Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílá voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bílá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2023 14:05 Muž Jar-oslaw [676] Re: Jar-oslaw
Tak vyřešeno externě, bolo to vysokým dnem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2023 13:31 Muž Jar-oslaw [676] – Bilá voda
Ahoj, známa včera odkalovala akvo a dnes kdyz se vrátila od zubaře v akva bila voda a většina terčovcu ko. Pancerničci a ostatní ok.Napada vás něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2019 09:39 Muž Jarry [1437] Re: pavel1234
Filtr pouze přeměňuje odpadní látky na jiné, méně nebezpečné, rostliny je dokáží z vody odstranit (hodně zjednodušeně řečeno). Bez rostlin jsou obvykle potřeba větší výměny vody, v akváriu, kde nemám rostliny, měním kolem 65% objemu týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 08:46 pavel1234 Re: afc1886
Akvaponie, chytré. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2019 07:33 R Muž afc1886 [14681] Re: pavel1234
Ryby nesežerou to, kam se nedostanou.
cs.m.wikipedia.org/…
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 07:10 pavel1234 Bílá voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mléčně bílá voda ustupuje. Už přes ní vidím lépe, jak včera. Černá závojnatka už krásně plave a není už vůbec přímo pod hladinou.

RAP: Já tam mám jednu Cryptocoryne. Mám jich tam cca 15 a vůbec mi je nežerou. Jde o to, že tam mám štěrk a ve štěrku mi nikdy rostliny nerostly. Ale tato tam hezky roste a chci mít celé dno touto rostlinou - foto 1,2. Když říkáš plevel, zkusil jsem i limnophilu a do 10 minut byla fuč. :-) Vallisneria gigantea by byla též brzo pryč. Ale zkouškou nic nezkazím. Jinak jednu Vallisnerii giganteu mám. Už ji mám rok a vůbec mi neroste. Lol.

Vlka: Bohužel ne. Jedině bych se musel podívat zde na fóru, zda někdo posílá.

Takže se chci zeptat: Opravdu tvrdíte, že rostliny připraví vodu lépe, jak filtrace? Takže když dám 400 litrové akvárium a budou tam jen rostliny s normálním dnem, bez CO2, bez hnojiv s malým světlem, tak voda bude pro závojnatky, bezpečnější, jak filtr o objemu třeba 30% celkového objemu nádrže? Kdyby to s rostlinami takhle u mne fungovalo, filtrem bych se ani nezabýval. To mi trochu hlava nebere. xD

Takže tedy trochu vallisnerie. Zase tam toho nechci dát hodně. Chci, aby závojnatky měly kde plavat a tím, že jsem zvýšil objem filtru, to zase nebude potřebovat mega hodně rostlin.

