Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak a ryby

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rak a ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 18:15 Muž Lukas2309 [0] – Cherax
Zdravim. Ake druhy rýb mozem dat so akvaria s rakom? Zatial tam mam gurami. Nazivaju si dobre. Len zeru aj racie granule. Tak cakam ze po nej ak bude hladny vystartuje. Ale snazim sa krmit sucasne, aby si ryby nevsimali racie jedlo, ked je rak z ukritu. Poradte nejake overene ryby do akva s rakom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 11:03 Muž KarásekLut [90] Re: Lojza007
i ty čiperný panceřníčky a neonky? Ráčci sou jen na dně a rybky jim můžou uplavat ne? A jací řáčci sou nejméně nároční? Jen se zatím snažím zjišťovat informace, ještě nejsem rozhodnutý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 10:43 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Tady je to přesně naopak, raci budou likvidovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 10:09 Muž KarásekLut [90] – Ráčci ve společenském akváriu v tvrdé vodě
Mám dotaz pro zkušené chovatele ráčků. Hodí se do společenských akvárií když v něm mám neonky a pancéřníčky čtyřpruhé. Jak mi bylo na zdejším fóru řečeno tak pancéřníčci a neonky dokážou zlikvidovat neocaridiny a bohužel sem byl toho důkazem že dlouho nepřežily :( tak se chci zeptat jak je to s ráčkama? Co vím tak ráčci mají "tvrdý" krunýř který by je mohl uchránit. Ale chci se zeptat jak je to ve skutečnosti? A navíc mám tvrdou vodu. A copak jim nejvíc chutná? Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2021 13:00 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ondřej47
Také hodně záleží na nádrži - velikost. Jak je např. zarostlá , kolik mají raci úkrytů, krmení. Jestli osádka je v naprosté kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 11:59 Muž Yirka [9118] Re: Ondřej47
Je to jako s rybkami a krevetkami....
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 09:47 Muž Ondřej47 [39] – Agresivita
Zdravím, chci se zeptat, zda se snese black molla a Cambarellus patzcuarense orange / Ráček mexický, nebo zde bude problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 22:26 - Re: rak
Áno.Často je to tak,že niektoré za mlada preferujú mäso a v dospelosti rastlinnú stravu.Iné zase za mlada rastlinnú a v dospelosti mäso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 17:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prašan
Ale také záleží na druhu rak , některý je více zaměřen na maso jiný zas na rostliny.Je to tím kde takový rak žije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 16:01 - Re: rak
Ale povedzme si pravdu,že napríklad taký Procambarus clarkii nepohrdne ani zdravou rybou.Ba austrálske sú na lovenie zvlášť prispôsobené a to špičkami klepiet zahnutými dovnútra.
Tu samozrejme treba rozlišovať schopnosť raka loviť a to v kontexte - veľký rak,veľké klepetá a drobnučká rybka.Na druhej strane maličký rak ,maličké klepietka a veľká ryba.Vtedy jednoducho lov nie je možný.Preto často raky majú určité obdobie kedy im veľkosť ich samotných a veľkosť plávajúcej osádky loviť umožnujú. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2020 17:56 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prašan
Ono je to trochu jinak.
1)Jak Já říkám když psa pustíš do kurníku tak to dopadne také špatně
2)rak je zdravotní policie
Když v nádrži je mnoho ryb tak je to zcela jasné že bude neustále útočit.také záleží na krmení raka.
Nemocné ryby rozpozná daleko dřív než chovatel.
A jinak je to příroda tam také dochází k tomuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2020 15:53 - Re: Guppy
Vždy z vlastnej praxe tvrdím,že je rak lovec.Či veľký,či malý.Ale akvaristi sú nepoučiteľní.Názorná úkážka lovu jedného mini ráčika.Potom sa nečudujte,že sa vám strácajú rybky.V lepšom prípade im len roztrhne alebo usekne trocha plutvičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.02.2020 12:36 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Další video na toto téma: youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 22:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Guppy
Rak občas potřebuje i rybí maso s kostmi a kůží- sladkovodní.Hlavně mu tam nechte i svleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2020 17:49 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: rak
Aha, špatně jsem to pochopil, já myslel, že rybě něco chybí. Pak souhlasím, už tam mají nasekanou žížalu. Koupil jsem i nové granule, budu je krmit na noc, abych ty konflikty minimalizoval.
Jinak ta ryba nemocná je, říká se tomu hypersexualita :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 17:15 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Guppy
To ano, ale psal jsem i druhou možnost že rakovy chybí něco proto aktivně loví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2020 11:16 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: rak
rak napsal: ...Ta ryba je nemocná.Nebo nemá dostatek nějakých látek.

