit více akvárek a v každém mít jeden druh :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 14:14 Žena konvalinka [41] Re: Cosmogagy
potlesk Tak to si asi nějaké pořídím... Myslela jsem, že jednodruhové bude lepší, ale člověk chce pořád víc a víc... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:30 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: konvalinka
crystalku klidně můžeš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 11:12 Žena konvalinka [41] Re: petulinakk
Jaj, to je škoda. Líbila by se mi tam nějaká výrazná červená. :-( A ta crystalka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 10:41 Žena petulinakk [2016] Re: konvalinka
To je divné, zrovna tyhle druhy (Caridina a Neocaridina) by se křížit neměly.
K white pearl sakuru ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 10:38 Žena konvalinka [41] Re: petulinakk
Já sama jsem kdysi koupila dohromady crystal red, red cherry a oranžovou propinqua. Pak všechny tyhle barvy zmizely a měla jsem v akva jen takové světle hnědé co ani nebyly vidět. Nic moc.
Takže jsem pořídila jen White pearl. Myslela jsem, že bych měla jen takto jednodruhové akva, ale teď si zahrávám s myšlenkou něco přikoupit. Ale jak tady bylo řečeno, že není dobrý nápad různé varianty jednoho druhu (bojím se toho křížení) - týká se to tedy i Neocaridina? Mám white pearl a moc by se mi k nim líbila buď sakura nebo crystal red. Nebo mám zůstat jen u bílých. Akva mám dost velké a krevetek málo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 10:25 Žena petulinakk [2016] Re: Cidik
Ano, kromě mírumilovných rostlinožravých krevetek jsou i dravé, ale to nebude případ těch co popisuješ že mají na aukru :-)
Ale při nakupování dalších krevetek pozor na to aby sis nepořídil takové, které se budou s Tvými cherry křížit, protože to nevyrobí krevetku barevně "mezi", ale většinou bezbarvou, což by byla škoda :-)
Osobně jsem to teda nezkoušela, ale mnohokrát to padlo tady na fóru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 09:21 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím! Mám plné akvárium Red Cherry - pořád se množí, a na Aukru jsem viděl barevné krevetky jako orange a green a takovou černo-bílo pruhovanou...kdybych si je koupil nesežerou mi tyhle co mám? Nejsou některé druhy prodávaných krevetek agresivní že jsou třeba větší a snaží se vytlačit z akvária jiný menší druh? děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 13:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Pokud jsou to druhy, které se navzájem nekříží, tak si svůj druh poznají. Pokud jsou to různé barevné varianty jednoho druhu - yelow, red cherry a sakura, tak si balíčky klíďo píďo předají a budeš mít vesele barevné krevetky. Ale to už asi víš, vzhledem k tomu, že ses ptala před deseti měsíci... Teď už máš tolik zkušeností, že bys nám je mohla vyprávět palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:58 Jery Re: petulinakk
Spíše mohou být i oplodněná :-D . Chce to opravdu opatrnost, protože některé krevetky jsou biologicky mladé druhy a nemají vyvinuté bariéry proti křížení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:01 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
To mně přivádí na myšlenku - poznají si při rozmnožování svůj druh? Může se stát že sameček předá "balíček" samičce jiného druhu, a ta pak nosí vajíčka, jenže neoplodněná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2011 20:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
ničemu to ani tak nevadí, pokud jde o nějaké mírné (a ne třeba dravé) krevety. Jen do opravdu malých akvárek bych to s počtem druhů moc nepřeháněla, v jednoduchosti je krása a taky by se tam cítily líp kdyby jich bylo víc stejného druhu a ne od každého dvě.
Jen občas bývá problém v tom najít tolik druhů co by se vzájemně nekřížily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 20:07 Žena petulinakk [2016] Re: Fugee a bluemonster
Děkuji oběma, jedná se o obě akvaria :) Mám tam propinqua které se taky množit nebudou, a yellow s red crystal se nekříží, pokukuju po breviata, které by se také neměly křížit s ostatními :) ale jde mi o to zda už prostě 4 druhy není moc... zvláště v tom malém 30l. Filtrující krevetky ani japonicy nechci, ráda bych zůstala u těch nejmenších druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 20:02 Fugee Re: petulinakk
Pokud se jedná o akvárium Waterworld, tak tam bych dal třeba Japonicy, které se nemnoží, nemo palmaty, které se nekříží. Případně nějaké pacaridiny. Nebo filtrující krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 19:58 JagerMaister Re: petulinakk
ideál sú tri druhy čítal som to v sera rádce krevetky a ráčci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 19:49 Žena petulinakk [2016] – Kolik druhů krevetek do jednoho AQ?
Zdravím všechny, kolik druhů krevetek podle vás může být v jednom akvariu. Mám tam zatím tři druhy, a to takové které se navzájem nekříží. Pokukuju ještě po jednom druhu, ale bojím se že už by to mohlo být moc. Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17235-kolik-druhu-krevetek-do-jednoho-akvaria