Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topení do nanoakvaria

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Topení do nanoakvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:15 Parosphromenus Re: kortezhugo
spis by me zajimalo nejake zapojeni na 12V, protoze preci do toho kabelu nebudu poustet 220V, a do termostatu je to za techto okolnosti uz uplne divny

svitim ledkama, takze by nastal idealni stav, kdy ve vode ani pobliz neni zadne nebezpecne napeti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:04 Muž kortezhugo [983] Re: Linduš
no ak sa to dobre prerata? -tak nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:57 Žena Linduš [166] Re: kortezhugo
nebude se ten polystyren pálit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:49 Muž kortezhugo [983] Re: Parosphromenus
presne tak si to predstavujem -"v tom poly vydlabany zlabek na kabel a na to primo posadit akvaria"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:44 Parosphromenus Re: kortezhugo
ja moc polystyren nemam pod akvarkem rad, pouzivam tenkou "karimatku"

nicmene jak si to predstavujes? v tom poly vydlabany zlabek na kabel a na to primo posadit akvaria?

pro ozdobne nano mi prijde lepsi kabel uvnitr, pro skupinu nejakych vytiracek ci chovnych miniakva by jedno topeni bylo vyrazne jednodussi a asi levnejsi nez kabel v kazdem zvlast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:37 Muž kortezhugo [983] Re: Parosphromenus
...ono nie je problem taku "srandu" vyrobit
len k tomu treba navyse tie skla -alebo nieco
z polystyrenom ako som pisal je to poriesene "hned" :-) -jednoduchsie -lacnejsie -rychlejsie
ked pozeram cenu rezistorov?
www.sos.sk/…
k tomu toto
rybicky.net/k/forum/167017.jpg

tak cele vykurovanie vc.flexo snury nebude stat ani 100Kč

PS:samozrejme ze nie kazdy sa vie a moze do toho pustit...-ale potom ostava asi len to "maskovanie" v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:07 Parosphromenus Re: kortezhugo
nikdy nic neprasklo, samozrejme neni to pro velke nadrze

v kategorii vytiracka ci nano zcela bez problemu, tu desku jsem pouzival snad deset let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:53 Fugee Re: Pavel
"Problém" u těchto topítek ale je, že se špatně schovají. :-) Když máte akvárium 30x20x20, a koupíte topítko tohoto typu, tak je velikostně srovnatelné s akváriem (výškově). Dá se to ale vyřešit tím, že ho schováte za nějaký kus břidlice, nebo vyšší rostliny. To ale taky nejde pokaždé, protože právě ta břidlice nebo vyšší rostlina dokáže naprosto zničit layout akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:40 Pavel Re: Parosphromenus
Vhodných je několik, jen hledat:
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
... záleží co člověk po něm chce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:38 Muž kortezhugo [983] Re: Parosphromenus
ee
to nie je dobry napad
prave pre to sa pod akvarka dava nieco "meksie"
ked das sklo na sklo a napustis vodou? staci zrnko piesku a moze prasknut
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:26 Parosphromenus Re: kortezhugo
kdysi se na burzach prodavaly takove sklenene desky, dve tabule skla, mezi nima nejake topne cosi, akvarium mohlo stat primo na te desce, nebo i vic malych akvarii. Deska mela termostat a delala se i na zakazku v pozadovanych rozmerech. tehdy to byla alternativa k bezzemu topeni do vytiracek... dnes jsou v mode miniakvaria a ty desky jsem uz nikde nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 16:23 Muž kortezhugo [983] Re: Parosphromenus
mna este napadlo -ked pozeram ten clanok co sem dal Fugee...
ten topny kabel dat pod akvarko -na trebars 2cm polystyren
a vykurovat odspodu
trebars pri pouziti v.odporov tam odpada to zalievanie,chranenie,vodotesnost,a samotne "schovavanie" vo vnutri akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 15:06 Parosphromenus Re: Kusma
to není topítko do nanoakvária :))) 25W používám v 40L nádrži, v bytě kde neklesá teplota pod 20C to bohatě stačí


nezkoušel někdo něco samo domo? nejspiš by stačil vhodně chráněný výkonový odpor, otázka je, jak ho chránit. Nabízí se zalití do silikonu, ale to je asi i tepelný izolant?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 15:03 Fugee Re: Parosphromenus
Stačí jakékoli 25W topítko, sice to vypadá hrozně, ale pokud si dáte záležet, půjde lehko schovat. Nebo topný kabel, ale ten je dražší.
Osobně jsem se na to ptal Vyghuma (akvarista.cz) :
"Kabel, který jsem použil má označení OpXKSi 5. Dá se to ještě koupit, ale prodávají to v návinu po 23 metrech, to je na X miniakvárií...
www.nktcables.cz

www.elektroodbyt.cz
ebc.kvelektro.cz/…;