Díky moc. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:16 Muž RAP [1553] Re: vaclav
vaclav napsal: Udělej si perpetum, vodu od závojnatek žeň přes rostliny a zpátky, všichni budou spokojený. :-)
Já to tvrdím už dlouho, že nejlépe připraví vodu pro ryby jen kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:06 Muž vlka [3444] Re: pavel1234
Komu se Vallisnerie daří, má je jako ,,plevel,,. Rostou jak divé. Nemáš tam u vás nějakého akvaristu? Nebo koukni na ,,Darování, výměna akvarijních přebytků,,. Snad najdeš někoho kdo ti své přebytky zadarmo věnuje. A co ti radí ,,vaclav,, je super nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 21:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Udělej si perpetum, vodu od závojnatek žeň přes rostliny a zpátky, všichni budou spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:48 Muž RAP [1553] Re: pavel1234
Nemusíš mít milion kytek, stačí ty, které vydrží závojnatky. ;-) Zkus sehnat pár rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea či podobného plevelu.
Pro inspiraci rybicky.net/nadrze/20626
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 19:58 pavel1234 Re: RAP
Tak málo rostlin mám jen u závojnatek, jelikož vše sežerou. Bohužel nemám u sebe pár stovek na to, abych koupil milion kytek a pak mi je všechny nakonec sežraly. Tady jde o to, že jakmile udělám mnoho rostlin, neporoste skoro nic a začne mi vše hnít. Když mám ale méně rostlin, všechny mají příjem látek, které potřebují a tím mi pomáhají. Minimálně bych musel mít na spoustu rostlin dobré dno, ne normální písek. Takže proto jsem dělal nový filtr. Starý filtr + můj počet rostlin to nedával. Když nevydělávám, mi jde o to, aby tam rostly rostliny a byly zdravé ryby. Až budu vydělávat, vyhraju si s tím až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 19:48 Muž RAP [1553] Re: vlka
Porovnej množství rostlin u sebe a Pavla. Taky nezanedbatelný prvek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 19:07 Muž vlka [3444] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Při pravidelné údržbě odkalení celé přední části a kam dostanu vzadu až na dno. Krácení rostlin, výměna min. 1/3 vody a přitom kompletní vyčištění filtru. Pokaždé.
U externího určo není třeba tak často, ale při mém počtu ryb ten vnitřní musím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 18:29 pavel1234 Re: RAP
To vím, ale jinou možnost jsem neměl. Pod vodou se to lepí nehorázně blbě. To by snad nikdo z nás nedokázal, takže tu vodu jsem musel dát pryč. Bohužel jsem neměl kýble, kam dát tu starou vodu a dolít aspoň 50% nové, to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 17:34 Muž RAP [1553] Re: pavel1234
Nikdy se nečistí filtr a velká údržba najednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 16:50 pavel1234 Re: jarda62
Jasný. NO2 a NO3 mám, takže dobrý. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 16:49 Jarda62 Re: pavel1234
Vzduchem nic nezkazíš, u hladiny je větší koncentrace vzduchu, tak proto jí možná stačí být tam. Jestli si dal nový filtr, tak se chovej jako když zabíhaš akva. Pozoruj ryby, pokud možno změř NO2, NO3..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 16:37 pavel1234 Re: jarda62
Takže tedy přidám ještě ten jeden motůrek. Maličká černá závojnatka jde vždy k hladině a je tam vždy cca 3 minutky a pak odplave jinam. Je divné, že se nenadechuje. Prostě je jen pod hladinou a plave těsně pod ní. Ostatní ryby se chovají normálně. Mám teď někdy v blízké době měnit vodu? Nebo tomu mám dát volný průběh? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 16:32 Jarda62 Re: pavel1234
Může to být filtrem a výměnou vody, když doma vyměním 60-70% vody taky se mi to stává, do týdne samo zmizí. Velká výměna, větší zátěž pro mikroživot v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 16:13 pavel1234 Re: Planorbella
Je to divné noo. Divné, že závojnatkové akvárium bylo vždy nejlépe udělané. Žándé problémy, nic. Udělám výměnu filtru u skalárů - nic. Udělám výměnu u neonek - nic. A najednou u závojnatek to přijde. Zkusil jsem tu sklenici a je téžké rozpoznat, co je co. Když jsem nabral vodu do sklenky, byly tam bublinky od vzduchování + kousky rostlin. Nejde to jen tak poznat. A ta okurka též nevím. Mám ji tam sice dlouho, ale okurku stejně dlouho mám i u skalár a voda u nich je úžasná. Ta okurka tam je cca 2 dny. Takže vodu měnit nemám a mám hodně vzduchovat, jo? Nemám totiž UV lampu nic prostě. Snad jim to nějak neublíží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 15:30 Muž Planorbella [643] Re: pavel1234
Nemyslím si, že je to tou sklenkou a dřevem. To dřevo určitě ne. A ta nálepka ze sklenky by musela být zcela rozmokvaná, což není. Asi víš, co se stane s vodou, ve které rozrtháš a rozmašíruješ bílý papír do kopírky.
Podle mě to prostě akvárko nezvládlo - ani není divu při takové osádce a množství rostlin.
Další možnost mimo nálevníka je bakteriální zákal. Osvědčený test znáš - nabrat vodu do sklenky a přes baterku se podívat, jestli se v ní nepohybují takové bílé mini čárečky. Pokud ano, je to nálevník.
Edit: A vidím tam okurku, tak jestli to není i její kus práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 15:04 pavel1234 Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To nebude problém. Mám výkonný motůrek na 4 akvária a klidně tam přidám ještě jeden 125 l/h.