Nechci oponovat někomu, kdo má s raky tak bohaté zkušenosti, ale v tomto případě mi připadá, že ta ryba byla spíš neopatrná - je vidět, že se samec věnoval samičce a prostě vplul rakovi do rány. Slabší ryba by skončila, tenhle kluk si vybojoval druhou šanci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 11:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Guppy
Masakr. coze palec Kdo by to do nich řekl, že jsou tak zdatní lovci? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 11:00 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Guppy
Musíte si uvědomit že rak je zdrav.policie v nádrži ( i v přírodě).Ta ryba je nemocná.Nebo nemá dostatek nějakých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 10:45 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: tramtra
Přežil, půl hodiny to rozdýchával za filtrem, pak se zapojil do běžného života. Kupodivu nemá ani výrazné zranění ploutví. Den předtím měl rak štěstí na menší rybu a to už bylo dotažené do konce - nezbyla ani šupina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 10:33 Žena tramtra [3202] Re: Guppy
(OT) Dostal pěkně přes čumák, přežil to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   09.01.2020 10:22 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
No comment...
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 11:01 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: rak
Ahoj, díky. Ta, co mám v profilu. Ještě dodávám kytky... které mi snad b¨ve větším nezlikviduje. Mám tam dost kružníků, tak jsem si myslela, že by tam mohl mít něco na práci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 10:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nicky
Záleží na tom jak je nádrž vybavena.Ale jinak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 23:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky – CPO a pygmy cory
Zdravíčko při večeru,
prosím, tak bádám... mohl by být CPO (blue) ve 200l akvárku s pancéřníčky malými (Corydoras pygmaeus)? Bezpečí rybek mě zajímá... Děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 01:27 - Re: Belisana
1.Mrenky radi zobkajú a myslím,že budú i do ráčikov.Ráčik sa vie ubrániť,no malé drobce(ak by si nejaké niekedy mala) ti mrenky určite požerú.V konkurenčnom ,,boji,, o potravu môže ráčik mrenku cvaknúť pričom jej roztrhne alebo odcvakne plutvu.Akvárium je dosť veľké a spolužitie by mohlo i napriek uvedenému fungovať.

2.Je to mini ráčik,takže aj keď si niekde občas zobne ani to pri zarastenej nádrži nepozoruješ.

3.Kľudne i tie 3

4.Tu by som sa trocha obával.Ráčiky sa vedia, hlavne v noci keď sú aktívnejšie z nádrže vyšplhať i po kabeláži filtrácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:30 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Dobrý večer,
mám jednodruhové akvárium s rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha, uvažovala jsem k nim přidat rybicky.net/atlasostatnich/rak_cambarellus_zempoalensis.
Akvárium má 180 litrů (vel. dna 96x42 cm).
1) bylo by soužití těchto rybek a ráčků možné? Nehrozilo by vzájemné napadání? Pro ráčky bych samozřejmě přidala nějaké vhodné úkryty pro dobu po svlečení)
2) neničili by tito ráčci rostlinky? Sice to v atlasu píší, ale zajímala by mě osobní zkušenost
3) kolik ráčků by bylo vhodné pořídit? 1, 2 nebo snad 3? Jiné rybky na dno bych v tom případě nedávala.
4) nevadilo by, že nemá akvárium krycí skla?
Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 08:16 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: prasan
Toho jsem se bál. :-( Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 06:45 - Re: Faire42
Nie moc dobrý nápad. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 06:42 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Snášenlivost
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak by se spolu snesli "minirak" (rod Cambarellus ) a drápatečka malá ( Hymenochirus curtipes )?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 08:01 - Re: marrek13
Ancistrus je v celku nezmar a jeho spolužitie s mini ráčikom je ako tak bezproblémové.Väčší ancistrus však môže stresovať mini ráčika.No po čase sa tolerujú.
Pancierničky nedoporučujem.Tie sa pre väčšie raky stávajú cez noc ľahká korisť.Mini ráčiky zase budú stresovať tieto dnové rybky,neraz seknú plutvičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marrek
Všechno jde,ale musíte počítat že se nemusejí dobře snášet- raci můžou žrát krevety, ryby ohrožovat raky, ryby požírat krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:47 Muž Marrek [0] Re: rak
Takže myslíte, že bych si mohl pořídit nějaké zakrslíky a krevety, společně s ancitrusem, či pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:25 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marrek
1)Já chov krevet a raků nedoporučuji -možný přenos nemocí ,krevety se z části stanou potravou pro raky.
2)chov ryb a raků nebo krevet je možný za předpokladu že tam budou tam mít dostatek úkrytu
3 tento rak likviduje rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:47 Kulisek Re: Marrek
Mám zakrslé raky s krevetama a v pohodě se snesou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:43 Muž Marrek [0] – Osádka dna
Dobrý den, chtěl bych si založit 150 l akvárium, kromě běžných ryb, jsem zvažoval, že bych si dal na dno nějaké korýše, ale nevím, jestli bych si tam pak mohl dát nějaké čističe dna (Ancitrus, pancéřníček, atd) Mám na to ale pár otázek.
1. Kdybych si dal na dno pár raků zakrslých, mohl bych je mít společně s krevetama?
2. snesou se kreveta, či zakrslí raci na dně s nějakým čističem (např. Ancitrus)?
3. Kdybych si dal na dno pouze raka modrého, neměl bych pak příliš špinavé dno, a málo rostlin?

