Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílá voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bílá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 14:24 lubo Re: Jifi
Fotka k příspěvku Nepreklmil mi nikto lebo maju nasi prisni zakaz mi prikrmovat ribky a tie neonky :-) prikladam aj foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 14:03 Muž Jifi [675] Re: lubo
Nepřekrmil někdo pořádně ryby v posledních pár dnech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 13:38 lubo
Ahoj akva mam zabehnute uz skoro rok a dnes rano som spozoroval pri krmeni bielu vodu a neonki na hladine akoby chitali vzduch voda mi nesmridi cera som menil 1/3vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:47 Muž acik [416] Re: badys
no zkus spíše krmit na dvou místech,než začít překrmovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:43 Muž badys [0] Re: Jája
Teď přidávám už 14 dní pouze kapalné Carbo od EasyLife. Nic jiného k podpoře rostlin nee. Pouze jsem v posledním týdnu zaměnil krmivo, místo JBL granulek jsem přešel na peletky Hikari (JBL moc nechtěly Tetry žhavé, to jsem si teda myslel, tak proto ta změna, ale problém je ten, že Neonky ty Tetry moc ke krmení nepustí, bohužel asi budu muset začít trochu překrmovat, ale ani tady bych problém zatím neviděl). Snad to trefil romant.
Ještě dotaz, mohl by teoreticky ten vápenec ve štěrku tomu bílému zákalu napomoci, respektivě i těm rozsívkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:35 JoKa Re: badys
Ještě jsem tedy udělal test štěrku octem na vápenec, který bohužel dopadl dost špatně, akvarijní štěrk z Hornbachu docela dost šumí na pohled i na poslech, manželka prohlásila, že skoro jak šampáňo To budeš muset také do budoucna, ne-li co nejdřív, vyřešit... Sleduj minimálně tvrdost vody, tvrdá neonkám dobře neudělá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: badys
Takový lehký zákal může být i od hnojení. Nepřidal jsi náhodou hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:24 R Muž romant [27987] Re: badys
Lehce, ale jenom lehce rozhoupaná voda, do rána to bude čistý, nech to v klidu několik dní a potom jenom měň vodu a neodkaluj tak často, kdyžtak jednou za týden stáhni lehounce to co je viditelný na povrchu a to je vše.
Edit: Několik dní nekrmit nikoho ničím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:13 Muž badys [0] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslím, že nálevník ne, ale možná se mýlím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: badys
Nabízí se nálevník, tím častým odkalováním a přesazováním rostlin je možná načatá rovnováha. Nebyla by fotka akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:56 Muž badys [0]
Ahoj, prosím můžete poradit? Nějaký čas bojuji s rozsívkou, tak měním cca 3x týdně 1/3 vody, vždy včetně odkalení a samozřejmě při tom odkalování se sem tam uvolní nějaká rostlina, kterou musím znovu zasadit a dnes jsem si ještě přikoupil 2 rostliny nové. Bohužel po znovu zasazení uvolněných rostlin a zasazení nových rostlin mám nyní vodu dost mléčně zakalenou. Včem by mohl být problém? Ještě jsem tedy udělal test štěrku octem na vápenec, který bohužel dopadl dost špatně, akvarijní štěrk z Hornbachu docela dost šumí na pohled i na poslech, manželka prohlásila, že skoro jak šampáňo.