Ještě abych to upřesnil, podle mého to jakoby výměnou vody a filtru nebude. Jako podklad pod komorový filtr jsem zvolil dvě skleničky, na kterých byly ještě nálepky a byly už rozmáčené a plus dřevo, které bylo opracované. Třeba to může být tím, jelikož komorový filtr jsem už udělal jak u skalár, tak u neonek a ani u jednoho se toto nestalo. Takže sázím na to, že se do vody jen něco dostalo. Posílám fotky, jak vypadal podklad pro komorový filtr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 14:27 Muž Jarry [1437] Re: pavel1234
Určitě bych začal tím, že bych hodně silně vzduchoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 14:21 pavel1234 – Bílá voda
Ahoj,
včera jsem dělal nový komorový vnitřní filtr do akvária se závojnatkami. Večer jsem to dopouštěl a voda byla průzračná. Ráno jsem se nedíval, ale teď, jak jsem přišel domů, to je mega ultra bílé. Asi určo to bude nálevník. Mám tedy vyměnit cca 70% vody, nebo tu vodu nemám měnit? Závojnatky, jsem na rychlo dal do kýble, dokud nebudu vědět, co dál.

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 08:47 Baymax Re: MonterMonty
vo filtry mam iba ten matrix dalej je tam biomolitan a tie gulicky od JBL MicroMec ci ako sa to vola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 23:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Baymax
Jen tak ze srandy , bych vytáhl z filtru ty srágory od Seachemu , moc by mě zajímalo jak rychle ten zákal zmizí , ale tipuji tak do dvou dnů :-D
nejsi první kdo má s tímto materiálem nekonečný zákal v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 17:43 R Muž romant [27987] Re: Baymax
Úplně normální režim akvária kde jsou ryby, svítit, hnojit CO2 a týdně měnit 1/3 vody. To jak dlouho to bude trvat, tak na tuto otázku odpovídat nebudu, nejsem věštec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 17:28 Baymax Re: romant
takze co mam s tym robit ? svietit nadalej aj co2 pustat ? a len cakat co sa s tym urobi ? kolko 2 -3 tyzdne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 16:34 R Muž romant [27987] Re: Baymax
Pokud tam už ryby jsou, potom bych pro sichr vodu měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 08:29 Baymax Re: romant
dobre tak co2 necham a su tam uz rybky ... vodu som este nemenil mam ju vymenit ? neviem ci tomu nieco pomoze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 06:12 R Muž romant [27987] Re: Baymax
Jsou tam už nějací producenti odpadních látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 21:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Měnil jsi vodu? Jinak CO2 bych nechal běžet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 20:13 Baymax Re: vaaclav
hej dal som hnojive gulicky lenze co je tam ten zakal tak ani rastlinky nejak nerastu vsetko stagnuje mam svietit ? co2 som zastavil a filter bezi non stop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Nejlepší je nedělat nic hlavně neměnit vodu. Dal jsi nějaké hnojivo do dna? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:16 Baymax Re: vaaclav
nepouzivam ziadne pripravky na odstranenie dusika len od sachemu som tam dal bakterie aby sa to skor zabehlo len zakal nie a nie odijst ... vymenit vodu ? viac ako polovicku ?pomoze to ? ci len opat vzduchovat ? zakal je ako od mlieka nie je zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Ti červíci jsou neškodné hlístice a pokud dáš ryby bude to dobré krmení. Pokud jde o zákal předpokládám je opravdu bílý, nebo má jinou barvu. U rostlinného akvária nepochopím používání přípravků k odstranění dusíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:26 Baymax – zakalena voda
ludia prosim poradte mi uz asi 4 tyzdne mam vkuse zakalene akvarko ... vzduchoval som tyzden tak to preslo a hovoril som si no parada uz je filter zabehnuty ako nahle som prestal vzduchovat zakal je spat + este k tomu stale ked trosku zahrabnem v dne objavia sa mi take asi 0,5 cm biele cerviky bojim sa ze by mohli rybkam uskodit a neviem jak sa ich mam zbavit poradte mi prosim taketo nieco som nikdy v zivote nemal a akvaristike sa venujem uz asi 10 rokov a neviem si s tym poradit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2016 07:56 R Muž romant [27987] Re: david