mockrát děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 02:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: funtcz
To jsou právě ty trpasličí ( rod Cambarellus).Také záleží jaké tam jsou rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 21:45 Muž funtcz [22]
A existuje nějaký rak který nestriha rostliny? Měl jsem kdysi mramoroveho,ale za tři dny bylo po rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aduš
1) pro chov raků nejsou určující litry nádrže,ale rozměry dna.
2) rak mramorový se nechová v páru( tento druh raka se množí partenogeneticky )
3 míchat druhy raků není vůbec dobré(přenos nemocí, jiné nároky na vodu,zařízení nádrže,atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 13:21 Muž Legioix [574] Re: Aduš
Pokud chcete chovat raky mramorové, tak bych doporučoval je chovat samostatně bez dalších obyvatel nádrže i když větším rybám by uškodit neměl. Je ale otazka co za větší ryby do 100l akvária dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 13:08 Aduš – raci a ráčci
Dobrý den, koupila jsem si 100 litrové akvárium a chtěla bych si pořídit jednoho nebo dva raky mramorové a nějaké zakrslé ráčky. Nevím ale jestli je to možné. Bojím se, že mi velcí raci ty zakrslé zabijí. Také bych tam chtěla pár rybek je to možné? Jestli ano, jaké? Předem děkuji za rady a za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Matzsek
Každý rak dokáže ryby likvidovat ( obzvlášť velké druhy raků ).Mírnější raci k rybám jsou tzv. trpasličí raci ( rod Cambarellus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 09:56 Matzsek jina varianta
A kdyby tam byl treba rak nicivi? O nem jsem cet ze je v pohode. Co se tice souziti s jinimy rybki. Ale mely by to byt hladinovi rybky. Coz bojovnice jsou. A dekuju za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2015 21:30 Muž navik [908] - SumciRe: Matzsek
Krevetky by skončily jako krmení, s žebrovníkem se neshodují ve vhodných podmínkách a raka také ne. Pokud je chceš, pořiď jim jiné vhodné nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:22 Matzsek – Spolecné soužití
Dobrý večer.. Mám 6 bojovnic. 1 samec a 5 samicek.. Jsou docela v klidu.. Ale chtel bych jim tam pridat Žebrovník Waltlův... Plus bych tam jeste chtel 2x Krevetka Crystal Red
A tak 6x Neocaridina heteropoda var. Red Cherry a navíc to nejpodstatnější Rak modrý (floridský) Procambarus alleni.. Myslíte že by to bylo v pohode a nebo to radsi nemam zkouset.. :) Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 15:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: mike369
Ano jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 20:55 mike369
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli se k sobě hodí paví očka a rak texaský??? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: hardy
Já je chovám s endlerkami ,ale musí mít dostatek úkrytů aby se měly schovat v době svleků a řádně krmeny .Jinak každý rak je i zdravotní policií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:39 Muž hardy [45] Re: Nikola90
ja to nedoporucuji vyvrazdi ti vsechny ryby je to spis potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 14:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nikola90
Ano i ne.Je to takhle když jsou raci v době svleků tak i takhle malá ryba mu může ublížit ( i zabít).Jinak by neměl být problém v soužití ( jen se může stát že rak ukousne ploutev rybce ).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1925x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17019-rak-a-ryby