Poradíte, co je příčinou mléčného zákalu? Díky moc za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:03 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Cayro
Netreba hneď vešať hlavu, chce to hlavne trpezlivosť ;-) Práve dnes som vyhodnotil svoj boj s riasou za úspešne ukončený. Rozdiel možno spočíva v tom, že som vedel čo sa stalo (nehoda s CO2 a potom som nechal akvárko bez obyvateľov napospas riasam). Aby toho nebolo málo tak som pridal osvetlenie a až potom som to začal riešiť. Vyladiť podmienky nebol problém, horšie bolo zbaviť sa narastených rias, ktorých bolo naozaj požehnane. Ale späť k trpezlivosti - trvalo to päť mesiacov ;-) Ale neľutujem, ani výsledok a ani tých päť mesiacov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 19:28 R Muž romant [27987] Re: Cayro
Takže fotku a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 18:58 Cayro
Nevím si rady s vodou. Po první začátečnické chybě s příliš brzy zarybněným akváriem, ktrou jsem zvládla díky radě zkušeného chovatele, jsme měla suprové a krásně čisté akvárko... Asi tak 14 dnů, když se mi objevily rozsivky. Ale i to jsem zvládla a nějaký čas bylo akvárko v pohodě. Bohužel asi tak před třemi týdny mi voda takřka přes noc zbělela. Zkusila jsem už všechny osvědčené rady - omezit krmení na minimum, nesvítit, měnit vodu... A nic. Jediný výsledek - když jsem nesvítila, rozsivka, které jsem se pracně měsíc zbavovala, se během dvou dnů nesvícení objevila a napadla všechny kytky. Takže teď mám krom bílé vody v akvárku už zase řasu. Podle toho, co se tu píše, bych neměla vodu měnit. A cirka po 4 dnech by se měla situace zlepšit. Nicméně už to je tři dny a výsledek žádný. Jo a svítím minimálně. Hodnoty vody jsou v pohodě, stejné jako vždy, rybičky jsou také v pohodě. Jen si nejsem jistá, jestli je to opravdu nálevník nebo druhá možnost - bakterie. Takže co? Vytrvat a počkat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 17:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Sid
O přidání soli jsem nic nepsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 16:18 Muž Robo [45] Re: darka
Vodu mám ve sklenici, ale jaksi jsem zapomněl, že nemám lupu takže prd vidím jestli se něco pohybuje. Když se podívám proti světlu nebo spíše zářivce tak jsou vidět ve vodě bílé mikro částice a pak ještě nějaké bílé chloupky což bude asi z filtru ta filtrační vata. nejde ani poznat jestli je voda zelená nebo bílá. kdyby to byl ten zelený zákal tak co s ním udělat. Moc jsem toho tady nenašel jen je psáno o UV lampě což je poměrně drahá záležitost. Pak psal Sid o výměně 95% vody a přidávat sůl a jeden psal že mu na to pomohlo aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2013 18:45 Žena darka [520] Re: Robo
Rozdíl mezi nálevníkem a zeleným zákalem poznáš snadno, zkus nabrat vodu z akva do sklenice, tu postav někde ke zdroji světla a nech nějaký čas v klidu. Pak se podívej, (nejlépe pomocí lupy), co ve vodě uvidíš. Především, jestli se ve vodě něco nepohybuje, resp. jak rychle se to pohybuje.
Já měla stejný problém a po tomto testu bylo jasné, že to nálevník není ;-) , i když voda byla bílá, byla to zelená planktonní řasa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 18:04 Muž Robo [45] Re: Ičin
Jak jsem psal výše NO2 bylo na nule tak jsem si myslel že to bude v cajku a filtr se postupem zaběhne, ale že mi do toho vleze nálevník jsem vážně nečekal. Ani po založení akva jsem nálevnika neměl a teď ano. No co jednou to čeká každého :-D

Designer: neboj tohle mě netrápí. jak píšeš nejsem ani první ani poslední :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
Netrap ho, myslim ze to byla jen obycejna nedockavost, neni prvni ani posledni. Ale pro priste uz bude vedet urcite ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 16:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Robo
a byl nějakej důvod, proč nemohli jet oba dva zaráz třeba měsíc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 16:29 R Muž romant [27987] Re: Robo
Pro klid duše, ten šutrák můžeš vyndat, za to nic nedáš, ale to že je to tím šutrem bych viděl jako vysoce nepravděpodobný, neb podle toho popisu situace to opravdu vypadá na toho nálevníka. Jinak záběh externích filtrů potřebuje ještě o kapánek větší čas než filtr vnitřní a někdy to trvá i dva měsíce, než si úplně sedne. Já to dělám tak, že odkalím dno a tím koncentrovaným bordelem ten filtr zaleju, nechám hoďku bejt a potom spustím a urychlím si tím ten záběh. To co jsem popsal je dobrá metoda u svýho akvária, kde se mění kus za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 15:53 Muž Robo [45] Re: romant