Článek, kde popisuje připevnění kabelu (já tak připevňoval CO2 hadičku v akváriu "Little one"
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 15:01 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: Parosphromenus
Já netopím nijak, prostě v létě je tam tepleji a v zimě teplota neklesá pod 20 stupňů. Ale když člověk chce trochu přitopit, stačí přisvítit lampičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 14:58 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Parosphromenus
www.google.com - sám si na něj upozorňoval aspoň 5x.
Ale abych nebyl off-topic tak já mám Elite 25W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:02 Parosphromenus – Jak topíte v nanoakváriích ?
Jak topíte v nanoakváriích? rekneme 30x20x20? vhodne male topitko aby clovek pohledal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 02:43 Muž j0hny [86] Re: Rozy
Tak uplne primitivne mi pride kupit v tesku najlacnejsiu jednoplatnicku s bimetalovym termostatom a nadobu polozit na to smich
- Termostat z pracky, pripadne kupit stavebnicu z hadexu/tipy/gme atd...
- teleso spravis zo skumavky, z par keramickych poistiek (keramicky prasok) a niekolko rovnakych vykonovych rezistorov. A este mozes vyhrievat dno odspodu, to by slo aj normalnym medenym lakovanym drotom 0,1 - 0,2mm z primaru maleho trafka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 23:27 krucyp Re: Rozy
K nam chodi studenti z vedlejsi VUT kupovat topitka od Atmanu, taky chteji topit na vysoky teploty a jsou spokojeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 23:23 Rozy Re: invalida
Chemickej pokus na povrchovou úpravu kovů - elektrolíza při určité teplotě :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 23:06 S Muž invalida [3881] Re: Rozy
a konkrétněji by to šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 22:56 Rozy Re: cezarmilan a další
Chlapy díky moc za pomoc, topítko není pro ryby ale pro ohřev kapaliny ve 3litrové nálevce, jedná se o pokus, jako nejlevnější se mi jevilo použít topítko akvaristický protože jsem žádný nenašel co by to ohřívalo na takovou teplotu tak jsem se chtěl zeptat vás jako odborníků, protože někdo z Vás s tím musí mít zkušenost. Dlouho jsem nebyl na internetu ted si to ctu a v týdnu začínám řešit. :) díky všem zůčastněným. Taky jsem býval akvarista ale asi né tak dobrej, protože místo ryb se mě zdálo že snad pěstuju šneky :-D

DAN: výborný zkusím se poptat
Yirka: taky díkec mrknu na to
cezarmilan: pokud to topítko nepotřebuješ tak nepohrdnu :)
kortezhugo: šikovná tabulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 19:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Rozy
Ja mám topítko kde odišiel termostat a zohrieva mi tak na 40-50°C, používam ho v záhrade kde mi v 200 litrovom sude zohrieva vodu na umývanie rúk a riadu.Ak máš záujem pošlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 16:47 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: cusbus
Asi chce celé akvárko vybít. Tolik stupňů přežijí jen baterie. To bych taky mohl někdy zkusit, jestli to zabere, uvařím nezmary. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:41 Muž kortezhugo [983] Re: Rozy
...no urcite to nechce na akva potreby...a kvoli beztecnosti "nemoze" mat akva ohrievac z termostatom viac ako 32-34 stupnou...
...na co to konkreetne potrebuje tiez netusim - ale tiez som vyrabal uz ohrievanie na "kadeco"...

...ten termostat z pracky,alebo bojleru...je v pohode...a teoreticky ho najdes v kazdom kovosrote...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:21 Muž ampik [2] - RostlinyRe: Rozy
sezen si jakekoliv topne teleso bez termostatu, vykuchej z pracky termostat (tatramatka) ten medenej senzor co k nemu vede dej do neceho, abys zajistil, zew nebude ve styku s vodou, jinak se ta voda zjedovati a bude ti na ho*no. ten termostat je od 0 do 90stupnu a teplotu dokaze udrzet +-2stupne celsia... nechces si radsi sehnat prutokovy ohrivac? teda ja nevimn, proc mas na ryby 50stupnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:18 Muž Yirka [9126] Re: Rozy
Existují topítka bez termostatu. Za použití tabulky kolegy kortezehuga lze nadimenzovat topítka třeba z tohoto výběru: www.zoosmak.cz/…
Topítko bez regulace AQS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 23:36 Muž kortezhugo [983] Re: Rozy
Fotka k příspěvku ...no ono "da sa to" - kupis si ohrievac a termostat "zvlast"...Len X-) ?
ja problem nemam mne to riesi elektronika...-ale tam ide o presnost...neviem o co ide tebe?...
Ale mozno ti pomoze "toto"...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 19:04 dan999 Re: Solik
jj nejlepší budou takové ty staré topítka kde jsi nastavoval watáž a ne teplotu. Teď jsem nedávno koupil 2 takové topítka za 200 tak se poptej v akvaristikách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 18:39 Muž cusbus [37] - TetryRe: Rozy
2 až 3 litry s až 50 °C? To má být na rybí polévku? Nenapadá mě, co by v tak málu vody a šílené teplotě mohlo přežít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 11:27 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Rozy
Akva topítko s termostatem na vyšší teplotu neseženeš. Asi jediná volba je klasika bez termostatu a vyzkoušet jaká watáž bude vyhovovat. K čemu potřebuješ ohřívat vodu na 40-50 stupňů ??? To asi nebude mít nic společnýho s akvárkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 11:16 Muž Lukasson [40] Re: Rozy
No, tak tady bych volil takový ten závěsný ohřívač vody, který se dává přímo do hrnku na kávu, či čaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 09:03 Rozy – Topítko na 2-3 litry cca 40 50 stupňů celsia
Zdravím rybičkáře,
chlapi chtěl bych se zeptat sháním topítko (topné těleso), které by mi ohřálo vodu cca 2-3 litry, na 40-50 C, nemůžu takový topítko najít vůbec nevíte jestli jej někdo vyrábí co sem nalezl tak max teplota 34C? A nebo mě napadlo topítko bez termostatu to by mě mohlo pomoci máte někdo nějakej šikovnej tip, nebo zkušenost s tímto topením na tuto teplotu.

Díky moc Rozy Brno

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17057-topeni-do-nanoakvaria?od=51