Vyhledej si pojem nálevník, to bude nejspíš to, co tě trápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 22:24 david
Ahojte
Poradi nekdo proc se mi tvori bily kal v akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 18:20 R Muž romant [27987] Re: xlup
Dovede bejt hodně urputnej, hlavně v začátku akvária, klidně i tejden mu to trvá, než se odporoučí. ;-) Jinak pro tazatelku, naber trohu vody z akvária do skleničky, ve tmě oproti něčemu tmavýmu do toho posviť a budeš vidět na čem jseš, když se to bdue hejbat, je tam, když ne, jsem vedle jak ta jedle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:17 xlup Re: maya
Cekat, ale tedy takovehle mliko, no nevim jetli je to nalevnik ... Z me zkusenosti se pokazde do druhého/tretiho dne akva vyčistilo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:30 R Muž afc1886 [14681] Re: maya
Možná by nebylo od věci napsat jaký přesně to je lak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:23 R Muž romant [27987] Re: maya
Počkl bych a stlumil to světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:05 maya – Nálevník nebo pouští barva?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy, s dovolením se přidávám do vaší skupiny a to rovnou s dotazem :-)Před dvěma dny jsme založili nové akvárko (180l,viz prezentace)a voda se samozřejmě zakalila, v podstatě během pár hodin a druhý den úplný mlíko. O nálevníkovi jsem nastudovala postupy jak na něj, ale tady je jiný problém navíc- vyrobili jsme si sami 3D pozadí z polystyrenu podle rad na fóru, akorá že manžel místo doporučovaného krycího laku na finální zatření koupil v OBI nějaký jiný, odolný otěru, vhodný na dětský nábytek a hračky. Prý tamten neměli a tenhle určitě toxický nebude, když to můžou cucat děti :-D . Natřeli jsme, nalepili, kytky zasadili a napustili. A takhle to vypadá dnes po 2 dnech sad Takže jsem se začala bát, jestli nepouští barva z polystyrenu. Ale voda nijak nezapáchá a když zkouším prstem barvu setřít, drží dobře. Radili byste počkat nebo radši pozadí rovnou vyndat a vodu vyměnit? Předem díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 19:26 R Muž romant [27987] Re: lubo
A proč by jsi jim nesvítil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 16:07 lubo Re: Legionix
Ok napojim to na druhu flasu z cistou vodou lebo ja som mal vtedy z flase do akva. Ked nebudem svietit raslinkam tak sa im nic nestane ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 16:01 Muž Legioix [574] Re: lubo
Ty kvasnice podle tech fotek jsou do toho akvária zbytečné. Pokud to CO2 z kvasnit tam nepouštíš přes druhou flašku s čistou vodou, tak toto je důvod zákalu. Kvasnice vyndej a vzduchuj. Zmizí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 15:38 R Muž romant [27987] Re: lubo
Když píšu o vzduchování, tak nemyslím pet flašku s kvasnicema sloužící k výrobě CO2, ale myslím buď přidání vzduchování přímo na filtru a nebo klasickej motorek s kamínkem, protože je-li to opravdu nálevník, tak má velmi velkou spotřebu kyslíku, tvoje akvo neznáme, nevíme jak jsi na tom s rostlinama, tedy producenty kyslíku, tak proto to tlačím tímto směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 14:46 lubo Re: romant
Moze to neak uskodit lebo mikdi sa mi to nestalo
Edit-Mam vzduchovanie z drozdia a vo sklenicke sa nic nekivalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 14:28 R Muž romant [27987] Re: lubo
Naber trochu vody z akvária do skleničky a oproti tmavýmu pozadí do toho, ideál ve tmě posviť a když uvidíš v té skleničce pohyb, je to nálevník, na kteráho bych to tipoval. Přidal bych vzduchování.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3636x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17162-bila-voda