Fotka k příspěvku JJ pravdu máš. Já myslel když po týdnu bylo NO2 pořád na nule tak už mohu ten starý filtr vyndat. A hle prdlačky chyba lávky. ono týden nebo i možná něco víc to jelo na ten nový filtr a vše bylo ok než jsem vyměnil vodu a bylo po ptákách. nejdřív jsem si myslel že mi to udělal tenhle šutr. Koupil jsem ho v jedné akva prodejně, kteří se zaměřují na ADA styl a měl by to být údajně tenhle šutřík www.prirodni-akvaria.cz/… Po výměně vody a vložení tohoto šutru do akva i když jsem ho vystříkal wapkou odmočil vyvařil se mi právě zdálo jako by to zakalil tenhle šutr. Jenže mě nenapadlo, že mám ještě nezaběhlý filtr stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:32 R Muž romant [27987] Re: Robo
Však víš kde se ta chyba stala, neukočíroval jsi trpělivost a nedodržel jsi tu dobu záběhu novýho filtru(brzy jsi měnil kus za kus) a teď se v tom trochu plácáš, budiž to nejen Tobě ponaučením, jak to příště neudělat. ;-) Teď to chce tu trpělivost potrénovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:29 Muž Robo [45] Re: romant
Ok, budeme tedy čekat, ale je to nervy drásající pohled jak je to škaredé to se chce až člověku brečet když chce člověk vytvořit něco aby ho to těšilo a takhle musí trpět sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:18 R Muž romant [27987] Re: Robo
Takže jsem již odpověděl v předešlé odpovědi, tedy alespoň podle mě, třeba se někdo jiný přidá s jiným názorem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:16 Muž Robo [45] Re: romant
Ne, je to vážně bílý zákal. Je to jako bych tam nalil další dávku Nitrivce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:49 R Muž romant [27987] Re: Robo
Pokud to není té, mnou viděné barvy zelené, ale mléčné, tak Tě trápí nálevník a na ně je nejlepší nedělat nic, jenom silněji vzduchovat, aby bylo dost kyslíku, neb ten prevít má slušnou spotřebu a nechat to v klidu, bez výměn vody až do vymizení s omezením krmení na minimum, několik dní nekrmit vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:46 Muž Robo [45] Re: finnnp, romant
Včera jsem vyměnil 24 lit. vody a zlepšilo se to. Jenže dneska je to hrozné. Skoro není vidět skrz akva. Ryby jsou v pohodě i krevetky. Takovyhle maras jsem neměl ani po založení akva. Místo aby se to zlepšovalo tak se mi zdá že je to horší a horší. Doufám že to není něco jiného než nezaběhlý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 22:55 finnnp Re: Robo
Já tyto zákaly řeším dost často,protože pořád zakládám nová a nová akvária.Do kýblu napustím trochu vody.Vezmu znečištěný filtr z jiného akvária a vyždímu ho v tom kýblu.Pak v tom kýblu namočím filtr nový a dám ho do nového akvária.A je po zákalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:48 R Muž romant [27987] Re: Robo
Hmm, to jsi mohl napsat, že jsi tam už nitrivec dal a nebylo by co řešit. Zákal po použití nitrivecu je normální. Projev základní vlastnost akvaristy a bude to v richtiku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:12 Muž Robo [45] Re: romant
Nitrivec jsem právě použil teď v sobotu tak to teď vypadá příšerně. Včera jsem vyměnil třetinu vody a dneska jeden kýbl. Budem čekat a měnit nic jiného se nedá asi dělat. Řasy nemám (pán bůh zaplať za to) Měl jsem tu dluhou vlasu a to bylo ze světla kdy jsem svítil naplno od těch 15 do 21. Pak jsem to snížil že to svítí na plno až od těch 17-21 tak dlouhá řasa zmizela. Teď se mi v tom trávniku trošku objevila sinice, ale to bylo způsobeno, že se mi moc rozrostl růžkatec a zbrzdil mi proud v akva. Tak jsem ho prostříhal a sinice zmizela. Objevoval se mi i staghorn, ale začal jsem vždy ráno dodávat Invital carbo a úplně vymizel. Takže čekat a být trpělivý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: Robo
Potom bych vsadil na časovou kartu a popřípadě použil přípravek nitrivec na podporu nitrifikace. Vodu bych měnil častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 18:48 Muž Robo [45] Re: romant
Ten zákal není zelený. Na té fotce to tak vypadá, ale je to opravdu lehce do bílá. Světlo pouštím 2x24W 8-12, 15-21 a od 17-21 se přidá to světlo 2x18W. Tenhle problém nastal až jsem vyměnil nový filtr za to čerpadlo Atman a kostku. Od 7.9.2013 mám přidané to světlení a jel jsem jen na to čerpadlo a vše bylo ok. Pak jsem si koupil 27.9.2013 ten Tetra Tec EX700 a nechal ho současně asi 4dny s čerpadlem společně běžet. Pak jsem tu kostku vytáhnul a od 5-6.10.2013 se mi začla kalit voda. takže ten EX700 není zaběhlý. Hnojit hnojím a testuji jak blázen a snažím se dodávat živin jen kolik je potřeba. NO3 se pohybuje 10-30mg/l, Fosfor dodám na 0,4 a druhý den je na nule tak přídám další dávku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 18:10 R Muž romant [27987] Re: Robo
Hmm, to vypadá na zelenej zákal a tam bych si tipnul na jednu z možných příčin tu světelnou palbu, kterou tam pouštíš. Ono to samozřejmě jde ruku v ruce s hnojením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 18:03 Muž Robo [45] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak takhle vypadá ten můj zákal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:59 R Muž romant [27987] Re: Robo
