Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Nové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Xixao
Jestli byl pěstován emerzně tak to může být výměna olistění.
Jinak se můžeš podívat třeba sem - maniakva.sweb.cz/… - co by mu mohlo podle příznaků chybět. Ale uvědom si, že u těchto rostlin se říká že více živin přijímají bohatým kořenovým systémem než listy, takže zde by hnojení bylo asi lepší do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:08 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Echinodorus
Fotka k příspěvku Mám necelých 6 týdnů zasazené nové rostlinky Echinodorus a začínají se mě na nich objevovat takové jako by černo černé dirky... na některých listech... né na všech ty menší novější zřejmě se mě zdají v pořádku jsou zelené...

Je to tím že rostlině odumírají staré rostliny pěstované emerzně a nahazují nové listy submerzní ? Nebo je to jiný problém? ....

ty listy je lepší ještě nechat a nebo raději již ostříhat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2012 08:46 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: bulawaio
Naprostý souhlas s Yirka.
Jen se pozastavuji nad parametry světla - 12hodin denně mě přijde zbytečné i u prosperujícího akva neřkuli u nově založeného. Z pozorování stonkových rostlin, kterým se na noc jakoby zavírají vrcholky, bych osvětlení stáhnul na 9 až 10 hodin. Někteří rostlinkáří tvrdí po založení svítit dokonce méně (co se týče intenzity a doby), ale nikdy jsem to nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2012 08:09 Muž Yirka [9135] Re: bulawaio
Obyčejně se stačí dívat. Pravidelným pozorováním rozhodně rozeznáš, zda se prodloužil stonek či přibyl lísteček. Pokud ne, tak třeba nafoť fotky po týdenním intervalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 23:10 Muž bulawaio [92]
Dobrý den, založil jsem nové akva a mam dotaz ohledně rostlin. Kdy vlastně poznám jestli něco roste, respektivně se tomu daří? CO2 nepřidávám, mam 60 čistých litrů, svitím 2x 18W, 12 hod denně, co se týká rostlin, tak mam tady dle serveru jak rychlerostoucí (na nich by to mohlo být po týdnu poznat?) tak pomalurostoucí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 11:12 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: kortezhugo
IMO i pro emerzní rostliny "v záběhu" je důležité, jestli je v akva koncentrace CO2 přirozená nebo uměle zvýšená. Ale tím nechci říci, že CO2 zároveň není příčinou otravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 11:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucielin
rybičky se mohou "dusit" když je ve vodě moc dusičnanů, neokysličuje se jim krev i když je ve vodě kyslíku dost. Radeji teď měň častěji vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:12 Lucielin Re: kortezhugo
A napadá vás, proč se ty rybky začali dusit? Když jsem tam přidala tolik kytek, měli by přece mít víc kyslíku. Přece fotosyntéza v těch rostlinkách musí probíhat i když jsou nové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:58 R Muž romant [27987] Re: Lucielin
Souhlasím s "kortezhugo". Já osobně bych to CO2 začal používat až v momentě kdy si rostliny tzv. samy řeknou o nějaký přihnojení. Ty kytky budou teď nějakej čas kořenit a měnit listy a ten fakt, že jsou sázený do zaběhnutýho akvárka s tzv. vyhnojeným dnem by jim měl taky dost pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:50 Muž kortezhugo [983] Re: Lucielin
ono prevazna vecsina je pestovana emersne tj. nad vodou
neviem sice presne co vsetko v tom akva mas...ale tyzden urcite bez problemou zvladnu
stejne to trva par dni az sa pustia rast...takze po tu dobu je v podstate jedno ci tam pridavas alebo nepridavas CO2
a v tomto case je pridavanie CO2 viacmenej na skodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:49 Lucielin Re: romant
Ano, bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:49 R Muž romant [27987] Re: Lucielin
To CO2 bylo přidávaný i před tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:44 Lucielin Re: romant
No dá se říct, že jsem důkladněji odkalovala dno, protože to co se zvířilo při sázení nových a přesazování starých rostlinek natáhl filtr a ještě jsem měnila 20l vody. Filtr jsem neprala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:40 R Muž romant [27987] Re: Lucielin
Jaká jiná operace krom toho zasazení novejch kytek v akváriu proběhla? Chce to více informací. Odkalovala jsi a prala filtr? Co dno nebylo měněný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:35 Lucielin Re: kortezhugo
Mám odstavit CO2? Já bych si naopak myslela, že mám CO2 přidat, aby se nové rostlinky dobře chytily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:21 Muž kortezhugo [983] Re: Lucielin
CO2 kludne na tyzden odstav
a "balancovat" bude lepsie po tyzdni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 09:14 Lucielin – Nové rostliny
Ahoj,
mám asi dva roky starou 120l nádrž, ve které jsem dosud měla pouze pár rostlin (valisnerie, echinodory,..), které poměrně slušně prosperovaly. Asi před dvěma dny jsem do akvária zasadila větší množství nových rostlin ( sada rostlin pro akvária 50-100l od Aqua daho)různých druhů. Druhý den po zasazení se mi začali dusit rybky a musela jsem dokonce zapnout přídavný vzduchovací motorek, protože vypadaly, že leknou... Teď nevím, jak vybalancovat hnojení CO2 a přívod kyslíku, aby mi nechcípli ryby ani nové rostliny. Prosím poraďte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2962x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17014-nove-rostliny?od=101