To je možný, dno je druhej a někdy první filtr, ale stejně bych to nepodcenil, to není paranoia, ale otlučená praxe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:55 Muž Robo [45] Re: romant
Tak s N látkama problém nemám ty jsem testoval 4x za tento týden a vše vyšlo 0. Asi jich bude ve dně a po celém akva dostatek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:19 R Muž romant [27987] Re: Robo
Ano, tak jest. Měnit vodu obden, nebo klidně denně aby nebyl problém s vyššíma N látkama. krmit velmi střídmě a to obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:16 Muž Robo [45]
Zdravím, akva mám založené asi 3 měsíce a na začátku tohoto týdne se mi voda lehce zakalila do běla. Vypadá to jako opar. Vyměnil jsem skoro půlku vody a zlepšilo se to, ale druhy den se to zase vratilo zpět. Když jsem si tohle tema pročetl tak jsem asi našel přičinu. Koupil jsem si nový filtr TetraTec EX700 a předtím jsem tam měl atmana a kostku. Dal jsem nový filtr a po týdnu vyndal Atmana což asi zpusobilo ten opar jelikož je filtr ještě nezaběhly.Mám pravdu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 06:50 R Muž romant [27987] Re: borman
Vyměň polovinu vody a pokud se to nebude lepšit, tak to vypadá na nálevníka a na něho je nejlepší nedělat nic, jenom silněji vzduchovat, nekrmit několik dní, filtr nečistit, ani dno, prostě to nechat v klidu. Pokud se to nebude za několik dalších dní lepšit, tak je možné podpořit nirifikaci nějakým podpůrným prostředkem, třeba Nitrivec od sery. To co jsem napsal, je jenom moje doměnka a vůbec nejlepší by bylo zřídit si prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů, aby se ten problém mohl lépe určit a event. zvolit jiná strategie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 04:03 borman – Voda
Dobry den! Mam akvárko 44l. mam tam 7 paví očka, a 2 ancistrus, po 12-14 dnech voda začala měnit se do bila (šedá).
JE TO V POŘÁDKU????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:43 R Muž romant [27987] Re: shotik
Tak ani z jedněch bych předskokany nedělal. Vyměnil bych vodu, nasypal trošku suchýho krmení a čekal. Uvidíš, třeba někdo jiný příjde s jinou radou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:03 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: romant
ja chtel jen male rybicky razborky ci neco podobneho . nic vic a par krevetek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:54 R Muž romant [27987] Re: shotik
Tak upřímě, šneky stejně mít budeš, oni si vždycky nějakou tu cestičku do akva najdou a je to dobře, třeba takový okružáci, nebo levatky a piskořky, to je pro akvárium vcelku požehnáním, prozatím nevíš co nechceš a máš strach z něčeho co není třeba. ;-) Nevím jakou plánuješ rybí osádku, aby bylo možno nasadit nějakou stratovací rybu(y), aby tam už posléze mohly zůstat. :-)
Edit: rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:51 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: romant
sneka nechciii. chtel bych neco co tam pak muze zustat , sneky ale nechci :// taky se mi do znovuzalozeni vubec nechce, co takova ryba doktor?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:49 R Muž romant [27987] Re: shotik
To rozhodně není blbost, ba právě naopak, živočich a nemusí to být ryba(třeba šneci) svým životem, spotřebou a vylučováním tu ne zcela funkční nitrifikaci podpoří. Před instalací onoho živočicha(ů) bych rozhodně vyměnil vodu. No a jinak bych se obrnil trpělivostí a na znovuzaložení prozatím zapoměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:39 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Silent
panove tak nevim . voda je zakalena uz pres tyden , nitrivec je v nem 6 dni . a stale je tam bilo. bez ryb , bez vymeny vody. Nemam zalozit akva znova? docela jsem znechucen ze se nic nelepsi :///

nevylepsi to nejaka ryba ? asi blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 11:22 R Muž Silent [5949] Re: shotik
U nových nádrží může trvat úplné projasnění po aplikaci Nitrivecu i týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 11:11 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: romant
po nitrivecu se zakalila a s tim jsem pocital .) ale take pisou ze do 24hodin muzes nasadit ryby ze se to vycisti a je to stejny jako puvodne:) nitrivec uz tam je 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 10:18 R Muž romant [27987] Re: shotik
Nechat bejt a čekat, to že se po aplikaci nitrivecu voda zakalí je normální a píše se to i v příbalovém letáku. Tipuju to na den, dva a zlomí se to.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3636x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17162-bila-voda?od=51